ارائه نتایج پژوهش درباره سرمایه اجتماعی به سران ۳ قوه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
ارائه نتایج پژوهش درباره سرمایه اجتماعی به سران ۳ قوه

ارائه نتایج پژوهش درباره سرمایه اجتماعی به سران ۳ قوه

مهرخبرگزاری مهر |
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران از پژوهش اساتید و صاحبنظران حوزه اجتماعی درباره سرمایه اجتماعی در ایران خبر داد و گفت: نتیجه این پژوهش قرار است در اختیار سران قوا قرار بگیرد.

مجید سرسنگی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره جلسه دانشگاه‌های سطح یک کشور، برای تشکیل خوشه‌های مشورتی و کمک به دولت در راستای رفع معضلات عمده جامعه، گفت: مسئولیت ۲ خوشه به دانشگاه تهران سپرده شد که یکی از آنها، خوشه سرمایه اجتماعی است.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران با اشاره به درازمدت بودن این پروژه، ادامه داد: دبیرخانه این خوشه فرادانشگاهی، در دانشگاه تهران مسقر بوده و بجز خود دانشگاه تهران، صاحب نظران و اساتید حوزه جامعه شناسی برخی دانشگاه‌های دیگر نیز، با آن همکاری دارند و قرار است با بحث و بررسی سوشال کپیتال (سرمایه اجتماعی) در جامعه فعلی ایران، نتایج به مسئولین ارشد نظام، قوه مجریه، قوه مقننه و قوه قضاییه ارائه شود.

سرسنگی از خوشه آسیب‌های اجتماعی، بعنوان دومین ماموریت دانشگاه تهران یاد کرد و افزود: در این خصوص با همکاری موسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی دانشگاه تهران و همچنین تعدادی از اساتید برجسته حوزه جامعه شناسی، روانشناسی، علوم تربیتی دانشگاه، بطور خاص پیرامون چگونگی مواجهه با آسیبهای اجتماعی و نیز راهکارهای به حداقل رساندن یا رفع کامل آن، بحث و بررسی می‌شود.

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران دانشگاه تهران ادامه داد: در این مسیر، تاکنون کارهای خوبی انجام شده؛ از جمله اینکه از دل این مباحث، چند کار پژوهشی بیرون آمده است که از طریق موسسه مورد اشاره، در حال انجام است.

وی اظهار داشت: همچنین چند کارگروه تخصصی نیز ایجاد شده که اساتید در این کارگروه‌ها در حال مباحثه هستند. امیدواریم اگر فعالیت این خوشه ادامه یابد، مدلی را در مبحث مواجهه با آسیب‌های اجتماعی استخراج کنیم که نه فقط برای دانشگاه تهران که برای همه دانشگاه‌ها مورد توجه و قابل استفاده باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اشتباه کردی، توجیه نکن!

عصر ایرانعصر ایران10 ساعت قبل
کسانی که قبول نمی‌کنند اشتباه کرده‌اند، قابل اعتماد نیستند و نمی‌شود به آنها به عنوان یک دوست، همکار و یا حتی رییس جمهور اعتماد کرد. این اشتباه برای گزارشگر تازه کار فوتبال هم یک گاف بزرگ است چه برسد به سرهنگ علیفر با این سابقه وتجربه. او قبول نمی‌کند اشتباه کرده است و تقصیر را به گردن سایت خارجی می‌اندازد. شاید اگر علیفر قبول می‌کرد، اشتباه کرده و سعی در جبران آن می‌کرد، شاهد این همه هجمه علیه خود نبود. اشتباه کردن خوب نیست اما پذیرش اشتباه یک ویژگی مهم اخلاقی در یک انسان است.
افکارنیوزافکارنیوز22 ساعت قبل
اخبار اجتماعی- بسیاری از مواد شیمیایی، اسیدهای آمینه، آنزیم‌ها، مواد مغذی و هورمون‌ها به ترویج خواب خوب و تنظیم چرخه خواب کمک می‌کنند. شیر گرمشیر گرم یکی از خوراکی‌های خواب آور بوده و درمان خانگی معمول برای بی‌خوابی است. محققان بر این باورند که ترکیب فلانوئید به نام آپیگنین این چای را خواب آور می‌سازد. به نظر می‌رسد آپیگنین به گیرنده‌های اسید گاما آمینوبوتیریک A تبدیل می‌شود؛ فرآیندی که به تحریک خواب کمک خواهد کرد، از این رو یکی دیگر از خوراکی‌های خواب آور چای بابونه است. ترشی گیلاسیکی دیگر از خوراکی‌های خواب آور ترشی گیلاس است.

رویارویی غواص با مار ۷ متری ۹۰ کیلویی در برزیل

همشهریهمشهری1 روز قبل

گدا‌ها شناسنامه‌ دار می‌شوند (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران11 ساعت قبل
مشخصات گدا‌های سراسر کشور به زودی در سامانه‌ای ثبت و نگهداری می‌شود تا در صورت نیاز رصد شوند. عصرایران - بهنام اکبری؛ مدیرکل اجتماعی و فرهنگی استانداری تهران گفت: قانون گذار مجازات تکدی‌گری را ۳ ماه تا یک سال حبس و استرداد تمامی اموال جمع آوری شده از این راه، پیش بینی کرده است.

تشکر اکانت‌های ناامن توییتر از شهردار اسلامشهر (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
روز گذشته جمعه ۲۲ شهریورماه ۱۳۹۸ در توییتر ناگهان پر شد از توییت‌های جعلی در تقدیر و تشکر از شهردار اسلامشهر. «حسین طلا» شهردار اسلامشهر می‌گوید خودش هم متعجب شده و این کار از جانب او نبوده است.

تالاب خواران به جان بهترین تالاب ایران افتاد‌ه‌اند

3+
فارسفارس9 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر