حوزه دانش بنیان در کشور بیش از ۳۰۰ هزار شغل ایجاد کرده است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سیاسی
حوزه دانش بنیان در کشور بیش از ۳۰۰ هزار شغل ایجاد کرده است

حوزه دانش بنیان در کشور بیش از ۳۰۰ هزار شغل ایجاد کرده است

مهرخبرگزاری مهر |
اراک- معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: حوزه دانش بنیان در کشور بیش از ۳۰۰ هزار شغل ایجاد کرده که عمده فعالان و شاغلان در این بخش، فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، سورنا ستاری پیش از ظهر شنبه در جریان بازدید از چند شرکت دانش بنیان در استان مرکزی، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در حوزه دانش بنیان شاهد بهبود شرایط در کشور هستیم و بسیاری از این شرکت‌ها با وجود تحریم‌ها، شرایط بهتری را نسبت به سال‌های قبل دارند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افزود: در حوزه این شرکت‌ها، تولید محصولات خاصی که مقابله با شرایط تحریمی را دارند و تولید آنها در داخل اهمیت دارد دنبال می‌شود و در این رابطه رقابت مطلوبی بین شرکت‌ها ایجاد شده است.

ستاری بیان کرد: عمده شرکت‌های دانش بنیانی که امسال از آنها بازدید شده وضعیت بهتری را دارند و بسیاری از این شرکت‌ها هم اکنون به مرحله بلوغ رسید اند و در این زمینه از معافیت‌های مالیاتی و گمرکی و تسهیلات کم بهره استفاده می‌کنند.

خبری: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۴۵۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور در حال فعالیت هستند و میزان فروش این شرکت‌ها به ۹۰ هزار میلیارد تومان رسیده و بیش از ۳۰۰ هزار شغل به صورت مستقیم در کشور ایجاد کرده‌اند.

وی تصریح کرد: عمده فعالان و شاغلان در حوزه شرکت‌های دانش بنیان در کشور، فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند و امیدواریم تعداد این شرکت‌ها و درآمدزایی آنها تا پایان سال جاری، بیش از ۳۰ درصد افزایش پیدا کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

انتقام‌گیری از زن ایرانی‌الاصل در وزارت خارجه آمریکا +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز19 ساعت قبل
به گزارش مشرق، این گزارش نتیجه تحقیقات چندین ماهه درباره اتهام انتقام گیری سیاسی هوک و چند مدیر دیگر دولت دونالد ترامپ از چند کارمند و دیپلمات وزارت خارجه آمریکاست. در یکی از ایمیل‌های رد و بدل شده میان جولی هالر، مقام ارشد دولت ترامپ در وزارت خارجه آمریکا و برایان هوک، هالر به غلط، نوشته بود نوروززاده متولد ایران است. او در ایمیلی دیگر لیستی از کارمندان وزارت خارجه را با عناوینی چون دردسرساز و خائن به تیم (ترامپ) در برابر اسمشان، تهیه کرده بود. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴دانلوداین دومین بخش از گزارش بازرس وزارت خارجه آمریکا در مورد تبعیض علیه بعضی کارمندان این وزارت‌خانه از سوی مدیران منصوب ترامپ است. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در زمان انتشار ایمیل‌ها این اتهام‌ها را رد کرد و جا به جایی کارمندان را روند عادی انتقال‌های درون سازمانی خواند.

(ویدئو) کشف یک تن پول نقد در کف یک کامیون!

فراروفرارو1 روز قبل

فیلم/ عزاداری شیعیان اسیر در چنگال آل‌سعود

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
یادگار امام (ره) در ایام محرم و عزاداری امام حسین (ع) با حضور در منزل حجت‌الله کسری، ضمن عیادت از این مداح پیشکسوت، از وضعیت جسمانی وی اطلاع یافت. تصاویری از حضور سیدحسن خمینی در منزل حجت‌الله کسری

یک جو غیرتی که در وجود رضاخان نبود!

مهرمهر11 ساعت قبل
‌۲۵ شهریور ۱۳۲۰، سالروز تعویض پادشاهی در حکومت پهلوی توسط انگلیسی‌ها بود. رهبر انقلاب در این باره فرمودند: انقلاب آمد کشور را از زیر پای این انسانهای حقیر و پست و ظالم بیرون کشید.

فلسطینی‌ها یک فروند پهپاد رژیم صهیونیستی را منهدم کردند + ویدئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر