برگزاری انتخابات قانونمند و بی طرفانه وظیفه اصلی است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اقتصادی
برگزاری انتخابات قانونمند و بی طرفانه وظیفه اصلی است

برگزاری انتخابات قانونمند و بی طرفانه وظیفه اصلی است

مهرخبرگزاری مهر |
ساری - استاندار مازندران، پیش شرط مشارکت سیاسی مردم را نشاط اجتماعی در جامعه دانست و برگزاری انتخابات قانونمند و بی طرفانه را وظیفه اصلی برشمرد.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد حسین زادگان عصر شنبه در جلسه ستاد انتخابات استان اظهار داشت: در سال جاری به دلیل تحریم‌های اقتصادی ظالمانه نسبت به سال‌های گذشته انتخابات سختی را پیش رو داریم اما مردم بصیر و آگاه ایران اسلامی با مشارکت حداکثری و پرشور خود در انتخابات، همانند گذشته در کنار نظام و دولت خواهند ماند و نقشه‌های شوم دشمنان را نقش برآب خواهند کرد.

وی با بیان این که مردم مازندران همیشه مشارکت بالایی در انتخابات دارند و میزان مشارکت آنان در انتخابات از نرم کشوری بالاتر قرار داشته است، افزود: با اجرای برخی برنامه‌ها و پروژه‌های اولویت دار و ارایه خدمات بدون صرف اعتبار می‌توان خدمت رسانی به مردم را تسریع کرد.

وی با بیان این که دلایل و عوامل مشکلات اقتصادی باید به صورت شفاف و صادقانه با مردم در میان گذاشته شود، خاطرنشان ساخت: رسانه‌های جمعی در این راستا و بویژه برای اقناع سازی جامعه در مورد نقش تحریم‌های ظالمانه در شرایط اقتصادی می‌توانند موثر عمل کنند.

خبری: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان | تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

استاندار مازندران با اشاره به این که پیش شرط مشارکت سیاسی، نشاط اجتماعی است، اظهار داشت: در مازندران از ظرفیت اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی، ورزش و جوانان و دستگاه‌های فرهنگی و تبلیغی در راستای تقویت امید و نشاط اجتماعی استفاده کردیم.

وی جامعه روستایی را در مشارکت حداکثری انتخابات مهم تلقی کرد و با بیان این که دهیاران نقطه اتصال دولت با مردم هستند، گفت: برگزاری قانونمند و بی طرفانه انتخابات، وظیفه اساسی است و در انتخابات، نص صریح قانون تعیین کننده همه چیز است.

استاندار مازندران با بیان این که اعضای ستاد انتخابات باید بر اساس مشی قانون حرکت کنند، تاکید کرد: باید بر این اساس مانع هرگونه قانون گریزی شوند و با تبلیغات زودهنگام برخورد قانونی نمایند.

به گفته وی، نماینده فرمانداران باید بر قوانین انتخابات، اشرافیت کامل داشته باشند و بیطرفی آنان محرز باشد، اعضای ستاد انتخابات نیز در دوره‌های آموزشی وزارت کشور شرکت کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها