زنگنه: اگر اتحادیه عرب واکنش نشان نمی‌داد، با پاسخ جدی فلسطینی‌ها مواجه می‌شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. سیاسی
زنگنه: اگر اتحادیه عرب واکنش نشان نمی‌داد، با پاسخ جدی فلسطینی‌ها مواجه می‌شد

زنگنه: اگر اتحادیه عرب واکنش نشان نمی‌داد، با پاسخ جدی فلسطینی‌ها مواجه می‌شد

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
نماینده پیشین ایران در سازمان همکاری‌های اسلامی معتقد است اگر اتحادیه عرب در برابر تجاوزات علیه مسجدالاقصی واکنش نشان نمی‌داد و یا بیانیه‌ای صادر نمی‌کرد با افزایش مقاومت و پاسخ‌های جدی‌تر فلسطینی‌ها مواجه می‌شد.

صباح زنگنه با اشاره به این‌که اتحادیه عرب خواستار توقف تجاوزات علیه مسجد الاقصی شده است، اظهار کرد: این حداقل کاری بود که اتحادیه عرب می‌توانست انجام دهد، با توجه به جنایت‌هایی که صهیونیست‌ها در مسجد الاقصی انجام دادند، جمعیت نمازگزار و فلسطینی را که قصد داشتند وارد مسجد شوند، مورد ضرب و شتم و جرح آن ‌هم در یک مکان مقدس قرار دادند و در مقابل با حمایت پلیس و نیروهای نظامی و انتظامی به جمعیت‌های صهیونیست و متعصب اسرائیلی اجازه ورود به این امکان مقدس را دادند.

وی تصریح کرد: بنابراین، اتحادیه عرب حداقل کاری بود که انجام داد، چرا که همه فلسطینی‌ها و همه مسلمانان احساسات و شخصیت‌شان به این ترتیب لگدمال و خدشه‌دار شده است.

این کارشناس مسائل خاورمیانه خاطرنشان کرد: اگر اتحادیه عرب چنین بیانیه‌ای صادر نمی‌کرد در حقیقت با افزایش مقاومت و پاسخ‌های جدی‌تر فلسطینی‌ها مواجه می‌شد.

نماینده پیشین ایران در سازمان همکاری‌های اسلامی در ادامه درباره این‌که یک مقام اسرائیلی از رونمایی بخش سیاسی طرح معامله قرن توسط رئیس‌جمهور آمریکا خبر داده، ‌ گفت: عوامل یا عناصری که در این طرح در نظر گرفته شده‌اند تا مجری طرح باشند در رأس آن‌ها خود فلسطینی‌ها هستند که با این طرح مخالفت دارند، همچنین دومین و سومین عامل اجرا کننده در این طرح اردنی‌ها و مصری‌ها هستند که آن‌ها هم با این طرح مخالف هستند.

در وبسایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

زنگنه تصریح کرد: درواقع این‌ها در طرح معامله قرن هیچ‌گونه امتیاز، اختیار و یا حقی را برای عرب‌ها و فلسطینی‌ها قائل نیستند، همچنین برای هویت فلسطینی‌ها هویت و شخصیتی قائل نیستند و براساس این طرح هیچ‌کدام از مرزها در اختیار فلسطینی‌ها نخواهد بود، علاوه بر این هیچ‌کدام از نیروهای نظامی و انتظامی نیز در اختیار فلسطینی‌ها نخواهند بود، به ویژه این‌که بحث‌هایی در مورد کشف حجم عظیم گاز در مناطق دریایی و سواحل فلسطین اشغالی مطرح شده، از آن هم قصد ندارند چیزی در اختیار فلسطینی‌ها قرار دهند.

وی با تاکید بر این‌که آمریکا و اسرائیلی‌ها امکان اجرای طرح معامله قرن را نخواهند داشت، اظهار کرد: ممکن است بخواهند بخش‌هایی را اشغال کرده و تغییر مسیر دهند که آن‌ هم با مقاومت فلسطینی‌ها رو به رو خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

یک جو غیرتی که در وجود رضاخان نبود!

مهرمهر1 روز قبل
‌۲۵ شهریور ۱۳۲۰، سالروز تعویض پادشاهی در حکومت پهلوی توسط انگلیسی‌ها بود. رهبر انقلاب در این باره فرمودند: انقلاب آمد کشور را از زیر پای این انسانهای حقیر و پست و ظالم بیرون کشید.

این موشک‌ها ۱۸۰۰ تا بوده آقای نتانیاهو نه ۱۰۰ تا!

مهرمهر1 روز قبل
مجری از نتانیاهو می‌پرسد: شما می‌گویید حماس تضعیف شده در حالیکه تعداد زیادی موشک‌ در یک سال و نیم گذشته به سمت اسرائیل شلیک شده است. آیا تعداد این موشک‌ها را می‌دانید؟

فیلم/ جزئیات عملیات خارق‌العاده یمن علیه آل‌سعود

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

موسوی: نمی‌توان روی دیدارهای تبلیغاتی حساب کرد

مهرمهر1 روز قبل
سخنگوی وزارت خارجه در واکنش به برخی گمانه زنی‌ها درباره دیدار رئیس جمهور ایران و امریکا در نیویورک گفت: چنین برنامه‌ای در دستور کار جمهوری اسلامی ایران نیست و این دیدار انجام نخواهد شد.

فیلم/ بیانات منتشر نشده رهبری در پی حذف نام شهدا از معابر

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز15 ساعت قبل
فردا نیوزفردا نیوز19 ساعت قبل
خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که واشنگتن و تهران در نشست روز دوشنبه آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین به حملات لفظی پرداختند و نماینده ایران به ادعاها و اتهامات آمریکا در باره فعالیت‌های هسته‌ای ایران پاسخ داد. ایرنا: خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که واشنگتن و تهران در نشست روز دوشنبه آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین به حملات لفظی پرداختند و نماینده ایران به ادعاها و اتهامات آمریکا در باره فعالیت‌های هسته‌ای ایران پاسخ داد. واشنگتن افزون بر از سرگیری تحریم‌های پیشین، مجازات‌های تازه اقتصادی نیز علیه ایران به کار گرفت. اشاره به پیشرفت‌ها و دستاوردهای کشورمان در بحث ایمنی هسته‌ای، از دیگر بخش‌های سخنان صالحی بود. وی اظهار داشت: «ایران، پیشرفت هایی را در تاسیس یک مرکز ایمنی هسته‌ای به عنوان سازمان پشتیبانی فنی نهاد نظام ایمنی خود به دست آورده که با فناوری‌ها و دستگاه‌های مدرن از طریق همکاری با اتحادیه اروپا تجهیز خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر