برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در سبزوار تقدیر شدند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور
  4. فرهنگ

برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در سبزوار تقدیر شدند

آیین اختتامیه نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در شهرستان سبزوار با تقدیر از ۴۴ برگزیده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی، آیین اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در سبزوار با حضور جواد نصرآبادی، معاون سیاسی امنیتی فرماندار سبزوار؛ سید علی کوشکی، شهردار سبزوار؛ علی اصغر محمدی، رئیس شورای اسلامی شهر سبزوار؛ فرزانه احمدی، مشاور فرماندار و مسئول پارلمان زنان فرمانداری؛ مهدی مقصودی و غلامرضا شهرام مدیرعامل و رئیس هیات مدیره انجمن خیرین کتابخانه ساز حکیم سبزواری؛ رضا شجاع مقدم، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ معصومه فلاح، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان و جمعی از علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی شهرستان در سالن اجتماعات جوانسرای اسرار برگزار شد.

جواد نصرآبادی، معاون سیاسی امنیتی فرماندار سبزوار در این مراسم با تبریک ایام دهه ولایت و عید سعید غدیر خم از همت و عزم علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی در ثبت یک رویداد فرهنگی بزرگ به نام امام علی بن موسی الرضا (ع) تقدیر کرد و گفت: حضور جمع زیادی از مردم و کتابخوانان شهرستان سبزوار در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی نشانه توجه بیش از پیش مردم شهرستان به حوزه فرهنگ و کتابخوانی است.

وی ادامه داد: وقتی عزم جدی و عمومی با نام مقدس ائمه (علیهم السلام) در حوزه فرهنگی آغاز شود، مسلما مردم ما نیز هماهنگ و همراه می‌شوند و رویداد بزرگی به نام جشنواره کتابخوانی رضوی رقم می‌خورد.

وی تمامی مسئولان و مدیران شهرستان را به توجه بیشتر به امر کتابخوانی و تلاش در جهت ارتقای مطالعه دعوت کرد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سبزوار نیز در مراسم اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی ضمن تقدیر از همدلی و همراهی مدیران ادارات، سازمان‌ها و نهادها در برگزاری نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی گفت: شهرستان سبزوار در این جشنواره خوش درخشید و ما توانسیتم با مشارکت بیش از ۱۶ هزار نفر از مردم دیار سربداران مقام دوم نهمین جشنواره را در استان خراسان رضوی پس از مشهد از آن خود کنیم. در این دوره از جشنواره ۸۳۹۹ نفر از مردم شهرستان در بخش مکتوب و ۷۵۳۳ نفر در بخش آنلاین شرکت کردند.

در وبسایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

معصومه فلاحی افزود: در بخش معرفی کتاب به صورت آنلاین با ۱۹۵۴ نفر شرکت کننده مقام اول را در سطح استان از آن خود کردیم و در بخش خانوادگی با مشارکت ۵۵۰ نفر مقام سوم را در استان خراسان داریم.

وی در پایان ضمن تقدیر از کتابداران و سفیران جشنواره و تمامی دست اندرکاران و خیران، افزود: خدا را شاکریم که با برگزاری جشنواره رضوی توانستیم قطره‌ای از دریای خروشان معارف رضوی را به مردم و به ویژه نسل کودک و نوجوان بچشانیم.

اجرای شعر آیینی و قصه گویی با موضوع امام رضا (ع) و شاهنامه خوانی از جمله برنامه‌های اجرا شده در این مراسم بود.

برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در سبزوار تقدیر شدند - 10

در ادامه این مراسم زینب ابارشی، ضحا ابراهیم پور مقدم، یاسمن احمدی، فاطمه افچنگی، امیر منصور رامشینی، کوثر زرقانی، مهدیه قلعه نوی، زینب محرمی، فاطمه زهرا نجم الدین، مائده هدایتی مهر و برلیان یاقوتی مقدم به عنوان برگزیدگان شهرستان سبزوار در بخش پویش کودک نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی تقدیر شدند.

زهرا سادات بازقندی، محمد رضا تناور، بهاره حمزه‌ای، متین سلیمانی، زهرا قهاری، فاطمه عابدی، مهدیه ظاهریان، یگانه قربانی و سعید گوهری در بخش چهار گزینه‌ای نوجوان و فاطمه افچنگی، علی اصغر پور کاوه، صدیقه خسرو آبادی، فاطمه رهنمافر، فاطمه سالاری نیا، مریم فسنقری، اکرم قارزی، محمد تقی غلامی، اعظم میر عباسی و حبیبه یزدی نژاد در چهار گزینه‌ای بزرگسال تقدیر شدند.

نرگس افچنگی، علی ایزی، حسام باغانی، الینا تاج آبادی، یگانه داوری جنبذ، زهرا رمضانی، محمد عباسی، امیر عباس عقیلی نژاد، مائده عرب خانی، علی قلعه نوی، مائده کوه همایی مهدیه محمدی طزرقی و آرزو معین نژاد نیز در بخش نقاشی کودک تقدیر شدند.

نعمت الله باغانی در بخش چهار گزینه‌ای خانوادگی و علی بشیری در پویش بزرگسال نیز مورد تقدیر قرار گرفتند.

برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در سبزوار تقدیر شدند - 15برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در سبزوار تقدیر شدند - 16برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در سبزوار تقدیر شدند - 17

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

زبان فارسی؛ رمز بی نهایت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ رمز بی نهایت در این مستند استعاره‌ای از زبان فارسی است، دومین مولفه هویت ایرانی - اسلامی و گنجینه‌ای غنی با آهنگی خوش که حفاظت و صیانت از آن وظیفه همه ماست.

عناوین بیگانه سردر‌های مغازه‌ها و فروشگاه‌ها

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
اسم‌های مغازه‌ها، فروشگاه‌ها و صنف‌های مختلف در مراکز خرید و بازار‌ها در طول سال‌ها چه از نظر خط نگارش و چه معنا به نظر می‌رسد از هویت و فرهنگ ایرانی کمتر نشان داردبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تغییرات فرهنگی گاه ملموس هستند و گاهی نیز زمان می‌برد تا تهدیدات خود را نشان دهند، اما درصورت رخ دادن به سختی می‌توانند هویت خود را بازیابند. اسم‌های مغازه‌ها، فروشگاه‌ها و صنف‌های مختلف در مراکز خرید و بازار‌ها در طول سال‌ها چه از نظر خط نگارش و چه معنا به نظر می‌رسد از هویت و فرهنگ ایرانی کمتر نشان دارد، درحالیکه در دیگر کشورها از این خبرها نیست.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
مهناز افشار، بازیگر سینما و تلویزیون که در خارج از ایران به سر می‌برد، تصویری جدید از دخترش را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد و نوشت: دخترکم لیانا و نوه‌ام ا لیانا!
انتخابانتخاب2 روز قبل
مهناز جان قصد جواب نداشتم ولی پگاه گفت این پیغام رو بهت بدم، اول اینکه این مصاحبه برای دو سال و اندی پیش است، پس نه به ممنوع‌الخروجی من ربط دارد و نه به خاطر عافیت طلبی است و به غلط این شائبه را جا نیندازید که پگاه عافیت طلب یا به هر طریقی به دنبال رفع ممنوع‌الخروجی بود.
برنابرنا1 روز قبل
فرنوش صمدی کارگردان ایرانی داور جشنواره فیلم تیرانا شد. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، ‎فرنوش صمدی که با چند فیلم اخیرش در فستیوال‌های رده یک دنیا نظیر لوکارنو، کن، ونیز و… حضور داشت و سال گذشته نیز به دعوت آکادمی اسکار جزو اعضای این آکادمی قرار گرفت، داور شانزدهمین دوره بخش مسابقه جشنواره تیرانا کشور آلبانی شد. ‎این جشنواره که از ۲۳ تا ۲۹ سپتامبر در شهر تیرانا آلبانی برگزار می‌شود، جزو جشنواره‌های مهم فیلم کوتاه است که برگزیدگان آنها وارد رقابت اسکار بهترین فیلم کوتاه می‌شوند. ‎همچنین در جشنواره تیرانا مروری بر آثار فرنوش صمدی و علی عسگری به همراه یک ورکشاپ فیلمسازی دو روزه توسط این دو برگزار میشود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
مارک تواین، نویسنده مشهور آمریکایی در وصف زیبایی موریس که یکی از دیدنی‌ترین کشورهای دنیا هست، این چنین می‌گوید: «ابتدا موریس آفریده شد و سپس به تقلید از آن بهشت را آفریدند». با رفتن به معابد، کلیساها و فانوس دریایی منطقه که یکی از دیدنی‌ترین کشورهای دنیا به شمار می‌آید، می‌توانید با تاریخ غنی آن آشنا شوید. در سفر به این کشور که یکی از دیدنی‌ترین کشورهای دنیا به حساب می‌آید، گشت و گذار در خیابان‌ها را از دست ندهید. گوآتمالاگوآتمالا کشوری در آمریکای مرکزی و از دیدنی‌ترین کشورهای دنیا است. همچنین وجود چندین آتشفشان فعال در گواتمالا، آبشارهای زیبا و دریاچه آبی به نام Petén Itzá همگی گوآتمالا را تبدیل به یکی از دیدنی‌ترین کشورهای دنیا نموده است.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


اسدالله عسگراولادی دعوت حق را لبیک گفت

6 روز قبلفارس4

فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

2 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

4 روز قبلعصر ایران2

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

2 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

2 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

2 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

3 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

3 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

4 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

4 روز قبلرکنا1