حاشیه‌های «عصر جدید»؛ از حضور بازیگر فراری تا بانو و بابایا!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فردا نیوز
  4. فرهنگ
حاشیه‌های «عصر جدید»؛ از حضور بازیگر فراری تا بانو و بابایا!

حاشیه‌های «عصر جدید»؛ از حضور بازیگر فراری تا بانو و بابایا!

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز |
فینال فصل اول برنامه تلویزیونی «عصر جدید» درحالی روی آنتن رفت که با حاشیه‌های متفاوتی همراه بود.

خبرگزاری فارس: انتهای اتوبان کردستان، باشگاه ورزشی آرارات، محل تصویربرداری اختتامیه برنامه تلویزیونی «عصر جدید» است. یک در کوچک سبز زنگ محل ورود مهمانان است. خانواده‌های بسیاری کنار خیابان زیرانداز انداخته‌اند، برخی شام می‌خورند، بقیه هم هرکدام سرگرم کاری. اکثرشان از شهرستان‌های مختلف به عشق دیدن احسان علیخانی و داوران برنامه آمده‌اند و اصلا قرار نیست حتی مهمان برنامه هم باشند!

پشت در ورودی هم ازدحام بسیاری است. پشت در یک راهروی کوچک قرار دارد که چند نفر به عنوان حراست اسامی را جهت ورود چک می‌کنند. تلفن‌های همراه را هم می‌گیرند و پس از آن علاقه مندان می‌توانند جهت حضور در استودیو وارد ورزشگاه شوند.

استودیو که یکی از سالن‌های سرپوشیده استادیوم است، به صورت دو طبقه درآمده، یک طبقه که سن و صندلی‌های مهمانان را تشکیل می‌دهد و طبقه بالاتر که اتاق داوران، نویسندگان، جلسات، گریم و … در آن تعبیه شده است. قبل از شروع برنامه فینالیست‌ها همه دور هم نشسته‌اند. حق ارتباط گیری با کسی را ندارند و بناست در ساعات منتهی به فینال فضای روانی آرامی را داشته باشند.

در اتاق دیگر هم داوران گرد هم آمده‌اند و مشغول صبحت با هم هستند. روی دیوار راهروی طبقه بالا تصاویر شرکت کنندگان در برنامه در ابعاد بزرگ آویخته شده و در میان آن‌ها تابلو‌هایی هم با موضوع شکل گیری برنامه نصب شده است. این تابلو‌ها مسیر برنامه «عصر جدید» را نشان می‌دهد که آغاز برنامه از کجا بوده و به کجا رسیده است.

ارشا اقدسی و بهرام عظیمی نیز به عنوان مربیان مهارت آموزی فینالیست‌ها آمده‌اند و هرازگاهی با فینالیست‌ها هم کلام می‌شوند. فضای طبقه دوم تقریبا آرام است و همه برای آغاز برنامه لحظه شماری می‌کنند.

اما فضای استودیو کاملا متفاوت با طبقه بالاست. هنوز برنامه آغاز نشده و مهمانان همه سالن را پر کرده‌اند، حتی روی راه پله‌ها هم نشسته‌اند. دکور امشب متفاوت با شب‌های قبل است. وسط سن یک میز بزرگ سفید گذاشته‌اند و یک دایره سفید که آرم عصر جدید در آن خودنمایی می‌کند، جلوی میز روی زمین چسبانده شده است.

مردم یک صدا کاندیدا‌های مورد علاقه شان و یا حتی داوران را تشویق می‌کنند. پایین ردیف حضار و درست پشت سر داوران، صندلی‌هایی چیده شده که میزبان همه شرکت کنندگان در برنامه عصر جدید است که پیش از این به برنامه آمده‌اند، ولی در دور‌های بعدی حذف شده‌اند.

چیزی به آغاز برنامه نمانده، گروه سیاه پوش ماه عسل اینجا هم حضور دارند و با سرعت مشغول به کار هستند. احسان علیخانی روی سن می‌آید، با مردم احوالپرسی کرده و از آن‌ها درخواست میکند مقتضیات برنامه زنده تلویزیونی را رعایت کنند. او تاکید می‌کند که بناست دو گفتگو تا قبل از بخش خبری ساعت ۲۲ داشته باشند و از داوران هم تقاضا می‌کند که حواسشان به ریتم برنامه و همچنین زمانی که در اختیار دارند، باشد.

چیزی حدود ۲۲ دوربین در مکان‌های مختلف استودیو جای گذاری شده است، دو نفر از روی داربستی که در ارتفاع ۱۰ متری نصب شده، کار تصویربرداری را انجام می‌دهند و برنامه با تشویق گرم حضار آغاز می‌شود.

داوران یک به یک وارد استودیو می‌شوند، رویا نونهالی با تشویق ممتد بانو … بانو … روی صندلی اش می‌نشیند، آریا عظیمی نژاد که وارد سالن می‌شود، حضار ضمن تشویق می‌گویند بابایا … بابایا … و ظاهرا این برنامه به قدری در زندگی مردم نفوذ کرده که حتی آن‌ها دیگر می‌دانند فرزند آریا عظیمی نژاد او را بابایا صدا می‌زند. سیدبشیر حسینی، اما با لفظ دکتر … دکتر … مورد استقبال قرار می‌گیرد و امین حیایی که آخر از همه وارد استودیو شده، با تشویق بسیار و گفتن پیاپی امین حیایی … امین حیایی … روی صندلی داوری می‌نشیند.

جایگاه داوران درست در نقطه مرکزی سن واقع شده و میز و صندلی آن‌ها روی ۳۶ مربع روشن واقع شده است. پشت میز جلوی داور‌ها با پرده ضخیم سورمه‌ای رنگی پوشیده شده که پشت آن پر از سیم‌های برق و اتصالات مربوط به آن است. البته داور‌ها هم بطری آبشان را پشت همان پرده می‌گذارند و در فواصل برنامه از آن استفاده می‌کنند.

علیخانی در ابتدای برنامه به آغاز لیگ برتر فوتبال هم اشاره می‌کند و به مهمانان حاضر در استودیو اعلام می‌کند که پرسپولیس نتیجه مسابقه را یک بر صفر برده و همین باعث تشویق‌های محکم‌تر حاضران می‌شود.

برنامه با گفت وگوی سعید فتحی روشن شکل رسمی به خود می‌گیرد، در میانه راه بهرام عظیمی و روزبه معینی هم به گفتگو اضافه می‌شوند و بحث پیرامون دماغ سعید فتحی داغ میشود.

مهمان بعدی این گفتگو محمد زارع است. علیخانی تلاش میکند او را به حرف درآورد. بحث را به قضاوت میکشاند و عنوان می‌کند که برخی محمد را فقط از روی ظاهر قضاوت کردند، ولی او نشان داد که همه چیز فقط ظاهر نیست. در میانه راه ارشا اقدسی هم به گفتگو اضافه میشود و موضوع به دیوانگی و عقل کشیده می‌شود که رویا نونهالی در این بخش حضور فعالی دارد.

به ساعت ۲۲ نزدیک می‌شویم و ارتباط زنده قطع می‌شود. تماشاچی‌ها ۲۰ دقیقه فرصت دارند تا خستگی در کنند. هیچکس حق ورود و خروج و یا جابه جایی ندارد. در این زمان تماشاچی‌ها حسابی با داوران گرم می‌گیرند. از آن‌ها می‌خواهند تا پس از برنامه با هم عکس یادگاری بگیرند و انصافا تک تک داوران با خوشرویی جواب همه علاقه‌مندان را می‌دهند.

یکی از مهمانان حاضر در استودیو دخترکی به نام «فاطیما» ست که در دوره‌های قبل حذف شد. در این فاصله امین حیایی با دخترک خوش و بش می‌کند و جویای احوالش می‌شود. فاطیما می‌گوید کاش شما کلاس بازیگری داشتید و من پیش شما آموزش می‌دیدم. امین حیایی هم پاسخ می‌دهد که تو به قدری با استعداد هستی که خودت باید مربی ما باشی.

بخش خبری به پایان می‌رسد و دوباره به استودیو برمی گردیم، احسان علیخانی سخنانش را با بخش مربوط به کمک‌های مردمی به سیل زدگان ادامه می‌دهد و در ادامه ترانه‌ای بختیاری با صدای آرمان امیدی که او هم در دور‌های قبل حذف شده، به روی آنتن می‌رود. در این میان آریا عظیمی نژاد همچنان از شنیدن صدای آرمان لذت می‌برد و آرام آرام با انگشتهایش روی میز ضربه می‌زند.

در خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

حالا نوبت به گفتگو با بقیه فینالیست‌ها رسیده، علیخانی با فاطمه عبادی، پارسا خائف و دختران نینجا در این بخش گفتگو می‌کند و هرکدام از آن‌ها تلاش می‌کنند تا با سخنان خود مخاطبان را متقاعد کنند که به آن‌ها رای بدهند.

گفتگو تا حدود ۱۵ دقیقه نیمه شب به طول می‌انجامد و علیخانی از عوامل برنامه می‌خواهد تا ۵ دقیقه پس از پایان گفتگو صبر کنند و پس از آن رای دهی به پایان برسد.

در فاصله‌ای که برنامه روی آنتن نیست، علیخانی از مخاطبان که از گرما کلافه شده بودند و یک جا نشستن هم برایشان مزید بر علت شده بود، خواست تا همچنان پر قدرت و انرژی به تشویق مخاطبانشان ادامه بدهند و این نکته را هم یادآور شد که در این مدت ما نیاز به تغییر دکور داریم که با همراهی مخاطبان در برقراری نظم میسر است.

پس از آن گرو مردان سیاه پوش که آرم عصر جدید بر سینه شان حک شده بود مانند فیلم دور تند شده به روی صحنه آمدند و با همان سرعت میز سفید بزرگ را برداشتند، آرم برنامه را که جلوی آن چسبانده شده بود کندند و طرح دیگری را جایگزین آن کردند. صحنه به سرعت طی کشیده شد و تغییرات دیگر هم متعاقب آن انجام شد. در این فاصله با آب معدنی و شیرینی از مهمانان نیز پذیرایی نامنظمی صورت گرفت.

به لحظه بازگشت برنامه روی آنتن زنده نزدیک شدیم، احسان علیخانی که برای بخش پایانی برنامه لباس‌های خود را تغییر داده بود، روی سن برگشت. حین خوش وبش با داوران سید بشیر حسینی به پشت سر نگاهی کرد و خطاب به شرکت کنندگان بازمانده از فینال عصر جدید گفت وقتی برمیگردی احساس میکنی خاطراتت زنده میشود که ناگهان علیخانی خطاب به یکی از شرکت کنندگان که در دوره‌های قبل با جا زدن خود به جای یک جوان ناتوان که قصد خواستگاری از دختر محبوبش را دارد، داوران را به گمراهی انداخته بود، گفت مخصوصا اگر بازیگر فراری هم باشد که حسینی خطاب به جوان گفت ما توی آسمان‌ها دنبالت می‌گشتیم و پسر جوان از خوشحالی ریسه رفت.

اعلام آماری از‌ترین‌های برنامه عصر جدید نیز بخش دیگر این برنامه بود. بر اساس اعلام احسان علیخانی مجری این برنامه، سخت گیرترین داور، آریا عظیمی نژاد با ۶۷/۲ رأی مثبت و مهربان‌ترین داور امین حیایی با ۷۸ درصد رأی مثبت بود.

سریعترین رأی مثبت برای آرمان امیدی در مرحله دوم از آریا عظیمی نژاد بود که در دقیقه یک اجرا به او رأی مثبت داد.

