ایجاد بیش از ۷ هزار فرصت شغلی با افتتاح پروژه‌های هفته دولت در استان مرکزی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سیاسی
ایجاد بیش از ۷ هزار فرصت شغلی با افتتاح پروژه‌های هفته دولت در استان مرکزی

ایجاد بیش از ۷ هزار فرصت شغلی با افتتاح پروژه‌های هفته دولت در استان مرکزی

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
استاندار مرکزی گفت: با افتتاح پروژه‌های هفته دولت در استان مرکزی بیش از ۷ هزار فرصت شغلی در استان مرکزی ایجاد می‌شود.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سیدعلی آقازاده ظهر امروز پیش از آغاز نماز عبادی سیاسی جمعه در جمع نمازگزاران شهرستان اراک با اشاره به بیعت مستحکم مردم جمهوری اسلامی ایران با نظام اظهار داشت: خوشبختانه پس از گذشت ۴ دهه از انقلاب اسلامی و هزار و ۴۰۰ سال از واقعه غدیر مردم این سرزمین ثابت کرده‌اند که تنها مردمی هستند که به نصیحت پیامبر اسلام درخصوص تعیین جانشین خود که امری الهی بود پایبندند و در اینزمینه فعل ولایت را به خوبی صرف کرده‌اند.

وی افزود: امروز شاهد آنیم که مردم ولایتمدار و پیرو ولایت ما همچنان بر سر عهد خود با پیامبر اسلام ایستاده‌اند که کار بسیار بزرگی تلقی می‌شود، پس از اتفاقاتی که در قرن ۲۱ رخ داد و تهاجمات فرهنگی و تبلیغاتی که دشمنان علیه دین و نظام جمهوری اسلامی ایران به انجام رساندند، مردم این نظام بی‌تفاوت بر این اقدامات همواره از رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حمایت کردند و بر پای ولایت ایستادند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: دینداری، امامت و ولایت‌مداری از بارزترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است که به تلاش مردم این سرزمین تحقق یافته و باید بگوییم اگر این مردم و حمایت آنها نباشد رهبری تنها نمی‌تواند کاری را از پیش ببرد و این موفقیت همیشگی در گرو حضور همیشگی مردم در صحنه است زیرا در هر زمانی که انقلبا به حضور آنها احتیاج داشت در صحنه حاضر شدند.

آقازاده ادامه داد: پشتیبانی مردم از نظام دستاورد بزرگی است که آنرا نمی‌توان با هیچ چیز دیگری مقایسه کرد و به‌رغم امواجی که برای ناامید کردن مردم از سوی دشمن ایجاد شد این ملت با استقامت ایستادند، با وجود همه تحریم‌ها و جنگ نظامی مردم ما همچنان بر سر عقاید خود ایستاده‌اند.

وی عنوان کرد: هدف اعمال تحریم‌ها از سوی دشمنان تنها واردکردن فشار بر مردم است تا از نظام خود صرف نظر کنند اما دشمن باید بداند مردم ما فشار تحریم و گرانی را تحمل می‌کنند اما دست از موضع خود بر نمیدارند و این پیروزی بسیار بزرگ است، ما مسئولان باید قدر چنین ملتی را بدانیم و اگر نمیدانیم به اشتباه به سمت رسیده‌ایم و در این صورت باید عرصه را به نفع افراد قدردان این ملت ترک کنیم.

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: ملت غیور ایران در زیر سایه رهبری با صدایی بلند و با صراحت اعلام کردند که ظلم و وابستگی نمی‌خواهیم بلکه ما خواهان استقلال هستیم و از جمهوری اسلامی دفاع می‌کنیم، خوشبختانه اکنون کشور ما توانسته در اکثر علوم از جمله پزشکی، نظامی، هسته‌ای، فیزیک، فضا، پژوهش‌های علمی و. طالعات مختلف خوش بدرخشد و به‌رغم اعمال تمامی تحریم‌ها یکی از ۱۰ کشور برتر دنیا تلقی می‌شود و تمامی این دستاوردها به سبب حضور جوانان در میدان است.

آقازاده بیان کرد: امروز علی‌رغم دشنام‌هایی که سعودی علیه ایران می‌دهد شاهد حضور باشکوه حجاج در مراسم پر فیض حج بودیم که متفاوت از سال‌های گذشته برپا شد و این کرامت حجاج در این سفر به سبب عزیت ایران بود زیرا دولت سعودی می‌داند اگر با ایران بد باشد در تامین موادغذایی و حتی صنعت نفت عاجز است، امروزه حتی دیپلمات‌های دولت سعودی نیز به کشور ما افتخار می‌کند.

در خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

وی افزود: مردم بدانند با اینکه جامعه هدف تحریم‌ها ملت هستند اما از نیمه دوم امسال از میزان فشارهای روی دوش مرردم کاسته می‌شود زیرا تجربه ثابت کرده ملت ما در مقابل اعمال تحریم‌ها بسیار منطقی برخورد می‌کنند و در نهایت روسیاهی این تحریم‌ها برای کسانی می‌ماند که ملت ما را تحت فشار گذاشته‌اند.

استاندار مرکزی ادامه داد: به گفته رهبر معظم انقلاب اسلامی این تحریم‌ها برای ما هم یک فرصت تلقی می‌شود و هم یک تهدید زیرا می‌توانیم از آن استفاده کنیم و بر میزان آمادگی خود بی‌افزاییم و خوشبختانه مردم ما از این شرایط استفاده کرده‌اند تا به نهایت قطع وابستگی به سایر کشورها دست یابند.

آقازاده عنوان کرد: آمریکا پس از برخوردی که پیرو حضور پهباد در آسمان خلیج فارس با آنها شد قصد حمله نظامی به ایران را داشت و تمامی پایگاه‌های نظامی آن در کشورهای همسایه درحالت آماده باش قرار داشتند اما رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند که اگر آمریکا یک تیر بزند با شلیک ۱۰ تیر پاسخ آن را خواهیم داد و این اقتدار ملت و آمادگی نظامی ما بود که مانع اقدام جنگی آمریکا شد.

وی خاطرنشان کرد: همه ما موظفیم این اقتدار را با وحدت داخلی حفظ کنیم و روحانیت، سیاستمداران، مدیران و تمام افرادی که در اینم کشور زندگی می‌کنند باید زیر پرچم رهبری و بر محوریت انسجام پابرجا بمانند، کسانی که در این کشور از وحدت سخن به زبان می‌آورند و در واقعیت آن را نقض می‌کنند درواقع تیشه به ریشه این وحدت می‌زنند درصورتی که این وحدت و انسجام سبب شده تا مشکلات جامعه را ترفیع سازیم.

استاندار مرکزی بیان کرد: میزان صادرات غیرنفتی استان مرکزی به یک میلیارد دلار رسیده که این مسئله موفقیت ما را نشان می‌دهد و در هفته دولت نیز در نظر داریم پروژه‌هایی را در سراسر استان به افتتاح برسانیم که بیش از دو میلیارد تومان اعتبار برای آنها صرف شده و بخش اعظمی از این اعتبار توسط بخش خصوصی پرداخت شده است.

آقازاده افزود: صبح روز فردا و در نخستین روز از هفته دولت شاهد حضور دو نفر از معاونین رئیس جمهور در استان مرکزی هستیم و همچنین با برنامه‌ریزی‌های انجام شده مقرر است که در مابقی ایام هفته دولت نیز تعدادی از وزیران در استتن مرکزی حضور یابند.

وی ادامه داد: با افتتاح پروژه‌های هفته دولت در استان مرکزی بیش از ۷ هزار فرصت شغلی در استان مرکزی ایجاد می‌شود و ایمدوتاریم که بتوانیم با تلاش و همت کارآفرینان و مردم وضعیت استان مرکزی را در مقیاس با سال گذشته بهبود ببخشیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ علت ترس سعودی‌ها از درگیری با ایران

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز21 ساعت قبل

ماجرای استناد پوتین به آیه قرآن در حضور روحانی و اردوغان+فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهوری روسیه روز دوشنبه در کنفرانس خبری که با حضور رئیسان جمهوری ترکیه و ایران برگزار شد به یک آیه قرآنی اشاره کرد. ولادیمیر پوتین که در کنار حسن روحانی، رییس‌جمهوری ایران و رجب طیب اردوغان، رییس‌جمهوری ترکیه نشسته بود، در پاسخ به پرسشی درباره حمله اخیر به تاسیسات نفتی عربستان سعودی به آیه‌ای از قرآن استناد کرد که در آن مخالفت با خشونت‌ورزی مگر در شرایط حمایت از قوم و خویش مورد اشاره شده است. پوتین گفت: «قرآن کریم به غیرقابل قبول بودن هرگونه خشونتی اشاره دارد مگر زمانی که پای حمایت از خویشاوندان شما در میان باشد. ما حاضریم به عربستان سعودی برای حمایت از قوم و خویش یا همان ملتش هرگونه کمکی ارایه کنیم.» تعداد بازدید: ۱۹ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیرییس‌جمهوری روسیه در ادامه نکته‌ای را خطاب به رهبران سیاسی عربستان سعودی مطرح کرد. به گفته پوتین «کافی است رهبران عربستان سعودی تصمیم خردمندانه‌ای اتخاذ کنند، همانطور که رهبری ایران با خرید سامانه موشکی اس‌۳۰۰ انجام داد و همان مسیری که رجب طیب اردوغان، رییس‌جمهوری ترکیه با خرید آخرین مدل سامانه دفاعی اس‌۴۰۰ طی کرد.» زمانی که رئیس‌جمهوری روسیه در حال توضیح این نکات بود دوربین روی چهره برخی سیاستمداران ایرانی تمرکز کرده بود که با خنده به سخنان وی گوش می‌دادند، افرادی چون محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، محمود واعظی، رئیس دفتر حسن روحانی و امیر حاتمی، وزیر دفاع ایران.

