روایت جالبی از چگونگی انتصاب پرویز فتاح و بختیاری به ریاست کمینه امداد توسط مقام‌معظم رهبری
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصادنیوز
  4. اقتصادی

روایت جالبی از چگونگی انتصاب پرویز فتاح و بختیاری به ریاست کمینه امداد توسط مقام‌معظم رهبری

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز |
اقتصادنیوز:مهمان این هفته برنامه «دست خط» مرتضی بختیاری رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، در بخشی از این برنامه بختیاری به ماجرای انتصاب خود وهمچنین فتاح به ریاست این نهاد پرداخت. او گفت» به یک اعتبار می‌توانیم بگوییم یکی از سمت‌هایی که بنده توفیق پیدا کردم در آن سمت قرار بگیرم و خودم هیچ نقشی نداشتم همین سمت رئیس کمیته امداد است. همانطور که شما فرمودید از ابتدای امسال به عنوان رئیس حوزه ریاست قوه قضائیه در خدمت آیت‌الله رئیسی بودم. ۴ ماه هم تمام وقت آنجا کار می‌کردیم. یک روز به من زنگ زدند. از دفتر حاج آقای حجازی بود و ایشان به من فرمودند می‌توانید امشب اینجا بیایید که کاری با شما داریم؟ من عرض کردم من امشب یک جلسه مهمی با آیت‌الله رئیسی و چند نفر دیگر که از قبل برنامه‌ریزی شده است. روز بعد ساعت ۸:۱۵ خدمت حاج آقا حجازی رفتم. ایشان فرمودند برای چه من را خواستند. یک پرونده‌ای هم بود و یکسری دستگیری‌هایی در تهران انجام گرفته بود و فکر کردم درباره آن است. من گزارش آن را به ایشان دادم و حاج آقا حجازی گفتند گزارشی که دادید خوب است، ولی برای چیز دیگری شما را خواستیم. گفتم پس بفرمائید استفاده می‌کنیم. گفتند برای جایگزین مهندس فتاح، چون ایشان به بنیاد تشریف می‌برند. ما از این اطلاع داشتیم، چون هیات امناء کمیته امداد مطرح شد و در هیات امنا تقاضا کردیم اگر امکان این وجود داشته باشد با توجه به خدمات ارزشمندی که جناب آقای مهندس فتاح در کمیته امداد کرده‌اند و پایه‌گذاری‌های خیلی خوبی شده است، با حفظ سمت سرپرست بنیاد مستضعفان باشند تا یک فرصتی که نیروی دیگری پیدا شود. آن درخواست را فرستادیم و تا این اندازه ما خبر داشتیم. بعد ایشان فرمودند یک لیست ۱۵-۱۰ نفره داده شده و بعد جناب آقای ایروانی زنگ زدند و گفتند ما با شما کار فوری داریم.

تلفن وصل شد و گفتند در آن لیست بختیاری نیست و ما پیشنهاد می‌کنیم فلانی باشد به دلیل اینکه هم عضو هیات امنای کمیته امداد بوده و هم سوابق اجرایی دارد. توصیفاتی مطرح کردند و ایشان گفتند جرقه خوبی خورد و روز بعد آقای فتاح زنگ زدند که کار فوری دارم. ایشان آنجا تشریف آوردند و همین مسئله را مطرح کردند و ما این را خدمت حضرت آقا مطرح کردیم و حضرت آقا هم فرمودند با ویژگی‌هایی که از بنده حقیر مطرح فرمودند، گفتند گزینه خوبی هست و می‌خواهم خدمت شما مطرح کنیم. البته مفصل‌تر است و من خلاصه بیان کردم.

خبری: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

گفتم من سه نکته دارم خدمت شما باید عرض کنم. گفتم حضرت آقا از عملکرد بنده روسیاه راضی هستند بزرگ‌ترین سرمایه برای من هست و واقعا هم همینطور است که برای دنیا و آخرت من این سرمایه است که رهبرم و نائب امام زمانم از من راضی باشند. نکته دوم خدمت در کمیته امداد، یعنی خدمت به محرومین از سفارشات اولیاءالله است، اما نکته سوم این که من تازه رئیس دفتر آیت‌الله رئیسی شدم. آیت‌الله رئیسی را می‌خواهید چه کنید؛ من نمی‌توانم با ایشان صحبت کنم. بعد فرمودند ما با آیت‌الله رئیسی صحبت کرده‌ایم و برای ایشان هم سخت بود و در عین حال وقتی فهمیدند نظر مبارک حضرت آقا این است ایشان هم قبول کردند و من هم گفتم حرفی ندارم و در خدمت شما هستیم. این خلاصه ماجرایی که در این جایگاه قرار گرفتم؛ و یک نکته‌ای هم بیان کردند که آن زمانی که می‌خواستیم آقای فتاح را هم برای کمیته امداد منصوب کنیم، همین اتفاق افتاد. ما دنبال افراد دیگری بودیم و آنجا اسم آوردند. یک روز در نماز جماعت آقا که روزهای سه‌شنبه یا دوشنبه است، آقای فتاح هم در نماز شرکت داشتند، جرقه در ذهن ما خورد و بعد از نماز ایشان رفتند و من به حضرت آقا عرض کردم که آقای فتاح هم گزینه خوبی است و حضرت آقا فرمودند بله، ایشان هم گزینه خوبی است. ایشان هم به عنوان رئیس کمیته امداد در اوایل ۱۳۹۴ منصوب شدند، نقشی در این مسئولیت خودشان نداشتند. این مطلب برایم مفید است بلی ۰ نفر این پست را پسندیده‌اند

