دانشگاه پیام نور واحد آذربایجان غربی دبیرخانه کانون کارآفرینی دانشجویی کشور شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
دانشگاه پیام نور واحد آذربایجان غربی دبیرخانه کانون کارآفرینی دانشجویی کشور شد

دانشگاه پیام نور واحد آذربایجان غربی دبیرخانه کانون کارآفرینی دانشجویی کشور شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
رئیس دانشگاه پیام نور واحد آذربایجان غربی گفت: دانشگاه پیام نور استام به مدت دو سال به عنوان دبیرخانه کارآفرینی دانشجویی کشور انتخاب شده است.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، کامران جباری صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دانشگاه پیام نور به عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه دولتی کشورمان نقش آفرینی‌های زیادی داشته و راه پر فراز و نشیبی را پشت‌سر گذاشته است.

وی خاطر نشان کرد: دانشگاه پیام نور از نظر ساختار آموزشی و اداری با دیگر دانشگاه‌های کلاسیک متفاوت است. در سایر دانشگاه‌ها دانشجو بایستی در کلاس‌ها حضور یابد که این موضوع در دانشگاه پیام نور متفاوت بوده و این امکان را فراهم می‌آورد تا دانشجویانی که فرصت حضور در کلاس را ندارند از نعمت آموزش محروم نشوند.

رئیس دانشگاه پیام نور واحد آذربایجان غربی گفت: با توجه به مخاطبان دانشگاه تمامی امکانات در اختیارشان قرار دارد و دانشجو در هر نقطه‌ای از کشور که حضور دارد می‌تواند در آزمون شرکت کرده و بدون دغدغه زمانی و مکانی آزمون را پشت سر بگذارند.

وی یادآور شد: دانشگاه استان به عنوان دبیرخانه کانون کارآفرینی انتخاب شده که با بازار کار در ارتباط بوده و ایده‌هایی که ارائه شده بهتر و بیشتر از پیش پرورش خواه یافت تا بتوان از ایده‌های دانشجویان پشتیبانی کرد.

جباری با بیان این که مرکز نوآوری میاندوآب و ماکو ایجاد شده افزود: مجوز ایجاد مرکز نوآوری ارومیه اخذ شده و از ایده‌هایی که بتوان مورد حمایت قرار داد استقبال می‌شود. همچنین مراکز خوی و مهاباد در حال پیگیری است تا به نتیجه برسد.

وی با اشاره به این که دانشگاه علاوه بر این که به دنبال پاسخ به نیازهای داخلی کشور است تصریح کرد: به دنبال پاسخ به نیازهای کشورهای منطقه است و مرکز ماکو به عنوان واحد بین‌المللی شناخته شده و در وزارت علوم در حال پیگیری است.

رئیس دانشگاه پیام نور واحد آذربایجان غربی با اشاره به این که دانشگاه پیام نور در همه حال در عرصه‌های فرهنگی به شدت پویا و فعال بوده افزود: در عرصه نشریات دانشجویی ۳۵ عنوان فعال است و ۱۲ مورد که اخیرا راکد شده بودند مجددا به عرصه وارد شده و ۵ مورد به صورت کشوری در حال فعالیت است.

وی با اشاره به این که ۱۸ واحد در سطح آذربایجان غربی در حال فعالیت است بیان کرد: ۲۲ هزار دانشجو در سراسر استان در حال فعالیت هستند که مرکز ارومیه به تنهایی ۶ هزار دانشجو را در خود جای داده است.

جباری با بیان این که دانشگاه استان به دنبال تعدیل نیرو نیست گفت: یکی از مهم‌ترین مشکلات اصلی دانشگاه طی پروسه استخدام برخی از همکاران از سال ۸۴ تا ۹۰ و باقی ماندن بقیه مراحل است که برخی توسط دولت برطرف شد که در استان ۲۸ نفر از همکاران اداری تبدیل وضعیت شدند و عده‌ای دیگر به صورت قراردادی در حال فعالیت هستند که طرح ساماندهی نیروهای قراردادی دانشگاه پیام نور در مجلس بیان شده که اگر به سرانجام برسد قسمت بزرگی از مشکلات در این بخش برطرف خواهد شد.

وی با بیان این که ۱۶۵ نفر عضو هیئت علمی در سطح استان در حال فعالیت هستند افزود: مراحل استخدامی ۳۰ نفر از اعضا در حالت رکود باقیمانده بود که مشکلات بیش از ۸۰ درصد برطرف شده و قرارداد پیمانی ثبت شده است. تنها مشکل ۶ نفر از اعضا برطرف نشده که تا پایان شهریور ماه ۹۸ نیز این مشکل نیز مرتفع می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

زیستن در گودال‌ ارباب‌ها؛ یک زندگی عجیب در حاشیه تهران (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران14 ساعت قبل
اینجا عفونت ادراری گرفته‌اند، حمام ندارند و دستشویی‌های مشترک آنها رامبتلا به بیماری‌های عفونی زنان کرده و آب خوردنشان را باتانکر می‌آورند. کیفیت پایینکیفیت خوبعصرایران - زینب کریمی، حسن ظهوری؛ محمودآباد روستایی آباد است اما مشکلات حاشیه‌اش آن رابدنام کرده است. مهاجران فصلی به دلیل بیکاری به اینجا می‌آیند و دربدترین شرایط زندگی می‌کنند. ازهیچ نهاد و سازمانی هم خدمات نمی‌گیرند. آنان از سر فقر زندگی در این شرایط سخت راپذیرفتند و کسی هم نیست که به دادشان برسد.

فیلم/ مقایسه زندان زنان در آمریکا و ایران

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

له شدن یک خودرو پس از گیر کردن بر روی ریل قطار + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک خودرو در هند حین عبور از ریل قطار بر روی آن گیر کرد و نتوانست از آن رد شود. مردمی که در اطراف ریل بودند به کمک راننده این خودرو شتافتند، اما نتوانستند خودروی وی را از روی ریل خارج کنند. حین کمک رسانی به راننده خودرو، قطار از راه رسید و با خودرو برخورد کرد. راننده خودرو قبل از رسیدن قطار از خودرویش پیاده شد و جانش را نجات داد. بیشتر بخوانید: قطع عضو، عاقبت بی‌احتیاطی موتورسوار ۲۵ ساله نسبت به عبور قطار + فیلمانتهای پیام/تصادف قطار با ماشین + فیلم

فریب دختران نوجوان برای پول به دست آوردند از طریق آبروی شان

رکنارکنا1 روز قبل
این دختران با وعده‌های پوشالی و به امید داشتن آینده‌ای روشن و حمایت از سوی این سایت‌ها برای تامین نیازهایشان، فریب خورده و طعمه فاحشه خانه‌داران می‌شوند. قربانیان این تجارت پر سود اما کثیف، در ازای کمترین امکاناتی که در اختیارشان قرار داده می‌شود، به اجبار به شغل روسپی‌گری گماشته می‌شوند. افزایش ۳۹ درصدی قاچاق انسان از سال ۲۰۱۱ به بعددر سال‌های اخیر قاچاق انسان به معضلی اساسی برای اغلب کشور‌های جهان تبدیل شده است تا جایی که سازمان ملل آخر ماه جولای را به «روز جهانی مقابله با قاچاق انسان» اختصاص داده است. قاچاق انسان که در دهه‌های اخیر در کنار قاچاق اسلحه و مواد مخدر از پرسودترین تجارت‌های جهان بوده، معمولا با خشونت، بی‌رحمی، اجبار و سودجویی همراه است. باندهای زیادی در کشور ما هم دستگیر شدند که سعی داشتند دختران ایرانی را وسیله‌ای برای درآمدزایی خود قرار دهند.

فیلم/ بازتاب انتقام مقاومت یمن

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

تصادف وحشتناک در جاده‌ای در روسیه +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین11 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر