ممنوعیت خرید دارو‌های برند خارجی در سیستان و بلوچستان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. سلامت

ممنوعیت خرید دارو‌های برند خارجی در سیستان و بلوچستان

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
ممنوعیت خرید دارو‌های برند خارجی در سیستان و بلوچستان - 0

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: در راستای حمایت از تولید ملی خرید دارو‌های برند خارجی توسط بیمارستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ممنوع است.

به گزارش ایسنا- دکتر سید محمد هاشمی شهری افزود: در راستای حمایت از تولید ملی و رعایت اصول اقتصاد مقاومتی، بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی درمانی تابعه دانشگاه می‌بایست نیاز‌های دارویی خود را از تولیدات داخلی تامین کرده و از خرید اقلام وارداتی که دارای نمونه داخلی هستند، خودداری کنند.

هاشمی شهری با بیان اینکه بیش از ۹۷ درصد داروی مورد نیاز کشور در داخل تولید و عرضه می‌شود افزود: تمامی خرید‌های دارویی و تجهیزات مصرفی پزشکی بیمارستان‌ها و مراکز تابعه دانشگاه قبل از خریداری باید به تایید کمیته تخصیص دانشگاه برسد.

در خبری بخوانید: تازه ترین اخبار پزشکی

رئیس اداره نظارت بر عرضه فرآورده‌های دارویی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان نیز در این خصوص گفت: مطابق بررسی‌های علمی و نظریات کارشناسی کیفیت دارو‌های تولید داخل تفاوت معنی داری با نمونه‌های مشابه از برند‌های خارجی ندارد و حتی در مواردی میزان اثربخشی اقلام ایرانی از نمونه‌های خارجی بیشتر نیز می‌باشد.

دکتر محدثه نجاری از پزشکان شاغل در بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی درمانی تابعه دانشگاه خواست تا با توجه به توصیه اساتید مبرز حوزه پزشکی، تا حد امکان از تجویز دارو‌های خارجی در نسخ بیماران سرپایی و بستری خودداری کنند تا بدینوسیله سردرگمی بیماران و همراهیانشان در تهیه اقلام داروئی کاهش یابد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ساعت ۲۴ساعت ۲۴14 ساعت قبل
مدل خوابیدن در هر فرد متفاوت است. همچنین، اگر با درد مفاصل مواجه هستید، خوابیدن در این حالت ممکن است باعث ایجاد درد در هنگام صبح شود. قرار دادن یک بالش در زیر شکم ممکن است به کاهش درد کمر کمک کند. خوابیدن به پشتاین مدل اگرچه ممکن است محبوب‌ترین حالت خواب نباشد، بیشترین مزایا برای سلامتی را دارد. این مدل خوابیدن، برای افرادی که خروپف می‌کنند ممکن است دشوار باشد.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
افزودن مواد غذایی مفید برای سلامت کلیه‌ها به رژیم غذایی می‌تواند سرعت پیشرفت انحطاط آنها را کاهش دهد. عصر ایران: انواع بسیاری از مواد غذایی وجود دارند که می‌توانند عملکرد کلیه‌ها را بهبود ببخشند. از این رو، افزودن مواد غذایی مفید برای سلامت کلیه‌ها به رژیم غذایی می‌تواند سرعت پیشرفت انحطاط آنها را کاهش دهد. فواید بسیاری در هر لایه از این مواد غذایی پنهان شده‌اند، اما به لطف خواص ادرارآور، بهبود عملکرد کلیوی یکی از فواید اصلی آنها محسوب می‌شود. مواد غذایی دیگر برای بهبود عملکرد کلیه هامیوه‌ها و سبزیجاتی که در بالا به آنها اشاره شد تنها گزینه هایی نیستند که می‌توانید برای بهبود عملکرد کلیوی به رژیم غذایی خود اضافه کنید.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
افکارنیوزافکارنیوز16 ساعت قبل
اخبار اقتصادی-درباره محتوای گوگرد جایگاه‌های عرضه سوخت گازوئیل نتایج وضعیت بهتری را نسبت به سوخت بنزین نشان می‌دهد. میانگین گوگرد سوخت گازوئیل در فصل بهار و تابستان به ترتیب ۶۱ و ۹۵ بخش‌ بر میلیون بوده و هنوز با غلظت مناسب آن فاصله دارد. نمودار ۱- نتایج آنالیز محتوای گوگرد بنزین - بهار و تابستان سال ۱۳۹۸نمودار ۲- نتایج آنالیز محتوای گوگرد گازوئیل - بهار و تابستان سال ۱۳۹۸بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نتایج آنالیز محتوای بنزن سوخت بنزین در هر دو فصل بهار و تابستان امسال نشان می‌دهد که وضعیت این پارامتر سوخت در محدوده مجاز قرار دارد. در نمونه‌های مورد بررسی، عدد اکتان بنزین معمولی و سوپر در فصل تابستان بهتر از نمونه‌های فصل بهار بود و فاصله آن به‌ویژه در مورد بنزین سوپر با اختلاف اندکی در حد مجاز قرار داشت. نمودار ۴- نتایج آنالیز عدد اکتان بنزین - بهار و تابستان سال ۱۳۹۸
برنابرنا11 ساعت قبل
شایع‌ترین علت وزوز گوش، قرار گرفتن در معرض صدای بلند است. جرم زیاد در گوشوجود جرم در گوش، باعث ایجاد انسداد می‌شود و به محض تمیز شدن گوش توسط پزشک، وزوز گوش از بین می‌رود. مصرف دارومصرف بسیاری از داروها به ویژه اگر در دز بالا استفاده شود، وزوز گوش ایجاد می‌کند. این اختلال که از ۳۰ سالگی شروع می‌شود، به از دست دادن شنوایی و وزوز گوش منجر می‌شود. اگر علت اصلی ایجاد این صدا را در گوش خود تشخیص نمی‌دهید، به پزشک مراجعه کنید تا علت آن مشخص و درمان شود.
صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
دکتر محمدرضا عزیزی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: همایش پیشگیری و درمان سرطان سینه با تلاش سازمان نظام پزشکی به مدت دو روز برگزار می‌شود. آقای عزیزی اضافه کرد: سازمان نظام پزشکی به منظور پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر همایش‌های تخصصی برگزار می‌کند و همایش پیشگیری و درمان سرطان سینه به منظور کاهش ابتلا به این بیماری با افزایش آگاهی همکاران پزشک و متخصص برگزار شده است. وی با بیان اینکه به سبب سبک زندگی در جوامع شهری بروز سرطان‌ها در جهان و ایران افزایش یافته است گفت: سرطان سینه شایع‌ترین سرطان در میان بانوان است. مدیر آموزش سازمان نظام پزشکی بررسی روش‌های مختلف پیشگیری و درمان، شیمی درمانی، جراحی، تشخیص و تصویربرداری با رویکرد تشخیص به موقع و درمان موثر در این سمینار ارائه می‌شود. وی با اشاره به اینکه سرطان سینه در مردان نیز وجود دارد، اما شیوع آن کم است گفت: بانوان باید به منظور پیشگیری از ابتلا به سرطان‌ها از جمله سرطان سینه سبک زندگی خود را اصلاح کنند، کاهش وزن، کنترل چربی، قند و فشارخون همچنین ورزش و بویژه شیردهی در کاهش ابتلا به سرطان سینه در بانوان موثر است.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


اسدالله عسگراولادی دعوت حق را لبیک گفت

6 روز قبلفارس4

فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

2 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

4 روز قبلعصر ایران2

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

2 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

2 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

2 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

3 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

3 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

4 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

4 روز قبلرکنا1