قیمت واقعی مرغ حداقل ۱۶ هزار تومان است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اصفهان امروز
  4. اقتصادی

قیمت واقعی مرغ حداقل ۱۶ هزار تومان است

اصفهان امروزخبرگزاری اصفهان امروز |

قیمت واقعی مرغ حداقل ۱۶ هزار تومان است - 1

۲ شهریور ۱۳۹۸, ۱۷:۳۳ / کد خبر:۷۴۳۵۴ دبیر انجمن مرغداران گوشتی استان اصفهان گفت: اگر دولت با نرخ ارز کنونی مرغ وارد کند، قیمت مرغ منجمد برای مصرف‌کننده ۲۴ هزار تومان خواهد بود، بنابراین در سال رونق تولید، نیازمند مدیریت تولید هستیم.

بهرام پاکزاد در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص وضعیت دلایل افزایش قیمت و عدم کشتار مرغ در اصفهان، اظهار کرد: قیمت واقعی مرغ با توجه به نرخ نهاده‌های دام و طیور حداقل ۱۶ هزار تومان است.

او افزود: اینکه اکنون وزارت جهاد کشاورزی و بازرگانی برای قیمت مرغ تصمیم‌گیری می‌کنند، متأسفانه شناختی از تولید ندارند و تنها در جلساتی بر اساس فرمول‌های مختلف قیمت نهایی را مصوب می‌کنند که در بازار موجود نیست.

دبیر انجمن مرغداران گوشتی استان اصفهان با بیان اینکه میزان تولید مرغ به دلیل فصل تابستان و شیوع بیماری نیوکاسل در کشور کاهش یافته است، تاکید کرد: بیماری نیوکاسل موجب تلفات مرغ در مرغداری‌ها شده است که با این شرایط قیمت کنونی مرغ موجب ضرر مرغداران می‌شود.

او با تاکید بر اینکه متأسفانه مسئولانی که نرخ مرغ را تعیین می‌کنند، به ریسک تولید توجهی ندارند، تصریح کرد: به دلیل تصمیمات نادرست گوشت قرمز از سفره‌های مردم حذف شده است.

پاکزاد در خصوص افزایش نرخ نهاده‌ها، اظهار کرد: درحالی‌که دولت نرخ ارز ۴۲۰۰ تومانی را برای نهاده‌های دام تعیین کرده است، اما متأسفانه نهاده‌ها به دلیل نبود نقدینگی به موقع به دست مرغداران نمی‌رسد.

او در خصوص نرخ نهاده‌ها، گفت: نرخ سویا درحالی‌که ۲۴۰۰ تومان اعلام شده با قیمت ۳۵۰۰ تومان فروخته می‌شود، همچنین ذرت ۱۳۰۰ تومان قیمت‌گذاری شده، اما ۱۷۰۰ تومان به دست مرغدار می‌رسد، از سوی دیگر هزینه بار و دستمزد کارگران ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.

خبری: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

دبیر انجمن مرغداران گوشتی استان اصفهان افزود: به فرض اینکه دولت نهاده‌ها با ارز ۴۲۰۰ تومانی به مرغداران بدهند، خوراک طیور ۴۰ درصد هزینه تولید را شامل می‌شود و ۶۰ درصد دیگر هزینه‌های تولید درگیر تورم ۵۰ درصدی است.

او با بیان اینکه نهاده‌ها به سختی با نرخ ۴۲۰۰ تومان به دست تولیدکنندگان می‌رسد، افزود: زمانی که مرغداران جوجه ریزی دارند، متأسفانه نهاده‌ای وجود ندارد و یا گفته می‌شود نهاده‌ها هنوز از گمرک ترخیص نشده است.

پاکزاد گفت: در حال حاضر میانگین جوجه ریزی در استان اصفهان بین ۵/۶ تا ۷ میلیون تن در ماه است، اما با قیمت فعلی که برای مرغ مصوب شده احتمال کاهش جوجه ریزی و تولید وجود دارد.

او تاکید کرد: اگر دولت با نرخ ارز کنونی مرغ وارد کند، قیمت مرغ منجمد برای مصرف‌کننده ۲۴ هزار تومان خواهد بود، بنابراین در سال رونق تولید، نیازمند مدیریت تولید هستیم.

او با انتقاد بر اینکه خرید تضمینی مرغ انجام نمی‌شود، افزود: متأسفانه شرکت پشتیبانی امور دام تا زمانی که پول نهاده‌ها را نقدی پرداخت نکنیم، نهاده‌ای را در اختیار مرغدار قرار نمی‌دهد، درحالی‌که دولت می‌تواند نهاده را با فرصتی ۵۰ روزه تحویل مرغدار دهد و سپس خرید تضمینی مرغ انجام دهد.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

رهبر معظم انقلاب: نمی‌گویم باب گفت‌وگو و مراوده را ببندید +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین19 ساعت قبل

سامانه جامع انبارها بعد از شش سال

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
برای تامین به موقع کالا در بازار باید اطلاعات کالا‌ها در انبار‌ها و همچنین ورود و خروج آن‌ها بصورت برخط در دسترسی باشد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما برای تامین به موقع کالا در بازار باید اطلاعات کالا‌ها در انبار‌ها و همچنین ورود و خروج آن‌ها بصورت برخط در دسترسی باشد. سامانه جامع انبار‌ها برای دستیابی به همین هدف آغاز به کار کرد. امروز هم ما از پانصدهزار انبار ثبت شده اطلاعات تنها هشت هزار انبار بصورت برخط در دسترس است.

روایت شاهدان از برق گرفتگی کودک ۸ ساله در ورزشگاه آزادی +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین15 ساعت قبل

رهبر معظم انقلاب: تا آمریکا توبه نکند، هیچ مذاکره‌ای اتفاق نمی‌افتد +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین18 ساعت قبل

ضرورت خرید الحاقیه بیمه بدنه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مدیرعامل بیمه آسیا در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اینکه در یک سال گذشته، ​ قیمت خودرو‌های داخلی و خارجی افزایش یافته است گفت: ​ دارندگان بیمه بدنه خودرو باید با مراجعه به شرکت‌های بیمه در خصوص تجدید ارزیابی سرمایه خود با خرید الحاقیه بیمه اقدام کنند تا در زمان بروز خسارت دچار مشکل نشوند. آقای مسعود بادین افزود: خرید این الحاقیه بیمه بدنه بویژه برای خودرو‌های صفر کیلومتر که بصورت لیزینگ خریداری و بیمه نامه آن‌ها چند ساله صادر شده، ​ ضروری است. وی گفت: بر اساس ماده ۱۰ قانون بیمه، شرکت بیمه به تناسب مبلغ بیمه‌شده خودرو، خسارت‌ها را جبران خواهد کرد بنابراین در صورتیکه خودرویی با قیمت گذشته بیمه شده باشد، در زمان بروز خسارت به همان نسبت، خسارت خود را دریافت خواهد کرد و نه به قیمت روز خودرو. آقای بادین اضافه کرد: شرکت‌های بیمه معمولا با ارسال پیامک برای مالک خودرو در این خصوص اطلاع رسانی می‌کنند، اما ممکن است خودروی مورد نظر به شخص دیگری فروخته شده باشد بنابر این مالک خودرو باید با پرداخت حق بیمه اضافی و دریافت الحاقیه پوشش بیمه‌ای خود را افزایش دهد تا بتواند از پوشش بیمه بدنه بطور کامل بهره‌مند شود.

اشتباهی که گوشه‌ای از صادرات کشور را فلج کرد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
کارخانه‌ای که قالب‌های بتنی برج میلاد، مترو و سدهای مختلف را تولید کرده است، خط تولیدش به ضایعات تبدیل شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کارخانه‌ای که تولیداتش به ده کشور صادر می‌شد و کشورمان را از واردات برخی محصولات صنعتی بی نیاز می‌کرد، شرمنده بیش از هزار کارگری است که از کار بیکار شده‌اند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

پاسخ به اعتراضات به‌حق کارگران هپکو ضرب و شتم آنان بود؟

خبری16 ساعت قبل

قطع همکاری برانکو با تیم الاهلی عربستان

خبری20 ساعت قبل

پیگیری علت وقوع حادثه برق‌گرفتگی برای عماد در ورزشگاه آزادی

خبری20 ساعت قبل

ارائه خدمات به کشاورزان و روستائیان از طریق اپلیکیشن

تابناکچند ثانیه قبل

سرنوشت ۲ شرور خط خطی پایتخت +عکس

فردا نیوز38 دقیقه قبل

وضعیت وخیم دانشمند برجسته ایرانی در زندان آمریکا/ وزارت خارجه برای آزادی دکتر سلیمانی چه کرده است؟

میزان‌آنلاین39 دقیقه قبل

اکبر رحمتی بازیگر «خروج» حاتمی‌کیا شد/هفته آینده برای فیلمبرداری راهی گچساران می‌شوم

میزان‌آنلاین42 دقیقه قبل

از «نامه سرگشاده ۱۱ نفر از کارشناسان وزارت مالیه به وزیر مالیه» تا «اعلام رئیس جدید تعزیرات حکومتی»

تابناک42 دقیقه قبل

از اولین درخشش اصغر فرهادی تا اشتباه ابراهیم حاتمی‌کیا در دوره دانشجویی

خبرآنلاین43 دقیقه قبل

سود سال ۹۷ سهام عدالت آبان ماه پرداخت می‌شود

ایلنا43 دقیقه قبل