از رسوایی تا فرافکنی

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
بلافاصله سخنگوی ارتش یمن اعلام کرد که چگونه تاسیسات نفتی عربستان را با پهپاد هدف حمله قرار دادند. به نظر می‌رسد ابعاد رسوایی نظامی سعودی‌ها و آمریکایی‌ها و شوک اقتصادی و جهانی این حملات فراتر از مطالبی است که گفته می‌شود. با درنظر گرفتن رسوایی شکست سعودی‌ها و حامیان آمریکایی و اروپایی آنان در یمن و در مقابل یک گروه مردمی به نام انصارالله که کمترین تجهیزات نظامی را دارد، می‌توان دلیل فرافکنی اخیر آمریکایی‌ها را دریافت. اما در جلسه هیئت دولت، رئیس جمهور به سعودی‌ها و آمریکایی‌ها، علت اصلی اتفاقات اخیر را یادآور شد و البته یک هشدار نیز به آنان داد. هشدار رئیس جمهور در متن یادداشت دبیر شورای امنیت ملی هم دیده می‌شد، اما با ادبیاتی دیگر.

ادامه شکست حداکثری

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
فایننشال تایمز نوشت: چهار ماه قبل، حوثی‌ها یک خط لوله مهم نفتی و ایستگاه‌های پمپاژ نفت را در عربستان هدف قرار دادند. آقای امیل حکیم، کارشناس مسائل امنیتی خاورمیانه در اندیشکده مطالعات استراتژیک در این ارتباط گفت: «حملات اخیر نشان دهنده بهبود قابلیت‌های نظامی حوثی‌ها هستند. البته تحلیلگران سیاسی می‌گویند که ائتلاف بین تهران و حوثی‌ها بیشتر ماهیت استراتژیک دارد و دو طرف از لحاظ ایدئولوژیک شباهتی با یکدیگر ندارند. اما جمهوری اسلامی ایران در ماه‌های اخیر با صراحت بیشتری در مورد پشتیبانی از حوثی‌ها صحبت کرده است. عربستانی‌ها معمولا در واکنش به حملات حوثی‌ها نواحی تحت کنترل آن‌ها در یمن را هدف قرار می‌دهند.

مهمان آمریکایی افق نو: حرم امام رضا حس ویژه‌ای برایم داشت/ به اسلام علاقه دارم/ بولتون غده سرطانی کاخ سفید بود

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز19 ساعت قبل
وی می‌گوید طی سفر سه‌روزه‌اش به مشهد برای شرکت در کنفرانس سال گذشته افق نو، دو بار به حرم امام رضا علیه‌السلام مشرف شده و آن‌جا به نظرش مکان بسیار ویژه‌ای بوده است. اگر ویژگی شبکه‌سازی افق نو نبود، الآن این دوستان را نداشتم. بعضی وقت‌ها برای این‌که با شخصیت‌های جالب آمریکایی آشنا شوید، باید به تهران [و کنفرانس افق نو] بروید. «یهودی، نه صهیونیست» نوشته روی سینه «یسرائیل داوید وایس» خاخام یهودی و سخنگوی اتحاد یهودیان ضدصهیونیسم حین سخنرانی در کنفرانس افق نو (+) ◄ به موضوع افق نو برگردیم. در مقاله‌ام درباره همه این‌ها توضیح داده‌ام؛ البته می‌دانم همه این موضوعات مرتبط با افق نو نیستند، اما مرتبط با خود من هستند.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


اسدالله عسگراولادی دعوت حق را لبیک گفت

6 روز قبلفارس4

فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

2 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

4 روز قبلعصر ایران2

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

2 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

2 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

2 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

3 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

4 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

4 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

4 روز قبلرکنا1