اورسجی: افراد متخصص و بازیکنان سرمایه کبدی هستند/ بدهی مالیاتی نداریم/ به دنبال ساخت سالن اختصاصی کبدی هستیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. ورزشی
اورسجی: افراد متخصص و بازیکنان سرمایه کبدی هستند/ بدهی مالیاتی نداریم/ به دنبال ساخت سالن اختصاصی کبدی هستیم

اورسجی: افراد متخصص و بازیکنان سرمایه کبدی هستند/ بدهی مالیاتی نداریم/ به دنبال ساخت سالن اختصاصی کبدی هستیم

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
نشست خبری رئیس فدراسیون کبدی و مدیر عامل منطقه آزاد کیش و همزمان با روز ملی کبدی عصر امروز برگزار شد.

- اخبار ورزشی -

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، نشست خبری رئیس فدراسیون کبدی و دکتر مظفری مدیر عامل منطقه آزاد کیش و همزمان با روز ملی کبدی عصر امروز برگزار شد.

عباس اورسجی، رئیس فدراسیون کبدی در خصوص میزبانی نخستین دوره مسابقات کبدی جوانان جهان در کیش اظهار داشت: پس از سالیان سال تلاش در رشته کبدی و از سال ۱۳۷۵ رشد چشمگیری در کشور داشتیم. در همه حضورهای کبدی روی سکو بودیم اما همیشه از هندوستان شکست می‌خوردیم چون این کشور وسعت بازیکنان زیادی دارد. این کشور ۷ تا ۸ هزار باشگاه کبدی دارد اما تلاش شبانه روزی مربیان و ورزشکاران کشورمان به نتیجه رسید و در بهترین آوردگاه‌ها و بازی‌های آسیایی اندونزی با انتخاب بهترین بازیکنان و مربیان توانستیم ثابت کنیم کبدی در بعد قهرمانی حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و امیدواریم با توسعه این رشته و رایزنی با سایر کشورها این رشته المپیکی شود.

وی افزود: اگر قرار باشد در رشته تیمی به مدال المپیک برسیم مطمئن‌ باشید این مدال در کبدی خواهد بود. در مسابقات کیش علاوه بر کشورهای عضو از چند کشور دیگر نیز دعوت کردیم. کیش این میزبانی را قبول کرده و امیدواریم با همکاری یکدیگر میزبان خوبی برای این مسابقات باشیم. فرصت و امکانات کیش می‌تواند در شناسایی ایران برای سایر مسابقات کمک کند.

اورسجی تاکید کرد: نایب رئیسی فدراسیون جهانی در اختیار ایران است اما حق طبیعی ایران است‌ که بر صندلی‌های مهم‌تر تکیه بزند‌. ما با قرار گرفتن روی سکوی قهرمانی کاری می‌کنیم که سایر کشورها در مقابل ما دچار استرس شوند و این گونه نباشد که همواره قهرمانی در اختیار یک کشور باشد.

دکتر مظفری مدیرعامل منطقه آزاد کیش در این نشست خبری گفت: جزیره کیش به برکت تلاش‌ها در تمام دولت‌ها امروز به یک منطقه با ظرفیت بالا برای موضوعات مختلف از جمله ورزش تبدیل شده است. ما در کیش بیش از ۴۳ هزار متر مسقف و ۱۴۰ هزار متر مربع فضای باز ورزشی داریم. در حال به روزرسانی امکانات هستیم. تفاهم‌نامه‌ای هم با تاج برای کمپ‌های فوتبال امضا کردیم که امیدواریم به جام جهانی هم برسد. در ورزش‌های ساحلی اراده جدی داریم که به یک پایگاه تبدیل شویم. آمادگی داریم مجموعه میزبان شایسته‌ای برای این مسابقات جهانی باشد.

اورسجی: افراد متخصص و بازیکنان سرمایه کبدی هستند/ بدهی مالیاتی نداریم/ به دنبال ساخت سالن اختصاصی کبدی هستیم - 7

در ادامه این نشست دکتر اورسجی به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

وی در خصوص توجه به استعدادها و تیم‌های پایه در رشته کبدی گفت: اگر تمام‌تمرکز روی بزرگسالان باشد آینده را از دست خواهیم داد. ما ۷۰ تا ۸۰ درصد تیم سالیان آینده در جهان و بازی‌های آسیایی را همین جوانان تشکیل می‌دهند. ما برای جوانان برنامه داریم و مسابقات قهرمانی کشور در بخش جوانان را برگزار کردیم. قرار است هر سه ماه یکبار برای استعدادها اردو خواهیم داشت تا پشتوانه سازی کنیم. کشور را به ۸ قسمت تقسیم کردیم و مربیان تیم ملی به مربیان استانی آموزش علمی و صحیح خواهند داد. اگر بچه‌ها در استان‌ها آموزش صحیح ببینند در اردوهای تیم ملی کار مربیان راحت‌تر است.

وی در خصوص حضور اسپانسرها در کنار فدراسیون یادآور شد: ۱۵ امین سال تاسیس فدراسیون کبدی است و رشد خوبی داشته است. با وجود عمر کوتاه این رشته در بحث قهرمانی در جایگاه خوبی هستیم و این نشان می‌دهد مسیر خوبی طی شده است. امروز پول و ماشین و ساختمان سرمایه ما نیست بلکه افراد متخصص و دانش و بازیکنان سرمایه ما هستند. ما نمی‌توانیم توقع اسپانسر خوب داشته باشیم اما از لیگ سال گذشته با پخش تلویزیونی کار آغاز شد و حدود ۲۴۰ تا ۲۵۰ میلیون تومان به صورت نقدی و غیر نقدی اسپانسر از ما حمایت کرد. لیگ ستارگان جهان با حضور ۱۵ لژیونر و مربی ایرانی بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ میلیون بیننده دارد و راغب هستند در مباحث اسپانسری کنار ما باشند.

اورسجی در خصوص حضور کبدی در المپیک یادآور شد: بعید است کبدی به المپیک ۲۰۲۴ برسد و باید تعداد کشورها به جایی برسد که بتوانیم درخواست حضور در المپیک را بدهیم. شنیده‌ایم که هند برای المپیک‌های آینده درخواست میزبانی را داده و اگر این اتفاق بیفتد قطعا کبدی در المپیک خواهد بود.

وی در خصوص نگاه مسئولین ورزش طی یک سال گذشته از کبدی گفت: بدون مساعدت کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان نمی‌توانیم گام برداریم‌. نگاه ویژه به این رشته وجود دارد و صالحی امیری و سلطانی‌فر مدام از وضعیت ما می‌پرسند. برای ساخت سالن نیز وزارت ورزش در مجموعه آزادی زمینی را در نظر دارد ما به دنبال زمینی در شرق تهران هستیم اگر این اتفاق بیفتد و با احداث سالن اختصاصی کبدی منابع درآمدی فدراسیون را تامین کنیم‌. دکتر صالحی امیری نیز تقبل کردند بخشی از هزینه میزبانی مسابقات جهانی را بپردازند.

در خبری بخوانید: اخبار ورزشی را آنلاین بخوانید

وی در خصوص قول پرداخت پاداش به بازیکنان در صورت قهرمانی در بازی‌های آسیایی گفت: من در جریان اردوها دیدم‌ خانم‌ها با انگیزه کار می‌کنند و حیفم آمد که به آنها روحیه ندهم و گفتم در صورت قهرمانی ۱۰ سکه می‌دهم اما نگفتیم چه سکه‌ای می‌دهیم. آن زمان سکه یک میلیون بود نه ۵ میلیون! ۱۰ سکه خیلی مبلغ بالایی است. قرار است جشنی برگزار کنیم و از چند ارگان نیز در بحث منابع مالی قول گرفتیم و کمکی به خانم‌ها و آقایان خواهیم داشت‌.

رئیس فدراسیون کبدی در خصوص توسعه کبدی در کشور تصریح کرد: از تک بعدی بودن رشته خارج شدیم و آذربایجان غربی و همدان و مازندران در کشور موفق بودند و این رشته مختص به یک یا دو شهر نیست و با عدالت در کشور توسعه یافته است و تبعیض وجود ندارد.

وی در خصوص برنامه ریزی برای جلوگیری از تکرار اتفاقات مسابقات قهرمانی آسیا در گرگان خاطرنشان کرد: کارهای اجرایی نیاز به مراقبت ویژه دارد. ما برنامه ریزی‌ها را کردیم ولی اتفاقات قابل پیش بینی نیست و گاهی شیطنت‌هایی از طرف برخی انجام می‌شود. می‌توانست آن فرد عکس را منتشر نکند و در آن شرایط کشور آن حاشیه را درست نمی‌کرد و نباید با دست خودمان تیشه به ریشه کشور بزنیم.

اورسجی در خصوص برگزاری مسابقات جوانان جهان در بخش بانوان گفت: مالزی برای مسابقات دختران اعلام میزبانی کرده ولی نه مکتوب به فدراسیون جهانی اعلام کرده و نه تاریخ گفته است. احتمالا تا شش ماه آینده در بخش بانوان مسابقات برگزار می‌شود.

وی در خصوص تعداد تیم‌های شرکت کننده در مسابقات جهانی کیش خاطرنشان کرد: ۲۴ کشور را دعوت کردیم البته می‌توانستیم ۴۰ کشور را دعوت کنیم اما در بحث فنی آن رشد فنی وجود نداشت و سطح کیفی مسابقات پایین می‌آمد. از کشورهایی دعوت کردیم که در کبدی قدمت داشته باشند بعلاوه هزینه زیادی به کشور تحمیل نشود. فدراسیون جهانی خواست بلیت از طرف ایران باشد ولی با توجه به نایب رئیسی من در فدراسیون جهانی، زیر بار نرفتیم و فقط هزینه حضور داوران را پرداخت می‌کنیم. اگر تیم‌ها از تهران به کیش بروند مسئله ترانسفر را تقبل کردیم. ۱۶ کشور برای حضور در کیش اعلام آمادگی کردند و برخی از کشورها دنبال آفرهایی هستند که به مسابقات بیایند و احتمال دارد تعداد تیم‌ها به ۲۰ کشور برسد. ما در تلاشیم تا از ۵ قاره حداقل یک کشور در مسابقات باشد تا وقتی از شورای المپیک درخواست حضور در المپیک را می‌کنیم بگوییم این رشته در تمام قاره‌ها فراگیر است‌. این مسابقات از ۱۸ تا ۲۵ آبان ماه برگزار می‌شود.

رئیس فدراسیون کبدی در خصوص موضوع بدهی مالیاتی گفت: خداراشکر جزو فدراسیون‌هایی هستیم که عملکردمان در سال ۹۷ در مباحث مالی مطلوب بود و در بحث مالیاتی مبلغ ۱۲ میلیون بدهی داشتیم که پرداخت کردیم. خداراشکر هیچ بدهی به جایی نداریم‌.

اورسجی تاکید کرد: برای اعزام لژیونرها به لیگ‌ ستارگان خیلی برنامه نداشتیم و تنها منبع آنها فدراسیون بود و ما هر سال ۶ بازیکن را فقط اعزام می‌کردیم. من در تمام ایام عید را وقت گذاشتم و تعداد لژیونرها را افزایش دادیم و به ۱۶ نفر رساندیم‌. شاخص و چارچوب را تعیین کردیم تا حق کسی از بین برود. در هیئت رئیسه مصوب کردیم ۸ تا ۹ درصد مبالغ را به فدراسیون بدهند که برای آن هم چارچوب تعیین کردیم تا در بحث توسعه کبدی هزینه شود.

وی در پایان در خصوص مربی تیم بانوان گفت: چندین جلسه با کمیته فنی داشتیم تا در بحث مربیان داخلی به نتیجه برسیم. با مربی هندی در جاکارتا طلا گرفتیم و اگر با مربی داخلی به فینال نرسیم باید پاسخگو باشیم. در چند هفته آینده در مورد داخلی به جمع بندی می‌رسیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

#پسر_فوتبال

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

بلیت فروشی شهرآورد پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
دیدار تیم‌های استقلال و پرسپولیس ساعت ۱۶ روز یکشنبه در ورزشگاه آزادی و به قضاوت موعود بنیادی فر برگزار می‌شودبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ دیدار تیم‌های استقلال و پرسپولیس ساعت ۱۶ روز یکشنبه در ورزشگاه آزادی و به قضاوت موعود بنیادی فر برگزار می‌شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
محمد بحرانی که بازی در سریال «هیولا» اولین تجربه همکاری‌اش با مهران مدیری محسوب می‌شود، درباره این تجربه توضیح داد: اولین بار، من آقای مدیری را در پشت صحنه «خندوانه» دیدم. سال‌ها مخاطبشان بودم و از نظر خودم ایشان بخشی از کمدی ایران را جابه جا کردند و در نوع نگاه مردم به کمدی خیلی تاثیر داشتند. از «ساعت خوش» گرفته تا «جنگ ۷۷» و الان که کار کردن با ایشان خیلی کیف داشت. عوامل پشت صحنه هم تیم خیلی خوبی بودند و حاشیه نداشتند. بازیگران نیز تقریبا کسانی بودند که از قبل می‌شناختم و همکاری با آنها خیلی دلپذیر بود.

صحبت‌های علی کریمی قبل از بازی با پرسپولیس

ایلناایلنا19 ساعت قبل

ویدیو؛ گل رامین رضاییان در جریان شکست ۲-۱ الشحانیه مقابل العربی

طرفداریطرفداری15 ساعت قبل
طرفداری- در جریان شکست خارج از خانه الشحانیه قطر با نتیجه ۲-۱ مقابل العربی، رامین رضاییان ۹۰ دقیقه برای تیمش به میدان رفت و در دقیقه ۷۴ از روی نقطه پنالتی گل تساوی تیمش را به ثمر رساند. در آن سوی میدان مرتضی پورعلی گنجی نیز ۹۰ دقیقه برای العربی به میدان رفت.
نودنود18 ساعت قبل
به گزارش وب‌سایت نود، این فصل دربی زودتر از همیشه میزبان هواداران سرخابی می‌شود. در این روزهای پرتب و تاب حالا دربی می‌تواند یک میهمان ناخوانده باشد. برای استراماچونی، شاید بزرگترین نگرانی گل خوردن تیم و عملکرد مدافعانش در هر سه بازی فصل باشد. فرشید اسماعیلینبودن فرشید اسماعیلی شاید برای پرسپولیسی‌ها دستمایه شوخی‌ باشد اما برای استقلالی‌ها مشکلی کاملا جدی است. زننده یکی از ۲ گل استقلال در این فصل نقش زیادی در حملات و طراحی‌های استقلال در فاز هجومی داشت.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


اسدالله عسگراولادی دعوت حق را لبیک گفت

6 روز قبلفارس4

فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

2 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

5 روز قبلعصر ایران2

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

3 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

3 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

3 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

3 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

4 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

4 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

4 روز قبلرکنا1