نظام آموزش و پرورش از مدیریت چند لایه رنج می‌برد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. فرهنگ
نظام آموزش و پرورش از مدیریت چند لایه رنج می‌برد

نظام آموزش و پرورش از مدیریت چند لایه رنج می‌برد

گفت: با وجود بودجه 50 هزار میلیارد تومانی آموزش و پرورش، این مبلغ پوشش تحصیلی 60 درصدی را تکافو می کند در حالی که پوشش تحصیلی اکنون بیش از 92 درصد است.

اعتمادآنلاین|سیدجواد حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: میز تحقق سند تحول بنیادین از ابتدای مهرماه در ۷۶۰ منطقه آموزش و پرورش کشور تشکیل می‌شود.

وی افزود: سند تحول بنیادین در شورای معاونان استان‌ها بومی شده و به مناطق ۷۶۰ گانه آموزش و پرورش رسیده است.

حسینی تصریح کرد: میز تحقق پذیری سند تحول بنیادین با حضور همه صاحب نظران آموزش و پرورش شامل نمایندگان مدیران، معلمان، انجمن اولیاء و مرییان، دانش آموزان و بخش خصوصی دایر می‌شود.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: ۶۷۰ برنامه از سند تحول بنیادین استخراج شده که در طول برنامه ششم و هفتم توسعه در نظام تعلیم و تربیت اجرایی می‌شود و در این بین مهم‌‌ترین بعد سند تحول بنیادین، تعلیم و تربیت است که دانش آموزان در تمام عرصه‌ها به رشد و شکوفایی برسند.

وی با بیان اینکه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، سند فرادستی است که برای رفع عوارض و چالش‌های گوناگون راهبرد ارائه داده است خاطرنشان کرد: تمرکز به این سند به طور عالمانه و دقیق رافع سه مشکل معلول نگرانه، موقتی اندیشی و عملکرد سلیقه‌ای است.

حسینی گفت: عملیاتی شدن و تحقق سند تحول بنیادین نظام تعلیم و تربیت نیاز به تقسیم کار ملی دارد که همکاری دولت، نهادهای اجرایی، آموزش و پرورش، رسانه‌ها و خانواده‌ها را می‌طلبد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی امروز در ایران و جهان

سرپرست وزارت آموزش و پرورش تاکید کرد: برای استاندارد سازی کیفیت نظام آموزش و پرورش علاوه بر نگاه بودجه‌ای، قوانین خاص نیز تدوین می‌شود.

وی افزود: سهم اعتبارات آموزش و پرورش از ۹ درصد بودجه در سال ۹۲ اکنون به بیش از ۱۳ درصد ارتقاء یافته اما بیش از ۹۸ درصد این اعتبار برای هزینه‌های جاری و حقوق کارکنان است و سهم ناچیزی نیز برای کیفیت بخشی هزینه می‌شود.

حسینی ادامه داد: با وجود بودجه ۵۰ هزار میلیارد تومانی آموزش و پرورش، این مبلغ پوشش تحصیلی ۶۰ درصدی را تکافو می‌کند در حالی که پوشش تحصیلی اکنون بیش از ۹۲ درصد است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه تمرکز و بوروکراسی پیچیده و چند لایه یکی از آفت‌های نظام آموزش و پرورش است که مانع خلاقیت و نوآوری شده است گفت: نظام آموزش و پرورش از مدیریت چند لایه رنج می‌برد و برای پیشبرد اهداف تعلیم و تربیت نیاز به مدیریت تک لایه دارد.

وی در پایان عنوان کرد: اول مهرماه ۹۸ احکام رتبه‌بندی معلمان با رقم ۲۰ هزار میلیارد ریال به دست معلمان می‌رسد و قسط اول پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال ۹۷ نیز طی هفته آینده پرداخت خواهد شد.

منبع: مهر

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خودباوری؛ ارمغان هشت سال دفاع

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، هشت سال دفاع مقدس به ما آموخت که کشورهای دنیا، فناوری و توانمندی‌های خود را به ما نمی‌فروشند و ما باید خودمان قله‌های دانش را فتح کنیم و توان دفاعی بومی ایجاد کنیم.

رونمایی از تیزر پشت صحنه «شکستن همزمان بیست استخوان» +فیلم

ایلناایلنا1 روز قبل
تیزر پشت صحنه «شکستن همزمان بیست استخوان» رونمایی شد. به گزارش ایلنا، تیزر پشت صحنه فیلم سینمایی «شکستن همزمان بیست استخوان» که توسط محمد واحد ساخته شده، رونمایی شد. اکران این فیلم به کارگردانی جمشید محمودی و تهیه کنندگی نوید محمودی از ۲۲ شهریورماه در سینماهای کشور آغاز و با استقبال خوبی همراه شده است. «شکستن همزمان بیست استخوان» به تازگی جایزه بهترین فیلم را در جشنواره سماع استکهلم دریافت کرده است. محسن تنابنده، مجتبی پیرزاده، فرشته حسینی، فاطمه حسینی، فاطمه میرزایی، محیی رضایی، سعید چنگیزیان و علیرضا استادی در این فیلم نقش آفرینی کرده‌اند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
معاون حقوقی سازمان اموال و املاک کوثر در پاسخ به این پرسش که چرا تا این حد بر تخلیه مدارس اصرار دارید، گفت: مگر ما می‌خواهیم بحران ایجاد کنیم، آموزش و پرورش همراهی نمی‌کند؛ ما هم مجبوریم حکم تخلیه ۶ مدرسه‌ای که برای آنها دستور قضایی داریم، اجرا کنیم. در کشاکش اختلاف میان بنیاد شهید و آموزش‌وپرورش و پلمب دو مدرسه پایتخت، مسئولان آموزش‌وپرورش از جمله سید جواد حسینی سرپرست این وزارتخانه و در طرف مقابل حجت‌الاسلام شهیدی رئیس بنیاد شهید از برگزاری جلسه مشترک و توافق برای حل مشکل خبر دادند. نمی‌دانیم آموزش وپرورش شهر تهران منتظر چیست؟! حکم تخلیه برای ۶ مدرسه دیگر! امینی یادآور شد: دو مدرسه پلمپ شده در سامانه فروش بنیاد شهید قرار گرفته است و دیگر در اختیار آموزش و پرورش قرار نمی‌گیرد و برای ۶ مدرسه دیگر شهر تهران نیز از طریق محاکم قضایی حکم تخلیه گرفته‌ایم.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ بازی‌های لژیونرهای فوتبال ایران در این هفته با پیروزی تیم میلاد محمدی در لیگ اروپا به پایان رسید. باوجود اینکه مدافع ایرانی برای تیم خنت به میدان نرفت، این تیم موفق شد در هر دو دیدار این هفته پیروز شود و هم در لیگ اروپا و هم در لیگ بلژیک امتیازات لازم را کسب کند. سردار آزمون، دیگر لژیونر ایرانی بود که تیمش در این هفته دو مسابقه انجام داد. مهرداد محمدی اما در این بازی عملکرد خوبی را از خود نشان داد و موفق شد، پاس گل تنها گل تیمش را به برای انزو زیدان، پسر زیدان ارسال کند تا کمی از سنگینی شکست کم کند. اوج عملکرد لژیونرها اما در فوتبال هلند رقم خورد، جایی‌که رضا قوچان‌نژاد به‌عنوان یار تعویضی به میدان آمد و موفق شد با زدن چهار گل، روند بازی را برای زووله تغییر دهد و تیمش را برنده بازی کند.

انتشار تیزری از «شکستن همزمان بیست استخوان»

ایسناایسنا23 ساعت قبل
تیزر پشت صحنه «شکستن همزمان بیست استخوان» ساخته برادران محمودی منتشر شد. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی فیلم، این تیزر توسط محمد واحد ساخته شده و اکران فیلم هم به کارگردانی جمشید محمودی و تهیه‌کنندگی نوید محمودی از ۲۲ شهریورماه در سینماهای کشور آغاز شده است. «شکستن همزمان بیست استخوان» به تازگی جایزه بهترین فیلم را در جشنواره سماع سوئد دریافت کرده است. محسن تنابنده، مجتبی پیرزاده، فرشته حسینی، فاطمه حسینی، فاطمه میرزایی، محیی رضایی، سعید چنگیزیان و علیرضا استادی در این فیلم نقش‌آفرینی کرده‌اند. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴انتهای پیام

ساخت قطعات تحریمی در ایران

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ یکی از شرکتهای مستقر در برج فناوری دانشگاه امیر کبیر از سال ۹۳ بر روی طراحی قطعات و تجهیزات مکانیکی پمپهای خاص و ابزار دقیق متمرکز شده است.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

3 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

6 روز قبلعصر ایران2

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

4 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

4 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

4 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

4 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

5 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

5 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

5 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

6 روز قبلرکنا1