ثبت بیشترین زلزله‌های بزرگتر از ۳ ریشتر در مهران استان ایلام
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
ثبت بیشترین زلزله‌های بزرگتر از ۳ ریشتر در مهران استان ایلام

ثبت بیشترین زلزله‌های بزرگتر از ۳ ریشتر در مهران استان ایلام

ایسناخبرگزاری ایسنا |
در هفته گذشته مهران استان ایلام ۳ زلزله بزرگتر از ۳ ریشتر را تجربه کرد و در بروجرد استان لرستان نیز زمین لرزه‌هایی با بزرگای ۳.۱ و ۳.۴ رخ داد.

به گزارش ایسنا، در هفته گذشته مهران در استان ایلام بعد از زمین لرزه‌های ۲٫۹ و ۲٫۷ زلزله‌هایی با بزرگای ۳٫۸، ۳٫۹. ۳٫۲ و بروجرد استان لرستان زلزله‌های ۳٫۱ و ۳٫۴ را تجربه کرد.

جزئیات زلزله‌های هفته گذشته به این شرح است:

شنبه ۲۶ مرداد

در بردخون استان بوشهر زلزله‌ای با بزرگای ۳٫۷ در عمق ۱۲ کیلومتری لرزید. کانون این زمین لرزه در ۶۶ کیلومتری برد خون، ۸۱ کیلومتری کاکی و ۹۲ کیلومتری دلوار این استان بوده است.

در ازگله استان کرمانشاه زلزله ۲٫۶، آجین استان همدان زلزله ۲٫۶، چناره استان کردستان زلزله ۲٫۵ و بم استان کرمان زلزله ۲٫۵ رخ داد.

سوزا استان هرمزگان زلزله‌ای به بزرگای ۳٫۸ در عمق ۱۱ کیلومتری را تجربه کرد و کانون رومرکز این زمین لرزه در ۲۶ کیلومتری سوزا، ۳۰ کیلومتری جزیره لارک و ۳۸ کیلومتری قشم این استان گزارش شد.

ساغند استان یزد نیز با زلزله ۳٫۴ در عمق ۸ کیلومتری لرزید و کانون این زمین لرزه در ۴۲ کیلومتری ساغند، ۵۴ کیلومتری رباط پشت بادام و ۶۵ کیلومتری خرانق این استان بوده است.

در دهرم استان فارس زلزله ۳٫۳ رخ داد که عمق آن در ۸ کیلومتری و کانون این زمین لرزه در ۲۸ کیلومتری دهرم، ۲۸ کیلومتری فراشبند و ۳۷ کیلومتری شنبه این استان گزارش شد.

یکشنبه ۲۷ مرداد

در ارکواز استان ایلام زلزله ۲٫۹، قاسم آباد استان خراسان رضوی زلزله ۲٫۶، مصیری استان فارس زلزله ۲٫۵ و در جندق استان اصفهان زلزله ۲٫۶ رخ داد.

دوشنبه ۲۸ مرداد

در این روز در نودان استان فارس زلزله ۲٫۹، هفتگل استان خوزستان زلزله ۲٫۹، مهران استان ایلام زلزله ۲٫۹، خرم آباد استان مازندران زله ۲٫۵، بهابا استان یزد زلزله ۲٫۷، گرگان استان گلستان زلزله ۲٫۵، طبس استان خراسان جنوبی زلزله ۲٫۹ و سپید دشت استان لرستان زلزله ۲٫۵ به ثبت رسید.

در مهران استان ایلام زلزله‌ای به بزرگای ۳٫۸ در عمق ۱۶ کیلومتری رخ داد. کانون این زمین لرزه در ۲۳ کیلومتری مهران و ۶۲ کیلومتری صالح آباد این استان بوده است.

در سایت خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

سه شنبه ۲۹ مرداد

در اوز استان فارس زلزله‌ای به بزرگای ۳ در عمق ۱۶ کیلومتری رخ داد. کانون این زمین لرزه در ۲۷ کیلومتری اوز، ۳۱ کیلومتری بنارویه و ۳۶ کیلومتری خنج این استان بوده است.

صالح آباد استان ایلام زلزله‌ای به بزرگای ۳٫۲ در عمق ۸ کیلومتری را تجربه کرد. کانون این زمین لرزه در ۱۵ کیلومتری صالح آباد، ۲۷ کیلومتری مهران و ۳۰ کیلومتری ارکواز این استان بوده است.

در دوگنبدان استان کهگیلویه و بویراحمد زلزله ۲٫۶، در دهرم استان فارس زلزله ۲٫۸ به ثبت رسید.

مهران استان ایلام نیز با زمین لرزه ۳٫۹ در عمق ۱۰ کیلومتری لرزید. کانون این زلزله در ۲۲ کیلومتری مهران، ۵۷ کیلومتری پهله و ۵۸ کیلومتری ارکواز این استان گزارش شد. زلزله‌های ۳٫۵ در عمق ۱۹ کیلومتری و ۲٫۷ از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه است.

بروجرد استان لرستان زلزله‌ای با بزرگای ۳٫۱ در عمق ۱۱ کیلومتری را تجربه کرد و کانون این رخداد در ۹ کیلومتری بروجرد، ۱۵ کیلومتری اشترینان و ۲۸ کیلومتری چغلوندی این استان گزارش شد. زلزله ۳٫۴ در عمق ۹ کیلومتری و ۲٫۵ از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه بوده است.

چهارشنبه ۳۰ مرداد

در کوهبنان استان کرمان زلزله۲٫۹ رخ داد و در مهران استان ایلام زمین لرزه‌ی به بزرگای ۳٫۲ در عمق ۱۰ کیلومتری رخ داد و کانون آن در ۳۲ کیلومتری این شهرستان گزارش شد.

پنج‌شنبه ۳۱ مرداد

در درب بهشت استان کرمان زلزله ۲٫۷، در جایزان استان خوزستان زلزله ۲٫۶ و در بهاباد استان یزد زلزله ۲٫۵ رخ داد.

حسینیه استان خوزستان زلزله‌ای به بزرگای ۳٫۸ در عمق ۲۰ کیلومتری را تجربه کرد و کانون رومرکز این زمین لرزه در ۲۲ کیلومتری حسینیه و ۴۲ کیلومتری اندیمشک استان خوزستان و ۳۱ کیلومتری مورموری استان ایلام بوده است.

جمعه اول شهریور

در این روز نیز در دامغان استان سمنان زلزله ۲٫۵ به ثبت رسید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

زبان فارسی؛ رمز بی نهایت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ رمز بی نهایت در این مستند استعاره‌ای از زبان فارسی است، دومین مولفه هویت ایرانی - اسلامی و گنجینه‌ای غنی با آهنگی خوش که حفاظت و صیانت از آن وظیفه همه ماست.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
مهناز افشار، بازیگر سینما و تلویزیون که در خارج از ایران به سر می‌برد، تصویری جدید از دخترش را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد و نوشت: دخترکم لیانا و نوه‌ام ا لیانا!
انتخابانتخاب2 روز قبل
مهناز جان قصد جواب نداشتم ولی پگاه گفت این پیغام رو بهت بدم، اول اینکه این مصاحبه برای دو سال و اندی پیش است، پس نه به ممنوع‌الخروجی من ربط دارد و نه به خاطر عافیت طلبی است و به غلط این شائبه را جا نیندازید که پگاه عافیت طلب یا به هر طریقی به دنبال رفع ممنوع‌الخروجی بود.
برنابرنا1 روز قبل
فرنوش صمدی کارگردان ایرانی داور جشنواره فیلم تیرانا شد. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، ‎فرنوش صمدی که با چند فیلم اخیرش در فستیوال‌های رده یک دنیا نظیر لوکارنو، کن، ونیز و… حضور داشت و سال گذشته نیز به دعوت آکادمی اسکار جزو اعضای این آکادمی قرار گرفت، داور شانزدهمین دوره بخش مسابقه جشنواره تیرانا کشور آلبانی شد. ‎این جشنواره که از ۲۳ تا ۲۹ سپتامبر در شهر تیرانا آلبانی برگزار می‌شود، جزو جشنواره‌های مهم فیلم کوتاه است که برگزیدگان آنها وارد رقابت اسکار بهترین فیلم کوتاه می‌شوند. ‎همچنین در جشنواره تیرانا مروری بر آثار فرنوش صمدی و علی عسگری به همراه یک ورکشاپ فیلمسازی دو روزه توسط این دو برگزار میشود.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
گذشته از نکات و برجستگی‌های فنی، شهریار آن‌چنان صیقل‌یافته در مدح و رثای اهل‌بیت شعر می‌گوید که ادبیات در تماس مستقیم با فطرت مخاطب قرار می‌گیرد. او در ادامه می‌گوید: شهریار یک شاعر زنده و پویا بود. در کل به‌عنوان یک مخاطب به نظرم شعر شهریار هنوز هم سلیقه مخاطبان را راضی می‌کند و هنوز هم فاصله خودش را در جایگاه بالاتری حفظ کرده است. از چالاکی قلم و استادی شهریار در شعر و شاعری نباید گذشت که شعر خوبش را عامه می‌خوانند و خواص می‌پسندند. عده‌ای می‌گویند مدارکی هست که مالکیت این شعر به شخص شهریار را زیر سؤال می‌برد و البته این از شأن و مقام شهریار نمی‌کاهد.

حمایت از برترین‌های نهمین مسابقه ملی نانو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ ۱۰۰ نفر برتر این دوره از مسابقات به طرح حمایت از کسب و کار‌های نوپا در نانو راه پیدا می‌کنند تا بتوانند ایده‌ها و محصولات اولیه خود را با حمایت ستاد نانو به مرحله تجاری سازی برسانند.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


اسدالله عسگراولادی دعوت حق را لبیک گفت

6 روز قبلفارس4

فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

2 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

4 روز قبلعصر ایران2

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

2 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

2 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

2 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

3 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

3 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

4 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

4 روز قبلرکنا1