صدا و سیما نشد؛ برندگان برنامه را لجن مال کنید!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. فرهنگ
صدا و سیما نشد؛ برندگان برنامه را لجن مال کنید!

صدا و سیما نشد؛ برندگان برنامه را لجن مال کنید!

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
کسانی هم ممکن است اندازه آب کش کردن برنج و هم زدن محتوای آن، و یا برداشتن و گذاشتن دیگ روی گاز کمک کنند. حتی ممکن است کسی کاری از او ساخته نباشد و همدلانه تماشاچی ماجرا شود.

به گزارش مشرق، محمد ایمانی تحلیلگر مسائل سیاسی و فعال رسانه‌ای در کانال تلگرامی خود نوشت:

وقتی یک دیگ غذا بار گذاشته می‌شود، هر کس ممکن است کمکی بکند. یکی دیگش را بیاورد و دیگری برنج و روغن و گوشتش را، و سومی اجاق گازش را و چهارمی نمک و ادویه‌اش.

کسانی هم ممکن است اندازه آب کش کردن برنج و هم زدن محتوای آن، و یا برداشتن و گذاشتن دیگ روی گاز کمک کنند. حتی ممکن است کسی کاری از او ساخته نباشد و همدلانه تماشاچی ماجرا شود.

اما می‌دانید کار زذیلانه چیست؟ این که کسی یا کسانی بخواهند موش یا فضله آن را در دیگ بیاندازند و دست پخت جمع را آلوده کنند و از چشم بیندازند!

برنامه عصر جدید در شبکه سوم سیما با موج اجتماعی یی که به راه انداخت، گل کرد. چند ده میلیون نفر در حالی طی چند ماه اخیر پیگیر این برنامه بودند که شبکه‌ای سازمان یافته اصرار داشت سیما را به طور اعم و شبکه سه را به طور خاص فاقد مخاطب معرفی کند.

صدا و سیما نشد؛ برندگان برنامه را لجن مال کنید! - 6

عصر جدید و قوت و ضعف‌های آن را می‌شود نقد کرد و باید هم نقد کرد تا بهتر شود؛ همین طور صدا وسیما را. اما شبکه تخریب سازمان یافته، که در نبردی خود ساخته به افکار عمومی باخت، اکنون می‌کوشد با دامن زدن به حواشی، اصل آن اتفاق و اقبال عمومی را به حاشیه ببرد.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار فرهنگی و هنری

این طیف اکنون ذره بین دست گرفته‌اند تا با جوریدن احوال یا آلبوم‌های شخصی برخی شرکت کنندگان یا برندگان، حاشیه بسازند و چنین القا کنند که آنها صد در صدی هم مقید به هنجارها نیستند. این جماعت همانند که ادعا می‌کنند به حریم خصوصی افراد کاری نداشته باشید.

نمی‌گویند هم که دردشان از کجاست. گویا مردم را کم حافظه می‌شمارند. اینها همان شبکه‌ای هستند که روزی القا کردند اگر مدیر شبکه‌ای تغییر کند یا اداره برنامه‌های ملی از انحصار فلان مجری ورزشی یا بهمان مجری سینمایی و هنری خارج شود، صدا و سیما کن فیکون می‌شود و مخاطبانش ریزش می‌کنند.

پس از تغییرات هم، به صف شدند تا بگویند مردم، تلویزیون ملی را نمی‌بینند. برخی بازیگران درجه چندم را هم با لظایف الحیل به شبکه‌های آلوده‌ای ماهواره‌ای بردند تا ادعایشان را باور پذیر کنند. اما حالا اغلب آن بازیگران ابراز پشیمانی می‌کنند و واسطه می‌تراشند که برگردند.

در این حیص و بیص، گل کردن برنامه عصر جدید آن هم با مشارکت خود مردم، نقض غیر قابل چون و چرای ادعای اردوگاه دروغ بود. فارغ از این که به درستی انتظار داشته باشیم عصر جدید در آینده و در عرصه الگوسازی، ارتقا پیدا کند و هرچه ایرانی‌تر، اسلامی‌تر و معطوف به ظرفیت‌های پیشرفت ملی شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رادیو نابینایان

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
اعتلای فرهنگ و هنر با تلاش کم بینایان و نابینایان؛ رادیو نابینایانامید، تلاش و پشتکار عزیزان کم بینا و نابینا در جهت اعتلای فرهنگ و هنر زیباترین اتفاقی است که در سوینا رقم می‌خورد

خواب تابستانی کتاب‌ها و دغدغه کاغذ

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل

ساخت قطعات تحریمی در ایران

صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ یکی از شرکتهای مستقر در برج فناوری دانشگاه امیر کبیر از سال ۹۳ بر روی طراحی قطعات و تجهیزات مکانیکی پمپهای خاص و ابزار دقیق متمرکز شده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
برنامه «مشق احسان» در دکور برنامه خود از تصویر یک زن بی‌حجاب در حال دوچرخه سواری استفاده کرد اما دقایقی پس از شروع برنامه، مجری جای خود را تغییر داد تا تصویر دیده نشود! در ادامه تصویر مربوط به قبل و بعد سانسور را می‌بینید:
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
دوکبوتر، دوبرادر* فیلم «تویی که نمی‌شناختمت» به کارگردانی ابراهیم سلطانی فر شنبه ۳۰ شهریور ساعت ۲۱ از شبکه نمایش پخش می‌شود. این فیلم محصول سال ۱۳۶۹ روایت دو برادر است که به فاصله یک ساعت بعد از هم متولد شده‌اند و پدر خود را متقاعد می‌سازند که با رفتن آن دو به جبهه موافقت کند. عطر بهار نارنج، یادآور جبهه و جنگ*فیلم «شیدا» محصول ۱۳۷۷ به کارگردانی کمال تبریزی روز پنجشنبه ۴ مهرماه پخش خواهدشد. *فیلم «پرواز درشب» محصول ۱۳۶۵ به کارگردانی رسول ملاقلی پور روز جمعه ۵ مهرماه پخش می‌شود. *فیلم «ویلایی‌ها» به کارگردانی منیر قیدی محصول ۱۳۹۵ پنجشنبه ۱۱ مهرماه از این شبکه پخش می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

3 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

5 روز قبلعصر ایران2

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

3 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

3 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

3 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

3 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

4 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

4 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

5 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

5 روز قبلرکنا1