۱۳۰ میلیارد تومان پروژه در مرند به بهره برداری می‌رسد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سیاسی
۱۳۰ میلیارد تومان پروژه در مرند به بهره برداری می‌رسد

۱۳۰ میلیارد تومان پروژه در مرند به بهره برداری می‌رسد

مهرخبرگزاری مهر |
مرند – معاون استاندار آذربایجان شرقی از افتتاح ۱۵۰ پروژه عمرانی با اعتبار ۱۳۰ میلیارد تومان در به مناسبت هفته دولت در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، داود گرشاسبی، امروز در شورای اداری شهرستان مرند که با حضور امام جمعه مرند به مناسبت هفته دولت برگزار شد، ابراز داشت: بزرگ‌ترین دغدغه شهرستان مرند، در حوزه فرهنگ و مسائل اجتماعی بود، آمار خودکشی در سه ماهه اول سال گذشته در این شهرستان ۶ مورد بود که در سال جاری به ۲ نفر کاهش پیدا کرد.

وی ابراز داشت: تلاش کردیم تا فضای سیاسی شهرستان نیز تعدیل شود و در این راستا نشست صمیمی بین احزاب سیاسی شهرستان مرند برگزار شد.

فرماندار ویژه مرند اظهار داشت: شهرستان مرند سال گذشته و امسال رتبه برتر در حوزه مبارزه با مواد مخدر را کسب کرده است.

معاون استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: در حوزه ورزش نیز در اصلاح مسیر، قدم برداشته‌ایم و برخی نواقص نیز در این حوزه وجود دارد که امسال ساماندهی می‌شود.

گرشاسبی همچنین با اشاره به وضعیت حجاب و عفاف در ادارات عنوان کرد: رتبه شهرستان مرند حوزه عفاف و حجاب در ادارات در سطح استان رتبه قابل قبولی است و بازرسی‌ها و نظارت هایی نیز در این زمینه صورت می‌گیرد.

وی در ادامه با ابراز رضایت از فعالیت‌های عمرانی شهرستان مرند گفت: احداث ورزشگاه مرند و مراغه همزمان آغاز شد، اما ورزشگاه ۱۵ هزار نفری مراغه افتتاح شد اما هنوز در مرند رفع معارض صورت گرفته است که مانع ذهنی، بزرگ‌ترین مانع پیشرفت این پروژه است.

فرماندار ویژه مرند همچنین احداث بیمارستان جدید را از مطالبات مردم دانست و اذعان داشت: عملیات احداث بیمارستان ۳۰۴ تختوابی مرند با حضور وزیر بهداشت آغاز شد.

معاون استاندار آذربایجان شرقی تاکید کرد: برای اولین بار بیش از ۱۵۵ هزار متر مربع آسفالت ریزی در جاده هایی روستایی شهرستان مرند انجام گرفت، در طول سال گذشته ۱۸ میلیارد تومان از محل ارزش افزوده در دهیاری‌ها هزینه شد.

در وبسایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

گرشاسبی در ادامه از ساماندهی ورودی‌های شهر مرند خبر داد و گفت: ورودی‌های شهر مرند در شأن این شهرستان نیست که نزدیک یک ونیم کیلومتر از خروجی مرند به جلفا با اعتباری بالغ بر ۴ میلیارد تومان تعریض شده است، ورودی تبریز به مرند نیز در شرف تایید طرح قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه طرح توسعه و بهره برداری از آب ارس به یکانات کار شده است، ابراز داشت: نزدیک به ۵۷ میلیارد ریال تاکنون در این پروژه هزینه شده و شبکه‌های ۱ و ۲ به پایان رسیده که به احتمال زیاد در دهه فجر امسال به بهره برداری می‌رسد.

فرماندار ویژه مرند، در ادامه بهره برداری از خدمات بهداشتی شهرستان مرند با ۵ میلیارد ریال، بهره برداری ۲ جایگاه سوخت و طرح شبکه پایاب سد زنوز با ارزش ۲ میلیارد ریال را از دیگر پروژه‌های هفته دولت برشمرد.

نگاه غدیری لازمه استمرار دولت اسلامی

معاون استاندار آذربایجان شرقی در بخش دیگری گفت: مردم حق و حاکمیت تکلیف دارند که اگر این رابطه در کشور درست شکل بگیرد، سازکار دولت برقرار خواهد شد وگرنه خروجی غیر از گسست نخواهد داشت.

وی افزود: برای استمرار دولت اسلامی، باید نگاه غدیری داشته باشیم، اگر روند گذر اسلامی از روز آغاز تا حج الوداع تا غدیر خم را تحلیل کنیم، در هیچ کدام، خداوند نفرموده که من نعمت را برای شما تمام کردم، وقتی نعمت وحی و رسالت کامل شد دریچه‌ای به نام امامت باز می‌شود.

فرماندار ویژه مرند با بیان اینکه سخن رهبری دینی باید در کشور اسلامی ساری و جاری باشد، ادامه داد: در هیچ نقطه تاریخ اسلام خداوند نفرموده که امروز روز ناامیدی و مایوس شدن کفار از اسلام است و رضایت خداوند این است که قاعده دینی و باید و نبایدهای دینی با رهبری یکسان شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

یک جو غیرتی که در وجود رضاخان نبود!

مهرمهر1 روز قبل
‌۲۵ شهریور ۱۳۲۰، سالروز تعویض پادشاهی در حکومت پهلوی توسط انگلیسی‌ها بود. رهبر انقلاب در این باره فرمودند: انقلاب آمد کشور را از زیر پای این انسانهای حقیر و پست و ظالم بیرون کشید.

این موشک‌ها ۱۸۰۰ تا بوده آقای نتانیاهو نه ۱۰۰ تا!

مهرمهر1 روز قبل
مجری از نتانیاهو می‌پرسد: شما می‌گویید حماس تضعیف شده در حالیکه تعداد زیادی موشک‌ در یک سال و نیم گذشته به سمت اسرائیل شلیک شده است. آیا تعداد این موشک‌ها را می‌دانید؟

فیلم/ جزئیات عملیات خارق‌العاده یمن علیه آل‌سعود

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

موسوی: نمی‌توان روی دیدارهای تبلیغاتی حساب کرد

مهرمهر1 روز قبل
سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به برخی گمانه زنی‌ها درباره دیدار رئیس جمهور ایران و امریکا در نیویورک گفت: چنین برنامه‌ای در دستور کار جمهوری اسلامی ایران نیست و این دیدار انجام نخواهد شد.

فیلم/ بیانات منتشر نشده رهبری در پی حذف نام شهدا از معابر

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز15 ساعت قبل
فردا نیوزفردا نیوز20 ساعت قبل
خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که واشنگتن و تهران در نشست روز دوشنبه آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین به حملات لفظی پرداختند و نماینده ایران به ادعاها و اتهامات آمریکا در باره فعالیت‌های هسته‌ای ایران پاسخ داد. ایرنا: خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که واشنگتن و تهران در نشست روز دوشنبه آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین به حملات لفظی پرداختند و نماینده ایران به ادعاها و اتهامات آمریکا در باره فعالیت‌های هسته‌ای ایران پاسخ داد. واشنگتن افزون بر از سرگیری تحریم‌های پیشین، مجازات‌های تازه اقتصادی نیز علیه ایران به کار گرفت. اشاره به پیشرفت‌ها و دستاوردهای کشورمان در بحث ایمنی هسته‌ای، از دیگر بخش‌های سخنان صالحی بود. وی اظهار داشت: «ایران، پیشرفت هایی را در تاسیس یک مرکز ایمنی هسته‌ای به عنوان سازمان پشتیبانی فنی نهاد نظام ایمنی خود به دست آورده که با فناوری‌ها و دستگاه‌های مدرن از طریق همکاری با اتحادیه اروپا تجهیز خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر