چرا آرسنال باید نگران بازی با لیورپول باشد؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نود
  4. ورزشی
چرا آرسنال باید نگران بازی با لیورپول باشد؟

چرا آرسنال باید نگران بازی با لیورپول باشد؟

نودخبرگزاری نود |
آرسنال آمار بسیار بدی در تقابل با Top6 دارد.

به گزارش وبسایت نود، آرسنال در سالهای اخیر عملکرد قابل دفاعی مقابل تیم‌های بزرگ جزیره نداشته است.

آرسنال و لیورپول در شرایطی در هفته سوم به مصاف هم می‌روند که این دو تنها تیم‌های ۶ امتیازی لیگ برتر هستند که بعد از پایان شنبه شب، یکی از این دو یا شاید هر دو رکورد ۱۰۰ درصد امتیاز خود را از دست می‌دهد. هر چند آرسنال امری به نسبت فصل قبل، شروع خیلی خوبی داشته و با کسب دو برد در وضعیت مناسبی به نظر می‌رسد، اما آمار نگرانی‌های زیادی برای هواداران توپچی‌ها فراهم می‌آورد.

چرا آرسنال باید نگران بازی با لیورپول باشد؟ - 3

وقتی به آمار آرسنال در مقابل Top۶ در سالهای اخیر نگاهی می‌اندازیم، وضعیت اصلا برای قرمزهای لندن خوب نیست. و این نگرانی با نمایش‌های ضعیف آرسنال در مقابل رقبای بزرگ همراه بوده است. مشخص نیست موضوع تا چه اندازه فنی است و چه مقدار روانی. اگر انگشت اتهام به سمت ونگر و تاکتیک هایش بود، باید گفت امری هم فصل قبل روی نیمکت آرسنال آمار قابل دفاعی مقابل بزرگان جزیره نداشت. و یکی از بدترین نتایج تیم در کل فصل نیز در مقابل لیورپول رقم خورد.

بیایید نگاهی بیندازیم به عملکرد آرسنال در مقابل Top۶ و به خصوص لیورپول؛

آمار فاجعه آمیز در آنفیلد

چرا آرسنال باید نگران بازی با لیورپول باشد؟ - 7

آرسنال در شش فصل اخیر در لیگ برتر یک برد هم در آنفیلد نداشته است. ۲ تساوی و ۴ باخت بد. طوری که آرسنال در هر یک از این شش مسابقه حداقل دو گل دریافت کرده است و در مجموع ۲۲ گل در ۶ مسابقه وارد دروازه‌اش شده است. بدتر اینکه آرسنال در هشت مسابقه اخیرش مقابل لیورپول برد هم نداشته است. حتی در خانه خود. از آخرین برد آرسنال مقابل لیورپول زمان زیادی می‌گذرد. آخرین بار حدود ۱۹ سال قبل بود که لیورپول به چنین وضعیتی رسید. آنها سال ۲۰۰۰ توانستند به رکورد ۱۴ بازی بدون شکست مقابل آرسنال برسند.

اگر بخواهیم ماجرا را کمی برای آرسنال و هوادارانش ترسناک‌تر کنیم، باید به آمار استثنایی لیورپول در خانه هم اشاره کنیم. لیورپول اکنون ۴۱ بازی است که در لیگ برتر در خانه شکست نخورده است. بیش از دو سال. دقیقتر: ۲ سال و ۱۲۳ روز. آخرین بار آنها مقابل تیم کریستال پالاس ۲-۱ مغلوب شدند و پس از آن در ۴۱ مسابقه، ۳۱ برد و ۱۰ تساوی را تجربه کردند.

چرا آرسنال باید نگران بازی با لیورپول باشد؟ - 10

و دست آخر اینکه، کلوپ هم آمار شکست ناپذیری مقابل آرسنال دارد. در ۷ تقابل با آرسنال در لیگ برتر، او هرگز مقابل آرسنال شکست نخورده است ۴ برد و ۳ تساوی برای کلوپ. بنابراین حداقل روی کاغذ آرسنال در مقابل کلوپ شکست ناپذیر و طلسم آنفیلد، کار سختی برای گرفتن امتیاز از بازی روز شنبه دارد.

کابوس بازی در خانه حریف

چرا آرسنال باید نگران بازی با لیورپول باشد؟ - 13

به نظر می‌رسد آنفیلد تنها جهنم برای آرسنال نبوده و نیست. وقتی آمار آرسنال را مقابل تیم‌های بزرگ جزیره (Top۶) در خانه رقبا می‌نگریم، متوجه می‌شویم که این تیم چقدر در بازی‌های بزرگ در خارج از خانه با مشکل روبرو بوده است. آخرین برد آرسنال در خارج از خانه مقابل یکی از رقبای بزرگش در جزیره، به ۱۸ ژانویه ۲۰۱۵ برمیگردد که موفق شدند ۲-۰ منچسترسیتی را در اتحاد شکست دهند. اما بعد از آن چه؟ ۲۲ بازی بدون برد! و بدتر اینکه در این ۲۲ بازی خارج از خانه مقابل تاپ سیکس، فقط ۸ امتیاز گرفته‌اند: ۰ برد، ۸ تساوی و ۱۴ باخت. ۲۴ گل زده و ۵۰ گل خورده. با میانگین بیش از ۲ گل خورده در هر مسابقه.

اگر کمی به عقب‌تر برگردیم. از سال ۲۰۰۴ آرسنال در هر فصل ۵ بازی خارج از خانه را مقابل رقبای بزرگ خود داشته است و تا به امروز در ۷۵ بازی مقابل تیم‌های بزرگ جزیره در خارج از خانه، تنها ۱۴ برد داشته است! ۲ برد در استمفوردبریج، ۳ برد در آنفیلد، تنها ۱ برد در الدترافورد، ۵ برد در اتحاد و ۳ برد در ورزشگاه تاتنهام. در تاریخ لیگ برتر آرسنال خاطرات تلخی از شکست‌های سنگین مقابل رقبای بزرگ در خارج از خانه دارد. از باخت ۸-۲ مقابل منچستریونایتد تا شکست ۶-۰ مقابل چلسی و باخت با ۵ گل مقابل لیورپول.

خبری: اخبار ورزشی به روز ایران و جهان

چرا آرسنال باید نگران بازی با لیورپول باشد؟ - 17

البته اگر هواداران آرسنال بخواهند کمی خوشبینانه‌تر آمار را بنگرند، می‌توانند به آمار بازی‌های خانگی تیم در مقابل تیم‌های بزرگ بنگرند.

برد در بازی‌های خانگی مقابل چلسی؛ ۲۶٫۷ درصد

برد در بازی‌های خانگی مقابل لیورپول؛ ۴۰ درصد

برد در بازی‌های خانگی مقابل منچستریونایتد؛ ۴۰ درصد

برد در بازی‌های خانگی مقابل منچسترسیتی؛ ۴۰ درصد

برد در بازی‌های خانگی مقابل تاتنهام؛ ۶۰ درصد

امتیاز و تفاضل گل مقابل تیم‌های بزرگ

چرا آرسنال باید نگران بازی با لیورپول باشد؟ - 25

اگر کمی به عقبتر بازگردیم تا دید جامع‌تری را داشته باشیم باز هم وضعیت برای آرسنال خیلی تعریفی ندارد. از سال ۲۰۰۴ و در ۱۵ فصل اخیر از مجموع ۹۰ امتیاز ممکن در بازی مقابل Top۶، رکورد توپچی‌ها در تقابل با بزرگان جزیره ضعیف جلوه می‌کند. ضمن اینکه نباید فراموش کرد تاتنهام و منچسترسیتی تازه چندسالی است که در قامت بزرگان خودنمایی میکردند و پیش‌تر، عنوان مدعی امروز را نداشتند.

امتیازهای کسب شده مقابل چلسی از سال ۲۰۰۴: ۲۷ امتیاز

امتیازهای کسب شده مقابل لیورپول از سال ۲۰۰۴: ۳۹ امتیاز

امتیازهای کسب شده مقابل منچستریونایتد از سال ۲۰۰۴: ۲۹ امتیاز

امتیازهای کسب شده مقابل منچسترسیتی از سال ۲۰۰۴: ۴۱ امتیاز

امتیازهای کسب شده مقابل تاتنهام از سال ۲۰۰۴: ۴۷ امتیاز

(از مجموع ۹۰ امتیاز)

چرا آرسنال باید نگران بازی با لیورپول باشد؟ - 33

آمار گل‌های خورده و زده آرسنال در مقابل تاپ سیکس از سال ۲۰۰۴ نیز نشان می‌دهد آنها تنها در مقابل تاتنهام تفاضل گل مثبت داشته و در برابر سایر تیمها، عملکرد ضعیفشان قابل کتمان نیست.

تفاضل گل مقابل چلسی: ۱۹-

تفاضل گل مقابل لیورپول: ۶-

تفاضل گل مقابل منچستریونایتد: ۱۴-

تفاضل گل مقابل منچسترسیتی: ۴-

تفاضل گل مقابل تاتنهام: ۱۵+

بدشانسی تقابل با لیورپول آماده

چرا آرسنال باید نگران بازی با لیورپول باشد؟ - 41

آرسنال در شرایطی به مصاف لیورپول می‌رود که تیم کلوپ از فرمی ایدئال در لیگ برتر لذت می‌برد. لیورپول اکنون ۱۱ بازی پیاپی است که در لیگ برتر پیروز می‌شود. ۹ مسابقه فصل قبل و ۲ مسابقه در این فصل. با این آمار آنها با رکورد بیشترین برد متوالی شان در تاریخ لیگ برتر که بین فوریه تا آپریل ۲۰۱۴ و تحت نظر راجرز ثبت شد، برابری کردند. حالا آنها با انگیزه زیاد و برای تداوم صدرنشینی به مصاف آرسنال می‌روند و می‌دانند که با برد در این بازی، به دوازدهمین پیروزی متوالی خود دست پیدا می‌کنند که یک رکورد جدید برای این باشگاه در تاریخ لیگ برتر است. البته سال ۱۹۹۰ و در دسته اول فوتبال انگلیس، لیورپول تحت نظر دالگلیش حد فاصل آپریل تا اکتبر ۱۹۹۰، به دوازده برد پیاپی رسید.

نکته آخر

چرا آرسنال باید نگران بازی با لیورپول باشد؟ - 44

با تمام این توصیف‌ها، یک نکته امیدبخش هم برای هواداران فوتبال قابل ذکر است. دوستداران فوتبال باید منتظر یک جدال تماشایی دیگر باشند. مسابقه‌ای پر گل. چرا که تاریخ به ما این را می‌گوید. هیچ مسابقه‌ای در تاریخ لیگ برتر به اندازه جدال لیورپول - آرسنال گل نداشته است. ثبت ۱۵۵ گل در ۵۴ مسابقه بین آرسنال - لیورپول نوید پرگل بودن جدال روز شنبه را می‌دهد. ضمن اینکه در این دیدار بیش از هر مسابقه دیگری هتریک رقم خورده است. ۶ مرتبه.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

هفته ششم لیگ برتر فوتسال بانوان

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
هفته ششم لیگ برتر فوتسال بانوان با پیروزی پویندگان فجر شیراز، رهیاب گستر تهران، ملی حفاری اهواز و مس رفسنجان همراه بودبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تیم رهیاب گستر تهران با ۳ امتیاز حساسی که در هفته ششم لیگ برتر فوتسال بانوان کسب کرد می‌تواند همچنان به صعود به مرحله پلی آف امیدوار باشد.

والیبال قهرمانی آسیا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ شاگردان کولاکویچ در سه دست توانستند چین تایپه را شکست دهند و برای رسیدن به فینال از ساعت ۱۶ در نیمه نهایی به مصاف کره جنوبی می‌روند.
موجموج22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری موج، تیم ملی والیبال ایران و استرالیا در رقابت‌‌های فینال والیبال قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ امروز شنبه ۳۰ شهریور ۹۸ از ساعت ۱۷:۳۰ دقیقه در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی به مصاف هم خواهند رفت. گفتنی است؛ این دیدار به صورت مستقیم روانه آنتن شبکه سه سیما خواهد شد.
روزنوروزنو1 روز قبل
امیرحسین فتحی مدیرعامل استقلال درباره آخرین وضعیت پییگری درباره محرومیت فرشید اسماعیلی از دربی اظهار داشت: پیگیر اعتراض باشگاه استقلال درباره رفع محرومیت فرشید اسماعیلی هستیم و از تمام توان خود استفاده خواهیم کرد. انتظار ما کاملا قانونی و منطقی است. امیرحسین فتحی افزود: اگر درباره نگاه عادلانه صحبت می‌کنند، اکنون زمانش رسیده که آن را در عمل نشان دهند. منتظر تجدید نظر کمیته داوران و فدراسیون فوتبال هستیم و امیدواریم به دور از هیاهوها تصمیم مبتنى بر عدالت و انصاف در این مورد اتخاذ شود.
ایسناایسنا1 روز قبل
نفرات راه یافته به مرحله نیمه نهایی کشتی آزاد قهرمانی جهان در اوزان ۷۰، ۷۴، ۹۲ و ۱۲۵ کیلوگرم مشخص شدند. به گزارش ایسنا، رقابت‌های اوزان ۷۰، ۷۴، ۹۲ و ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۱۹ در نورسلطان پایتخت قزاقستان از صبح امروز (جمعه) در حال پیگیری است که در پایان رقابت‌های صبح، اسامی نفرات راه یافته به مرحله نیمه نهایی این ۴ وزن مشخص شد. در میان ۴ نماینده ایران یونس امامی در ۷۰ و علیرضا کریمی در ۹۲ کیلوگرم راهی نیمه نهایی شدند اما یدالله محبی در یک چهارم نهایی مقابل حریف اوکراینی شکست خورد و نتوانست به نیمه نهایی برسد. همچنین رضا افضلی در ۷۴ کیلوگرم با شکست در همان دور نخست حذف شد. رقابت‌های رده بندی و نیمه نهایی اوزان ۵۷ و ۶۵ کیلوگرم نیز امروز بعد از ظهر برگزار می‌شود و رضا اطری در وزن ۵۷ کیلوگرم برای کسب مدال برنز به مصاف حریف هندی خود می‌رود.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

4 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

6 روز قبلعصر ایران2

مجروحیت ۴ مامور نیروی انتظامی بر اثر درگیری با اشرار + فیلم

4 روز قبلباشگاه خبرنگاران1

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

4 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

4 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

4 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

4 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

5 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

6 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

6 روز قبلهمشهری1