سریعترین ۴ رأی مثبت برای گروه «دختران نینجا» در دقیقه ۱/۳۹ بود و سریعترین رأی منفی متعلق به مجید نجاتمنش در ثانیه ۳۰ از امین حیایی بود. سریعترین ۴ رأی منفی برای مجید نجاتمنش بود. چالش برانگیزترین اجرا بین گروه خیر و شر در مرحله ۲ بود.

همچنین عجیب‌ترین صعود به مرحله بعد متعلق به سالار میرکریمی بود که با خودش رقابت و به مرحله بعد صعود کرد. پرهزینه‌ترین اجرا ویدئو مپینگ بود برای گروه «شوک» و با حوصله‌ترین اجرا متعلق به گروه «دومینو» بود که حدود ۱۵ ساعت دومینو‌ها را چیدند و در دو دقیقه تمام شد.

تحصیل کرده‌ترین شرکت کننده آقای حامد نصرآبادیان با مدرک دکتری بود. جوانترین شرکت کننده «محمدپارسا قاضی» بود. مسن‌ترین شرکت کننده مصطفی فراهانی با ۶۱ سال سن بود.

جوانترین ورزشکار علیرضا ۵ ساله از گروه «پیرامید» بود و مسن‌ترین ورزشکار آقای قنبری ۵۷ ساله بود، جوانترین خواننده «فرهان منصوری» با ۱۲ سال سن، جوانترین فینالیست «پارسا خائف» با ۱۴ سال سن و مسن‌ترین فینالیست «سعید فتحی روشن» با ۳۹ سال سن بوده‌اند.

اولین کارت طلایی را «شیوا رضوی پور» از سیدبشیر حسینی گرفت و اولین حذف شده «علی سعیدی» بود. اولین آسیب دیدگی برنامه گروه آکروبات آقای قنبری بود که در ویدئوی ارسالی دندان‌های خود را از دست داد. دورترین شرکت کننده از نظر جغرافیایی به استودیوی عصر جدید نیز «ساسان پرکان» از چابهار بود.

در این برنامه شاهد اجرا‌هایی از وحید آجری، گروه آوازی وکاپلا به همراه کیا رکنی، آرمان امیدی، کارزان و عبدالباسط قاسمی و شروین حاجی آقاپور بودیم و پس از آن اعلام نتایج آغاز شد.

پس از گذشت ۲۰۴ روز رقابت بین ۱۰۳۸ نفر، نفر نخست این رقابت با رای مردم انتخاب شد که فاطمه عبادی با ۶، ۵۴۴، ۹۶۴ رای از مجموع ۲۴، ۴۰۵، ۶۰۸ رای توانست عنوان استعداد برتر و جایزه ۵۰۰ میلیونی را از آن خود کند.

محمد زارع (بدلکار) با ۵، ۹۱۶، ۳۶۲ رای، پارسا خائف (خواننده) با ۵، ۷۱۷، ۰۶۴ رای، سعید فتحی روشن (شعبده‌باز) با ۳، ۱۴۸، ۴۳۱ رای، و گروه دختران نینجا (ورزشکار) با ۳، ۰۷۸، ۷۸۷ رای، عناوین دوم تا پنجم را به خود اختصاص دادند.

پس از اعلام نتایج و بریدن کیک توسط فاطمه عبادی و رویا نونهالی و پایان پخش زنده، داور‌ها زمانی را با صبر و حوصله به خوش و بش با مهمانان اختصاص دادند و از سوی دیگر احسان علیخانی به اتاق جلسات بالا رفته و به جمع مدیران شبکه سه سیما پیوست که از مدتی قبل در استودیو حضور یافته بودند.

اما استقبال از فینالیست‌ها در نیمه شب از بخش‌های دیگر این برنامه بود. بیرون محوطه باشگاه آرارات بسیاری از هواداران گرد هم آمده بودند و هرکدام از فینالیست‌ها که از در خارج میشد، با استقبالی کم نظیر و بی سابقه مواجه میشد.

