زن کشی در ترکیه: ۲۴۵ قتل در۷ ماه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ساعت ۲۴
  4. سیاسی
زن کشی در ترکیه: ۲۴۵ قتل در۷ ماه

زن کشی در ترکیه: ۲۴۵ قتل در۷ ماه

ساعت ۲۴خبرگزاری ساعت ۲۴ |
ساعت 24 -بنابر گزارش یک انجمن حامی حقوق زنان در ترکیه، تنها ظرف ماه ژوئیه گذشته ۳۲ زن در این کشور به قتل رسیده‌اند.امینه بولت، ۳۸ ساله، هفته گذشته با ضربات چاقوی همسر سابقش کشته شد. انتشار ویدیویی از این قتل فجیع که مقابل چشمان فرزند ۱۰ ساله آنها و در شهر قرخ قلعه روی داد خیلی زود به خشم عمومی علیه "زن‌کشی" در ترکیه دامن زد.

در ویدیو زنی دیده می‌شود که جیغ می‌کشد و گلویش را با دست گرفته و همزمان فرزند ۱۰ ساله او دیده می‌شود که به مادرش التماس می‌کند تا زنده بماند.بنابر گزارش انجمن مردم‌نهاد «ما زن‌کشی را ریشه‌کن می‌کنیم» تنها در ۷ ماه گذشته از سال ۲۰۱۹ میلادی ۲۴۵ زن در ترکیه به قتل رسیده‌اند.امینه بولت در روز ۲۷ مرداد دخترش را به کافه‌ای در شهر قرخ قلعه برد تا پدرش را ببیند اما فدایی وران با چاقو به همسر سابقش حمله کرد و سپس متواری شد.فدایی وارن ساعاتی بعد در دادگاه و در حالی که به شدت وحشت زده شده بود گفت: "وقتی او (امینه) به من اهانت کرد و از حق حضانت فرزندمان حرف زد من با چاقویی که همراه داشتم او را زدم. "وارن سپس از صحنه متواری شد و با تاکسی گریخت. امینه بولت ساعتی بعد در بیمارستان جان داد.در ویدیویی که از این واقعه منتشر شده امینه فریاد می‌زند «نمی‌خواهم بمیرم» و دختر ۱۰ ساله او هم دیده می‌شود که التماس می‌کند «نمیر مادر». شهردار استانبول در واکنش به این قتل در توییتر نوشت: "امینه بولت قربانی خشونت مردانه شد. ما در مبارزه با خشونت کنار زنان و کودکان ایستاده‌ایم. "تیم فوتبال بشیکتاش ترکیه هم با صدور اطلاعیه‌ای در این باره موضع‌گیری کرده است: "ما در برابر این قساوت ساکت نخواهیم ماند. ما امیدواریم که زن‌کشی ریشه‌کن شود و عاملان چنین فجایعی محاکمه و به اشد مجازات محکوم شوند. ما به چینن فجایعی نباید عادت کنیم و نباید در برابر آن سکوت کنیم. "ترکیه و خشونت علیه زنانکلثوم کو، نماینده انجمن غیردولتی «ما زن‌کشی را ریشه‌کن می‌کنیم» به بی‌بی‌سی گفت: "در حقیقت آخرین فریادهای امینه که می‌خواهد فقط زنده بماند نمادی از کمترین چیزی است که ما به عنوان زن می‌خواهیم. در ترکیه، این تقاضای ما به عنوان زن است؛ این که ما را نکشند. "این آخرین تقاضای امینه هم بود. و در حقیقت فریاد دختر او که ملتمسانه می‌گوید «نمیر مادر» حقیقتی است که فکر نمی‌کنم هیچ‌کس در دنیا بتواند بر آن چشم فرو بندد. "بنابر گزارش این انجمن حقوق زنان در ترکیه تنها در ماه ژوئیه گذشته ۳۲ زن در ترکیه به قتل رسیده‌اند.بنابر تحقیقی که دانشگاه حاجت‌تپه آنکارا انجام داده ۳۶ درصد از زنان متاهل و یا زنانی که پیش‌تر ازدواج کرده بودند دست کم یک بار در معرض خشونت جسمی قرار می‌گیرند

خبری: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی | اخبار حوادث و جنایت

منبع: بی بی سی.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

لحظه بلعیده شدن دختر ۱۷ساله توسط مرگ+ فیلم

رکنارکنا22 ساعت قبل

طرفداران مسیح علینژاد این کلیپ را نبییند

پارس نیوزپارس نیوز1 روز قبل
پس از چند سال از جار و جنجال‌های مسیح علینژاد در قالب کمپین چهارشنبه‌های سفید و آزادی‌های یواشکی، لیست پروژه‌های وی در قالب قرارداد با دولت آمریکا برای به راه انداختن کمپین‌ها افشا شد. مشخص شد که او برای همین پروژه‌ها صدها هزار دلار دریافت کرده و در صورت ادامه جنجال در جامعه ایرانی به ویژه در میان زنان و دختران و همچنین درگیری آنها با یکدیگر، صفرهای قراداد مسیح بیشتر می‌شوند.

(ویدئو) کشف یک تن پول نقد در کف یک کامیون!

فراروفرارو20 ساعت قبل

فیلم | سردار سلیمانی: امروز انصارلله یمن هم به امام حسین اقتدا می‌کند!

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
در میان آثار بسیار قدیمی و با ارزش استان کرمان، ارگ با شکوه و با صلابتی در میان کویر سربرافراشته است. این بنا که از خشت ساخته شده، در جنوب غربی شهر راین کنونی قرار گرفته و تا حدودی به ارگ تاریخی بم شبیه است. ارگ راین با مساحتی بیش از بیست و دو هزار مترمربع، دومین بنای خشتی بزرگ جهان بشمار می‌آید و هرساله میزبان هزاران گردشگر داخلی و خارجی است.

لحظه بلعیده شدن دختر ۱۷ساله توسط سیل +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
دوربین‌های سی‌سی‌تی‌وی نشان می‌دهد کانال فاضلاب چگونه او را به پایین می‌کشد و با خود می‌برد. ساکنان محلی می‌گویند کانال فاضلاب سه سالی بود که از نظرها مخفی شده بود و تلاش برای تعمیر آن بی نتیجه مانده بود.

فیلم/ وقوع انفجار در مجتمع نفتی شرکت آرامکو

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر