سمنان| «هیئت‌های مذهبی» و «محرم» فرصتی گران‌سنگ برای تبیین گام دوم انقلاب
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. فرهنگ
سمنان| «هیئت‌های مذهبی» و «محرم» فرصتی گران‌سنگ برای تبیین گام دوم انقلاب

سمنان| «هیئت‌های مذهبی» و «محرم» فرصتی گران‌سنگ برای تبیین گام دوم انقلاب

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مناسبت‌های مذهبی همچون محرم در حقیقت فرصتی برای اصلاح جامعه است؛ چراکه «حسین (ع) کشتی نجات و چراغ هدایت است» و بر اساس این حدیث باید به ترویج اسلام ناب محمدی پرداخته شود.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، در این میان علما، روحانیون، واعظان و مداحان به‌عنوان پرچم‌داران دین مبین اسلام در جامعه نقش و رسالتی بسیار خطیر بر عهده‌دارند و باید از فرصت محرم بهره گیرند و در کنار پرداختن به عزاداری برای سرور و سالار شهیدان و باران باوفایش به مسائل روز جامعه توجه کنند و به تبیین و بازگو کردن آن در جامعه بپردازند.

ایام محرم از سوی مسئولان امر باید به نحوی مدیریت شود که در آن ابعاد مختلف اخلاقی، اجتماعی، فرهنگی، تربیتی و عبادی و … موردتوجه مداحان، مبلغان دینی، سخنرانان و کارشناسان دینی قرار گیرد و نباید به‌گونه‌ای باشد که قیام امام حسین (ع) منحصر در عزاداری و سیاه‌پوش کردن شهرها و مساجد و تکیه‌ها و … شود.

ماه محرم بهترین فرصت برای تبیین بیانیه گام دوم انقلاب از سوی مبلغان دینی است

محرم؛ بهترین فرصت برای تبیین «گام دوم انقلاب»

معاون راهبری استان‌ها و ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: ماه محرم بهترین فرصت برای تبیین بیانیه گام دوم انقلاب از سوی مبلغان دینی است.

حجت‌الاسلام روح‌الله حزیراوی اظهار داشت: عملیات ملی محرم‌الحرام ازجمله برنامه‌هایی است که سازمان تبلیغات اسلامی برنامه‌ریزی‌های متعددی را در این قالب طرح‌ریزی کرده است.

وی بیان داشت: بیش از ۸۰ هزار هیئت مذهبی شناسنامه‌دار ثبت‌شده و چندین هزار هیئت که به شکل خودجوش و بدون پرونده فعالیت می‌کنند و موکب‌ها و تکیه‌هایی که برای بزرگداشت سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) برنامه‌های متعدد و متنوعی را طرح‌ریزی کرده‌اند.

وی با بیان اینکه فعالیت همه هیئت‌های مذهبی مورد بررسی قرار می‌گیرد گفت: تبیین بیانیه گام دوم انقلاب یکی از مهم‌ترین اهدافی است که از سوی سازمان تبلیغات اسلامی در ایام محرم‌الحرام پیگیری می‌شود.

معاون راهبری استان‌ها و ارتباطات سازمان تبلیغات اسلامی کشور عنوان کرد: یکی از محوری‌ترین موضوعاتی که در بیانیه گام دوم انقلاب بدان اشاره‌شده است سبک زندگی اسلامی و خانواده است که تبیین این موضوع از سوی مداحان و سخنرانان مذهبی مورد تأکید قرارگرفته است.

حجت‌الاسلام حزیراوی بیان داشت: چهار هزار و ۴۰۰ روحانی در کشور در ایام محرم فعالیت خواهند داشت و همین تعداد نیز مبلغ از شهرهای قم، مشهد و تهران به استان‌های مختلف کشور اعزام خواهند شد.

