جاذبه‌های گردشگری خراسان‌جنوبی را برند کنیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سرگرمی
جاذبه‌های گردشگری خراسان‌جنوبی را برند کنیم

جاذبه‌های گردشگری خراسان‌جنوبی را برند کنیم

مهرخبرگزاری مهر |
بیرجند- رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی بیرجند با بیان اینکه باید جاذبه های گردشگری خراسان جنوبی را برند کنیم، گفت: گردشگری یک صنعت پیشران، پیشگام و تحریم شکن است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا مجیدی پیش از ظهر شنبه در نشست تخصصی سرمایه‌گذاری خارجی خراسان‌جنوبی که در محل اتاق بازرگانی بیرجند برگزار شد، اظهار کرد: گردشگری در خراسان‌جنوبی بی شک می‌تواند منجر به ایجاد بازار کار و اشتغال می‌شود.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی بیرجند بیان کرد: گردشگری یک صنعت پیشران، پیشگام و تحریم شکن است که می‌تواند زمینه ساز ایجاد یک تصور ذهنی مطلوب از خراسان‌جنوبی در اذهان باشد.

مجیدی با اشاره به اینکه باید جاذبه‌های گردشگری خراسان جنوبی تبدیل به یک برند شود، ادامه داد: برگزاری همایش بین المللی کویر لوت در اردیبهشت ماه سال ۹۸ نیز در همین راستا در استان برگزار شد.

وی با اشاره به همایش ملی عناب در سوم و چهارم شهریورماه، افزود: عناب یک مزیت نسبی خراسان‌جنوبی است ولی گاه مشاهده می‌شود که در طرح‌های ملی مرتبط با عناب استان‌های دیگر به عنوان پایلوت انتخاب می‌شوند.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی بیرجند با اشاره به اینکه باید در حوزه سرمایه گذاری خارجی به چند سؤال پاسخ بدهیم، ادامه داد: چرایی اهمیت سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه گردشگری، پیش شرط‌های سرمایه‌گذاری خارجی و منطقی بودن این نوع سرمایه‌گذاری از جمله این سؤال‌ها است.

مجیدی با انتقاد از وضعیت ورودی‌های شهر بیرجند، گفت: ورودی‌های فعلی نمی‌تواند منجر به ایجاد یک تصور ذهنی مطلوب و شایسته از خراسان جنوبی شود.

خبری: اخبار بازی و سرگرمی ایران و جهان

وی اظهار کرد: می‌توان برای بیرجند سه درگاه و ورودی با عناوین ورودی زائران در مسیر مشهد، ورودی زاهدان و ورودی کریمان (ورودی از مسیر استان کرمان) در نظر گرفت و طرح‌های خوبی برای آن انجام داد.

وی اظهار کرد: از آنجایی که درآمدهای دولت اجازه چنین کاری را نمی‌دهد بی شک بخش خصوصی در این موضوع باید ورود کند.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی بیرجند بیان کرد: رونق گردشگری نیاز به سه زیر ساخت فکری – فرهنگی، سخت افزاری و نرم افزاری دارد و از همه مهمتر در این زمینه از برند سازی و تبلیغات نباید غفلت کرد.

وی با اشاره به اینکه قبل از گردشگری خارجی باید گردشگری داخلی را تقویت کنیم، ادامه داد: گردشگری خراسان جنوبی مبتنی بر فرهنگ بومی، میراث پایه و طبیعت محور است.

مجیدی با اشاره به اینکه گردشگری به راحتی برای ایران ارزآوری به همراه دارد، گفت: البته گردشگری نیازمند زیرساخت هایی از جمله حمل و نقل است و با پروازهای با تأخیر و کنسلی پروازها گردشگری رونق نمی‌گیرد.

رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی بیرجند یادآور شد: متأسفانه بر اثر تبلیغات غرب تصور غلطی از ایران در اذهان شکل گرفته است که باید با تلاش و کوشش اثر آن را از بین برد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
او خیلی به من علاقه‌مند بود اما به طور ناگهانی متوجه شدم که با یکی از دوستان صمیمی من ارتباط برقرار کرده است. قاضی: چند وقت است که متوجه این موضوع شده‌اید؟ به تازگی متوجه شدم. اصلا باورم نمی‌شد که دوستم در حق من چنین‌کاری انجام دهد اما مهم‌تر این که باورم نمی‌شد که شوهرم به من خیانت کند. ‌قاضی: از کجا متوجه شدید که همسرتان با دوست تان رابطه برقرار کرده است؟ از مدت‌ها قبل به رفتارهای شوهرم شک کرده بودم. تحقیق کردم و متوجه شدم که موضوع کاملا جدی است و حقیقت دارد. ‌قاضی: آیا موضوع را به شوهرتان هم گفتید؟ بله، گفتم! دلم می‌خواست درسم را ادامه بدهم اما ندادم تا فقط زن زندگی باشم.
زوم‌جیزوم‌جی1 روز قبل
پخش سریال «ستایش ۳» به عنوان ادامه‌ای بر «ستایش» و «ستایش ۲» اخیرا آغاز شده است. در ابتدای پخش این سریال، انتقاداتی از گریم نرگس محمدی، بازیگر نقش ستایش مطرح شده است؛ انتقاداتی که در فصل دوم سریال نیز مطرح شده بودند. وی درباره «ستایش ۳» ادامه داد: شما می‌گویید در فصل سه ستایش خیلی جوان شده است و من می‌گویم اینگونه نیست. البته من نمی‌دانم منظور این افراد برای انتقاد از گریم ستایش چیست؛ چون به نظر ما این گریم خیلی باورپذیر است. تهیه‌کننده سریال «ستایش» در انتها از دلایل انتخاب چهره و گریم جدید نرگس محمدی گفت: ستایش در فصل قبل مشکلات و نگرانی‌هایی داشت که در این فصل ندارد.
انتخابانتخاب1 روز قبل
بیلی باب تورنتون همسر دوم آنجلینا جولی که خود از بازیگران سرشناس است، اخیرا در جریان یک مصاحبه گفته است که سالهاست با همسر سابقش دوستانی صمیمی هستند و جولی را مورد تحسین قرار داد. بیلی باب تورنتون با بازی‌های شگفت انگیزش در فیلم‌های بسیاری مورد تحسین منتقدان و مردم واقع شده‌است. بیلی باب تورنتون در هفتاد و چهارمین مراسم گلدن گلوب برای بازی در سریال جالوت جایزهٔ بهترین بازیگر مرد در مجموعه تلویزیونی درام را از آن خود کرد. مدتی بعد از جدایی آنجلینا جولی و بیلی باب تورنتون، تورنتون کتاب خاطرات خود را منتشر کرد که بسیاری از افراد تصور می‌کردند قرار است شامل خاطراتی از زندگی مشترک این دو نفر باشد. اگرچه این کتاب حاوی خاطرات زیادی از زندگی مشترک این دو نفر نبود اما فروش فوق العاده‌ای داشت.
پارس نیوزپارس نیوز1 روز قبل
روحت شاد علی جان معلم که رفتن ات زخمی را بر روح وقلب نهاده است که هیچ مرهمی درمان نخواهد کرد همه انسان‌ها ممکن است روزی با آنچه تصورش را نداشتند روبرو شوند مانند حادثه غیر منتظره وغیر قابل باور زندگی من یعنی مرگ نابهنگام همسر وهمکارم علی معلم. اما آنچه آن دوران سخت را قابل تحمل برای زندگی وتداوم کار پر مسئولیت من کرد در وهله اول تربیت پدر ومادری بود که به من آموخته بودند در چنین مواقعی اگر نتوانم با عقل ودرایت مدیریت کنم کیان خانواده‌ام از دست خواهد رفت واکنون فرزندانم نیازمند مادری پر قدرت‌تر از پیش هستند خوشبختانه پسر بزرگم هم نشان داد درکار وپشتکار همچون پدر ومادرش وحتی گاهی پرانرژی‌تر از پدر ومادر گام‌های رو به جلو برمی دار د وکنار ‌من وبرادر کوچک اش مقتدرانه ایستاد ناگفته نماند دراین راه پر فرازونشیب خیلی‌ها هم فقط کنار ما بدنبال بدست آوردن اسم ومقام وفرافکنی ودروغ پردازی برای بالا رفتن از نردبان آشفتگی احوال وحال ما بودند غافل از اینکه ماه پشت ابر هیچگاه پنهان نخواهد ماند من وفرزندانم نه تنها انرژی زیادی را صرف درست انجام دادن کارها می‌کردیم بلکه در محیط کار باید طوری به انجام امور می‌پرداختیم که جاه طلبان وزیاده خواهان چه در کادر اداری نشریه چه در کادر اجرایی جشن موجب بهم ریزی امور نشوند در تمام این سالها که حدودبیست وهفت سال از عمر مجله ونوزده جشن حافظ می‌گذرد گام به گام کنار همسرم علی معلم وفرزندم امید معلم بودم هرگز بدنبال شو آنچه نیستم نبودم آنها وظایف خودشان را داشته‌اند من هم وظیفه خودم را تنها کاری که کردم درجهت تقویت آنچه بلد بوده‌ام است هرگز دوست نداشتم جا ومقامی که متعلق بمن نیست را اشغال کنم به همین جهت امروز از آنچه دارم وبدست آوردم راضی هستم وشب‌ها با خیال راحت سر بر بالین می‌گذارم فرا فکنی وبزرگ نمایی عده‌ای خاص را سعی کرده‌ام به دیده اغماض بنگرم که زمان خود بزرگ‌ترین گواه برای راستی آزمایی انسان هاست همیشه در این راه هرچه جلوتر رفتم به شناخت بیشتری از فضای اطرافم واطرافیانم رسیدم وچقدر خرسندم در فضایی بزرگ شدم که می‌توانم ببخشم وبگذرم که جهان درگردش اراده نیرویی فراتر از انسان است
پارس نیوزپارس نیوز1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر