نامه بیش از هزار نفر از بانوان جهان اسلام به همسر شیخ زکزاکی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
نامه بیش از هزار نفر از بانوان جهان اسلام به همسر شیخ زکزاکی

نامه بیش از هزار نفر از بانوان جهان اسلام به همسر شیخ زکزاکی

مهرخبرگزاری مهر |
بیش از هزار و ۱۰۰ نفر از بانوان خانواده های شهدای ۹ کشور دنیا با ارسال نامه‌ای به همسر شیخ زکزاکی، با او ابراز همدردی کرده و از اقدامات وی حمایت کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، بیش از هزار و ۱۰۰ نفر از بانوان خانواده‌های شهدای ۹ کشور دنیا با ارسال نامه‌ای خطاب به زینت ابراهیم همسر شیخ زکزاکی، با او ابراز همدردی کرده و اعلام کردند که او در این راه تنها نیست و خانواده بزرگ شهدای جهان اسلام، تا آخر با او همراه خواهند بود. این نامه از سوی بانوان و خانواده‌های شهدای کشورهای اسلامی از جمله ایران، عراق، لبنان، سوریه، افغانستان، نیجریه، پاکستان، بحرین و کشمیر نوشته شده است.

متن این نامه به شرح زیر است:

همسر محترم رهبر عالیقدر جنبش اسلامی نیجریه و مادر بزرگوار ۶ شهید گلگون کفن

خواهر گرامی سرکار خانم زینت ابراهیم

سلام عرض می‌کنیم

سلامی از طرف همه خانواده‌های شهدا، از سوی خانواده‌های شهدای صدر اسلام تا خانواده شهدای مقدمه ساز ظهور منجی بشریت، از سوی حضرت خدیجه و سایر شهدای شعب ابی طالب که از گرسنگی و بیماری به شهادت رسیدند اما از عقاید خود دست نکشیدند تا خانواده‌های شهدای کربلا که پیام آور عاشورا و احیاگر عزت اسالم شدند. حتی از سوی خانواده‌های شهدایی که به تازگی در کشمیر به شهادت رسیدند. از طرف خانواده بزرگ شهدای اسلام، به شما سلام میکنیم و از خداوند می‌خواهیم اعیاد بزرگ قربان و غدیر خم را برایتان مبارک و خوش یمن گرداند.

بانوی فداکار و مجاهد دیدن بدن رنجور شیخ و چهره حزین شما اگر چه دلمان را می‌شکند اما به ما امید می‌دهد. امید به این که درس بصیرت و مسئولیت اجتماعی و صبر و ایثار هنوز هم نسل شیرزنانی که در مکتب حضرت زینب و استقامت آموخته‌اند، از بین نرفته است و نخواهد رفت. چرا که اگر زینب علیه السلام چون شما نبود، تاریخ چه زود به تحریف مبارزه می‌پرداخت و ادامه راه مجاهدان را ابتر می‌گذاشت. وقتی می‌شنویم که شما با وجود از دست دادن شش جوان رشید در این راه، نه تنها زبان به شکوه نگشوده‌اید، بلکه همچنان با میل و اراده خودتان در این مدت همراه شیخ در حبس مانده‌اید و تیمار و مراقبت از ایشان را خود به عهده گرفته‌اید، چشمهایمان از شوق این ایثار برق می‌زنند.

دلمان میخواهد که کنارتان بودیم و در این ایثار شیرین و سخت کمکتان می‌کردیم. افسوس که سرزمین‌ها و مرزها و دیوارها و نگهبان‌های بدخلق، بین ما و شما فاصله انداخته‌اند. اما بدانید که شما تنها نیستید. ام البنین نیجریه این روزها دل ما مادران و همسران و دختران شهدای گوشه گوشه جهان اسلام از ایران، عراق، افغانستان، لبنان، سوریه، پاکستان، نیجریه، بحرین، کشمیر و … با شماست و برای شما می‌تپد. نکند دلتان بگیرد که اگر شش پسرم زنده بودند، کاری برای آزادی ما و درمان شیخ می‌کردند.

