مدرسه کسب و کار در دانشگاه امیرکبیر ایجاد می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
مدرسه کسب و کار در دانشگاه امیرکبیر ایجاد می‌شود

مدرسه کسب و کار در دانشگاه امیرکبیر ایجاد می‌شود

مهرخبرگزاری مهر |
با انعقاد تفاهم نامه میان اتاق بازرگانی تهران و دانشگاه امیرکبیر به زودی مدرسه کسب و کار در دانشگاه امیرکبیر راه اندازی می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم امضای تفاهم نامه دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی تهران در خصوص تاسیس مدرسه کسب و کار با حضور مسئولان دانشگاه و مسئولان اتاق بازرگانی امروز در ساختمان فارابی دانشگاه امیرکبیر برگزار شد.

تربیت نیروهای متخصص و کارآفرین مورد نیاز اتاق، ارتقا سطح علمی مدیران و متخصصین شاغل در بخش بازرگانی، صنعت، معدن و کشاورزی، طراحی شیوه‌های نوین آموزش متناسب با نیازهای اتاق، ارائه دوره‌های تخصصی کاربردی-بین المللی با همکاری مراکز علمی معتبر خارج از کشور برای متخصصین داخلی و خارجی و ایجاد و توسعه دوره‌های بین رشته‌ای کاربردی از جمله وظایف و اهداف مندرج در این تفاهم نامه به شمار می‌رود.

همچنین در این تفاهم نامه بر مشارکت در پروژه‌های تحقیقاتی، کاربردی و فناورانه مورد نیاز اتاق، اجرای پروژه‌های کلان ملی، بین المللی و مدیریتی مرتبط با اتاق، همکاری در بررسی و نظارت بر طرح‌های پژوهشی، فناوری و آموزشی از قبیل پسادکتری و حمایت از پایان نامه‌های مورد نظر اتاق و ایجاد مرکز نوآوری و مهارت افزایی مرتبط با نیازمندی‌های محیط کسب و کار تاکید شده است.

در سایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

ارکان مدرسه کسب و کار شامل دو بخش آموزش (دانشکده‌ها) و پژوهش (مرکز تحقیق توسعه و سیاست گذاری) است که تربیت نیروهای متخصص در حوزه‌های مورد نظر و برگزاری دوره‌های آموزشی تحصیلات تکمیلی مرتبط وظیفه اصلی این بخش به شمار می‌رود.

در بخش پژوهش نیز تاسیس مرکز تحقیقات و در کنار آن کرسی‌های آکادمیک در زمینه‌های توسعه، سیاستگذاری، سیستم‌های اقتصادی و تمامی امور مرتبط با اتاق در جهت مساله یابی و حل مسائل کلان کشور در بلند مدت تاکید شده است.

یکی از وظایف اصلی طرفین قرارداد حمایت از توسعه کسب و کارهای نوپا و دانش بنیان و تقویت ارتباط آن با صنعت است که بر این اساس قرار است با اختصاص فضای مناسب در پردیس مدرسه کسب و کار ایجاد شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پشت دیوار عمارت

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل

دادگاه رسیدگی به پرونده اخلال در نظام توزیع دارو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پلاتوی یوسف سلامی از جلسه دادگاهکد ویدیو دانلود فیلم اصلیپخش زنده دادگاه شبنم نعمت زادهنخستین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت زاده، احمدرضا لشگری پور و شرکت توسعه دارویی رسا از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت پخش زنده می‌شود. ‏هم اکنون این دادگاه آغاز شده در حال پخش از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت است. این دادگاه به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شده است. نشانی تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت، www. simayeedalat. com است. نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات شبنم نعمت زاده، احمدرضا لشگری پور و شرکت توسعه دارویی رسا از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت پخش زنده می‌شود. ‏هم اکنون این دادگاه آغاز شده در حال پخش از تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت است. این دادگاه به ریاست قاضی مسعودی مقام برگزار شده است. نشانی تلویزیون اینترنتی سیمای عدالت، www. simayeedalat. com است.
ایمناایمنا1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، برخی از مورخان و باستان شناسان منبت کاری را به قبل از پادشاهی ساسانیان نسبت می‌دهند که می‌تواند نشان دهنده قدمت این هنر در ایران زمین باشد و حال در میدان نقش جهان که میزبان همیشگی گردشگران است نمایشگاهی از این هنر برپا شده است تا هنر منبت از یادها نرود هنری که با هیچ دستگاه و ماشینی ساخته نشده و دستان توانمند هنرمندان خالق آن‌ها بوده است. محسن دهقان در گفت و گو با خبرنگار ایمنا این نمایشگاه می‌گوید: آثار منبت چوب همگی کار دست است و به خواسته میراث این نمایشگاه برگزار شده تا از صنایع دستی به خصوص منبت حمایت شود. مسئول برگزاری این نمایشگاه با بیان اینکه این آثار با چوب راش و گردو درست شده است ادامه می‌دهد: استقبال از نمایشگاه خوب بوده اما اگر محلی همیشگی برای این آثار باشد استقبال بهتری خواهیم داشت چرا که از نظر مسافران و گردشگران جای صنایع دستی چوبی در کنار صنایع دستی اصفهان به چشم می‌آید. وی خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این نمایشگاه زنده نگه داشتن هنر منبت کاری و صنایع دستی چوبی بوده است. به گزارش ایمنا، این نمایشگاه تا تاریخ ۲۹ شهریور ماه از ساعت ۱۰ لغایت ۲۰ در مکان نقش خانه هنرهای سنتی اصفهان واقع در میدان امام (ره)، جنب مسجد شیخ لطف اله مورد بازدید عموم قرار خواهد گرفت.

انتقال سینه به سینه تجربیات فرماندهان نیروی هوایی به نسل بعد + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران21 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، همایش فرماندهان نیروی هوایی برای انتقال تجربیات دوران دفاع مقدس به جوانان برگزار شده است. بیشتر بخوانید: بدون تعارف با بزرگمرد دوران دفاع مقدس + فیلمانتهای پیام/
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
این در حالی است که هزینه لباس فرم دانش‌آموزان دختر و پسر در مناطق مختلف متفاوت است. ما این هزینه را به سختی پرداخت کردیم اما واقعا لازم است هر سال لباس و روپوش دانش‌آموزان تغییر کند. «مادر یک دانش‌آموز دختر پایه سوم ابتدایی هم درباره هزینه‌های جانبی مدرسه فرزندش می‌گوید: «پارسال لباس فرم مدرسه آبی روشن بود امسال آبی تیره است. زهرا مظفر تأکید می‌کند: ما بخشنامه ساماندهی لباس فرم دانش‌آموزان را تدوین و به استان‌ها ابلاغ کردیم. البته در خرید لباس فرم خانواده‌ها نباید پولی را به مدرسه بدهند و این مبلغ به حساب تولیدی ریخته می‌شود.
انتخابانتخاب2 ساعت قبل
مارک روفالو بازیگر نقش هالک در سری فیلم‌های «انتقام‌جویان» به بوریس جانسون کنایه زد. بوریس جانسون نخست‌وزیر بریتانیا که در این چند وقت اخیر در باتلاق برگزیت دست و پا می‌زند، در گفتگویی خودش و برگزیت را به هالک تشبیه کرده بود. او همیشه از مهلکه جان به در می‌برد.» همین اظهارنظرها کافی بود تا بازیگری که این سال‌ها نقش هالک را بازی می‌کند، در پاسخی کنایه‌آمیز خطاب به جانسون در توییتر بنویسد: «بوریس جانسون فراموش کرده که هالک برای نفع همه می‌جنگد.» روفالو همزمان به جانسون هشدار می‌دهد: «دیوانه و نیرومند می‌تواند مخرب هم باشد. هالک وقتی خوب عمل می‌کند که در اتحاد با تیم باشد و زمانی ویرانگر می‌شود که تنها عمل می‌کند. او از طرفداران پر و پاقرص برنی سندرز است که نظراتش درست نقطه مقابل سیاستمدارانی چون بوریس جانسون و دونالد ترامپ است.

نظرها

اخبار بیشتر