طرح «هر مسجد یک گروه جهادی» در مساجد لرستان اجرا می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
طرح «هر مسجد یک گروه جهادی» در مساجد لرستان اجرا می‌شود

طرح «هر مسجد یک گروه جهادی» در مساجد لرستان اجرا می‌شود

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
فرمانده بسیج مساجد و محلات سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان گفت: به مناسبت هفته مساجد و بسیج مساجد محلات، طرح «هر مسجد یک گروه جهادی» در مساجد لرستان اجرا می‌شود.

- اخبار استانها -

سرهنگ پاسدار سید زین العابدین حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، ضمن گرامی‌داشت هفته مساجد و بسیج مساجد محلات اظهارداشت: با شروع و وقوع انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام (ره) مساجد همانند دوران صدر اسلام جایگاه واقعی خود را بازشناختند به طوری که نیروهای فعال در جامعه و مسجد به طور مستقیم در متن انقلاب شرکت کردند و از آن پس مساجد نقش پایگاه ارتباطی مردم را به عهده داشتند.

وی افزود: در شرایط حساسی که نهضت اسلامی فاقد هرگونه تشکیلات منطبق با معیارهای اسلامی بود، مساجد توانستند این نارسایی مهم را جبران کنند و به انسجام نیروهای مردمی بپردازند.

فرمانده بسیج مساجد و محلات سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با بیان اینکه در فرهنگ اسلام به جایگاه و اهمیت مسجد تاکید بسیار شده است عنوان کرد: مسجد خانه خدا در زمین و جایگاه برکات، نزول خیرات آسمانی، خانه راز و نیاز و خانه محبت، ایثار، صفا، صمیت و رحمت است.

وی به نقش مساجد در دوران انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: مسجد محل آرامش موحدان است و آنچه از بررسی نقش مسجد به دست می‌آید جامعیت مسجد در همه زمینه‌های عبادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی، آموزشی، فردی و خانوادگی است.

حسینی بیان کرد: امامت و پیشوایی در مسجد محور همه برنامه‌هاست که به عنوان مهمترین مسئله در ساختار و پیکره این مکان مقدس شناخته شده و کوچکترین غفلت ولو جزیی، پایمال شدن هدف نهایی را به دنبال دارد.

وی تصریح کرد: امام جماعت در تراز انقلاب اسلامی و ولایت فقیه می‌تواند این اهداف بلندی که در مسجد وجود دارد را در جامعه پیاده کند و در اهمیت این موضوع باید گفت ساختار مسجد به اندازه‌ای مهم است که در زمان حضور پیامبر (ص) در مدینه شخص ایشان عهده دار اداره مسجد النبی بود و در غیاب خود امامت مسجد النبی بر عهده کسی بود که توسط آن حضرت معین می‌شد.

فرمانده بسیج مساجد و محلات سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت جایگاه مسجد از دیدگاه امام خمینی (ره) و امام خامنه‌ای اشاره و خاطرنشان کرد: در سازمان بسیج مساجد و محلات استان برنامه‌های مختلفی برای تکریم و جایگاه مسجد در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به برگزاری همایش‌های مختلف ارکان مساجد تصریح کرد: برگزاری این همایش‌ها به دلیل هم افزایی امام جماعت، رئیس هیئت امنا، شورای بسیج مسجد، کانون‌های مساجد است.

حسینی اظهارداشت: برای اینکه حضور مردم در مساجد پررنگ‌تر شود و نقش مسجد در زندگی رومزه مردم، در جامعه و اداره حاکمیت نیز بیشتر تبلور پیدا کند برنامه‌هایی در دستور کار داریم که یکی از آنها افزایی ارکان مسجد است که با محوریت مسجد در جامعه و با نقش آفرینی موثر بسیج برگزار می‌شود.

وی افزود: هدف از برپایی همایش‌های مذکور هماهنگی و هم افزایی هرچه بیشتر دستگاه‌های مرتبط با مسجد، تقویت جایگاه مسجد، فراهم شدن امکان فعالیت‌های بیشتر بسیج در مسجد، ایجاد انگیزه بیشتر در بین دست اندرکاران مسجد و محله برای ارتقا اثر بخشی برنامه‌های بسیج، تقویت جایگاه امام جماعت به عنوان رئیس طبیعی مسجد و به حداقل رساندن اختلافات در سطح مساجد و تحقق جایگاه قانونی بسیج است.

فرمانده بسیج مساجد و محلات سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان عنوان کرد: یکی دیگر از برنامه‌های بسیج مساجد و محلات را بحث آزاد گفتمان سازی با رویکرد مسجد محوری است که می‌تواند فردی و اجتماعی، سازمانی و در سطح جامعه، کشور و صدور انقلاب اسلامی باشد.

وی از اهداف برنامه‌های بسیج مساجد و محلات را ایجاد مجموعه‌ای جوان، مومن، انقلابی در محله با محوریت مسجد و جوانان بسیجی دانست و بیان کرد: تقویت ابعاد درونی بسیج با بهره‌مندی از برکت مسجد، بسط و گسترش نقش محوری مسجد در پیشرفت امور اجتماعی و کاهش ناهنجاری‌های محلات، ایجاد مودت، انس و الفت معنوی بسیج با مسجد و روحانیت از دیگر اهداف برنامه‌های بسیج مساجد و محلات است.

حسینی با اشاره به لزوم هم افزایی پایگاه‌های مقاومت و مساجد برای تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی تصریح کرد: در هفته بسیج مساجد و محلات، دیدار فرماندهان پایگاه‌ها و حوزه‌های مقاومت با مسئولان رده‌های مختلف سپاه را داریم که در راستای هم اندیشی هیئت‌های اندیشه ورز در مساجد و پایگاه‌های مقاومت مسجد انجام می‌شود.

وی با اشاره به اجرای برنامه‌های اعتلای بسیج در مساجد خاطرنشان کرد: طرح شهید بهنام محمدی که طرح اتصال منزل، مدرسه و مسجد است در استان اجرا می‌شود همچنین طرح شهید رهنمون که در آن خدمات بهداشتی درمانی به مردم در مسجد ارائه می‌شود در این ایام به اجرا در می‌آید.

فرمانده بسیج مساجد و محلات سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان یکی دیگر از برنامه‌های هفته بسیج مساجد و محلات را اجرای طرح هر مسجد یک گروه جهادی برشمرد و گفت: در این طرح نیروهای ایثارگر و فداکار در محلات به محله مسجد خدمات ارائه می‌دهند و این طرح به عنوان گروه‌های جهادی محله محور یا هر مسجد یک گشت محله محور به اجرا در می‌آید.

وی از دیگر برنامه‌های هفته بسیج مساجد و محلات را اجرای طرح ارائه خدمات مهندسی و کشاورزی دانست و تصریح کرد: در این طرح هدف برگشتن به مهندسی و معماری اسلامی در ساخت منازل مسکونی و مبلمان شهری است که هم فکری می‌شود و تشکل هیئت‌های اندیشه ورز به صورت محله‌ای و مسجدی فعالیت می‌کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(ویدئو +۱۶) حیوان‌آزاری تکان‌دهنده در مازندران

فراروفرارو16 ساعت قبل
فیلمی منزجر کننده از آزار و اذیت الاغ در مازندران چند روزی است که در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است که در آن یک جوان با داس مخصوص کشاورزی گوش‌های الاغ را به شکل وحشیانه از سرش جدا می‌کند. فعالان فضای مجازی خواستار برخورد قاطع دستگاه قضائی با عاملان این حیوان آزاری شده‌اند. فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران در این باره با دردناک بودن این حادثه، اظهار کرد: پیگیری لازم برای برخورد با خاطیان این حادثه در دستور کار قرار دارد. دستور بازداشت متخلف از سوی دادستان بهشهرمسلم آهنگری افزود: با پیگیری اداره‌کل محیط زیست مازندران، دستور بازداشت این فرد از سوی دادستان بهشهر صادر شده است. فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران گفت: باید برخورد جدی شود چراکه چنین رفتارهایی هیچ توجیهی ندارد.

فیلم | پشیمانی شاهزاده سعودی از کری‌خوانی برای ایران!

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
«عبدالله بن سلطان بن ناصر آل سعود» که چندی پیش مدعی شده بود عربستان سعودی می‌تواند طی هشت ساعت ایران را نابود کند، این توییت خود را پاک کرده است.

فیلم | پاسخ جالب یک شهروند به سوال خبرنگار صداوسیما!

خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل

حرف اهالی ماهان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

فیلم لحظه آتش زدن خودروی فوق لاکچری مدیر آبادانی توسط مرد نقابدار+جزییات

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه حوادث رکنا، ساعت ۵ صبح چهارشنبه ۲۷ شهریور امسال ماموران کلانتری ۱۵ احمدآباد در جریان آتش سوزی عمدی یک خودرو در منطقه کارون ۷ قرار گرفتند و خیلی زود تیم‌های امدادی آتش نشانی و پلیس در محل حاضر شدند. ماموران پس از مهار آتش خودروی لوکس به بررسی دوربین‌های مداربسته پرداختند و مشخص شد که خودروی برای یک ی از مدیران شهر آبادان است که مرد جوانی با پوشاندن صورتش وارد کوچه شده و پس از شکستن شیشه خودرو اقدام به آتش زن خودرو کرده است. این مدیر شهری به خبرنگار رکنا گفت: با هیچ کسی دشمنی نداشته و ندارم و علت این آتش افروزی از سوی پسر جوان برای خودم یک معما شده است و دوست دارم بدانم عامل این کار با چه انگیزه‌ای دست به آتش زدن خودرویم کرده است. بنا بر این گزارش، تحقیقات پلیس برای دستگیری عامل این آتش افروزی ادامه دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

ویدئو / تمرین رژه هوایی مشترک ارتش و سپاه

ایسناایسنا16 ساعت قبل
دومین مرحله تمرین مشترک رژه هوایی نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به منظور آمادگی برای شرکت در رژه هوایی ۳۱‌ شهریور، صبح امروز در بندرعباس برگزار شد. جنگنده‌های نیروی هوایی ارتش و هوافضای سپاه از جمله اف ۴، میراژ و سوخو ۲۲، صبح جمعه (۲۹ شهریور) دومین مرحله تمرینی خود را انجام دادند. این تمرین به منظور آمادگی برای شرکت در رژه هوایی آغاز هفته دفاع مقدس انجام شده است. تصویربردار: محمدمهدی قدیمی / تدوینگر: امیرحسین طالبی

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

3 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

5 روز قبلعصر ایران2

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

3 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

3 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

3 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

3 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

4 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

5 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

5 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

5 روز قبلرکنا1