خودتان بهتر می‌دانید که آن‌ها زنده‌تر از همیشه‌اند. ما نیز با شناختی که از سلوک شهیدانمان در حیات دنیایی شان داریم، میدانیم با این که «عند ربهم یرزقون» هستند اما در همان رضوان الهی نیز همراه و هم قدم راهیان این مسیر و پیگیر مسائل بزرگ جهان اسلام هستند. آنها لحظه‌ای دعای خیرشان را از مسلمانان و مظلومان جهان دریغ نمی‌کنند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

جدای از این، شما در حال حاضر چندین میلیون فرزند معنوی دارید که با افتخار حاضرند هر کاری را برای آزادی و درمان شما و شیخ انجام دهند. ما نیز خودمان را مسئول می‌دانیم که هر چه در توان داریم، برای شما انجام دهیم. برای شمایی که اسطوره صبر و مقاومت و بیداری و پرچمدار بصیرت و ایثار در نسل امروز جهان اسلام هستید. شنیده‌ایم این روزها سالروز تولدتان هم بوده بانو! روزی که پدرتان نام تان را زینت الدین گذاشت، شاید نمی‌دانست که روزی وجودتان زینتی خواهد شد برای دین خدا. که ما زنهای مسلمان با دیدن شما به خودمان ببالیم. افتخار کنیم که مکتب ما می‌تواند چون شمایی را تربیت کند که عقیده دارید مرگ با عزت بهتر از زندگی با ذلت است.

این همان راهی است که سرور ما حسین بن علی (ع) نشان داده‌اند و برای آن خیلی بیشتر از همه ما متحمل رنج و مصیبت شده‌اند. زمانی که سرپیچی دولت نیجریه از قانون همان کشور و سرکوب شدید و بی رحمانه حق طلبان و آزادی خواهان را می‌بینیم، به یاد حضرت زینب می‌افتیم که خطاب به یزید فرمودند: آیا جز این است که رأی تو سست است و باطل، و روزگارت محدود و اندک، و یارانت به زودی پراکنده خواهند گردید.

نیک می‌دانیم این که درمان با ذلت در کشور هند را نپذیرفتید و با هوشیاری با خطرات احتمالی مقابله کردید و ما بابت این تصمیم با شما همدلیم. شما بار دیگر ندای «هیهات منا الذله» امام حسین (ع) را به گوش جهانیان رسانیدید و در عمل نشان دادید که تربیت شدگان مکتب اباعبدالله را که شش فرزندشان و همه زندگی شان را در راه خدا تقدیم نموده‌اند، نباید از مرگ ترساند که مرگ از شکوه عزتشان خجل است.

از خدا می‌خواهیم که ما و شما را پیرو واقعی آن بزرگوار و ادامه دهنده راهشان قرار دهد و امیدواریم که به واسطه باب الحوائج قمر بنی هاشم، هرچه زودتر سلامتی شیخ مظلوم و مقتدر ما برگردد و آزادی کامل نصیب شما آزادگان شود و چون گذشته، سالهای سال شیخ را در مجاهدتهای اجتماعی و سلوک فردی اش همراهی نمایید. بدانید که دعای ما خانواده‌های شهدا هر روز و هر ساعت پشت سر شماست و تلاش هایمان فقط به دعا هم خلاصه نخواهد شد.

و علی الله فلیتوکل المؤمنون

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

کمیته‌های نما و ساماندهی منظر شهر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
افزایش کیفی ساخت و سازها، جلوگیری از بی نظمی‌ها و ایجاد هماهنگی در بدنه‌های شهری از اهداف اصلی کمیته نما استبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما، نمای ساختمان‌ها جزئی از ظاهر شهر هستند و کمیته‌های نما در معاونت شهرسازی و معماری وظیفه نظارت بر ظاهر ساختمان‌ها را بر عهده دارند.

