ابراز امیدواری مکرون به امضای منشور تنوع زیستی توسط آمریکا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

ابراز امیدواری مکرون به امضای منشور تنوع زیستی توسط آمریکا

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری رویترز، رئیس جمهور فرانسه امیدوار است آمریکا منشور تنوع زیستی را امضا کند.امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه، در مصاحبه‌ای با پایگاه اینترنتی «کنبینی»، که روز جمعه منتشر شد، اظهار داشت تلاش می‌کند در اجلاس «جی-۷» که در شهر «بیاریتز» برگزار می‌شود به آمریکا فشار بیاورد، تا این کشور «منشور تنوع زیستی» را امضا کند. این متن در اجلاس «جی-۷» محیط زیست «متز» (موزل) در ماه مه گذشته فاش شد.

رئیس جمهور فرانسه گفت: «این نخستین بار است که در جریان نشست «جی-۷» منشور تنوع زیستی را امضا خواهیم کرد. ما درگیر شدن در یک پویایی را آغاز می‌کنیم؛ و این منشور توسط تمامی کشور‌ها امضا خواهد شد». رئیس جمهور فرانسه در پاسخ به این سؤال که آیا این منشور توسط آمریکا نیز امضا می‌شود، پاسخ داد: «این سؤالی واقعی است. خواهیم دید؛ من فشار را وارد خواهم آورد؛ اما این امر به دست هند خواهد بود که باز هم بسیار مهم است.» قرار است هند نیز منشور تنوع زیستی را به امضاء برساند.

در وبسایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

انتقام‌گیری از زن ایرانی‌الاصل در وزارت خارجه آمریکا +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، این گزارش نتیجه تحقیقات چندین ماهه درباره اتهام انتقام گیری سیاسی هوک و چند مدیر دیگر دولت دونالد ترامپ از چند کارمند و دیپلمات وزارت خارجه آمریکاست. در یکی از ایمیل‌های رد و بدل شده میان جولی هالر، مقام ارشد دولت ترامپ در وزارت خارجه آمریکا و برایان هوک، هالر به غلط، نوشته بود نوروززاده متولد ایران است. او در ایمیلی دیگر لیستی از کارمندان وزارت خارجه را با عناوینی چون دردسرساز و خائن به تیم (ترامپ) در برابر اسمشان، تهیه کرده بود. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴دانلوداین دومین بخش از گزارش بازرس وزارت خارجه آمریکا در مورد تبعیض علیه بعضی کارمندان این وزارت‌خانه از سوی مدیران منصوب ترامپ است. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در زمان انتشار ایمیل‌ها این اتهام‌ها را رد کرد و جا به جایی کارمندان را روند عادی انتقال‌های درون سازمانی خواند.

یک جو غیرتی که در وجود رضاخان نبود!

مهرمهر18 ساعت قبل
‌۲۵ شهریور ۱۳۲۰، سالروز تعویض پادشاهی در حکومت پهلوی توسط انگلیسی‌ها بود. رهبر انقلاب در این باره فرمودند: انقلاب آمد کشور را از زیر پای این انسانهای حقیر و پست و ظالم بیرون کشید.

فیلم/ جزئیات عملیات خارق‌العاده یمن علیه آل‌سعود

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز15 ساعت قبل

فیلم/ عزاداری شیعیان اسیر در چنگال آل‌سعود

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

این موشک‌ها ۱۸۰۰ تا بوده آقای نتانیاهو نه ۱۰۰ تا!

مهرمهر18 ساعت قبل
مجری از نتانیاهو می‌پرسد: شما می‌گویید حماس تضعیف شده در حالیکه تعداد زیادی موشک‌ در یک سال و نیم گذشته به سمت اسرائیل شلیک شده است. آیا تعداد این موشک‌ها را می‌دانید؟

نظرها

اخبار بیشتر