ضرورت بهره گیری از حضور مقتدرانه بانوان در فعالیت‌های دریامحور
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مازن آنلاین
  4. اجتماعی

ضرورت بهره گیری از حضور مقتدرانه بانوان در فعالیت‌های دریامحور

مازن آنلاینخبرگزاری مازن آنلاین |
ضرورت بهره گیری از حضور مقتدرانه بانوان در فعالیت‌های دریامحور - 0

بزرگنمایی:

پیام مازند - نوشهر - مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران خواستار برنامه ریزی برای حضور و بهره گیری مقتدرانه از توان و ظرفیت بانوان در فعالیت‌های دریامحور شد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدتقی انزان پور صبح شنبه در مراسم روز جهانی دریانوردی با اشاره به پنج هزار کیلومتر طول نوار ساحلی در شمال و جنوب و ابعاد اقتصادی، نظامی و امنیتی دریا افزود: هرکشوری که از مواهب دریا بهره مند است، کشوری مقتدر و توانمند در عرصه‌های مختلف خواهد بود.

وی افزود: ساختارهای مناسبی از حیث نظامی و اقتصادی در شمال و جنوب کشور ایجاد شده که سبب افزایش اقتدار نظام جمهوری اسلامی شده است و به رغم تنش‌های مختلف در چهار دهه اخیر، به دلیل اقتدار، تهدیدها رنگ باخته است.

وی گفت: روز جهانی دریانوردی فرصتی برای قدردانی از فعالیت کسانی است که با فعالیت دریا مرتبط هستند و هرکسی که از دریا ارتزاق می‌کند را می‌توان، دریانورد اطلاق کرد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران با اشاره به فعالیت دریانوردان برای تامین اقتصاد و امنیت در کشور و وجود مشکلات فراوان فراروی این حرفه تصریح کرد: بیش از ۹۰ درصد مبادلات اقتصادی کشور و ۸۰ درصد مبادلات جهانی مرهون زحمات دریانوردان است.

در وبسایت خبری بخوانید: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب

انزان پور به نقش بی بدیل دریا و دریانوردی در حوزه اقتصاد و امنیت به شعار جهانی دریانوردی اشاره کرد و افزود: برای بهره برداری همراه با شئونات بانوان در فعالیت‌های دریانوردی باید برنامه ریزی شود زیرا ۵۰ درصد جمعیت کشور را بانوان تشکیل می‌دهند و باید از این بخش ازتوان انسانی در اقتصاد دریایی بهره گرفت.

وی یادآور شد: امیدواریم با برنامه ریزی‌های سازمان بنادر و دریانوردی و دستگاه‌ها و شرکت‌های مرتبط از حضور مقتدرانه بانوان در فعالیت‌های دریایی بهره گیریم.

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران با بیان اینکه ناوگان و دریانورد ایرانی را باید به عنوان یک هدف سرلوحه کار قرار داد تا اشتغال پایدار و بیشتری برای خانواده دریایی کشور فراهم کنیم تصریح کرد: نشست‌های تخصصی بیشتر بین ارگان‌های متولی دریا مانند شیلات و دریانوردی و غیره برگزار شود.

ضرورت بهره گیری از حضور مقتدرانه بانوان در فعالیت‌های دریامحور - 14

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا22 ساعت قبل
و ای کاش این معتادان تنها تریاک مصرف می‌کردند؛ متاسفانه به گفته رئیس اداره سلامت‌روانی، اجتماعی و اعتیاد در دانشگاه علوم پزشکی کردستان در سال ۸۶ در کل مصرف کنندگان مواد مخدر، تنها ۳٫۶ دهم درصد شیشه مصرف می‌کردند اما حدود ۵ سال گذشته این آمار به ۲۶ درصد رسیده است و مصرف کنندگان رو به مصرف ماده مخدر شیشه آورده‌اند. وفایی گفت: در جامعه ما قبلا بیشتر مصرف کنندگان مواد مخدر از افیون همچون تریاک و هروئین استفاده می‌کردند که بر روی جسم و بار شخصیتی آن‌ها ثاتیر سوء می‌گذاشت و در نتیجه فرد مصرف کننده با ژنده پوشی و رعایت نکردن بهداشت مواجه بود و انگار دیگر آب از سرشان گذشته است و در کوچه و خیابان‌ها کارتون خواب بودند و گاهی نیز در ملاءعام مواد مصرف می‌کردند. بیشتر معتادان «شیشه» مصرف می‌کننداین مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با اشاره به مصرف زیاد برخی از مواد اعتیاد آور در جامعه، گفت: در سال ۸۶ در کل مصرف کنندگان مواد مخدر ۳٫۶ دهم درصد شیشه مصرف می‌کردند اما حدود ۵ سال گذشته این آمار به ۲۶ درصد رسیده است و مصرف کنندگان رو به مصرف شیشه آورده‌اند. در این راستا با فروشندگان، پاتوق‌های مصرف کنندگان مواد مخدر و معتادان متجاهرین برخورد شده و تاکنون ۱۸۳ متجاهر دستگیر و شناسایی شده است. کارشناس درمان شورای مبارزه با مواد مخدر در کردستان، با اشاره به اینکه نوع و مقدار مصرف مواد مخدر بر روی جسم افراد متفاوت است، گفت: مصرف هر کدام از مواد مخدر از جمله تریاک، شیشه و یا شربت متادون تاثیر متفاوتی بر سیستم جسمی و روحی می‌گذارد.

خاکستر دختر آبی روی سکوهای خالی +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، صفحه اینستاگرام «اینستاخبری» طی پستی درباره مرگ دختر آب نوشت: ماجرای فوت سحر که در شبکه‌های اجتماعی به نام دختر آبی مشهور شده، یکی از موضوعات روز و پر بحث در رسانه‌ها و فضای مجازی است. ابتدا برخی رسانه‌ها به دروغ نوشتند که او به ۶ ماه زندان محکوم شده، در حالی که هنوز دادگاه رسیدگی به پرونده‌اش تشکیل نشده بود. به گفته خانواده‌اش این دختر ۳۰ ساله، سابقه بیماری و اختلال روانی داشته و چندسال پیش هم یک ‌بار اقدام به خودکشی کرده بود. با اینکه فوت او در روز ۱۵ شهریور یعنی جمعه گذشته رخ داده، اما خبر آن به صورت هدفمند در تاسوعا و عاشورا در شبکه‌های اجتماعی پیچید. این اتفاق تلخ باعث گردیده تا بار دیگر موضوع ورود زنان به ورزشگاه‌ها داغ شده و تحلیل‌های فراوانی در نقد این ممنوعیت و محدودیت بیان شود.

گدا‌ها شناسنامه‌ دار می‌شوند (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران13 ساعت قبل
مشخصات گدا‌های سراسر کشور به زودی در سامانه‌ای ثبت و نگهداری می‌شود تا در صورت نیاز رصد شوند. عصرایران - بهنام اکبری؛ مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران گفت: قانون گذار مجازات تکدی‌گری را ۳ ماه تا یک سال حبس و استرداد تمامی اموال جمع آوری شده از این راه، پیش بینی کرده است.

رویارویی غواص با مار ۷ متری ۹۰ کیلویی در برزیل

همشهریهمشهری1 روز قبل

تشکر اکانت‌های ناامن توییتر از شهردار اسلامشهر (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
روز گذشته جمعه ۲۲ شهریورماه ۱۳۹۸ در توییتر ناگهان پر شد از توییت‌های جعلی در تقدیر و تشکر از شهردار اسلامشهر. «حسین طلا» شهردار اسلامشهر می‌گوید خودش هم متعجب شده و این کار از جانب او نبوده است.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 روز قبل
رئیس شورای شهر سنندج: عصر کرد - رئیس شورای شهر سنندج، گفت: ۴۰ درصد از اراضی محدوده شهر سنندج اوقافی و وقف شده است. به گزارش ایسنا منطقه کردستان، امروز (۲۳ شهریور) جلال شریعتی در جلسه هم اندیشی شورای شهر سنندج، با اشاره به اینکه مسئله وقف یکی از سنت‌های حسنه است، اظهار کرد: ۴۰ درصد از اراضی محدوده شهر سنندج اوقافی و وقف شده است. در ادامه ماموستا اقبال بهمنی، رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج، هم گفت: هدف از برگزاری این جلسه برای اولین بار، فکری در رفع مشکلات شهر سنندج توسط روحانیون و عضو شورای شهر است. وی بیان کرد: شورای روحانیت به عنوان ناظر شرعی بر روی مشکلات شهرداری ابتدا با توجه به مسائل شرعی و دیدگاه امام شافعی مشکلات را مورد بررسی قرار می‌دهد. در ادامه این جلسه حیدر مصطفوی، خاطرنشان کرد: جامعه روحانیون شهر سنندج در هر حوزه شهرداری و هر مسائلی با تحقیق و بررسی جوابگو خواهد بود.

نظرها

اخبار بیشتر