یکی از نقاط قابل توجه در برنامه مواجه احسان علیخانی به عنوان مجری با ۲ آیتم در این برنامه بود. در حقیقت او تنها دو گزینه گفتگو با فینالیست‌ها و اعلام نتایج را در اختیار داشت و از طریق همین دو گزینه توانست برنامه‌ای با ریتم مناسب و اوج و فرود‌های حساب شده برای مخاطبانش خلق کند و باز هم این نکته را به برنامه سازان یادآوری کند که پربیننده‌ترین برنامه تلویزیون در حال حاضر با حضور خود مردم و بدون استفاده از سلبریتی‌ها و چهره‌های مطرح ساخته شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

عناوین بیگانه سردر‌های مغازه‌ها و فروشگاه‌ها

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
اسم‌های مغازه‌ها، فروشگاه‌ها و صنف‌های مختلف در مراکز خرید و بازار‌ها در طول سال‌ها چه از نظر خط نگارش و چه معنا به نظر می‌رسد از هویت و فرهنگ ایرانی کمتر نشان داردبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تغییرات فرهنگی گاه ملموس هستند و گاهی نیز زمان می‌برد تا تهدیدات خود را نشان دهند، اما درصورت رخ دادن به سختی می‌توانند هویت خود را بازیابند. اسم‌های مغازه‌ها، فروشگاه‌ها و صنف‌های مختلف در مراکز خرید و بازار‌ها در طول سال‌ها چه از نظر خط نگارش و چه معنا به نظر می‌رسد از هویت و فرهنگ ایرانی کمتر نشان دارد، درحالیکه در دیگر کشورها از این خبرها نیست.
انتخابانتخاب1 روز قبل
مهناز جان قصد جواب نداشتم ولی پگاه گفت این پیغام رو بهت بدم، اول اینکه این مصاحبه برای دو سال و اندی پیش است، پس نه به ممنوع‌الخروجی من ربط دارد و نه به خاطر عافیت طلبی است و به غلط این شائبه را جا نیندازید که پگاه عافیت طلب یا به هر طریقی به دنبال رفع ممنوع‌الخروجی بود.
رکنارکنا1 روز قبل
مهران مدیری کارگردان این سریال، مصطفی احمدی تهیه‌کننده، امیر برادران نویسنده و پیمان قاسم‌خانی طراح و سرپرست نویسندگان این سریال بودند. فرهاد اصلانی، شبنم مقدمی، گوهر خیراندیش، نیما شعبان‌نژاد، محمد بحرانی، عزت‌الله مهرآوران، شیلا خداداد و سیما تیرانداز به همراه مهران مدیری در سریال هیولا به ایفای نقش پرداختند. اما یکی از نکات جالب توجه در این مجموعه، بازی محسن قاضی مرادی بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون بود. همسر محسن قاضی مرادی عنوان کرد: در طول ضبط، آقای مدیری تا جایی که امکان داشت با احترام با ما برخورد کردند، اما متأسفانه عوامل سازنده فیلم شرایطی را فراهم نکردند که وضعیت محسن، من و خود او را اذیت نکند. وی افزود: این روزها کسانی که مرا می‌بینند از لطف سازندگان «هیولا» به محسن قاضی مرادی می‌گویند و این که نقش‌آفرینی او در این سریال پربیننده، یک خاطره ماندگار خواهد بود.

واکسیناسیون

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

زبان فارسی؛ رمز بی نهایت

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ رمز بی نهایت در این مستند استعاره‌ای از زبان فارسی است، دومین مولفه هویت ایرانی - اسلامی و گنجینه‌ای غنی با آهنگی خوش که حفاظت و صیانت از آن وظیفه همه ماست.

حمایت از برترین‌های نهمین مسابقه ملی نانو

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ ۱۰۰ نفر برتر این دوره از مسابقات به طرح حمایت از کسب و کار‌های نوپا در نانو راه پیدا می‌کنند تا بتوانند ایده‌ها و محصولات اولیه خود را با حمایت ستاد نانو به مرحله تجاری سازی برسانند.

نظرها

اخبار بیشتر