فیلم | درک زمان برای ما در زمین و فضا فرق دارد؟

خبرآنلاینخبرآنلاین16 ساعت قبل
تسنیمتسنیم13 ساعت قبل
معاون سیاسی امنیتی استانداری قم با اشاره به ادغام این کارگروه‌ها تحت عنوان کارگروه تخصصی سلامت، زنان و خانواده گفت: جامعیت ایجادشده فرصتی است تا در جلسات کارگروه، حوزه‌های مشترک و متأثر از یکدیگر را دنبال کنیم. سلیمان پور بیان کرد: آنچه باید در این کارگروه دنبال شود ارائه آمار دقیق از آسیب‌های اجتماعی است که درنهایت رضایت مردم دنبال می‌شود. معاون سیاسی امنیتی استانداری قم با بیان دغدغه‌های مقام معظم رهبری در ارتباط با آسیب‌های اجتماعی گفت: از ظرفیت دستگاه‌های اجرایی مرتبط نیز باید در این کارگروه استفاده شود. سلیمان پور مطرح کرد: حضور مراجع عظام تقلید در استان قم ظرفیت مهمی است که استان از آن برخوردار است بنابراین باید دستگاه‌های اجرایی از ظرفیت این بزرگواران استفاده کند. معاون سیاسی امنیتی استانداری قم یادآور شد: بیش از ۲۰۰ سمن و تشکل مردم‌نهاد در استان در حال فعالیت هستند که باید از ظرفیت آن‌ها در حل مسائل اجتماعی استفاده کرد.

آخرین جمعه تابستان

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ بیش از ۴ هزارو ۳۰۰ نفر از هموطنانمان در جاده‌های کشور جان خود را ازدست داده‌اند، آماری که برای کاهش آن باید تمامی دستگاه‌های مرتبط پای کار بیایند.

نمایشگاه شکار کرکس‌ها

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
کلکسیونی از پهپاد‌های به اسارت گرفته شده در نمایشگاه «شکار کرکس‌ها» به نمایش در آمده استبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ ​کلکسیونی از پهپاد‌های به اسارت گرفته شده در نمایشگاه «شکار کرکس‌ها» در باغ موزه دفاع مقدس به نمایش در آمده است. این نمایشگاه تا ۱۵ مهر برجاست.
ایمناایمنا13 ساعت قبل
حجت الله علی عسگریان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایمنا با بیان اینکه جوی پایدار طی سه روز آینده بر استان حاکم است، اظهار کرد: وضعیت جوی در این مدت به صورت آسمانی صاف تا کمی ابری و وزش باد نسبتا شدید به ویژه در ساعات بعد از ظهر خواهد بود. وی با بیان اینکه دمای هوا در ۲۴ ساعت آینده تغییر محسوسی نخواهد داشت، افزود: چوپانان با دمای ۴۳ درجه سانتی گراد بالای صفر و بویین میاندشت با دمای پنج درجه سانتی گراد بالای صفر به ترتیب گرمترین و خنک‌ترین مناطق استان پیش‌بینی می‌شود. کارشناس مسئول پیش بینی هوای استان اصفهان ادامه داد: بیشینه دما در کلانشهر اصفهان در گرمترین ساعات امروز ۳۵ درجه سانتی گراد بالای صفر و کمینه دما در خنک‌ترین ساعات صبح فردا ۱۵ درجه سانتی گراد بالای صفر در نوسان خواهد بود. علی عسگریان با اشاره به تداوم پدیده غبار صبحگاهی در کلانشهر اصفهان طی سه روز آینده، اضافه کرد: روند کاهش نامحسوس دما در هفته جاری پیش بینی می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

4 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

6 روز قبلعصر ایران2

مجروحیت ۴ مامور نیروی انتظامی بر اثر درگیری با اشرار + فیلم

4 روز قبلباشگاه خبرنگاران1

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

4 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

4 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

4 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

4 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

5 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

6 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

6 روز قبلهمشهری1