خودروسازان جاده مخصوص به سزای جاه طلبیشان می‌رسند؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. چرخان
  4. تکنولوژی

خودروسازان جاده مخصوص به سزای جاه طلبیشان می‌رسند؟

چرخانخبرگزاری چرخان |

خودروسازان جاده مخصوص به سزای جاه طلبیشان می‌رسند؟ - 1

خودروسازان کشورمان که اغلب در جاده مخصوص کرج فعالیت دارند، این روزها به محلی برای رفت و آمد مقامات قضایی تبدیل شده‌اند و اخبار مربوط به دستگیری مدیران این شرکت‌ها به نقل محافل خبری تبدیل شده است. اما این خودروسازان در حالی در تله قوه قضاییه افتاده‌اند که سال‌ها با جاه طلبیشان، آرزوی خودرودار شدن را برای بسیاری از مردم به یک ناممکن تبدیل کردند!

به گزارش چرخان، روزگار صنعت خودروسازی کشورمان به یک عرصه و وادی جدید وارد شده است و فعالان بازار خودرو معتقدند که در صورت ادامه‌دار بودن وضعیت فعلی، احتمالا شاهد تحولات بسیار خوبی در این صنعت خواهیم بود و خودروسازان ما به زودی به بنگاه‌های تبدیل خواهند شد که نه جایگاهی برای جولان مدیران فاسد، بلکه به نهادهایی مبدل می‌شوند که جوانه‌های امید اقتصادی کشور شکوفه خواهند زد.

خودروسازان جاده مخصوص به سزای جاه طلبیشان می‌رسند؟ - 5

جاده مخصوص کرج این روزها در حالی به یک ورطه مبارزه با فساد اقتصادی تبدیل شده است که صنعت خودروسازی کشور به شدت به این پاکسازی نیاز داشت و مدیران فاسد خودروسازان عملا در زمانه تحریم‌های شدید اقتصادی، تحریم‌گری پشت پرده داخلی را بر عهده داشته و به قول معروف خنجر از پشت می‌زدند!

بسیاری از اهالی بازار معتقدند که اگر آمریکا یک دشمن رو در روی ماست، مدیران فاسد خودروسازان و حتی می‌توان گفت که مدیران فاسد اقتصادی در کل صنایع کشور، دشمنانی هستند که از پشت خنجر می‌زنند و وجودشان حتی از وجود آمریکا و دیگر دشمنان مضرتر خواهد بود!این رو هم بخون:

شرایط جدید فروش نقد و اقساط مدیران خودرو (تابستان 98) مرداد ۳۰, ۱۳۹۸

خودروسازان جاده مخصوص به سزای جاه طلبیشان می‌رسند؟ - 9

شنیدن شایعاتی پیرامون اینکه یک مدیر خودروساز با چند نمایندگی خاص زد و بند داشته و برای بالا بردن قیمت محصولاتش برنامه‌ریزی کرده چیزی نیست که بتوان به همین راحتی از کنارش گذشت! اینکه در یکی دیگر از خودروسازان عملا تحویل خودروهای آماده صرفا برای بعضی از مشتریان انجام شود و به قول معروف پارتی‌بازی‌های عجیب در آن وجود داشته باشد، مساله‌ای نیست که بتوانیم به راحتی بگوییم و از کنارش عبور کنیم!

در خبری بخوانید: بهترین اخبارعلمی و تکنولوژی از سراسر وب

حالا جاده مخصوص در یک غربال ویژه‌ایست که قوه قضاییه آن را شروع کرده و شنیده‌ها از بازار نیز نشان می‌دهد که بعضی از دلالان معروف بازار به شدت از این ماجرا ترسیده‌اند و در حال پاکسازی فعالیشان هستند. بازار خودرو این روزها شاهد عرضه قابل توجه خودرو بوده و به نظر می‌رسد که اقدامات ریاست جدید قوه قضاییه به خوبی توانسته لرزه بر اندام مفسدین این حوزه بیاندازد.

خودروسازان جاده مخصوص به سزای جاه طلبیشان می‌رسند؟ - 13

البته اقدامات قوه قضاییه در حالی انجام شده که چندی پیش هشدارهای ضمنی به فعالیت‌های غیرقانونی این شرکت‌ها صادر شده بود ولی گویا مدیران این خودروسازان به این هشدارها بی توجه بودند و اقدامات اصلاحی را انجام ندادند که قوه قضاییه را برای ورود عملیاتی به این حوزه، توجیه کرده است.

البته کارشناسان بازار خودرو معتقدند که پیچیدگی‌های فساد در صنعت خودروسازی کشور به قدری هست که اقدامات قوه قضاییه در کوتاه مدت جوابگو نخواهد بود و بایستی به طور کلی و ریشه‌ای اقدام به اصلاح نظام خودرویی کشور نمود. در حال حاضر ساختار این صنعت مشکل داشته و البته بدیهی است که اقدامات فعلی قوه قضاییه بسیار موثر بوده و خواهد بود ولی نیازمند تدبیر اساسی مجلس و دولت است.اشتراک

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایران‌جیبایران‌جیب1 روز قبل
سی اس۷۵ پلاس اس در نمای جلو از یک گریل (جلوپنجره) بسیار بزرگ استفاده می‌کند که عملا بخش اصلی بامپر (سپر) را نیز به خود اختصاص داده است. مجموع این عناصر در کنار هم ظاهری جدی و اسپرت برای سی اس۷۵ پلاس اس ایجاد کرده‌اند. سی اس۷۵ پلاس با این ابعاد بین تیگوان و اکس۳ قرار می‌گیرد؛ یعنی بزرگتر از فولکس واگن و کوچکتر از ب ام و. کابین و امکانات هوشمنددر طراحی فضای داخل کابین سی اس۷۵ پلاس اس تلاش شده تا کیفیت محصول اینجا هم برجسته باشد. در نسخه معمولی سی اس۷۵ پلاس از جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک و در نسخه اسپرت آن از جعبه دنده ۸ سرعته اتوماتیک آیسین استفاده شده است.

شاسی بلند جدید چانگان +تصاویر

8+
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
مهرمهر2 روز قبل
مسیریابی ترکیبی حمل و نقل عمومی با اپلیکیشندر این نشست محمد رازقی مدیر محصول سرویس حمل و نقل عمومی در نقشه و مسیریاب بلد نیز گفت: در تهران حداقل ۴۰ درصد سفرهای روزانه با استفاده از حمل و نقل عمومی انجام می‌شود و این رقم طبق سند توسعه شهری به ۷۵ درصد برسد. اما شواهد نشان می‌دهد که به دلیل عدم کیفیت حمل و نقل عمومی در سال‌های اخیر، این عدد تغییر چندانی نداشته است. این امر نشان می‌دهد با استفاده از تاکسی و اتوبوس می‌تواند مسیریابی مناسبی برای حمل و نقل عمومی داشت. اما به دلیل مشکلات زیرساختی سیستم حمل و نقل و عدم برنامه ریزی مناسب برای مسیربهینه، مردم کمتر از حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند. هم اکنون نیز نقشه «بلد» این امکان را فراهم کرده که مسیریابی به صورت مرحله به مرحله در حمل و نقل عمومی صورت گیرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
وی افزود: البته کار و اولویت اصلی ما در صنعت خودرو سازی، تکیه بر توان داخل و افزایش ساخت داخل است بر این اساس برنامه خودکفایی در این حوزه را تا سال ۱۴۰۰ تعریف کرده‌ایم. وی افزود: همه صنایع ما تاکنون از نظام پولی و بانکی تامین نقدینگی می‌شدند که این تامین نقدینگی اخیرا صورت نگرفته است بنابراین اگر نقدینگی موردنیاز خودروسازان تامین شود اولویت با پرداخت بدهی قطعه سازان است. وزیرصنعت، معدن و تجارت درباره کالا‌ها مانده در گمرک گفت: در هفته‌های قبل جلساتی برگزار و برای تعیین تکلیف کالا‌ها درگمرک مانده هماهنگی‌های لازم صورت گرفت به گونه‌ای که اکنون مشکل جدی وجود ندارد، اما برخی‌ها دپوی کالا را کالای درگمرک مانده می‌دانند در حالی که این امری رایج است این یعنی اینکه همیشه کالا به بنادر ما می‌آید و ترخیص می‌شود. رحمانی افزود: البته درمقطعی به علت مشکلات تامین ارز، دپوی کالا درگمرک افزایش یافته بود، اکنون تا حدودی آن وضع بهبود یافته است و از این پس مدیریت می‌شود تا مشکل خاصی به وجود نیاید. منبع: صدا و سیما
برترین‌هابرترین‌ها7 ساعت قبل
بنابر اعلام هوآوی، در این مطلب قصد داریم بررسی کنیم گوشی‌های سری Mate هوآوی چه ویژگی‌هایی دارند و چرا این شرکت همواره اولین‌ها را با این سری جذاب معرفی می‌کند. در این میان سری Mate را باید سری ویژه هوآوی برای عرضه نوآوری‌ها دانست. فیلمبرداری ۴K در Huawei Mate ۹تا پیش از عرضه گوشی هوآوی Mate ۹ هیچ گوشی از شرکت هوآوی توانایی فیلمبرداری با رزولوشن بالاتر ۱۰۸۰p را نداشت. سنسور اثر انگشت زیر نمایشگر با Huawei Mate ۲۰ Proیکی دیگر از نوآوری‌هایی که هواوی در گوشی‌های هوشمند سری Mate با Mate ۲۰ Pro صورت داد، استفاده از سنسور اثر انگشت زیر نمایشگر به صورت عمومی بود. با معرفی Huawei Mate ۲۰ Pro این سنسور به صورت بسیار کاربردی و با بهترین عملکرد وارد دنیای پرچمداران شد.

چرا گوشی‌های سری Huawei Mate را باید سری خلاقیت و نوآوری بدانیم

5+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


اسدالله عسگراولادی دعوت حق را لبیک گفت

6 روز قبلفارس4

فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

2 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

4 روز قبلعصر ایران2

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

2 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

2 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

3 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

3 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

4 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

4 روز قبلرکنا1

القدس العربی: خانواده بن علی، رییس جمهور سابق تونس مرگ او را تایید کرده‌اند

4 روز قبلانتخاب1