حق ساخت فیلم Metro ۲۰۳۳ به شرکت Gazprom Media رسید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. زوم‌جی
  4. اجتماعی
حق ساخت فیلم Metro ۲۰۳۳ به شرکت Gazprom Media رسید

حق ساخت فیلم Metro ۲۰۳۳ به شرکت Gazprom Media رسید

زوم‌جیخبرگزاری زوم‌جی |
شرکت Gazprom Media حق و حقوق ساخت فیلم مورد انتظار مترو 2033 (Metro 2033) را به دست آورده است و قصد دارد طبق سلیقه نویسنده رمان‌ها، بسازد.

در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، براساس گزارشی که سایت خبری هالیوود ریپورتر منتشر کرده است، شرکت Gazprom Media اخیرا حق ساخت و پخش فیلم Metro 2033 (مترو ۲۰۳۳) را به دست آورد. پیش از این، شرکت سونی به همراه شرکت MGM در تلاش بودند تا این سری رمان علمی-تخیلی پساآخرالزمانی را اقتباس کنند و به روی پرده سینماها ببرند. این سری رمان که توسط نویسنده‌ای به نام دیمیتری گلوخوفسکی نوشته شده است، به‌صورت گسترده در انواع مختلف رسانه ساخته شد؛ به‌طور مثال رمان‌های اسپین آفی، داستان‌های کوتاه و رمان‌های گرافیکی و همچنین یک سه‌گانه بازی‌های ویدیویی که خود گلوخوفسکی هم در ساخت آن همکاری داشت.

این بازی‌های ویدیویی بعد از عرضه نقدها و امتیازات بسیار خوبی را از طرف منتقدان مختلف دریافت کردند و توانستند در تمام پلتفرم‌های بازی، فروش بسیار زیادی داشته باشند و موفقیت‌های زیادی را به دست بیاورند. Gazprom Studios که یک استودیو روسی محسوب می‌شود، با شرکت‌های تولیدی مختلفی مانند TNT Premier Studios، TV-۳ Channel و همچنین Central Partnership تیمی را تشکیل می‌دهند تا با کمک یکدیگر بتوانند این اثر اقتباسی و مورد انتظار را بسازند. در تلاش قبلی که شرکت‌ها قصد ساخت فیلم مترو ۲۰۳۳ را داشتند، اف. اسکات فریزیر، کارگردان فیلم Triple X: The Return of Xander Cage (سه ایکس ۳: بازگشت زندر کیج)، برای کارگردانی این اثر انتخاب شده بود.

اما گلوخوفسکی شدیدا با این انتخاب مخالفت کرد زیرا متوجه شده بود که این استودیو قصد دارد تا داستان را آمریکایی کند. از همین رو، او به‌طور کلی با این ایده مخالفت کرد و معتقد بود که تعداد زیادی از این المان‌ها و عناصر، در این داستان به خوبی کار نمی‌کنند و همه چیز را به هم می‌ریزند. گلوخوفسکی در طی یکی از مصاحبه‌هایش اینگونه درباره این پروژه صحبت کرد:

مترو ۲۰۳۳ اولین رمان است. این رمان نقش بسیار مهم و ویژه‌ای را در زندگی من ایفا کرد. با اینکه در طی این سال‌ها، شرکت‌ها با پیشنهاد‌های بسیار زیادی به سراغ من آمدند تا بتوانند داستان این رمان را به روی پرده سینماها ببرند، اما من تمام آن‌ها را برای ۱۰ سال رد کردم. اما حالا من بالاخره با تیمی آشنا شدم که می‌توانم با خیال راحت داستان مترو را در اختیار آن‌ها قرار دهم. مشخص شد که اهداف و جاه‌طلبی‌های ما شبیه به هم هستند؛ ما هر دو قصد داریم تا یک بلاک باستر در سطح جهانی خلق کنیم و حتی آنهایی که هر سه قسمت سه‌گانه را مطالعه کردند و با قلبشان این داستان را می‌شناسند، عاشق آن بشوند.

حق ساخت فیلم Metro ۲۰۳۳ به شرکت Gazprom Media رسید - 5

داستان این کتاب و فیلم مخصوص به آن، در سال ۲۰۳۳ جریان دارد. جهان به‌طور کامل به آواره و خرابه تبدیل شده است. بشریت تقریبا در آستانه انقراض قرار دارد. شهرهای نیمه‌ویران شده به خاطر پرتوها کاملا غیرقابل سکونت شده‌اند. آن‌ها می‌گویند که فراتر از مرزهای آن‌ها، بی‌نهایت بیابان‌های سوخته و باقیمانده‌ی جنگل‌های نابود شده، قرار دارد. بازماندگان هنوز از گذشته، بشریت و عظمتی را که داشت، به یاد دارند. اما آخرین بقایای تمدن و انسانیت در حال حاضر تبدیل به یک خاطره بسیار دور شده است؛ چیزهایی مانند اسطوره و افسانه.دیمیتری گلوخوفسکی معتقد است که سلیقه او و شرکت Gazprom هم‌سو است و آنها قصد دارند اثری باب طبع طرفداران بسازند

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران

بیشتر از ۲۰ سال است که از پرواز آخرین هواپیمایی که از زمین بلند شده است، می‌گذرد. ریل‌های زنگ‌زده کم کم در حال تبدیل به پوچی و نابودی هستند. دیگر همه جا خالی و بی سروصدا شده است و مکان‌هایی که در گذشته پر بود از اخبار مربوط‌به توکیو، نیویورک و بوئنوس آیرس در حال نابود شدن است و هیچ خبر خوبی را اعلام نمی‌کنند. انسان‌هایی که قبلا زمین را می‌چرخاندند، دیگر هدایت و سرپرستی آن را به افراد دیگری سپرده‌اند؛ افرادی که بر اثر تابش جهش یافته شده‌اند و بهتر از دیگران می‌توانند با این جهان سازگار شوند. زمان انسان‌ها دیگر به پایان رسیده است.

تقریبا چیزی حدود چند صد نفر روی زمین زنده هستند و همچنان زندگی می‌کنند و نمی‌دانند که آیا فقط خودشان تنها بازمانده هستند یا خیر. آن‌ها در منطقه مترو مسکو زندگی می‌کنند؛ بزرگ‌ترین پناهگاه حملات هوایی که تا به امروز ساخته شده است. اینجا، آخرین پناهگاه بشریت است. ایستگاه‌ها تقریبا تبدیل به ایالت‌های بسیار کوچک شده است. مردم آن‌ها ازطریق ایده‌ها، مذهب‌ها، فیلترهای آب یا نیاز ساده‌ای برای دفع حمله دشمن درکنار یکدیگر جمع و با هم متحد می‌شوند. دنیایی است بدون فردا؛ دنیایی که هیچ جایی برای آرزو داشتن، برنامه‌ریزی و امیدوار بودن، ندارد.

احساسات دیگر جای خود را به غریزه دادند که حالا هم مهم‌ترین و اصلی‌ترین غریزه، بقا است. بقا در هر شرایطی و به هر قیمتی. VDNKh شمالی‌ترین ایستگاهی است که در این خط قرار دارد و افرادی در آن ساکن هستند. آن‌جا یکی از بهترین ایستگاه‌های مترو بود که هنوز هم جای امنی محسوب می‌شود. اما حالا یک تهدید جدید و وحشتناک ظاهر شده است. ارتیوم یک مرد جوان است که در VDNKh زندگی می‌کند. او وظیفه دارد که به قلب متروپلیس افسانه‌ای نفوذ کند و به همه هشدار دهد که یک خطر بسیار ترسناک در حال آمدن است. او آینده را با دستانش در ایستگاه بومی خود نگه می‌دارد؛ کل مترو و شاید کل بشریت به او نگاه می‌کنند.

فیلم‌برداری فیلم Metro ۲۰۳۳ در تاریخ نامشخصی در سال آینده آغاز می‌شود و برنامه‌ریزی شده که این اثر در تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۲۲ (۱۱ دی ۱۴۰۰) به روی پرده سینماها برود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

زیستن در گودال‌ ارباب‌ها؛ یک زندگی عجیب در حاشیه تهران (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران14 ساعت قبل
اینجا عفونت ادراری گرفته‌اند، حمام ندارند و دستشویی‌های مشترک آنها رامبتلا به بیماری‌های عفونی زنان کرده و آب خوردنشان را باتانکر می‌آورند. کیفیت پایینکیفیت خوبعصرایران - زینب کریمی، حسن ظهوری؛ محمودآباد روستایی آباد است اما مشکلات حاشیه‌اش آن رابدنام کرده است. مهاجران فصلی به دلیل بیکاری به اینجا می‌آیند و دربدترین شرایط زندگی می‌کنند. ازهیچ نهاد و سازمانی هم خدمات نمی‌گیرند. آنان از سر فقر زندگی در این شرایط سخت راپذیرفتند و کسی هم نیست که به دادشان برسد.

