حسین ابراهیمی: مدعیان «انتخاب اصلح» چه موفقیتی داشته‌اند؟ / صرف ادعا کافی نیست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نامه‌نیور
  4. سیاسی

حسین ابراهیمی: مدعیان «انتخاب اصلح» چه موفقیتی داشته‌اند؟ / صرف ادعا کافی نیست

نامه‌نیورخبرگزاری نامه‌نیور |
حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی، عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: آیا مدعیان اصلح موفقیتی در موضوع ادعایشان به دست آورده‌اند؟ صرف ادعا کافی نیست باید دید در مقام عمل چه اتفاقی می‌افتد؟

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

گروه سیاست نامه‌نیوز: چندماهی بیشتر به انتخابات مجلس شورای اسلامی نمانده است و طبق روال سابق جبهه پایداری ساز مخالف خود را کوک کرده است و پر قدرت در آن می‌دمد؛ چنانچه اخیرا سید امیر قاضی‌زاده هاشمی گفته است که «دیگر گفتمان قدیمی اصولگرایی و اصلاح‌طلبی محو شده است» و او بر این موضوع تأکید کرده است که در شرایط کنونی باید نیروهای سیاسی را به انقلابی و غیرانقلابی یا غرب‌گرا یا تعاملی تقسیم‌بندی کرد. وقتی چنین سخنانی با اظهارات پیشین دیگر اعضای پایداری تطبیق داده شود، می‌توان چنین برداشت کرد که این طیف سیاسی دنبال یک‌جریان خارج از منظومه سیاسی و حزبی کنونی‌اند؛ برای مثال قاضی‌زاده در بخش دیگر سخنانش می‌گوید که «این صف‌بندی بعد از فتنه شروع شد و کم‌کم جریاناتی از بین اصولگرایی جابه‌جا شدند و مواضع سیاسی‌شان به اصلاح‌طلب‌ها نزدیک شد … بعضی از شخصیت‌ها از اول انقلاب لیدر اصولگرایی و همه کاره جامعه روحانیت مبارز کشور بودند، ولی در شورای پنج، شش و هفت نفره اصلاح‌طلب‌ها شرکت می‌کنند و در مورد تصمیم‌گیری درباره آینده کشور با آنها شراکت می‌کنند».

صادق محصولی، قائم مقام جبهه پایداری هم چندی پیش گفته بود: «متأسفانه ادعای اصولگرایی داریم اما طبق اصول عمل نمی‌کنیم، شکست‌ها و ضعف‌هایمان هم از این‌‎جاست. بالاخره اصولگرایی چه چیزی برای انتخابات و … دیکته می‌کند؟ برای مثال فردی که اهل لابی و جز اصولگراها بوده، در فتنه هم به آقای موسوی رای داده است. شما انتظار دارید بنده و ایشان برای لیست انتخاباتی به یک لیست واحد برسیم».

این سخنان نشان می‌دهد که پایداری‌ها تمایل چندانی به ائتلاف با بدنه اصولگرایی ندارند و حتی اگر ائتلافی نیز صورت بگیرد بعید است بتوانند در قالب جبهه‌ای با برنامه‌های ائتلافی پیش بروند زیرا آنها اساسا جز افرادی که در تفکرشان اصلح و ناب باشند را غیرانقلابی، غربگرا و اهل تعامل می‌دانند. شاید این موضوع را بتوان در کلیدواژه‌های که پایداری‌ها استفاده می‌کنند جست‌وجو کرد. ایشان چندی است که مدام به ترکیب دو کلمه‌ای «انتخاب اصلح» تکیه می‌کنند و به زعم خود بنای «ناب‌سازی» دارند. پر واضح است که هیچ طیفی هدف «انتخاب افسد» در سر ندارد و همه فعالان سیاسی در نظام جمهوری اسلامی تلاش خود را می‌کنند تا به بهترین گزینه‌های انتخاباتی برسند؛ بنابراین در محتوا پایداری‌ها کشف‌الاسرار نکرده‌اند و موضوع عجیب و جدیدی را پیشنهاد نداده‌اند و شاید خودشان هم این موضوع را بدانند اما طرح چنین کلید‌واژه‌هایی هدفی فرامتنی را دنبال می‌کند؛ به‌نحوی که ایشان می‌خواهند همین تضادانگاری را در ذهن مردم ترسیم کنند؛ یعنی آنکه وقتی مدام بر انتخاب‌اصلح و ناب‌سازی تأکید می‌کنند به‌نحوی دیگر نیروهای سیاسی را غیرانقلابی می‌دانند و در نهایت از همین حربه بهره می‌جویند تا بتوانند جدایی خود از بدنه اصولگرایی را موجه جلوه دهند.

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

همه این‌ها در حالی است که مدت اندکی تا انتخابات مجلس باقی مانده است و اگر اصولگرایان قصد پیروزی بر رقیب سنتی خود را دارند باید به یک ائتلاف جامع دست یابند. البته حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی، از اعضای جامعه روحانیت مبارز باور دارد که در نهایت جبهه پایداری هم به ائتلاف با مجموع اصولگرایان خواهد رسید و در مقطع کنونی سخنان برخی نمی‌تواند معیار تصمیم جبهه پایداری باشد.

ابراهیمی درباره این موضوع به «نامه‌نیوز» گفت: «جامعه روحانیت و تمام دوستان دلسوز نظام در تلاشند تا یک وحدت سراسری محقق شود. نیروهای پایداری همواره چنین سخنانی مطرح می‌کنند اما در نهایت به ائتلاف می‌رسند و با مجموع اصولگرایان کنار می‌آیند. اکنون هم آرام‌آرام باید به ائتلاف نزدیک شوند».

او درباره سخنان برخی از نیروهای پایداری که حکایت از عدم تمایل این طیف به ائتلاف با دیگر اصولگرایان دارد، اظهار کرد: «من تصور می‌کنم سخنان عده‌ای نمی‌تواند موضع رسمی جبهه پایداری باشد. اینکه عده‌ای مدام بر انتخاب اصلح تأکید می‌کنند، امر بدی نیست و همه نیروهای سیاسی به انتخاب اصلح باور دارند اما باید دید اصرار کنندگان بر این این کلیدواژه آیا خود تا به حال انتخابی اصلح داشته‌اند؟ آیا مدعیان اصلح موفقیتی در موضوع ادعایشان به دست آورده‌اند؟ صرف ادعا کافی نیست باید دید در مقام عمل چه اتفاقی می‌افتد».

این عضو جامعه روحانیت مبارز در پایان در پاسخ به این پرسش که شرایط اصولگرایان را در مقابل اصلاح‌طلبان در انتخابات آتی مجلس چگونه می‌دانید، گفت: «اگر به ائتلاف جامع برسیم، بی‌ترید اصلاح‌طلبان نمی‌توانند پیروز انتخابات باشند. وحدت اصل اولیه اصولگرایان باید باشد در غیر این صورت می‌بازیم».لینک کوتاهکپی لینک

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

عضو هیئت رئیسه مجلس: ورود بانوان به ورزشگاه جرم نیست+فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
ایلناایلنا2 ساعت قبل
سناتور آمریکایی به بیان اظهارات بیاساس علیه ایران پرداخت. به گزارش ایلنا به نقل از د هیل، لیندسی گراهام سناتور آمریکایی در توئیتر خود نوشت: اکنون زمان آن رسیده است که اگر ایران دست از اقدامات تحریک‌آمیز خود برندارد و این اقدامات را ادامه دهد و یا غنی‌سازی اورانیوم را افزایش دهد، آمریکا گزینه حمله به پالایشگاه‌های نفت ایران را بر روی میز قرار دهد. وی در ادامه اظهارات بی‌اساس خود مدعی شد: ایران تا زمانی که عواقب کارهایش برایش واقعی‌تر و ملموس نشود، رفتارهای مخرب خود را متوقف نخواهند کرد.

طرفداران مسیح علینژاد این کلیپ را نبییند

پارس نیوزپارس نیوز22 ساعت قبل
پس از چند سال از جار و جنجال‌های مسیح علینژاد در قالب کمپین چهارشنبه‌های سفید و آزادی‌های یواشکی، لیست پروژه‌های وی در قالب قرارداد با دولت آمریکا برای به راه انداختن کمپین‌ها افشا شد. مشخص شد که او برای همین پروژه‌ها صدها هزار دلار دریافت کرده و در صورت ادامه جنجال در جامعه ایرانی به ویژه در میان زنان و دختران و همچنین درگیری آنها با یکدیگر، صفرهای قراداد مسیح بیشتر می‌شوند.
مهرمهر20 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رادیو گفتگو، حسینعلی حاجی دلیگانی در مورد حذف دهک‌های پر درآمد از دریافت یارانه توسط دولت، اظهار داشت: باید منتظر ماند و دید دولت در این زمینه چگونه عمل می‌کند. حقیقت آن است، حذف دهک‌های بالای جامعه خیلی کار سختی نیست. وی به مشکلاتی که در زمینه دریافت یارانه توسط قشرهای مختلف جامعه وجود دارد اشاره کرد و افزود: در سه سال گذشته یارانه برخی از افراد قطع شده است در حالی که آنها مستحق دریافت یارانه بودند. همچنین یارانه فرزندانی که تازه متولد شده‌اند نیز برقرار نشده است و یا برخی از جوانانی که ازدواج کرده‌اند و یارانه را از پدر و مادرشان جدا کردند نیز قطع شده است. وی افزود: به نظر می‌رسد علاوه بر ضرورت حذف یارانه افراد پردرآمد جامعه، دولت باید یارانه پنهان را نیز مدیریت کند و اگر این یارانه به درستی توزیع شود، می‌توان بسیاری از مشکلات کشور را برطرف کرد و امکان کاهش فاصله فقیر و غنی در این صورت وجود خواهد داشت، زیرا افراد غنی بیش از افراد نیازمند از این یارانه استفاده می‌کنند که این موضوع ناعادلانه است.

(ویدئو) کشف یک تن پول نقد در کف یک کامیون!

فراروفرارو12 ساعت قبل
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
پیام خوزستان - اهواز - امام جمعه اهواز یکی از عوامل آسیب‌های اجتماعی در خوزستان را بیکاری دانست و خواستار جلوگیری از بکارگیری نیروهای غیربومی در خوزستان شد. وی با تاکید بر ظرفیت سازی برای اشتغال جوانان بومی در خوزستان، افزود: اشتغال جوانان خوزستانی نیاز به تحمیل هزینه‌های اضافه به دولت نیز ندارد. بر اساس گزارش مرکز آمار ایران از نیروی کار در بهار امسال، خوزستان دارای رتبه دوم بیکاری در کشور است. این استان با نرخ بیکاری ۱۶٫۲ درصد بعد از چهارمحال و بختیاری با نرخ بیکاری ۱۶٫۷ درصد و لرستان با نرخ‌ ۱۶٫۱ درصد قرار دارد. وی افزود: با توجه به پیش بینی‌ها و احتمال بارش‌های قابل توجه، امسال باید به لایروبی رودخانه‌ها و انهار و کانال‌های سیلاب بر توجه ویژه‌ای شود.

نظرها

اخبار بیشتر