اخبار رژیم اسرائیل| از حمله «گانتس و لیبرمن» به نتانیاهو تا گام دیگر در عادی‌سازی روابط با عربستان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سیاسی
اخبار رژیم اسرائیل| از حمله «گانتس و لیبرمن» به نتانیاهو تا گام دیگر در عادی‌سازی روابط با عربستان

اخبار رژیم اسرائیل| از حمله «گانتس و لیبرمن» به نتانیاهو تا گام دیگر در عادی‌سازی روابط با عربستان

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
واکنش‌ محافل و شخصیت‌های صهیونیستی به عملیات قهرمانانه فلسطینیان در کرانه باختری و شوکه شدن ارتش رژیم اشغالگر قدس، حمله شدید گانتس و لیبرمن به نتانیاهو، ادامه روند عادی‌سازی روابط میان تل‌آویو و ریاض از جمله خبرهای مربوط به رژیم صهیونیستی است.

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، عملیات ضد صهیونیستی روز جمعه اول شهریور در نزدیکی شهرک صهیونیست نشینی در الخلیل در کرانه باختری، واکنش اشغالگران را به دنبال داشته است، به طوری که آنها از آن به عنوان عملیات بی‌نهایت سخت و شوک به ارتش اسرائیل استفاده کرده و لیبرمن وزیر خارجه اسبق هم در پی این عملیات به نتانیاهو تاخت و مورد انتقاد شدید قرار داد.

واکنش‌های صهیونیستی در پی عملیات موفقیت آمیز یک شهروند فلسطینی در نزدیکی شهرک‌صهیونیست نشین «دولو وی بنیامین» همچنان ادامه دارد، عملیاتی که به هلاکت یک صهیونیست و زخمی شدن دو نفر منجر شد.

ارتش رژیم صهیونیستی این عملیات را بی‌نهایت دشوار و سخت توصیف کرده و نیرو و تجهیزات به منطقه گسیل داشته است تا عاملان این عملیات ضد صهیونیستی را شناسایی و بازداشت کنند.

بر اساس گزارش رسانه‌های عبری، ارتش رژیم صهیونیستی در پی این عملیات به ساکنان شهرک صهیونیست نشین «دولو وی بنیامین» دستور داده است در منازل خود باقی بمانند و خارج نشوند.

لیبرمن: دولت نتانیاهو سیلی دیگری دریافت کرد

از سوی دیگر آویگدور لیبرمن وزیر خارجه اسبق رژیم صهیونیستی، عملیات ضد صهیونیستی روز جمعه در کرانه باختری را یک سیلی به صورت نتانیاهو و کابینه وی توصیف کرد.

در این عملیات که در نزدیکی شهرک صهیونیست نشین «دولو وی بنیامین» در کرانه باختری رخ داد، ۳ شهرک نشین بر اثر انفجار بمب زخمی شدند.

بنیامین نتانیاهو در پی عملیات ضد صهیونیستی روز جمعه در غرب رام الله، خواستار برگزاری نشست فوق العاده کابینه خود شده است.

نتانیاهو: مانعی در برابر پیوستن لیبرمن به دولت آتی وجود ندارد

نخست وزیر رژیم صهیونیستی، پیوستن آویگدور لیبرمن وزیر خارجه اسبق و رئیس حزب موسوم به اسرائیل خانه ما به دولت آینده به ریاستش البته در صورت پیروزی در انتخابات آتی کنست (پارلمان) را بعید ندانست، این در حالی است که خصومت میان نتانیاهو و لیبرمن تشدید شده است.

نتانیاهو اظهار داشت مانعی نمی‌بیند که لیبرمن رئیس حزب اسرائیل خانه ما به عنوان شریک در دولت آینده‌ای که ممکن است وی در صورت پیروزی در انتخابات کنست تشکیل دهد، قرار گیرد.

رادیو رژیم اسرائیل گزارش داد نتانیاهو و لیبرمن به اظهارات خصمانه در چارچوب رقابت در انتخابات تا روز برگزاری آن ادامه خواهند داد، ولی آنها در عین حال باب احتمال همکاری با یکدیگر را پس از انتخابات بازخواهند گذاشت.

انتخابات مجدد کنست رژیم صهیونیستی، روز هفدهم سپتامبر آینده برگزار خواهد شد.

تحلیلگران نظامی صهیونیست: ارتش اسرائیل برای دریافت ضربات آینده از سمت غزه آماهده می‌شود

دو تحلیلگر نظامی و امنیتی رژیم صهیونیستی اعلام کردند ارتش اسرائیل برای دریافت ضرباتی از سمت غزه با فروپاشی آتش بس آماده می‌شود.

این دو تحلیلگر خاطر نشان کردند آتش بس کنونی میان گروه‌های مقاومت در نوار غزه و اسرائیل در برابر بحران‌های پیاپی و عملیات (ضد صهیونیستی) و شلیک موشک پایدار نمی‌ماند.

کانال دوازدهم تلویزیون رژیم صهیونیستی مدعی شد که اسرائیل، پیامی را به صورت غیر مستقیم به جنبش حماس منتقل کرده مبنی بر اینکه کنترل اوضاع در نوار غزه ضروری است و اگر دست به چنین کاری نزند، اوضاع به سمت رویارویی شدید و سختی حرکت می‌کند که شامل حملات زمینی، دریایی و هوایی به داخل نوار غزه خواهد شد.

این شبکه صهیونیستی بخش مهمی از گزارش خود را به گفت‌وگو با با شهرک‌نشینان صهیونیست در داخل شهرک سدیروت اختصاص داده است که از دستیابی به راه حلی برای موشک‌های قسام ابراز ناامیدی کرده‌اند، حتی افرادی که سنشان کمتر است، در مقابل دوربین‌ها گفته‌اند که شب و روز به خاطر موشک‌ها به سمت پناهگاه‌ها فرار می‌کنند.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

یک شهرک نشین صهیونیست گفت ما از موشک‌های قسام در رنج هستیم، به نظر می‌رسد این قصه هنوز پایان نیافته است.

«رونی دانیل» تحلیلگر نظامی صهیونیست به این شبکه گفت این سکوت فریبنده است، و ستاد مشترک ارتش اسرائیل هم آن را می‌داند، و خود را برای نبردی که ممکن است برای چند روز ادامه یابد و نبردی سخت باشد، آماده کرده است، نبردی که شاهد گلوله‌باران شدید غزه از دریا و هوا و ورود نیروها (صهیونیست) به داخل نوار غزه خواهد بود.

وی با ادعای آماده شدن اسرائیل برای موشک‌های غزه خاطر نشان کرد انتظار می‌رود این بار شلیک موشک‌ها سخت و شدید باشد.

این تحلیلگر افزود هیچ راه حلی برای مشکل غزه وجود ندارد و تمام سران اسرائیل در این زمینه اتفاق نظر دارند.

گروه‌های مقاومت فلسطین با هشدار به رژیم صهیونیستی درباره پیامدهای تجاوزگری به نوار غزه تاکید کردند هر گونه تجاوزی را به شیوه‌ای که مناسب بدانند، پاسخ خواهند داد.

تشدید تنش داخلی در رژیم صهیونیستی؛ حمله گانتس و لیبرمن به نتانیاهو

بنی گانتس رئیس حزب آبی و سفید (کاحاول لاوان) معروف به ائتلاف ژنرال‌های اسبق رژیم صهیونیستی امروز جمعه به شدت به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم به سبب ناتوانی در برابر گروه‌های مقاومت در نوارغزه حمله کرد.

گانتس اظهار داشت بنیامین نتانیاهو شرط گذاشته است که در برابر ورود کمک‌های قطر به نوار غزه، حماس به حفظ آرامش تا پایان انتخابات آتی اسرائیل پایبند باشد. وی افزود معامله نتانیاهو، پول در برابر آرامش است، اما کدام آرامش الان وجود دارد، در حالی که موشک‌های غزه بر سر ساکنان جنوب (شهرک نشینان صهیونیست اطراف نوار غزه) فرود می‌آید.

رئیس اسبق ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی تاکید کرد نتانیاهو قدرت بازدارندگی و سیطره را در برابر غزه از دست داده است. وی مدعی شد که حزبش هرگز قراردادهایی با حماس به زیان ساکنان جنوب اسرائیل (مناطق اشغالی) منعقد نخواهد کرد. وی ادعا کرد معادله‌ای که نزد ما وجود دارد، واضح است، یا آرامش و یا یکسره کردن کار با قدرت نظامی.

پرچم عربستان در دستان یک شهرک‌نشین صهیونیست

در ادامه عادی‌سازی روابط میان رژیم صهیونیستی و رژیم سعودی، این بار یک شهرک‌نشین صهیونیست پرچم عربستان را در دست گرفت.

نتایج عادی سازی روابط کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی که حکومت سعودی آن را به پیش می‌برد، میان محافل شهرک‌نشین صهیونیست در حال آشکار شدن است، به طوری که یک شهرک‌نشین صهیونیست، پرچم سعودی را در قدس اشغالی در دست گرفت و خواستار آن شد تا حکومت سعودی به وی اجازه دهد به عربستان سفرکند.

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی از درخواست این شهرک‌نشین حمایت کرده به طوری که ویدئویی در صفحه خود در توئیتر منتشر کرد که نشان می‌دهد ایده سفرهای متقابل میان سعودی‌ها و صهیونیست‌ها را در پیش گرفته است.

شهرک نشین صهیونیست که پرچم سعودی را در دست گرفته در این ویدئو گفته است تمام امیدم این است که صلح (سازش) با عربستان سعودی محقق شود و من بتوانم به این کشور سفر کنم و سعودی‌ها هم بتوانند به اسرائیل (مناطق اشغالی) سفر کنند.

موج عادی‌سازی روابط سعودی و رژیم صهیونیستی از طریق شخصیت‌های رسانه‌ای ادامه دارد که تبلیغ عادی سازی و نزدیک شدن به دشمن را وظیفه خود قرار داده‌اند، که این اقدامات در مقابل چشمان مقامات سعودی و با اجازه آنها ادامه دارد.

از زمانی که محمد بن سلمان در عربستان سعودی صعود چشمگیری در پله‌های داشته، روند عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هم گسترش یافته و طی ماه‌های اخیر شاهد افزایش دیدارها و سفرهای عادی سازی روابط میان دو طرف بوده‌ایم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

طرفداران مسیح علینژاد این کلیپ را نبییند

پارس نیوزپارس نیوز22 ساعت قبل
پس از چند سال از جار و جنجال‌های مسیح علینژاد در قالب کمپین چهارشنبه‌های سفید و آزادی‌های یواشکی، لیست پروژه‌های وی در قالب قرارداد با دولت آمریکا برای به راه انداختن کمپین‌ها افشا شد. مشخص شد که او برای همین پروژه‌ها صدها هزار دلار دریافت کرده و در صورت ادامه جنجال در جامعه ایرانی به ویژه در میان زنان و دختران و همچنین درگیری آنها با یکدیگر، صفرهای قراداد مسیح بیشتر می‌شوند.

روایت شبکه اسرائیلی از قدرت پهپادی ایران + ویدئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین| قدرت نظامی کشورمان همواره موضوع گزارش رسانه‌های بیگانه بوده است. پهپادهای ایرانی در سال‌های اخیر بسیار قدرتمندتر از قبل شده‌اند و همین موضوع، ترس و وحشت رژیم صهیونیستی را بیشتر کرده است. منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

فیلم | سردار سلیمانی: امروز انصارلله یمن هم به امام حسین اقتدا می‌کند!

خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل
در میان آثار بسیار قدیمی و با ارزش استان کرمان، ارگ با شکوه و با صلابتی در میان کویر سربرافراشته است. این بنا که از خشت ساخته شده، در جنوب غربی شهر راین کنونی قرار گرفته و تا حدودی به ارگ تاریخی بم شبیه است. ارگ راین با مساحتی بیش از بیست و دو هزار مترمربع، دومین بنای خشتی بزرگ جهان بشمار می‌آید و هرساله میزبان هزاران گردشگر داخلی و خارجی است.

آبگیری سد ایلیسو در ترکیه با وجود مخالفت ایران +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، صفحه اینستاگرام «اینستا خبری» در جدیدترین پست خود درباره آبگیری سد ایلیسو در ترکیه با وجود مخالفت ایران نوشت: با وجود اعتراض ایران و عراق، آبگیری سد ایلیسو در ترکیه بر روی رودخانه‌ دجله آغاز شده است. خشک شدن تالاب هورالعظیم ایران یکی دیگر از تبعات آبگیری ایلیسو است. دولت ترکیه بدون جلب توافق با ایران و عراق این سد را ساخته است. مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴دانلودمرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند.

ریشه جنجال «دختر آبی» کجاست؟ / چگونه اصلاح‌طلبان، پیاده نظام اندیشکده صهیونیستی توانا شدند؟ +تصاویر

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
هفته‌ای نیست که به واسطه جریان‌سازی هماهنگ با خارج از کشور، حول یک مساله اجتماعی یا سیاسی، شاهد التهاب آفرینی‌های چند روزه نباشیم. این در حالی بود که خبر محکومیت او به ۶ ماه حبس و عنوان اصلی اتهامی آن مرحومه از اساس دروغ بود. اما به نظر می‌رسد که ماجراهایی از سنخ «دختر آبی» و ملتهب کردن فضای روانی جامعه، صرفا یک نوع سوءاستفاده ساده از یک رویداد اجتماعی نیست. اصولا انقلاب سال ۲۰۱۱ تونس موسوم به «انقلاب یاس»، یکی از الگوهای ذهنی سران فتنه موسوم به «جنبش سبز» و حامیان متنفذ آن بود. راستی؛ چرا تصور می‌شود حضور زنان در ورزشگاه‌ها مخالف ارزش‌های دینی است؟ چرا منکر است؟ و چرا از منظر متولیان دین از منکراتی چون دروغ و دزدی و رشوه بزرگتر است؟ فرق حضور زنان در ورزشگاه‌ها با حضور آن‌ها در خیابان‌ها و پارک‌ها چیست؟ احتمالا خواهند گفت، شرایط اضطرار است و مصداق اکل‌میته است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، یک روز پس از حمله به خودروی زرهی امارات در شهر عدن در جنوب یمن، امارات روز گذشته اعلام کرد که ۶ نظامی این کشور کشته شده است. این خبرگزاری اشاره نکرده است که نظامیان کشته‌شدن در حال انجام چه ماموریتی بودند و یا در چه مکانی کشته شدند. وی بار دیگر از یمنی‌ها خواست به مقاومت مسلحانه علیه نیروهای اماراتی روی بیاورند. ده‌ها نفر در این حملات کشته شدند و امارات متحده عربی نیروهای هادی را تروریست خواند. پایگاه الجفره همچنین یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های حفتر محسوب می‌شود که تمامی جنگنده‌هایی که به مواضع نیروهای دولت وفاق ملی در طرابلس و مناطق دیگر حمله می‌کنند، از آنجا پرواز می‌کنند.

نظرها

اخبار بیشتر