محمدی در چالشی به نام ذوب آهن موفق می‌شود؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایمنا
  4. ورزشی
محمدی در چالشی به نام ذوب آهن موفق می‌شود؟

محمدی در چالشی به نام ذوب آهن موفق می‌شود؟

ایمناخبرگزاری ایمنا |
پس از ۶ سال عمر مدیریت سعید آذری در باشگاه ذوب‌آهن به پایان رسید و جواد محمدی از پنج شنبه هفته گذشته _ ۳۱ مرداد ماه _ به عنوان مدیرعامل بر روی صندلی مدیریت باشگاه در مجموعه شفق نشست.

به گزارش خبرنگار ایمنا فقط ۳۵ روز دیگر زمان لازم بود تا عمر دوره دوم مدیریت سعید آذری در باشگاه ذوب‌آهن به ۶ سال برسد، اما درست در آستانه آغاز رقابت‌های لیگ برتر دوره نوزدهم مدیریت کارخانه ذوب‌آهن و هیئت مدیره باشگاه ترجیح دادند تا آذری که در شهریور ماه سال ۹۲ جانشین خسرو ابراهیمی شده بود دیگر به عنوان مدیر عامل نقشی در باشگاه نداشته باشد. جانشین سعید آذری هم خیلی زود از دل هیئت مدیره معرفی شد و جواد محمدی که در اسفندماه سال گذشته به عنوان عضو جدید هیئت مدیره معرفی شده بود به فاصله شش ماه باید مدیریت باشگاه را بر عهده بگیرد. جلسه روز چهارشنبه هیئت مدیره که با حضور آذری و یکی از معاونانش در بین اعضای هیئت مدیره برگزار شده بود، در نهایت حکم جدایی آذری را از باشگاه صادر کرد..

البته این اولین اتفاق مدیریتی برای سعید آذری نبود و او بعد از اختلافاتی که با مجموعه مدیریتی ذوب‌آهن پیدا کرد در هشتم اسفندماه ۹۷ از لیست اعضای هیئت مدیره خارج شده بود و فقط به عنوان مدیرعامل فعالیت می‌کرد، اما امروز پایانی بر کار سعید آذری در مجموعه باشگاه ذوب‌آهن بود.

محمدی در چالشی به نام ذوب آهن موفق می‌شود؟ - 3

اختلافات پنهان و پیدای آذری با همکارانش در ذوب‌آهن برای یک دوره کوتاه باعث شد تا مدیرعامل سابق ذوب‌آهن دست به انتقادات اینستاگرامی تند از مدیریت کارخانه و هیئت مدیره باشگاه بزند و در همان زمان زمزمه‌هایی مبنی بر جدایی سعید آذری هم به گوش رسید، اما بعد از مدتی اوضاع گل و بلبل شد و توصیه‌های اطرافیان باعث شد تا ذوب‌آهنی‌ها دست از جنگ علنی علیه یکدیگر بردارند و آذری هم با آرامش بیشتری کار خودش را در باشگاه ذوب‌آهن ادامه دهد.

با این حال مهم‌ترین نکته‌ای که باعث شد آذری برای یک دوره حدودا شش ماهه همچنان مدیریت باشگاه را بر عهده داشته باشد موقعیت حساس ذوب‌آهن در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا و فصل نقل و انتقالات لیگ بود که مدیر باتجربه‌ای مثل او را نیاز داشت و با وجود حذف تلخ ذوب‌آهن از لیگ قهرمانان آسیا عملکرد باشگاه در فصل نقل و انتقالات آنچنان هم بد نبود و امروز ذوب‌آهن می‌تواند با تیمی که آذری و منصوریان جمع و جور کرده‌اند به فکر رقابت با دیگر مدعیان باشد.

نکته امیدوار کننده این است که جواد محمدی در ابتدای کار عمر مدیریتی خودش با شرایط آرام‌تری سکان هدایت باشگاه ذوب‌آهن را در اختیار خواهد داشت و لازم نیست که در این بازار مکاره نقل و انتقالات به دنبال خرید بازیکن جدید برای تیمش باشد. از طرف دیگر محمدی به عنوان یک داور باسابقه انتخاب اول مدیریت مجموعه ذوب‌آهن بود و منصور یزدی‌زاده برای دفاع از انتخاب خودش بدون شک در بحث مسائل مالی هوای بیشتری از عملکرد ورزشی ذوب‌آهن خواهد داشت.

در سایت خبری بخوانید: اخبار ورزشی به روز ایران و جهان

مورد دیگر مربوط به هماهنگی و آرامشی خواهد بود که در مجموعه هیئت مدیره باشگاه ایجاد شده و با جدایی پیمان صداقت نیا امروز ترکیب محمدعلی عباسی، اصغر برشان، جواد محمدی، احمد جمشیدی و مجتبی فریدونی اعضای هیئت مدیره باشگاه ذوب‌آهن را تشکیل می‌دهند که حداقل بر روی کاغذ اختلافات کمتری نسبت به قبل دارند و همین مسئله کمک حال ذوب‌آهن است.

محمدی در چالشی به نام ذوب آهن موفق می‌شود؟ - 9

البته ذوب‌آهنی‌ها در سال ۸۸ هم تجربه تغییر ناگهانی مدیرعامل را در کارنامه دارند و آمدن اصغر دلیلی به جای آذری که استعفا داده بود باعث شد تا ذوب‌آهن بتواند روند رو به رشد خودش را تا فینال لیگ قهرمانان آسیا ادامه دهد.

با این حال خدمات آذری در مجموعه ذوب‌آهن و افتخاراتی که در دوران مدیریت او به دست آمده بر هیچکس پوشیده نیست و بدون شک سایه همیشگی عملکرد آذری در باشگاه ذوب آهن و اعتمادی که فوتبالی‌ها به او داشتند می‌تواند همیشه مدیران بعدی باشگاه را در شرایط مقایسه‌ای قرار دهد.

یکی از مهم‌ترین مواردی که باشگاه ذوب آهن را به نسبت همشهری خود سپاهان و یا تیم‌های دیگر پایتخت متمایز می‌کند، میزان بودجه محدود این باشگاه است که یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های سعید آذری در دوران مدیریت خود بود. باید دید جواد محمدی می‌تواند با بضاعت فعلی باشگاه ذوب آهن در چالش جدیدی که پیش رو دارد موفق شود؟ و آیا هیئت مدیره و کارخانه باشگاه ذوب آهن از این مدیر جوان حمایت‌های لازم را انجام می‌دهند یا خیر.

باید منتظر ماند و دید که مدیرعامل جدید باشگاه ذوب آهن به عنوان یک مدیر تقریبا فوتبالی که با موضوعات داخل چمن آشنایی دارد، چگونه می‌تواند میراث ماندگار ذوب‌آهن را به سر منزل مقصود برساند؟

بیشتر بخوانید:خداحافظی رسمی آذری از ذوب آهنچرا آذری در روز مسابقه تغییر کرد؟!اولین واکنش آذری پس از برکناریآذری برکنار و محمدی مدیرعامل شدجلسه هیئت مدیره باشگاه ذوب آهن در تهران/ آذری در آستانه برکناری!کنایه آذری به سهامداران ذوب آهن+عکس کد خبر ۳۸۶۷۶۸

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری13 ساعت قبل
لیورپول برای دومین فصل پیاپی موفق شد هر ۵ دیدار ابتدایی لیگ برتر انگلیس را با برد به پایان برساند. لیورپول موفق شد برای دومین فصل پیاپی هر پنج دیدار ابتدایی خود را در لیگ برتر با برد به پایان برساند. پیروزی قرمزها برابر نیوکاسل باعث شد لیورپول با ۱۵ امتیاز از ۱پنج بازی صدر جدول لیگ برتر را تصاحب کرده باشد. قرمزها توانستند برای ۱۴ بار پیاپی به برد برسند و اولین تیمی در تاریخ لیگ برتر باشند که ۱۴ برد پیاپی به دست آورده و در تمامی این دیدارها بیش از یک گل به ثمر رسانده است. در این بازی نیز زوج آفریقایی لیورپول یعنی محمد صلاح و سادیو مانه توانستند عملکرد خوبی داشته باشند.

