گزارش کار ساماندهی دستفروشان به صحن شورای شهر می‌رسد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. اجتماعی
گزارش کار ساماندهی دستفروشان به صحن شورای شهر می‌رسد

گزارش کار ساماندهی دستفروشان به صحن شورای شهر می‌رسد

در مدیریت‌های شهری گذشته و حال تاکیدات فراوانی برروی ساماندهی دستفروشان سطح شهر تهران شده است، اما هرگاه از طرحی در این خصوص به میان آمده است شاهد اجرایی کردن آن نبوده‌ایم و دیده‌ایم که فقط در مرحله حرف باقی مانده است.

اعتمادآنلاین|مبحث دستفروشی طی چند سال اخیر تبدیل به یکی از اصلی‌ترین مباحث و معضلات مدیریت شهری شده است و بسیاری از افراد صاحب نظر در این حیطه اعتقاد دارند این پدیده یک موضوع ناهنجار است که در درون جامعه حال حاضر به وجود آمده است, و آن را برای این وضعیت نابسامان برای شمایل شهر ناخوشایند می‌دانند و با مطالبه این موضوع که باید ساز و کاری صحیح برای ساماندهی افرادی که به این کار اشتغال دارند تدوین و تعیین شود، در صدد مقابله با این پدیده بی نظمی در سطح شهر تهران هستند.

موضوع ساماندهی این طرح طی سالیان اخیر در بسیاری از کشورهایی که درگیر با این پدیده بوده‌اند با ارائه طرح هایی مناسب حل شده است، به شکلی که حتی دیگر این پدیده را ناهنجار نمی‌دانند و آن را به عنوان یک شغل دائم در درون جامعه خود پذیرفته‌اند و از حیطه مشاغل کاذب خارج شده است و حتی جنبه جذب گردشگر هم داشته است اما ساماندهی این موضوع در شهر تهران هرزچندگاهی در صدر اخبار رسانه‌های مختلف قرار می‌گیرد، اما پس از مدتی این موضوع نیز مانند باقی موضوعات به دست فراموشی سپرده می‌شود و بازهم با تلنگری مجددا به داغ‌ترین مبحث روز تبدیل می‌شود در صورتیکه اگر گشت و گذاری در فضای رسانه‌ای داشته باشیم شاهد خواهیم بود که این پدیده تبدیل به یک چرخه معیوب شده است که افکار عمومی را طی بازه‌های زمانی مختلف معطوف به خود می‌کند و پس از مدتی رها می‌شود.

در مدیریت‌های شهری گذشته و حال تاکیدات فراوانی برروی ساماندهی دستفروشان سطح شهر تهران شده است، اما هرگاه از طرحی در این خصوص به میان آمده است شاهد اجرایی کردن آن نبوده‌ایم و دیده‌ایم که فقط در مرحله حرف باقی مانده است.

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان

در حال حاضر با توجه به شرایطی که بر اقتصاد کشور حکمفرماست و شاهد هستیم بسیاری از مشاغل در کوران نوسانات اقتصادی غرق شده شده‌اند و دیگر توانایی فعالیت ندارند قطعا شاهد تزریق جمعیتی دیگر به قشر دستفروشان خواهیم بود، برای مثال بسیاری از افرادی که در گذشته مغازه‌های توزیع و فروش پوشاک داشته‌اند و حال نیز مشکلات اقتصادی گریبانگیر آنان شده است، ترجیح می‌دهند حداقل برای تامین امرار معاش خود و خانواده خودشان اقدام به دستفروشی بکنند.

در نگاه اول این موضوع شاید بسیار عادی به نظر برسد اما در آینده نچندان دور شاهد خواهیم بود جمع کثیری از افرادی که ورشکسته اقتصادی در حوزه‌های توزیع خرد کالا هستند اقدام به این کار می‌کنند که آشفتگی هایی را برای جامعه و حتی اقتصاد کشور به همراه خواهد داشت.

الهام فخاری، عضو شورای اسلامی شهر تهران، در خصوص آخرین وضعیت ساماندهی موضوع دستفروش‌های پایتخت گفت: در گزارش کار، سال دوم فعالیت شورای اسلامی شهر تهران که در حال ارائه آماده شدن و ارائه است به این موضوع به صورت دقیق پرداخته شده و تحت عنوان گزارشی مبسوط با همکاری حجت نظری دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران در هفته آتی تنظیم و اعلام می‌شود تا به‌صورت دقیق به مرحله اجرا برسد و شاهد ساماندهی این قشر در سطح جامعه شهری تهران باشیم.

منبع: برنا

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

زیستن در گودال‌ ارباب‌ها؛ یک زندگی عجیب در حاشیه تهران (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران14 ساعت قبل
اینجا عفونت ادراری گرفته‌اند، حمام ندارند و دستشویی‌های مشترک آنها رامبتلا به بیماری‌های عفونی زنان کرده و آب خوردنشان را باتانکر می‌آورند. کیفیت پایینکیفیت خوبعصرایران - زینب کریمی، حسن ظهوری؛ محمودآباد روستایی آباد است اما مشکلات حاشیه‌اش آن رابدنام کرده است. مهاجران فصلی به دلیل بیکاری به اینجا می‌آیند و دربدترین شرایط زندگی می‌کنند. ازهیچ نهاد و سازمانی هم خدمات نمی‌گیرند. آنان از سر فقر زندگی در این شرایط سخت راپذیرفتند و کسی هم نیست که به دادشان برسد.