به گزارش تسنیم، همه‌ساله برنامه‌های ایام محرم با شور و حال و هوای خاصی در شهرها و محله‌های سراسر کشور برپا می‌شود؛ چه خوب است که این شور و حال معنوی را متصل کنیم به تحولی در رفتار، گفتار و اعمالمان.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار فرهنگی و هنری

محرم که با نام امام حسین (ع) عجین شده است؛ باید تجلی‌گاه تقویت باورها و عقاید دینی و مذهبی، دشمن‌شناسی، ترویج نیکی‌ها و نفی بدی‌ها، استکبارستیزی، گرفتن حق مظلوم از ظالم، دین‌شناسی، خداشناسی، خودشناسی، ولایت مداری و ایستادگی، صبر و مقاومت و … باشد.

تبیین بیانیه گام دوم انقلاب مورد توجه سخنرانان در ایام محرم باشد

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده برای برگزاری مراسم‌های متعدد و متنوع ایام محرم گفت: تبیین بیانیه گام دوم انقلاب باید مورد توجه سخنرانان در ایام محرم باشد.

حجت‌الاسلام علی شکری اظهار داشت: با توجه به نزدیکی به ایام محرم باید برنامه‌های اجرایی در این تیم ساماندهی شوند.

وی برقراری نظم در برپایی ایستگاه‌های صلواتی در ایام محرم در هر شهر و دیاری را ازجمله مواردی عنوان کرد که نیاز به ساماندهی دارند.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان سمنان تأکید کرد: با ایجاد نظم در برپایی ایستگاه‌های صلواتی از اخلال در نظم عمومی جامعه جلوگیری می‌شود.

حجت‌الاسلام شکری تأکید کرد: همه مردم باید در انجام هر چه‌بهتر و باکیفیت‌تر مراسم‌های ایام محرم به‌ویژه دهه نخست محرم نهایت همکاری را با مسئولان برگزارکننده برنامه‌ها داشته باشند.

وی با اشاره به اعزام روحانی و مبلغان دینی در ایام دهه نخست محرم به شهرستان‌های مختلف استان گفت: در مراسم‌های محرم از سخنرانان و مداحان مذهبی برجسته استفاده خواهد شد.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان سمنان با اشاره به اینکه سخنرانان باید به مسائل مختلف جامعه ازجمله اجتماعی و فرهنگی توجه لازم داشته باشند تأکید کرد: یکی از مهم‌ترین محورهای سخنرانی سخنرانان تبیین بیانیه گام دوم انقلاب است.

حجت‌الاسلام شکری بیان داشت: نباید هیئت‌های عزاداری در نظم عمومی اخلاق ایجاد کنند و دسته روی‌های عزاداری باید با نظم خاصی انجام شوند.

محرم در دل خود هزاران درس و پیام انسان‌ساز و جامعه‌ساز دارد که باید متولیان آن بدان بپردازند و آحاد مردم را از آن مطلع سازند.

آنچه باید در این میان بدان توجهی جدی داشت؛ هدف سیاسی مهم امام حسین (ع) از واقعه عاشوراست. امروز باید به این نکته توجه شود که امام حسین (ع) خون مطهر خود و اطرافیان خود را فدا کردند تا طنین ندای اسلام ناب محمدی برای قرن‌ها در دنیا بپیچد و بنابراین واعظان و هیئت‌های مذهبی باید ادامه‌دهنده این راه باشند و بیانیه گام دوم درواقع نسخه‌ای مهم برای استمرار و رسیدن به چشم‌اندازهای یک حکومت اسلامی بر اساس ارزش‌های اسلام ناب محمدی است.

زکیه زکی

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

حمیدجان! با هر خائنی روی تشک نرو! +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز17 ساعت قبل
فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴حمید سوریان پرافتخار ما اما نائب رئیس فدراسیون کشتی ایران است. با هر رذل و خودفروخته‌ای روی تشک نمی‌روند. با خبرنگارانی که هیکل‌شان آغشته به جوهر خیانت است، دست نمی‌دهند و حتی به گفت و گو نمی‌نشینند. رستم پور خبرنگار اینترنشنال سعودی است، مترصد فرصت است تا علیه ورزش این کشور دسیسه کند و پاداشش را از ملک سلمان بگیرد. حمید جان با هرکسی روی تشک نرو.

فیلمی از کودکان اسیر ایرانی در زندان‌های عراق

فراروفرارو1 روز قبل
فیلمی از آرشیو تلویزیون فرانسه از اردوگاه اسرای ایرانی در عراق نشان می‌دهد که تعداد زیادی از این اسیران، کودکان نابالغی هستند که در زمان جنگ به اسیر شده و در خاک دشمن دوران اسارتشان را می‌گذرانند. این فیلم تلخ را مشاهده کنید.
برنابرنا15 ساعت قبل
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: پس از واریز حقوق شهریور ماه، پرداخت بخشی از معوقات فرهنگیان آغاز می‌شود که پیشنهاد آموزش و‌پرورش پرداخت ۵۰ درصد از معوقات سال گذشته است. به گزارش گروه روی خط رسانه‌های خبرگزاری برنا؛ علی الهیار ترکمن، درباره این موضوع که قرار است در هفته‌های آینده چه میزان از بدهی ۹۰۰ میلیارد تومانی آموزش‌وپروش به فرهنگیان پرداخت شود، اظهار‌کرد: وزیر آموزش و پرورش رایزنی‌هایی با سازمان برنامه و بودجه و خزانه کشور داشته است و آنها قول داده‌اند ۵۰ درصد معوقات سال گذشته را روزهای آینده به آموزش‌وپرورش پرداخت کنند. وی افزود: هم اکنون خزانه و سازمان برنامه و بودجه، بحث پرداخت حقوق شهریور ماه را دارند و ما هم باید تلاش کنیم حقوق شهریور فرهنگیان به موقع پرداخت شود. معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: سازمان برنامه و بودجه وخزانه به ما قول داده‌اند بعد از پرداخت حقوق شهریور ماه که بار مالی خزانه کمتر شد بخشی از معوقات را پرداخت کنند و پیشنهاد آموزش و‌پرورش پرداخت ۵۰ درصد معوقات است و‌به هر حال مجموعه پرداختی‌هایی را به صورت قطعی خواهیم داشت. پیش از این علی الهیار ترکمن از ۶۵۰ میلیارد تومان بدهی بابت مطالبات حق‌التدریس معلمان و ۲۵۰ میلیارد تومان برای حقوق معلمان خرید خدمات خبر داده بود.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی گفت: بیش از ۸۰ درصد دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور در رشته‌های دکترای حرفه‌ای گروه پزشکی تحصیل می‌کردند که بیش از ۶۶۰۰ نفر را شامل می‌شود و بیشترین آن‌ها در مجارستان، هندوستان، روسیه، قبرس و بلاروس به تحصیل اشتغال داشتند. در سال ۹۶، ۶۲۴ نفر متقاضی انتقال از خارج به داخل کشور بودند در حالی که این عدد در سال ۱۳۹۷ بدنبال مشکلات پدیدآمده بر سر راه انتقال ارز به ۲۸۲۴ نفر رسید، از این میان ۱۷۴۱ نفر تا پایان سال ۹۷ مصاحبه شده و با انتقال ۱۳۶۵ نفر از آن‌ها موافقت شده بود. دکتر جهانپور گفت:: البته اصل موضوع انتقال دانشجویان شاغل به تحصیل خارج به داخل موضوع جدیدی نیست لکن از ابتدای سال ۲۰۱۹ امکان انتقال به داخل کشور با اطلاع رسانی قبلی، ممنوع شده است. در مورد شرایط انتقال به داخل نیز تنها شرط تسهیل شده کاهش حداقل واحد‌های گذرانده شده از ۷۲ واحد به ۳۶ واحد بوده و البته شرط مصاحبه به شروط قبلی انتقال به داخل افزوده شده است. جهانپور در پایان افزود: در این راستا، کماکان انتظار می‌رود دانشجویان، خانواده‌ها و افرادی که به موارد مشکوک یا پیشنهاد‌هایی از این دست برخورد می‌کنند، اطلاعات خود را به حراست یا بازرسی دانشگاه‌های علوم پزشکی و مرکز حراست و یا اداره کل بازرسی وزارت بهداشت منعکس کنند.
برنابرنا1 روز قبل
نمایش «زیبایی گاهی زن است» به کارگردانی سهراب حسینی و تهیه کنندگی رامبد جوان روی صحنه رفت. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ شامگاه پنجشنبه ٢٨ شهریور، پانته آ بهرام، نرگس آبیار، روح‌الله آبیار، هوشنگ گلمکانی، محمد فرنود، نادر مشایخی، امیرحسین رستمی، محمدعلی آهنگران، نگار عابدی، محمود شهریاری، دیبا زاهدی، حسن هندی، مهرزاد دانش، افسانه کمالی، میثم یوسفی، حسین غیاثی، محمدرضا مقدسیان، مازیار رضاخانی، مصطفی قدیری و جمعی از همکاران حوزه رسانه و منتقدان سینمایی در پردیس تئاتر شهرزاد حضور پیدا کردند تا به تماشای نمایش «زیبایی گاهی زن است» به کارگردانی سهراب حسینی و تهیه‌کنندگی رامبد جوان بنشینند. نمایش «زیبایی گاهی زن است» با بازی هومن برق نورد، بهاره افشاری و ویدا جوان هر شب ساعت ٢٠:٣٠ در سالن ارکیده پردیس تاتر شهرزاد روی صحنه می‌رود. این تئاتر اثری روانکاوانه در باب مناسبات عاشقانه‌ زن و مردی‌ است که به طور اتفاقی در مسیر زندگی یک‌دیگر قرار می‌گیرند و با تصمیمی ناگهانی از هم جدا می‌شوند.

بدون تعارف با «معلم فداکار من»

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، متن گفتگوی علی رضوانی خبرنگار «بدون تعارف» با «معلم فداکار من» به این شرح است: مجری: شما را باید آقا معلم صدا کنیم؟ میهمان: بلهمجری: از چند سالگی شما معلم شدید؟ میهمان: الآن تقریبا ۱۰ سال. مجری: یعنی چی‏، چی جوری؟ میهمان: بعد دیگه همین جور از حقوق خودم‏، حقوق خودم هم اون موقع خیلی نبود. مجری: خانمت هم قبول کرد؟ میهمان: آره دیگه اومدیم تهران دیگه. یعقوب: بدون تعارف با معلم فداکار من. مجری: الآن چی؟ الآن به خودت نمی‌گی دیگه من هر چه قد وظیفه داشتم انجام دادم دیگه به من ربطی نداره.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

5 روز قبلخبرآنلاین3

پیشنهاد تامین مالی طرح‌های اقتصادی ایران به چین و روسیه/ خط اعتباری ۴۰۰ میلیارد دلاری در کار نیست

2 روز قبلاقتصاد آنلاین1

نشست خبری سخنگوی نظامی عربستان «فاجعه رسانه‌ای» بود

3 روز قبلاقتصادنیوز1

توهین مجری وطن‌فروش، به مجری محبوب ایرانی +عکس

5 روز قبلجام نیوز1

پاسخ به اعتراضات به‌حق کارگران هپکو ضرب و شتم آنان بود؟

5 روز قبلپوشش خبری1

مجروحیت ۴ مامور نیروی انتظامی بر اثر درگیری با اشرار + فیلم

5 روز قبلباشگاه خبرنگاران1

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

5 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

5 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

5 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

5 روز قبلنود1