دادگاه رسیدگی به پرونده اخلال در نظام توزیع دارو

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
پلاتوی یوسف سلامی از جلسه دادگاهکد ویدیو دانلود فیلم اصلیپخش زنده دادگاه شبنم نعمت زادهنخستین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت زاده، احمدرضا لشگری پور و شرکت توسعه دارویی رسا از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت پخش زنده می‌شود. ‏هم اکنون این دادگاه آغاز شده در حال پخش از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت است. این دادگاه به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شده است. نشانی تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت، www. simayeedalat. com است. نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت زاده، احمدرضا لشگری پور و شرکت توسعه دارویی رسا از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت پخش زنده می‌شود. ‏هم اکنون این دادگاه آغاز شده در حال پخش از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت است. این دادگاه به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شده است. نشانی تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت، www. simayeedalat. com است.

اشتباهی که گوشه‌ای از صادرات کشور را فلج کرد

صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
کارخانه‌ای که قالب‌های بتنی برج میلاد، مترو و سدهای مختلف را تولید کرده است، خط تولیدش به ضایعات تبدیل شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کارخانه‌ای که تولیداتش به ده کشور صادر می‌شد و کشورمان را از واردات برخی محصولات صنعتی بی نیاز می‌کرد، شرمنده بیش از هزار کارگری است که از کار بیکار شده‌اند.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
"من برای یک روضه اگر هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام. خیلی ماشین‌ها را دوست داشتند سوار شوند، ولی سوار نمی‌شوند. در عین حال که حلال‌ترین پول را این پول می‌دانم. روضه‌خوان برای حضرت روضه خواند و حضرت به او صله داد. صله خوب است؛ حلال‌ترین پول است منتهی من دنبال آن صله قیامتی هستم.

تسهیل بازگشت زائران اربعین با سامانه تردد

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
مدیر پشتیبانی موکب اینترنتی انصار اربعین در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، گفت: همه زائران اربعین حسینی برای بازگشت به شهر‌های خود باید با ثبت نام در سامانه اینترنتی «ای تردد» و تعیین اتوبوس برگشت، زمان خود را مدیریت کنند. محمدجواد فائض پوروی با بیان اینکه این سامانه با همکاری سازمان حج و زیارت و مشارکت همه دستگاه‌ها از جمله سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و وزارت راه و شهرسازی برای هماهنگی زمان بازگشت طراحی شده است، گفت: زائران حسینی از هم اکنون می‌توانند در سامانه www. etaradod. ir نام نویسی کنند و بعد از حضور در کربلای معلی و نجف اشرف از طریق مانیتور‌های نصب شده در موکب‌های مختلف، زمان بازگشت خود را انتخاب و در قالب کاروان، اتوبوس برگشت به شهر‌های خود را انتخاب کنند. وی افزود: هم اکنون بیش از ۱۲ هزار اتوبوس برای انتقال زائران حسینی به شهر‌های خود در این سامانه پیش بینی شده است و بعد از نام نویسی زائران و تعیین شهر‌های برگشت، اطلاعات زائران توسط گروه‌های کارشناس موکب انصار اربعین در اختیار سرپرست کاروان قرار می‌گیرد و زمان بازگشت از همه مرز‌های غربی به داخل نیز اطلاع رسانی می‌شود تا از ازدحام زائران و شلوغی مرز‌های ورودی کشور در زمان بازگشت پرهیز شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین21 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- مدیر کل پیش‌بینی سازمان هواشناسی از آغاز بارش‌ها در کشور از آبان ماه خبر داد و گفت: بارش‌ها در سال جاری به نسبت سال گذشته کاهش می‌یابد. احد وظیفه مدیر کل پیش‌بینی سازمان هواشناسی در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان با اشاره به وضعیت جوی کشور طی هفته‌های آینده گفت: تا هفته آینده بارشی در مناطق مرکزی، غربی، شمال شرق کشور رخ نمی‌دهد. وی با بیان اینکه آبان ماه، ماه پربارشی برای کشور محسوب می‌شود، تصریح کرد: دامنه‌های جنوبی البرز و مناطق مرکزی در آبان بارش‌های باران را تجربه خواهند کرد. وظیفه با تاکید بر اینکه بیشتر از سال گذشته بارش باران در کشور نخواهیم نداشت، گفت: بارش باران در سال گذشته بیش از حد نرمال بود و اکنون مدل اقلیمی این موضوع را نشان نمی‌دهد. مدیر کل پیش‌بینی سازمان هواشناسی با بیان اینکه طی دو هفته آینده اولین سیستم پاییزی را در شمال غرب کشور خواهیم داشت، گفت: در تهران و نیمه مرکزی، غربی و شمال شرق کشور بارش باران در دو هفته آینده پیش بینی نمی‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر