رکورد شکنی جدید شاخص بورس تهران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایران‌جیب
  4. اقتصادی

رکورد شکنی جدید شاخص بورس تهران

ایران‌جیبخبرگزاری ایران‌جیب |
بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز ...

بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز (شنبه) با افزایش ۳ هزار و ۸۵۸ واحد رکورد شکنی کرده و به رقم بی‌نظیر ۲۶۹ هزار و ۹۸۶ واحد رسید.

شاخص کل با معیار هم وزن هزار و ۷۶۵ واحد رشد کرده و به رقم ۷۳ هزار و ۸۹۰ واحد رسید.

ارزش روز بازار امروز به بیش از ۹۹۱ هزار میلیارد تومان رسید.

به گفته کارشناسان از دلایل مهم افزایش شاخص بورس اوراق بهادار تهران افزایش ارزش ریالی شرکت‌های حاضر در بورس ناشی از صادرات کالاها و خدمات شرکت‌های بورسی است که آن نیز برگرفته از افزایش نرخ دلار در بازار و در نتیجه افزایش درآمد ریالی این شرکت‌ها است.

همچنین رکود حاکم بر بازارهای موازی مانند طلا، مسکن و حتی ارز باعث توجه سرمایه‌گذاران به بورس اوراق بهادار شده است.

از طرف دیگر تقسیم سود مجامع سالیانه شرکت‌های بورسی باعث رغبت بیشتر معامله‌گران به خرید اوراق بهادار در بورس شده است.

امروز معامله‌گران بورس اوراق بهادار بیش از ۵ میلیارد ورقه بهادار سهام و حق تقدم در قالب ۴۰۷ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۴۰۹ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای تاثیرگذار در رشد شاخص بورس شامل شپنا پالایش نفت اصفهان، اخابر مخابرات ایران، شتران پالایش نفت تهران، همراه شرکت ارتباطات سیار ایران، شبندر پالایش نفت بندر عباس و پاسار بانک پاسارگاد، ‌ بفجر پتروشیمی فجر، بوده‌اند.

امروز نمادهای پربیننده در بورس تهران شامل بانک تجارت، پالایش نفت اصفهان، ایران خودرو، سایپا، بانک پاسارگاد، ‌نوسازی و ساختمان تهران و فولاد مبارکه اصفهان بوده‌اند.

امروز شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی ۱۰۴۲ واحد تقویت شده و به رقم ۷۲ هزار و۹۳۷ واحد رسید.

شاخص قیمت با معیار هم وزن ۱۱۸۳ واحد افزایش یافته و به رقم ۴۹ هزار و۵۲۲ واحد رسید.

شاخص آزاد شناور با رشد ۴ هزار و ۱۱۶ واحد به رقم ۳۰۷ هزار و ۸۸۰ واحد رسید.

شاخص بازار اول در بورس با افزایش ۲هزار و ۶۳۷ واحد به رقم ۱۹۶ هزار و ۵ واحد رسید.

شاخص بازار دوم با افزایش ۸ هزار و ۵۸۹ واحد به رقم ۵۴۹ هزار و ۹۹۵ واحد رسید.

به گزارش فارس، امروز در فرابورس ایران نیز شاخص کل در پایان معاملات ۱۰ واحد تقویت شده و به رقم ۳ هزار و ۵۸۹ واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از ۱۹۹ هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران فرا بورس اوراق بهادار بیش از ۱٫۶ میلیارد سهام و حق تقدم در قالب ۲۵۳ هزار نوبت معامله و به ارزش ۹۲۳ میلیارد تومان دادو ستد کردند.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

امروز نمادهای بپاس بیمه پاسارگاد، حخزر کشتیرانی دریای خزر، ذوب سهامی ذوب‌آهن اصفهان، در تقویت شاخص بورس اثرگذار بوده‌اند و نمادهای دماوند، تولید نیروی برق دماوند، کگهر سنگ آهن گهرزمین، میدکو، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه و هرمز، فولاد هرمزگان جنوب در کاهش شاخص فرابورس اثر گذار بوده‌اند.

امروز نمادهای پربیننده فرابورسی شامل سهامی ذوب‌آهن اصفهان، بانک دی، صنایع کاغذی پارس، سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، توسعه وعمران استان کرمان، ریل‌پرداز سیر، تولید برق ماهتاب کهنوج، بوده‌اند.

به گزارش فارس امروز نماد شیران یک، صنایع شیمیایی ایران، به علت افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف متوقف شد.

نماد غدشت یک شرکت دشت مرغاب به علت افشای اطلاعات با اهمیت گروه ب متوقف شد.

نماد معاملاتی سمازنح مربوط به حق تقدم شرکت سیمان مازندران متوقف شد.

نماد معاملاتی سغربح مربوط به حق تقدم شرکت صنایع سیمان غرب بازگشایی شد.

نماد بفجر پتروشیمی فجر بعد از رفع تعلیق بازگشایی شد.

نماد معاملاتی فسرب ملی سرب و روی ایران با توجه به تغییر بیش از ۵۰ درصدی قیمت سهام و اطلاعیه منتشره در کدال بازگشایی شد.

همچنین نماد معاملاتی آسیا یک شرکت بیمه آسیا به علت تغییرات بیش از ۲۰ درصدی قیمت دچار وقفه شد.

نماد دپارس یک پارس دارو، به علت تغییرات بیش از ۲۰ درصدی قیمت دچار وقفه شد.

نماد وتوشه یک، شرکت سرمایه‌گذاری پارس توشه به علت تغییرات بیش از ۲۰ درصدی قیمت سهام دچار وقفه معاملاتی شد.

نماد معاملاتی ثاباد مجتمع توریستی و رفاهی آبادگران ایران و نماد وپترو سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی با پیام ناظر بازگشایی شدند.

همچنین نماد معاملاتی چدن تولیدی چدن‌سازان، بازگشایی شد.

نماد سخاش یک مربوط به سیمان خاش به علت تغییرات بیش از ۲۰ درصدی قیمت دچار وقفه شد.

نماد فاما یک شرکت صنعتی آما به علت تغییرات بیش از ۵۰ درصدی قیمت متوقف شد.

نماد کترام یک کاشی تکسرام به علت تغییرات بیش از ۵۰ درصدی قیمت متوقف شد.

نماد معاملاتی مبین پتروشیمی مبین، نماد ثاخت، بین‌المللی توسعه ساختمان با پیام ناظر بازگشایی شدند.

توقف نماد کمنگنز یک شرکت معادن منگنز ایران به علت تغییرات بیش از ۵۰ درصدی قیمت صورت گرفت.

توقف نماد خزر یک شرکت فنرسازی زر به علت تغییرات بیش از ۵۰ درصدی قیمت انجام شد.

توقف نماد سهگمت یک سیمان هگمتان به علت افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف متوقف شد.

توقف نماد بنیرو یک شرکت نیرو ترانس به علت تغییرات بیش از ۵۰ درصدی قیمت انجام شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اظهارنظر وزیرکشور درباره برخورد با بدحجابی +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین13 ساعت قبل

وقتی ستایش، بنجامین باتن می‌شود + ویدئو

اقتصادنیوزاقتصادنیوز15 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرآنلاین؛ پخش سری سوم سریال ستایش سوژه شبکه‌های اجتماعی شده است. این فصل که از فردای فصل دوم آغاز می‌شود و در سیر داستانی در امتداد فصل دوم است، از این جهت سوژه شده که در آن چهره نرگس محمدی هنرپیشه نقش ستایش جوان‌تر از فصل دوم است. حالا به شوخی در شبکه‌های اجتماعی این اتفاق را مقایس می‌کنند با ماجرای بنجامین باتن که هرچه سنش بالا می‌رفت جوانتر می‌شد! البته این اتفاق شاید به دلیل همزمانی ساخت سریال ستایش ۳ با بوی باران باشد و ممکن است محمدی در هر دو سریال همزمان جلوی دوربین می‌رفته و امکان گریم سنگین روی صورتش نبوده است! بر اساس گفته تهیه کننده ستایش چند وقتی این تداخل زمانی میان دو سریال ایجاد شده است.
برنابرنا16 ساعت قبل
براساس تحلیل گروه اوراسیا، حمله به تاسیسات نفتی آرامکوی عربستان سعودی احتمالا ارزش‌گذاری سهام این شرکت برای اولین عرضه عمومی آن را تحت تاثیر قرار خواهد داد. به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، بر اساس تحلیل گروه اوراسیا، حمله به تاسیسات نفتی آرامکوی عربستان سعودی احتمالا ارزش‌گذاری سهام این شرکت برای اولین عرضه عمومی آن را تحت تاثیر قرار خواهد داد، اما برنامه این شرکت برای فروش سهام را تغییر نخواهد داد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز23 ساعت قبل
به گزارش اقتصادنیوز این روزنامه نوشت: اسناد سازمان «سیا» که به‌تازگی از حالت محرمانه خارج شده‌اند، حاکی از آن هستند که سیا اقدام به تربیت و آموزش گربه‌ها، سگ‌ها، دلفین‌ها و حتی پرندگان - از کبوترها تا کلاغ‌ها - کرده تا در عملیات جاسوسی از آن‌ها استفاده کند. سیا با روی آوردن به حیوانات در صدد بوده است آن‌ها را برای ماموریت‌هایی مانند قرار دادن دستگاه تصویر‌برداری و شنیداری در لبه پنجره‌ها‌ی مکان‌های حساس تربیت کند. یکی از ماموران جاسوسی سیا کلاغی به نام «دودا» بوده که در سال ۱۳۵۳ به طور مرموز ناپدید شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین15 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از اسپوتنیک، دکتر علاء الدین بروجردی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و چین در مجلس شورای اسلامی در رابطه با روابط تجاری و اقتصادی با کشور چین به خبرنگار اسپوتنیک در تهران گفت: روابط جمهوری اسلامی ایران با جمهوری خلق چین از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز روابط خوبی بوده و پیوسته سیر صعودی داشته و کماکان همانطور پیش می‌رود به صورتی که امروزه می‌توان از آن به عنوان روابط راهبردی نام برد؛ ما در زمینه‌های بسیاری اعم از سیاسی، اقتصادی، نظامی، بین المللی و فرهنگی در طول دهه‌های گذشته با چین همکاری‌های بسیار خوبی داشتیم و چین هم در طول تمامی این سال‌ها در ایران سرمایه گذاری‌های خوبی انجام داده است، حتی اولین گام ایران در مترو با فایننس چین انجام شد و همچنین در مراکز نفتی ما هم چینی‌ها از سال‌های گذشته حضور داشتند و سرمایه گذاری کردند، این عزم در هر دو کشور جزم‌تر و جدی‌تر از گذشته است که ما گام‌های بلند‌تر و جدی‌تری را در عرصه‌ی همکاری‌های اقتصادی و دیگر زمینه‌ها میان دو کشور برداریم. وی در ادامه افزود: چین هم امروز در جایگاهی است که به سرعت به سوی اقتصاد اول جهان شدن در حرکت است و همه‌ی آنچه را که آمریکا و اروپا در زمینه‌ی دانش و فناوری در اختیار دارد چین هم دارد، بنا بر این به نظر بنده یکی از بهترین و مناسب‌ترین گزینه‌ها برای همکاری‌های دو کشور بدون تردید چین است. دکتر علاءالدین بروجردی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در رابطه با نوع پروژه هایی که در آنها کشور چین با جمهوری اسلامی ایران همکاری می‌کند بیان کرد: در زمینه‌های مهمی مانند پروژه‌های نفتی ما و همچنین راه سازی‌ها، خط آهن سریع السیر و زمینه‌های بسیار دیگری همکاری بوجود آمده و برای آینده نیز همکاری هایی در حال بررسی است؛ در رابطه با این موضوع قطعا آمریکایی‌ها نمی‌توانند کاری از پیش ببرند و یا آنرا مختل کنند اصطلاحا می‌توان گفت آمریکایی‌ها آب در هاون می‌کوبند، آمریکایی‌ها هم ایران را تحریم کردند و هم چین را تحریم کردند و آمریکا قطعا با این سیاست‌ها ره به جایی نخواهد برد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، حجت‌اله جانبی در این رابطه اظهار کرد: در روزهای گذشته یک خانم باردار ایرانی به دلیل احتمال زایمان زودرس، ابتدا در بخش زایمان بیمارستان آیت‌الله طالقانی آبادان بستری شد که پس از عادی شدن شرایط به بخش بستری زنان انتقال یافت اما پس از گذشت یک روز ‌بنا به درخواست وی و با این استدلال که همسرش به عنوان تنها همراه مجبور است بر بالین وی حاضر باشد، با همکاری بیمارستان، تخت بیمار برای رفاه حال وی و همراهش به اتاق دو تخته‌ای که مخصوص بیماران جراحی است، انتقال داده شد. وی افزود: به بیمار اطلاع داده شده بود که با توجه به خالی بودن اتاق، برای همکاری با وی به صورت موقت به این اتاق منتقل شده‌ است و به محض ورود بیمار جراحی‌شده، باید به محل قبلی خود در بخش بستری زنان انتقال یابد. معاون درمان دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: پس از گذشت دو روز به دلیل نیاز به این اتاق دو تخته برای دو بیمار جراحی‌شده که یکی از آنان یک زن عراقی بود، از بیمار باردار ایرانی درخواست شد که همانگونه که قبلا هم به وی گفته شده بود، باید به اتاق قبلی منتقل شود تا بیماران جدید در محل خاص خود بستری شوند اما به دلیل درخواست مجدد این بیمار مبنی بر ماندن در این اتاق، تا روز ترخیص با درخواست پرستار بخش از مسئول مربوطه، این زن باردار در همان اتاق دو تخته بستری ماند. جانبی عنوان کرد: بعد از ایجاد شرایط تردد اتباع عراقی در منطقه از سوی منطقه آزاد اروند، طبعا پذیرش بیماران این کشور همسایه در کنار سایر بیماران در بیمارستان‌های آبادان و خرمشهر اجتناب‌‍‌ناپذیر است و اتفاقی خلاف قانون و عرف انجام نشده است. در حال حاضر نیز بسیاری از این بیماران برای درمان به شهرهایی مانند مشهد، تهران، شیراز، اصفهان و دیگر شهرها مراجعه می‌کنند و ما نیز از این ظرفیت بهره گرفته‌ایم و با درآمدزایی از مقوله گردشگری سلامت، به دنبال ارتقای کیفیت خدمات به هموطنان هستیم.

نظرها

اخبار بیشتر