صداوسیما به سمت آثار شاخص برود/ تولید قطعات مناسبتی برای تلویزیون
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
صداوسیما به سمت آثار شاخص برود/ تولید قطعات مناسبتی برای تلویزیون

صداوسیما به سمت آثار شاخص برود/ تولید قطعات مناسبتی برای تلویزیون

مهرخبرگزاری مهر |
یک خواننده پیشکسوت از تلویزیون درخواست کرد که آثاری از خوانندگان شاخص را برای مخاطبان پخش کند.

سیدجلال الدین محمدیان خواننده قطعه معروف «مردان خدا» با اشاره به ساخت چند قطعه مناسبتی برای تلویزیون به خبرنگار مهر گفت: من در این چند سال روی مجموعه‌ای از نغمات عاشورایی کار کردم که ملودی آنها قدیمی است و به منطقه کرمانشاه تعلق دارد اما شعر امروزی است و دوباره روی آن با تنظیم امروزی آوازخوانی شده است.

وی درباره پخش این آثار از تلویزیون عنوان کرد: بخشی از قطعات من به صورت مناسبتی تنظیم و تولید شده است که تلویزیون در مناسبت‌ها از آنها استفاده می‌کند.

محمدیان با اشاره به رویکرد تلویزیون که بیشتر سمت موسیقی‌های عامه پسند می‌رود، اظهار کرد: به عنوان یک نگاه آسیب شناسانه مطرح می‌کنم که نبود مدیریت در این رویکردها باعث می‌شود جوانان از موسیقی اصیل فرار کنند چرا که برخی از این خواننده‌ها که آثارشان در تلویزیون شنیده می‌شود چیزی از موسیقی ایرانی نمی‌دانند.

در خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

محمدیان اضافه کرد: تلویزیون نقش زیادی در گسترش و توسعه موسیقی ایرانی دارد مثلا قطعه «مردان خدا» برای بسیاری از مردم خیلی خاطره انگیز است و حتی در زمان پخش تحولی در جامعه ایجاد کرد.

این خواننده در پایان گفت: حرف من این نیست که صداوسیما فقط آثار موسیقی سنتی را پخش کند اما به سمت کارهای حرفه‌ای و شاخص برود مثلا آثار بنان را هر جوانی گوش کند، دوست دارد البته تلویزیون باید ذائقه سازی هم بکند چون مخاطب زیاد دارد و می‌تواند روی مخاطبش تاثیرگذار باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز15 ساعت قبل1 نظر
پخش سری سوم سریال ستایش سوژه شبکه‌های اجتماعی شده است. البته این اتفاق شاید به دلیل همزمانی ساخت سریال ستایش ۳ با بوی باران باشد و ممکن است محمدی در هر دو سریال همزمان جلوی دوربین می‌رفته و امکان گریم سنگین روی صورتش نبوده است! تهیه‌کننده «ستایش»: ستایش به آرامش رسیده! وی درباره جوان‌تر شدن «ستایش» نسبت به فصل دوم بیان کرد: این انتقاد‌ها پیش از این، نسبت به فصل دوم هم وجود داشت. «ستایش ۲» هم که شروع شد عده‌ای گفتند چرا ستایش پیر نشده و با یک عینک چهره‌اش تغییر کرد، اما اگر به اطراف خود نگاه کنید خانم ۴۰ ساله پیر نیست که بخواهیم او را پیر کنیم و به صورتش چروک اضافه کنیم.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

(ویدیو) «ستایش» مثل بنجامین باتن جوان شده است؟

فراروفرارو1 روز قبل
پخش سری سوم سریال ستایش سوژه شبکه‌های اجتماعی شده است. به گزارش خبرآنلاین، این فصل که از فردای فصل دوم آغاز می‌شود و در سیر داستانی در امتداد فصل دوم است، از این جهت سوژه شده که در آن چهره نرگس محمدی هنرپیشه نقش ستایش جوان‌تر از فصل دوم است. حالا به شوخی در شبکه‌های اجتماعی این اتفاق را مقایس می‌کنند با ماجرای بنجامین باتن که هرچه سنش بالا می‌رفت جوانتر می‌شد! البته این اتفاق شاید به دلیل همزمانی ساخت سریال ستایش ۳ با بوی باران باشد و ممکن است محمدی در هر دو سریال همزمان جلوی دوربین می‌رفته و امکان گریم سنگین روی صورتش نبوده است! بر اساس گفته تهیه کننده ستایش چند وقتی این تداخل زمانی میان دو سریال ایجاد شده است.

بهنوش طباطبایی «مری پاپینز» می‌شود

مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مشاور رسانه‌ای پروژه، نمایش موزیکال «مری پاپینز» قرار است با حضور بهنوش طباطبایی روایتگر ماجراجویی‌ها و داستان هایی باشد که در خانواده «بنکس» رخ می‌دهد. جایزه گلدن گلوب و بفتا هم قبل از اینها برای بازی در نقش «مری پاپینز» نصیب جولی اندروز شده بود. حدود ۲ دهه بعد نیز ناتالیا آندریچنکو در نقش «مری پاپینز» ظاهر شد. بهنوش طباطبایی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون از آبان ماه امسال در نقش «مری پاپینز» پرستار خانواده بنکس روی صحنه تالار وحدت ظاهر می‌شود. این اثر اقتباسی آزاد از مجموعه داستان‌های «مری پاپینز» نوشته پاملا تراورس با ترجمه احمد کولیوندی و ترانه سرایی و دراماتورژی محمدرضا کوهستانی است.

تمرینات فرزاد فرزین برای سریال مانکن / ببینید

برنابرنا1 روز قبل

تماشا کنید: مدیر سازمان «اوج» رئیس صداوسیما می‌شود؟!

انتخابانتخاب21 ساعت قبل
گزارش ویدیویی «انتخاب»؛ محمدرضا زائری از احتمال انتصاب احسان محمدحسنی، مدیر سازمان هنری رسانه‌ای اوج به ریاست سازمان صداوسیما خبر داده است. ماجرا از انتقادات تند وحید جلیلی به صداوسیما آغاز شد و در نهایت شماری از نیروهای نسل جدید اصولگرایان را دو دسته کرده و در مقابل هم قرار داد.

نظرها

اخبار بیشتر