گرانی طلا و ارزانی دلار / خوشحالی سهامداران و نگرانی معامله‌گران بازار نفت / ۴ پیش‌بینی کوتاه‌مدت از بازارها
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تجارت‌نیوز
  4. اقتصادی
گرانی طلا و ارزانی دلار / خوشحالی سهامداران و نگرانی معامله‌گران بازار نفت / ۴ پیش‌بینی کوتاه‌مدت از بازارها

گرانی طلا و ارزانی دلار / خوشحالی سهامداران و نگرانی معامله‌گران بازار نفت / ۴ پیش‌بینی کوتاه‌مدت از بازارها

تجارت‌نیوزخبرگزاری تجارت‌نیوز |
قیمت دلار امروز ارزان و قیمت طلا گران شد. این درحالیست که در بازار جهانی نیز آخرین قیمت نفت حاکی از روند نزولی این محصول است. اما در بازار سهام وضعیت متفاوت به نظر می‌رسد؛ هم امروز این بازار روندی مثبت داشت و هم پیش‌بینی‌ها حاکی از تداوم این روند صعودی است.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز شنبه ۲ شهریور تا ساعت ۱۷ با ۳ تومان کاهش، ۱۱,۵۹۷ تومان معامله شد.

اما قیمت سکه امامی گران شد و در بازار آزاد امروز تا ساعت ۱۷ با ۲۲ هزار تومان افزایش به چهار میلیون و ۱۵۶ هزار تومان رسید.

قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار نیز در بازار آزاد امروز شنبه ۲ شهریور تا ساعت ۱۷ با سه هزار و ۹۰۰ تومان افزایش به ۴۱۷ هزار و ۴۰۰ تومان رسید.

در همین حال امروز بورس تهران امروز سبزتر از همیشه ظاهر شد. بازار سهام در اولین روز کاری این هفته خود مثبت ظاهر شد و توانست با بازدهی ۱٫۴۵ درصدی رکوردی دیگر را به ثبت برساند. در گروه خودرو و قطعات، بازار شاهد رشد قیمتی تمام نمادهای این گروه بود.

گرانی طلا و ارزانی دلار / خوشحالی سهامداران و نگرانی معامله‌گران بازار نفت / ۴ پیش‌بینی کوتاه‌مدت از بازارها - 5

بورس تهران امروز یک روند صعودی داشت.

این اتفاقات در حالیست که روز گذشته پس از آنکه چین اعلام کرد بر ۷۵ میلیارد دلار کالاهای آمریکای تعرفه وضع می‌کند، قیمت نفت کاهش یافت. به دنبال تشدید تنش‌های تجاری میان دو اقتصاد بزرگ جهان، قیمت نفت خام برنت در معاملات روز گذشته با ۰٫۸ درصد کاهش به ۵۹٫۴۰ دلار رسید و هر بشکه نفت خام وست‌تگزاس اینترمدیت با ۲٫۱ درصد کاهش با قیمت ۵۴٫۱۷ دلار معامله شد.

پیش‌بینی‌های کوتاه‌مدت

در همین حال پیش‌بینی‌ها از وضعیت بازارها نیز حاوی نکات قابل تاملی است. بر اساس تازه‌ترین نظرسنجی هفتگی کیتکو در ۲۳ آگوست، اکثریت تحلیلگران حرفه‎ای وال‌استریت و سرمایه‌گذاران خرد مین‌استریت به افزایش قیمت جهانی طلا در هفته جاری امیدوار هستند.

اما در بازار داخلی، رئیس اتحادیه طلا تهران می‌گوید: چنانچه بانک مرکزی بتواند وضعیت فعلی را کنترل کند و نرخ ارز ثابت باقی بماند قطعا نوسان قیمت طلا نیز در ماه محرم روند کاهشی خواهد داشت.

در بازار سهام نیز نظرسنجی این هفته تجارت‌نیوز از کارشناسان و معامله‌گران بازار سرمایه، نشان می‎دهد که اکثریت کارشناسان بازار را در هفته ابتدایی شهریور ماه سال ۱۳۹۸ صعودی و گروه‌ پالایشی، سیمانی و تک‌سهم‌ها را پیشرو در قیمت سهام این هفته معرفی کرده‌اند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

در عین حال چشم‌انداز بازارها در گزارش پیش‌بینی هفتگی تجارت‌نیوز مبین آن است که «با توجه به امیدواری بازارها نسبت به اخبار سیاسی خارجی و دیپلماسی ایران و همچنین کنترل مورد ادعای بانک مرکزی به نظر می‌رسد در هفته جاری نیز وضعیت مشابه هفته گذشته تکرار شود و بورس همان روند مثبت و ارز و طلا همان روند منفی را طی کنند، مگر اینکه به واسطه افزایش تقابل آمریکا و چین قیمت جهانی طلا آنقدر متاثر شود که بتواند بر قیمت داخلی طلای ایران نیز تاثیر بگذارد. با این حال تجربه چند هفته اخیر نشان داده قدرت اثرگذاری ارزانی دلار بر قدرت اثرگذاری گرانی طلای جهانی می‌چربد و بازار طلای داخلی از عامل اولی بیشتر متاثر می‌شود.»

از جمله اخبار مهم امروز هم اظهارات اخیر وزیر صنعت، معدن و تجارت است که وی از ورود بسیج به کنترل بازار سخن گفته و توضیح داده است: ما در مکاتبه با بسیج اصناف، درخواست کردیم که بسیج اصناف در موضوع نظارت بر بازار ورود کرده و از توان خود برای نظارت استفاده کند.

خبر مهم دیگر امروز اعلام جزییات تورم مرداد ماه امسال بود. نرخ تورم نقطه‌به‌نقطه در مرداد ماه سال جاری نسبت به ماه قبل ۶٫۴ درصد کاهش داشته است. این میزان کاهش در نرخ تورم نقطه‌به‌نقطه (۶٫۴ واحد درصد) در یک ماه تاکنون بی‌سابقه بوده است. همچنین نرخ تورم سالانه منتهی به مرداد ماه با قرار گرفتن در سطح ۴۲٫۲ درصدی به بالاترین مقدار تاریخی خود رسیده است.

گرانی طلا و ارزانی دلار / خوشحالی سهامداران و نگرانی معامله‌گران بازار نفت / ۴ پیش‌بینی کوتاه‌مدت از بازارها - 16

تورم نقطه به نقطه و ماهانه در مرداد ماه امسال نزولی بود.

همچنین امروز رئیس جمهور اظهاراتی داشت. حسن روحانی با بیان اینکه امروز در شرایط بسیار سخت و پیچیده‌ای قرار گرفته‌ایم، گفت: عهد و پیمان می‌بندیم که راه خدمت به مردم را با گام‌های بلند و استوار ادامه دهیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سامانه جامع انبارها بعد از شش سال

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
برای تامین به موقع کالا در بازار باید اطلاعات کالا‌ها در انبار‌ها و همچنین ورود و خروج آن‌ها بصورت برخط در دسترسی باشد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما برای تامین به موقع کالا در بازار باید اطلاعات کالا‌ها در انبار‌ها و همچنین ورود و خروج آن‌ها بصورت برخط در دسترسی باشد. سامانه جامع انبار‌ها برای دستیابی به همین هدف آغاز به کار کرد. امروز هم ما از پانصدهزار انبار ثبت شده اطلاعات تنها هشت هزار انبار بصورت برخط در دسترس است.

ضرورت خرید الحاقیه بیمه بدنه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مدیرعامل بیمه آسیا در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اینکه در یک سال گذشته، ​ قیمت خودرو‌های داخلی و خارجی افزایش یافته است گفت: ​ دارندگان بیمه بدنه خودرو باید با مراجعه به شرکت‌های بیمه در خصوص تجدید ارزیابی سرمایه خود با خرید الحاقیه بیمه اقدام کنند تا در زمان بروز خسارت دچار مشکل نشوند. آقای مسعود بادین افزود: خرید این الحاقیه بیمه بدنه بویژه برای خودرو‌های صفر کیلومتر که بصورت لیزینگ خریداری و بیمه نامه آن‌ها چند ساله صادر شده، ​ ضروری است. وی گفت: بر اساس ماده ۱۰ قانون بیمه، شرکت بیمه به تناسب مبلغ بیمه‌شده خودرو، خسارت‌ها را جبران خواهد کرد بنابراین در صورتیکه خودرویی با قیمت گذشته بیمه شده باشد، در زمان بروز خسارت به همان نسبت، خسارت خود را دریافت خواهد کرد و نه به قیمت روز خودرو. آقای بادین اضافه کرد: شرکت‌های بیمه معمولا با ارسال پیامک برای مالک خودرو در این خصوص اطلاع رسانی می‌کنند، اما ممکن است خودروی مورد نظر به شخص دیگری فروخته شده باشد بنابر این مالک خودرو باید با پرداخت حق بیمه اضافی و دریافت الحاقیه پوشش بیمه‌ای خود را افزایش دهد تا بتواند از پوشش بیمه بدنه بطور کامل بهره‌مند شود.

دلار چگونه چاپ می‌شود؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل

اشتباهی که گوشه‌ای از صادرات کشور را فلج کرد

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
کارخانه‌ای که قالب‌های بتنی برج میلاد، مترو و سدهای مختلف را تولید کرده است، خط تولیدش به ضایعات تبدیل شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کارخانه‌ای که تولیداتش به ده کشور صادر می‌شد و کشورمان را از واردات برخی محصولات صنعتی بی نیاز می‌کرد، شرمنده بیش از هزار کارگری است که از کار بیکار شده‌اند.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که واشنگتن و تهران در نشست روز دوشنبه آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین به حملات لفظی پرداختند و نماینده ایران به ادعاها و اتهامات آمریکا در باره فعالیت‌های هسته‌ای ایران پاسخ داد. ایرنا: خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که واشنگتن و تهران در نشست روز دوشنبه آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین به حملات لفظی پرداختند و نماینده ایران به ادعاها و اتهامات آمریکا در باره فعالیت‌های هسته‌ای ایران پاسخ داد. واشنگتن افزون بر از سرگیری تحریم‌های پیشین، مجازات‌های تازه اقتصادی نیز علیه ایران به کار گرفت. اشاره به پیشرفت‌ها و دستاوردهای کشورمان در بحث ایمنی هسته‌ای، از دیگر بخش‌های سخنان صالحی بود. وی اظهار داشت: «ایران، پیشرفت هایی را در تاسیس یک مرکز ایمنی هسته‌ای به عنوان سازمان پشتیبانی فنی نهاد نظام ایمنی خود به دست آورده که با فناوری‌ها و دستگاه‌های مدرن از طریق همکاری با اتحادیه اروپا تجهیز خواهد شد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
بر اساس قوانین مربوط به تملک اموال غیرمنقول اتباع خارجی «تملک هر نوع زمین به هر میزان به نام اشخاص خارجی مجاز نیست». بر این اساس اتباع خارجی (اشخاص حقیقی خارجی) نمی‌توانند به نام خود صاحب زمین در کشور شوند. درنتیجه آمار رسمی برای خرید زمین توسط اعراب وجود ندارد. اتباع عرب علاوه بر ملک اقدام به خرید میوه و دام هم می‌کنند. اکنون مافیای خاصی برای خرید ملک و دیگر محصولات در شمال کشور شکل گرفته است و هر شخصی نمی‌تواند وارد این حوزه شود.

نظرها

اخبار بیشتر