کشتی قهرمانی جهان| مراسم افتتاحیه برگزار شد/ صندلی‌های خالی، کلیپ قهرمانان، تشویق تماشاگران+عکس و فیلم

فارسفارس8 ساعت قبل
کشتی قهرمانی جهان| مراسم افتتاحیه برگزار شد/ صندلی‌های خالی، کلیپ قهرمانان، تشویق تماشاگران+عکس و فیلمبه گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به قزاقستان، در حالی که مسابقات جهانی کشتی و گزینشی المپیک از صبح روز گذشته در سالن باریس شهر نورسلطان قزاقستان آغاز شده است، عصر امروز مراسم افتتاحیه این مسابقات برگزار شد. در ابتدای مراسم هنرمندان و ورزشکاران قزاق به اجرای مراسم نمادین و آئین‌های سنتی کشور خود پرداختند و سپس پرچم کشورهای شرکت‌کننده در این رقابت‌ها توسط میزبان روی تشک آمد. پیام تبریک و خوشامدگویی رئیس جمهور قزاقستان قرائت شد و رئیس فدراسیون کشتی این کشور نیز از حاضران بابت حضورشان در این مسابقات تشکر و قدردانی کرد. کلیپی از قهرمانان گذشته و حال کشتی قزاقستان از مانیتور بزرگ سالن مسابقات پخش شد که با تشویق‌های حاضران همراه بود. از نکات جالب توجه مراسم افتتاحیه بازهم صندلی‌های خالی سالن مسابقات بود که خالی‌تر از قبل توی ذوق می‌زد.
ورزش۳ورزش۳19 ساعت قبل
به گزارش «ورزش سه»، اگر بگوییم علیرض فغانی شناخته شده‌ترین چهره فوتبال ایران در دنیا به شمار می‌رود، گزافه گویی نکرده‌ایم. با لیگ ایران قضاوتش را شروع کرد و حالا به نظر نمی‌رسد، پایانش هم با فوتبال ایران باشد. تا به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و اوج درخشش فغانی برسیم، او در نیمه نهایی جام کنفدراسیون‌ها هم قضاوت کرد. در واقع روزهای بعد از جام جهانی زیاد برای فغانی خوب پیش نرفتند. من هم دوست ندارم، قیافه خیلی از آدم‌ها در فوتبال ایران را ببینم.

گلزنی پسر زیدان روی پاس مهرداد محمدی

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین11 ساعت قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، تیم ملی والیبال ایران در سومین بازی خود در مرحله گروهی رقابت‌های قهرمانی آسیا از ساعت ۱۸:۳۰ امروز (یشنبه) به مصاف تیم استرالیا رفته است. کولاکوویچ در این بازی تیمش را با ترکیب سعید معروف، میلاد عبادی‌پور، پوریا فیاضی، امیر غفور، علی اصغر مجرد، مسعود غلامی و محمدرضا موذن به میدان فرستاد. ست اول: ۲۵ - ۲۲ به سود ایران
تابناکتابناک1 روز قبل
این تصمیم در حالی است که تنها چند روز به بازی حساس پرسپولیس مقابل استقلال مانده استدروازه‌بان تیم فوتبال پرسپولیس اعلام کرد که قصد خداحافظی از فوتبال ایران را دارد. به گزارش تابناک ورزشی، پس از اعلام رای محرومیت یک جلسه‌ای علیرضا بیرانوند که ساعتی قبل توسط کمیته انضباطی صادر شد، این دروازه بان معروف و ملی پوش در تصمیمی سریع و احتمالا احساسی و شتابزده در گفت و گو با یکی از خبرگزاری‌های داخلی اعلام کرد که از فوتبال ایران می‌رود! در همین رابطه علیرضا بیرانوند با بیان اینکه از فوتبال ایران خداحافظی می‌کند، در جملات مختصری به ادعای ایسنا، گفته است که: «من از فوتبال ایران خداحافظی می‌کنم و همین الان می‌خواهم موبایلم را خاموش کنم و به شهرستان بروم!» هنوز مشخص نیست منظور بیرانوند جدایی فوری است یا در پایان قراردادش چنین تصمیمی خواهد گرفت. حالا در آستانه برگزاری دربی شماره ۹۰ جدایی بیرانوند از تمرینات می‌تواند بحران بزرگی برای قرمزها باشد چرا که تنها چند روز تا بازی بعدی پرسپولیس مقابل استقلال باقی مانده است. تاج رییس فدراسیون فوتبال پیش از این عذرخواهی بیرانوند را کافی دانسته بود اما حسن زاده رییس کمیته انضباطی چنین نظری نداشت.

نظرها

اخبار بیشتر