اول شدن فاطمه عبادی در عصر جدید چه معنی داشت؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. پارس نیوز
  4. سرگرمی
اول شدن فاطمه عبادی در عصر جدید چه معنی داشت؟

اول شدن فاطمه عبادی در عصر جدید چه معنی داشت؟

پارس نیوزخبرگزاری پارس نیوز |
قهرمانی «فاطمه عبادی»، دختر بی‌ریا و متعهد بندر ماهشهری در «عصر جدید» پیام‌های مهمی برای جامعه داشت.

به گزارش پارس نیوز،  

بالاخره قهرمان فصل اول «عصر جدید» اولین برنامه استعدادیابی تلویزیون کشورمان مشخص شد: «فاطمه عبادی، بانویی ۳۰ ساله از بندرماهشهر». کسی که اگر «عصر جدید» نبود، شاید هرگز با او و هنرش آشنا نمی‌شدیم اما با رای مردم، در میان بیش از هزار استعداد ایرانی انتخاب شد. یک زن که با هنرش حرف می‌زند. برنامه‌های استعدادیابی دیگر کشورها یا همان تلنت‌شوها به طور معمول آدرنالین خالص هستند، آدم‌هایی که با اره‌برقی روی صحنه می‌آیند تا یک نفر را به دو نیم و دوباره به هم وصل کنند، شعبده‌بازهایی که محیرالعقول‌ترین تردستی‌ها را انجام می‌دهند، البته هنرمندانی از جنس «فاطمه عبادی» هم در این برنامه‌ها حضور دارند اما خیلی جدی گرفته نمی‌شوند چون مخاطب از چنین برنامه‌هایی بیشتر انتظار هیجان محض دارد. اگر دنیای برنامه‌های استعدادیابی را رصد کنیم، می‌بینیم حتی در حوزه هنر هم اجراهای مربوط به موسیقی و … باید درصدی از هیجان و ریتم را داشته باشد تا مخاطب داخل سالن و پشت گیرنده همه درگیرش شوند. اما قهرمان ما دختری است که لباس ساده می‌پوشد، ساده، راحت و از همه مهم‌تر واقعی حرف می‌زند، چهره‌اش را هنگام کار خیلی کم و بیشتر دست‌هایش را می‌بینیم و قصه‌ای که در حال روایت است. با این همه بیش از شش و نیم میلیون نفر او را انتخاب کردند در حالی که نه خودش اهل هیاهو بود، نه همشهریانش رای مهندسی شده به او دادند و انتخابش فقط و فقط بابت حرف‌ها و دغدغه‌هایی بود که با اجرا مطرح کرد؛ بدون شعار و اغراق. پس نباید راحت از کنار این انتخاب گذشت چون:

برای خیلی از ما هنرمند شدن خودمان یا فرزندان‌مان برابر است با سرمایه‌گذاری زیاد از کودکی، کلاس، مربی، هزینه و … اما ملکه آرام شن‌ها فقط با چپه شدن نمک پاشش روی میز فهمید در این زمینه استعداد دارد و از این بستر می‌تواند برای گفتن حرف‌های مهم استفاده کند. نه دنبال استاد بود، نه جرقه‌ای را که برایش زده شد دست کم گرفت.

فاطمه عبادی برای هنرش یک مسئولیت اجتماعی مهم تعریف کرده است؛ او هنر را عاری از تعهد و محتوا نمی‌داند. وابسته به فرم نیست و دغدغه‌هایش اولویت بیشتری نسبت به زیبایی کار برایش دارد. در اجراهایش سمت ثبت قاب‌های عجیب نرفت و تمرکزش را روی باری که بر دوش خودش و هنرش بود، گذاشت.

خبری: اخبار بازی و سرگرمی ایران و جهان

عبادی در صحبت‌های پایانی هر برنامه برای جمع کردن رای دست و پا نزد. خیلی‌ها بودند که از همشهری و هم استانی و هم قومی‌های ‌شان می‌خواستند که به آن‌ها رای دهند، رای فاطمه عبادی یعنی این‌که مردم حرف‌های مهم را ترجیح می‌دهند به همزبان بودن و همشهری بودن. بی‌اعتنایی او به رای بیشتر حتی برای مردم مقبول‌تر و قشنگ‌تر هم بود و باعث محبوبیت اش شد.

