چرا مغولها هرگز لباسهای خود را نمیشستند؟ / بوی بد ارتش مغول قبل از خودشان می‌رسید!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. انتخاب
  4. سرگرمی
چرا مغولها هرگز لباسهای خود را نمیشستند؟ / بوی بد ارتش مغول قبل از خودشان می‌رسید!

چرا مغولها هرگز لباسهای خود را نمیشستند؟ / بوی بد ارتش مغول قبل از خودشان می‌رسید!

انتخابخبرگزاری انتخاب |
جالب است بدانید که مغولها در تاریخ باستان هرگز لباس های خود را نمی شستند. باورتان می شود دلیل آنها فرار از حمله اژدها بود؟
چرا مغولها هرگز لباسهای خود را نمیشستند؟ / بوی بد ارتش مغول قبل از خودشان می‌رسید! - 0

جالب است بدانید که مغولها در تاریخ باستان هرگز لباس‌های خود را نمی‌شستند. باورتان می‌شود دلیل آنها فرار از حمله اژدها بود؟

به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، مغولها از ترس این که مبادا اژدهای احتمالی موجود در آب را عصبی کنند لباس‌های خود را درآب نمی‌شستند. این عقیده تا سالهای سال مانع از شستن لباسهای آنان بود.

مغولها معتقد بودند که گروهی اژدها مسئولیت کنترل چرخه آبها را بر عهده دارند و در نتیه هیچ انسانی حق دارند در آب رودخانه حمام کند یا لباسهای خود را شستشو دهد. امپراتوری مغول، بزرگترین امپراتوری سرزمینی در تاریخ جهان، در سال ۱۲۰۶ تأسیس شد و قرن‌ها رونق داشت. مغول‌ها به خاطر موارد زیادی مانند تاکتیک‌های جنگی بی رحمانه، گزارش‌های اطلاعاتی و سیستم‌های ارسال نامه از طریق پست مشهور بودند. با این حال، آنچه بسیاری از مردم نمی‌دانند این است که آنها برخی از اقدامات بهداشتی را کمتر رعایت کرده‌اند.

بسیاری از مورخان اظهار داشتند که مغول‌ها به دلیل یک خرافات رایج هرگز لباسهای خود را نمیشستند. مغولان به این اسطوره اعتقاد داشتند که اژدها کنترل چرخه آب را انجام می‌دهد و شستن لباس یا حمام باعث آلوده شدن آب و اژدها می‌شود. همچنین گفته می‌شود که آنها تا زمانی که لباسشان پوسیده نمی‌شد یا خود به خود از تنشان پاره و جدا نمی‌شد همان لباس را می‌پوشیدند. تنها استثنا در این مورد در جشنواره‌ها و سایر موارد خاص بود.

بعضی از مورخان اظهار داشته‌اند که مغول‌ها بوی بدی می‌دادند و وقتی یک انبوه مغول‌ها نزدیک مکانی می‌شد، ابتدا بوی بد بدن آنها می‌رسید. گذشته از بهداشت شخصی آنها، بوی ناخوشایند بدن آنها را می‌توان به رژیم غذایی آنها که بیشتر شامل شیر مادیان، گوشت فاسد شده، کشک خشک، موش، سگ، ریشه درخت و شیر تخمیر شده بود، نسبت داد. وقتی شیر مادیان در دسترس نبود، آنها خون اسبهایشان را می‌نوشیدند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پارس نیوزپارس نیوز1 روز قبل
انتخابانتخاب1 روز قبل
یک مرد هندی که با شاخی عجیب در سرش به بیمارستان مراجعه کرده بود به سرعت جنجالی شد. این مرد در رسانه‌های هندی به مردی با "شاخ شیطان مشهور شده است. به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، جراحان برای برداشتن «شاخ شیطان» چهار اینچی از بالای سر این مرد مجبور شدند وی را عمل کنند و با کمک جراحی شاخ را خارج کنند. دکتر ویشال گجبیگی در این خصوص گفت: "حدود پنج سال پیش سر بیمار سر صدمه دیده بود و پس از آن توده‌ای شروع به رشد کرد. به نظر می‌رسید که رشد شاخ خوش خیم است.
پارس نیوزپارس نیوز1 روز قبل
همیشه از شهرت گریزان بودى؛ به یاد ندارم در تمام این سالها جایى خودت را پسر پرویز پرستویى معرفى کرده باشى؛ هر جا که رفتیم و هر وقت که خواسته اى خودت را معرفى کنى خوب یادم هست گفته اى: بهروزم. همیشه بهروزى خودت را معرفى کرده اى که نام فامیلش را به زبان نمى آورد. این عادت ماست بهروز، عادت داریم به تحلیل هاى آبدو خیارى؛ یا پختن آشى براى دیگرى که یک وجب روغن رویش باشد. راستى برخى هم سفره هاى پدرت هم آتش گرفته‌اند؛ بخند برادر، یا على رفیق. پوریا تابان بیست و ششم شهریور ١٣٩٨

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


اسدالله عسگراولادی دعوت حق را لبیک گفت

6 روز قبلفارس4

فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

2 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

4 روز قبلعصر ایران2

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

2 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

2 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

2 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

3 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

3 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

4 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

4 روز قبلرکنا1