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

طرفداران مسیح علینژاد این کلیپ را نبییند

پارس نیوزپارس نیوز1 روز قبل
پس از چند سال از جار و جنجال‌های مسیح علینژاد در قالب کمپین چهارشنبه‌های سفید و آزادی‌های یواشکی، لیست پروژه‌های وی در قالب قرارداد با دولت آمریکا برای به راه انداختن کمپین‌ها افشا شد. مشخص شد که او برای همین پروژه‌ها صدها هزار دلار دریافت کرده و در صورت ادامه جنجال در جامعه ایرانی به ویژه در میان زنان و دختران و همچنین درگیری آنها با یکدیگر، صفرهای قراداد مسیح بیشتر می‌شوند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
اشرف عید، این کارگر لوله‌کش فرانسوی می‌گوید که محافظان این شاهزاده او را کتک زدند و محبوس کردند و او را مجبور کردند که پای شاهزاده را ببوسد. شاهزاده بنت سلمان که حکم جلب او صادر شده و تحت پیگرد بین‌المللی قرار گرفته در جلسه دادگاه امروز حضور نداشت. پس از جلسه دادگاه، وکیل فرانسوی حصه بنت سلمان گفت که ادعاهای کارگر لوله‌کش «تخیلی» بوده است و آنها به رای دادگاه اعتراض خواهند کرد. این لوله کش می‌گوید که چند ساعت به او اجازه ندادند که این خانه را ترک کند و او را مجبور کردند که پای حصه را ببوسد. شاهزاده حصه کیست؟ بر اساس آنچه که در رسانه‌های عربستان منتشر شده است، شاهزاده حصه به دلیل کارهای نیکوکارانه و همچنین تلاش برای حقوق زنان مشهور است.
فراروفرارو1 روز قبل
اسدالله عسگراولادی برادر حبیب‌الله عسگراولادی از چهره‌های مهم و تاثیرگذار جریان اصولگرایی بود که وی نیز چند سال قبل دارفانی را وداع گفت. اسدالله عسگراولادی که بود؟ شاخص‌ترین رفتار سیاسی اسد الله عسگراولادی در دو مقطع زمانی رخ داد. پس از این دو اتفاق، اسدالله عسگراولادی دو گزینه پیش رویش قرار گرفت. پس از آن تمامی زندگی اسدالله عسگراولادی، خلاصه در تجارت، امور خیریه و گفتگو‌های رسانه‌ای شد. اسدالله عسگراولادی خود را طی تمامی سال‌های گذشته «کاسب جزء» معرفی کرده است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خودروبانک؛ در طرح فروش نقدی گروه خودروسازی سایپا ۲ خودروی تیبا صندوقدار با رینگ‌های فولادی و آلومینیومی و همچنین خودروی کیا سراتو ۲۰۰۰ در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت که قیمت تعیین شده برای فروش آنان به شرح زیر خواهد بود. - تیبا صندوقدار با رینگ‌های فولادی: قیمت فروش نقدی ۴۳ میلیون و ۴۴۳ هزار تومان- تیبا صندوقدار با رینگ‌های آلومینیومی: قیمت فروش نقدی ۴۶ میلیون و ۴۴۳ هزار تومان- کیا سراتو ۲۰۰۰: قیمت فروش نقدی ۲۹۵ میلیون تومانعلاوه بر این، گروه خودروسازی سایپا طرح فروش اعتباری هم برای مشتریان خود در نظر گرفته است که شامل خودروی «سایپا ۱۵۱» و همچنین خودروی «تیبا صندوقدار» با دو رینگ فولادی و آلومینیومی می‌شود که جزییات فروش آنان با شرایط بازپرداخت یکسان ۳ چک چهارماهه به شرح زیر خواهد بود: - تیبا صندوقدار با رینگ‌های فولادی: قیمت ۴۳ میلیون و ۴۴۳ هزار تومان/ مبلغ تسهیلات ۵ میلیون تومان- تیبا صندوقدار با رینگ‌های آلومینیومی: قیمت ۴۶ میلیون و ۴۴۳ هزار تومان/ مبلغ تسهیلات ۵ میلیون تومان- سایپا ۱۵۱: قیمت ۴۰ میلیون و ۳۱۳ هزار تومان/ مبلغ تسهیلات ۴ میلیون تومان
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
طرح فروش محصولات سایپا از ساعت ۱۰ صبح امروز شنبه ۲۳ شهریور در وبسایت این شرکت آغاز شد. به گزارش عصر ایران در این شرایط فروش خودروی سراتو، تیبا و وانت پراید با شرایط متفاووت عرضه می‌شود. در این شرایط فروش خودرو‌های «تیبا» و «سایپا ۱۵۱» (وانت پراید) به صورت اقساطی و سراتو آپشنال به صورت نقدی ارائه شده است. شرایط فروش اقساطی تیبافروش نقدی سراتوفروش اقساطی وانت پراید
تسنیمتسنیم1 روز قبل
وی افزود: برابر این آیین نامه داشتن بیمه سلامت برای آحاد مردم جنبه اجباری پیدا کرده و باید هر فردی حداقل دارای یک بیمه باشد. مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی بیان کرد: تکلیف قانونی ما نیز این است که برای افرادی که فاقد پوشش بیمه هستند پوشش بیمه‌ای را فراهم کنیم که این شرایط فراهم شده و در آینده نزدیک فردی در ایران وجود نخواهد داشت که فاقد پوشش بیمه‌ای برای درمان باشد. مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی یادآور شد: متقاضیان باید در بازه زمانی که برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده مراجعه و بیمه خود را تعیین تکلیف کنند. مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی به طرح الکترونیکی شدن نسخ اشاره و تصریح کرد: در این راستا تاکنون گام‌های بسیار خوبی برداشته شده است. مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی اظهار داشت: سطح یک روستاییان تا پایان تیرماه به صورت علی الحساب پرداخت شده که میزان پرداختی حدود ۷ میلیارد تومان بوده است.

نظرها

اخبار بیشتر