در سینما و شبکه نمایش خانگی و گاهی تلویزیون، سرگرمی برابر شده است با ابتذال و کپی کردن از کارهای خارجی یا شوخی‌های تلگرامی اما فاطمه عبادی ثابت کرد می‌توان مخاطب را سرگرم کرد و مبتذل نبود، از آن طرف شعاری هم نبود. عبادی با هنرش چنان حرف‌هایش را می‌زد که نیازی نمی‌دید بخواهد در صحبت‌هایش دوباره چیزی را تاکید کند. رای به عبادی نشان داد، شاید سلیقه ما در موسیقی و سینما کمی مسیر بدی طی کرده باشد اما می‌توان با کار خوب توجهات را جلب کرد.

فاطمه عبادی قهرمان شد اما ژست خیلی از هنرمندان عصا قورت داده را نگرفت. کسانی که فکر می‌کنند اگر عینک گرد و ریش عجیب یا مانتوی خاص نداشته باشند، شبیه مردم هستند و هنرمند محسوب نمی‌شوند. عبادی بعد از قهرمانی هم مدام خدا را شکر کرد و از مردم گفت و قول داد هنرش را در همین مسیری که بود ادامه دهد و امیدواریم همین‌طور هم باشد. هنر، زبانی جهانی دارد و با فطرت انسان‌ها ارتباط برقرار می‌کند لذا باید از درون مردم الهام بگیرد و برای مردم باشد.

سیدمصطفی صابری

منبع خبر : خراسان عصر جدید فاطمه عبادی

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پارس نیوزپارس نیوز2 روز قبل
گاهی دلم میخواهد دنیا را دست کاری کنمبی هیچ دغدغه فکری، جامدادی ام را باز کنمپاک کن در دست گیرم و محو کنم تمام بدی‌ها راو به ازای هر بدی درخت سیبی بکارمکه گنجشک‌ها برایمان بخوانندو شاپرک‌ها برقصند.. کمی مهربانی در سطل رنگ بریزم، و رنگ بپاشم روی تمام دیوارهای شهرکه همه به هم لبخند بزنند.. کنار هر پنجره یک شمعدونی بگذارم تا دیگر، دل هیچ آدمی نگیرد …بروم به بزرگ‌ترین درمانگاه شهر و به همه حال خوب تزریق کنم.. من میتوانم برای همه آدم‌ها فارغ از هرجنس و سن و نژاد آرزوی خوب کنم …کاش همه تعریفمان از زندگی عوض شود، کاش همه با هم تکرار کنیم: زندگی شبیه زنگ نقاشی استزندگی تکرار املای آزادی استزندگی خرامان خرامان بودنبه وقت زنگ دلدادگی استسهم ما از زندگی، خشم و نفرت نیستسهم ما دویدن و نرسیدن هم نیستسهم ما از زندگی حال خوب و دو خط لبخند استباید از سخت‌ترین ضربه‌ها نردبان ساخت و به آسمان عروج کرد.. باید لبخند را تعارف کرد …. ما همه به هم یک حال خوب بدهکاریم ….
پارس نیوزپارس نیوز1 روز قبل
رکنارکنا1 روز قبل
روز سه‌شنبه ویدیویی از پگاه آهنگرانی پخش شد که حرف‌هایش در آن ویدیو حسابی بازتاب پیدا کرد. اما حرف‌های پگاه و کنایه‌هایش به بازیگران فعال در شبکه‌های اجتماعی اثر خودش را گذاشته بود. کاربران زیادی از زمانی که ویدیوی پگاه آهنگرانی منتشر شد از حرف‌های او حمایت کردند. اما داستان پگاه آهنگرانی و حرف‌های تند و تیزش به اینجا ختم نشد. دیروز منیژه حکمت کارگردان و مادر پگاه آهنگرانی پاسخی به توییت مهناز افشار داد.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

4 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

6 روز قبلعصر ایران2

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

4 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

4 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

4 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

4 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

5 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

5 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

5 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

6 روز قبلرکنا1