دادگاه رسیدگی به پرونده اخلال در نظام توزیع دارو

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
پلاتوی یوسف سلامی از جلسه دادگاهکد ویدیو دانلود فیلم اصلیپخش زنده دادگاه شبنم نعمت زادهنخستین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت زاده، احمدرضا لشگری پور و شرکت توسعه دارویی رسا از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت پخش زنده می‌شود. ‏هم اکنون این دادگاه آغاز شده در حال پخش از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت است. این دادگاه به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شده است. نشانی تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت، www. simayeedalat. com است. نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت زاده، احمدرضا لشگری پور و شرکت توسعه دارویی رسا از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت پخش زنده می‌شود. ‏هم اکنون این دادگاه آغاز شده در حال پخش از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت است. این دادگاه به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شده است. نشانی تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت، www. simayeedalat. com است.

اشتباهی که گوشه‌ای از صادرات کشور را فلج کرد

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
کارخانه‌ای که قالب‌های بتنی برج میلاد، مترو و سدهای مختلف را تولید کرده است، خط تولیدش به ضایعات تبدیل شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کارخانه‌ای که تولیداتش به ده کشور صادر می‌شد و کشورمان را از واردات برخی محصولات صنعتی بی نیاز می‌کرد، شرمنده بیش از هزار کارگری است که از کار بیکار شده‌اند.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
"من برای یک روضه اگر هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام. خیلی ماشین‌ها را دوست داشتند سوار شوند، ولی سوار نمی‌شوند. در عین حال که حلال‌ترین پول را این پول می‌دانم. روضه‌خوان برای حضرت روضه خواند و حضرت به او صله داد. صله خوب است؛ حلال‌ترین پول است منتهی من دنبال آن صله قیامتی هستم.

تسهیل بازگشت زائران اربعین با سامانه تردد

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
مدیر پشتیبانی موکب اینترنتی انصار اربعین در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، گفت: همه زائران اربعین حسینی برای بازگشت به شهر‌های خود باید با ثبت نام در سامانه اینترنتی «ای تردد» و تعیین اتوبوس برگشت، زمان خود را مدیریت کنند. محمدجواد فائض پوروی با بیان اینکه این سامانه با همکاری سازمان حج و زیارت و مشارکت همه دستگاه‌ها از جمله سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و وزارت راه و شهرسازی برای هماهنگی زمان بازگشت طراحی شده است، گفت: زائران حسینی از هم اکنون می‌توانند در سامانه www. etaradod. ir نام نویسی کنند و بعد از حضور در کربلای معلی و نجف اشرف از طریق مانیتور‌های نصب شده در موکب‌های مختلف، زمان بازگشت خود را انتخاب و در قالب کاروان، اتوبوس برگشت به شهر‌های خود را انتخاب کنند. وی افزود: هم اکنون بیش از ۱۲ هزار اتوبوس برای انتقال زائران حسینی به شهر‌های خود در این سامانه پیش بینی شده است و بعد از نام نویسی زائران و تعیین شهر‌های برگشت، اطلاعات زائران توسط گروه‌های کارشناس موکب انصار اربعین در اختیار سرپرست کاروان قرار می‌گیرد و زمان بازگشت از همه مرز‌های غربی به داخل نیز اطلاع رسانی می‌شود تا از ازدحام زائران و شلوغی مرز‌های ورودی کشور در زمان بازگشت پرهیز شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین21 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- مدیر کل پیش‌بینی سازمان هواشناسی از آغاز بارش‌ها در کشور از آبان ماه خبر داد و گفت: بارش‌ها در سال جاری به نسبت سال گذشته کاهش می‌یابد. احد وظیفه مدیر کل پیش‌بینی سازمان هواشناسی در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان با اشاره به وضعیت جوی کشور طی هفته‌های آینده گفت: تا هفته آینده بارشی در مناطق مرکزی، غربی، شمال شرق کشور رخ نمی‌دهد. وی با بیان اینکه آبان ماه، ماه پربارشی برای کشور محسوب می‌شود، تصریح کرد: دامنه‌های جنوبی البرز و مناطق مرکزی در آبان بارش‌های باران را تجربه خواهند کرد. وظیفه با تاکید بر اینکه بیشتر از سال گذشته بارش باران در کشور نخواهیم نداشت، گفت: بارش باران در سال گذشته بیش از حد نرمال بود و اکنون مدل اقلیمی این موضوع را نشان نمی‌دهد. مدیر کل پیش‌بینی سازمان هواشناسی با بیان اینکه طی دو هفته آینده اولین سیستم پاییزی را در شمال غرب کشور خواهیم داشت، گفت: در تهران و نیمه مرکزی، غربی و شمال شرق کشور بارش باران در دو هفته آینده پیش بینی نمی‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر