ورود دانشگاه به توسعه دانش بنیان از نیازهای ضروری کردستان است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
ورود دانشگاه به توسعه دانش بنیان از نیازهای ضروری کردستان است

ورود دانشگاه به توسعه دانش بنیان از نیازهای ضروری کردستان است

ایسناخبرگزاری ایسنا |
رییس سازمان برنامه و بودجه استان کردستان، گفت: ورود دانشگاه به توسعه دانش بنیان علمی نیاز اساسی استان است و در این راستا دانشگاه های نسل چهارم باید توسعه یابند.

به گزارش ایسنا، بهرام نصراللهی زاده امروز شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی استان که با حضور وزیر علوم در دانشگاه کردستان برگزار شد اظهار کرد: کردستان در فرآیند توسعه جزو استان‌های آخر است و یک عقب ماندگی تاریخی و مزمن دارد که جبران آن نیازمند تلاش زیاد است.

وی افزود: اکنون شهر سنندج در تدوین نقشه آمایش سرزمین به عنوان شهری که نقش فراملی دارد مورد توجه قرار گرفته است و این می‌تواند برای توسعه استان مثمر ثمر باشد.

رییس سازمان برنامه و بودجه استان کردستان، عنوان کرد: ورود دانشگاه به توسعه دانش بنیان علمی نیاز اساسی استان است و در این راستا دانشگاه‌های نسل چهارم باید توسعه یابند.

وی افزود: اعتبارات آموزش عالی، سر فصل ملی است و در استان امکان کمک مستقیم وجود ندارد، لذا درخواست می‌شود اعتبارات آموزش عالی استان ارتقا یابد.

نصرالهی زاده توسعه نیافتگی و تبعیض آموزشی را بدترین نوع تبعیض ذکر کرد و افزود: فراهم کردن چتر آموزش برای همه شهروندان ضروری است.

وی توسعه آموزش عالی در استان را نیازمند جهش عالی دانست و گفت: سال گذشته ۵۰ درصد برای دانشگاه کردستان بودجه اخذ شد و امسال نیز این میزان به ۶۰ درصد رسید و ۱۲ میلیارد تومان به بودجه عمرانی دانشگاه کمک شد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

وی در ادامه از احداث دومین خوابگاه خارجی دانشجویان دانشگاه کردستان در آینده نزدیک خبر داد.

رییس سازمان برنامه و بودجه استان کردستان گفت: طبق ماده ۲۷ سالانه باید برای ۵ هزار روستای بالای۲۰ خانوار طرح توسعه به انجام برسد، که در این راستا مقرر شده با دانشگاه کردستان کلینیک توسعه روستایی در گروه مطالعات روستایی دانشگله راه اندازی شود.

وی افزود: همچنین پیشنهاد شده است ناحیه فناوری برای حمایت مالی از فارغ التحصیلان استان راه اندازی شود.

نصرالهی زاده عنوان کرد: ردیف‌های بودجه دانشگاه کردستان طی امسال نسبت به سال گذشته افزایش یافته است اما کفایت نمی‌کند و باید بودجه آموزش عالی استان بیشتر ارتقا یابد.

وی یادآور شد: از همه ظرفیت‌های استان در جهت توسعه آموزش عالی بهره خواهیم گرفت.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا21 ساعت قبل
من خودم دو سال است که نصف دستمزد سریالم را طلبکارم؛ آن وقت یک هنرجو با چه انگیزه‌ای بخواهد وارد این عرصه شود! خودسیانی درباره نقدهایی که به سریال «هیولا» وارد شد، گفت: این موضوع که می‌گویند این سریال پایان خوبی نداشته فقط دامن‌گیر سریال‌های ایرانی نیست. شما در نمونه‌های خارجی هم که نگاه کنید مخاطب چند فصل از یک سریال را دنبال کرده اما قسمت آخرش را دوست نداشته است. زمانی که شما به عنوان مخاطب یک سریال را بدون توقع شروع به دیدن می‌کنید مشکلی ایجاد نمی‌شود اما زمانی که به سریال دلبستگی پیدا کرده باشید دوست دارید سریال طوری تمام شود که شما دلتان می‌خواهد و اگر این طور نباشد فکر می‌کنید که کار پایان خوبی نداشته است. او ادامه داد: اما این که چرا پایان یک سریال مطابق میل برخی مخاطبان ساخته نشده است، می‌تواند به عوامل بیرونی و درونی ارتباط داشته باشد.
خبرآنلاینخبرآنلاین22 ساعت قبل
به گزارش رسانه‌های عربی، سفارت آمریکا در دمشق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، آمریکا شرکت‌های تجاری و افراد را به مشارکت در نمایشگاه بازسازی سوریه تشویق نمی‌کند. روزنامه الاخبار لبنان در این باره نوشت: سفارت آمریکا در این بیانیه که آن را در صفحه فیسبوک خود منتشر کرده است، مدعی شد هر نوع تامین مالی یا معامله، چه به صورت سرمایه گذاری خارجی یا بازسازی سوریه از سوی شبکه‌های وابسته به نظام سوریه صورت خواهد گرفت که در نهایت به نفع نظام سوریه و بقای آن خواهد بود. بر اساس این بیانیه، آمریکا مانند نمایشگاه بین المللی دمشق، مشارکت شرکت‌های خارجی در نمایشگاه بازسازی سوریه را نیز تحت نظر خواهد داشت. نمایشگاه بازسازی سوریه با مشارکت شرکت هایی از ۳۱ کشور جهان، سه شنبه گذشته آغاز به کار کرد و تا فردا شنبه ادامه می‌یابد.

ساخت قطعات تحریمی در ایران

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ یکی از شرکتهای مستقر در برج فناوری دانشگاه امیر کبیر از سال ۹۳ بر روی طراحی قطعات و تجهیزات مکانیکی پمپهای خاص و ابزار دقیق متمرکز شده است.

سازهای ابداعی معاصران از قنبری‌مهر تا حافظ ناظری+فیلم و صوت

ایلناایلنا1 روز قبل
اما هنرمندان نامبرد در زمینه ابداع سازهای جدید از بقیه موفق‌ترند. ساز «حافظ» در واقع ایده حافظ ناظری و ساخته سعید صفری و مجید صفری است. حافظ ناظری و ساز ابداعی‌اش که «حافظ» نام داردبه گفته حافظ ناظری صدای ساز «حافظ» با صدای سه‌تار زنده‌یاد احمد عبادی هیچ تفاوتی ندارد. کیهان کلهر درباره دامنه صدای ساز «شاه‌کمان» گفته است: «دامنه صدای این ساز ۵ پرده از کمانچه پایین‌تر است و صدای بم‌تری دارد. حافظ ناظری در حال نوازندگی با ساز «حافظ» که بر اساس سه‌تار ساخته شده.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین22 ساعت قبل
پژوهشگرشناخته شده موسیقی ایرانی در تشریح تازه‌ترین فعالیت‌های خود از تجدید چاپ کتاب «موسیقی‌نامه وزیری» بعد از ۲۵ سال از اولین انتشار و تدوین موسیقی‌نامه‌های دیگر هنرمندان کشور خبر داد. اما یکی از مهم‌ترین برنامه‌هایی که به شدت دنبال آن بودم تلاش برای تجدید چاپ کتابی به مناسبت چهلمین سالگرد فوت کلنل علی نقی‌وزیری موسیقیدان شهیر ایرانی است که من آن را حدود ۲۵ سال پیش در سن ۲۸ سالگی با نام «موسیقی‌نامه وزیری» منتشر کردم. به هر حال بسیار خوشحالم که بالاخره یک کتاب بعد از ۲۵ سال توانست مورد توجه قرار بگیرد و این انگیزه را برای من ایجاد کند که به فکر تجدید چاپ آن باشم. این پژوهشگر گفت: کتاب دو جلدی موسیقی‌نامه وزیری که در قالب دو جلد تجدید چاپ خواهد شد، اولین اثر من در این چارچوب نیست. گویی باید ۲۵ سال طول می‌کشید که کارهای من در چنین فضایی مورد توجه نسل جوان علاقه مند موسیقی ایرانی قرار گیرد.
تسنیمتسنیم23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، ناصر عتباتی شامگاه پنجشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل اظهار داشت: در حال حاضر مشکلات فرهنگی و اجتماعی که در کشور وجود دارد ریشه در مشکلات اقتصادی و معیشتی موجود در جامعه دارد. وی رسیدگی به مشکلات اقتصادی جامعه را در توسعه فرهنگی جامعه موثر دانست و افزود: وضعیت معیشتی و اقتصادی جامعه در رشد و توسعه فکری و فرهنگی جامعه تاثیر ویژه‌ای دارد و بر این اساس اگر در گام اول برای برطرف کردن مشکلات موجود در بحث‌های معیشتی و اقتصادی جامعه تلاش کنیم به‌دنبال آن وضعیت اجتماعی و فرهنگی جامعه نیز بهبود می‌یابد. عتباتی با تاکید بر اینکه امروزه مسائل مالی خانواده‌ها را با چالش روبه‌رو می‌کند تصریح کرد: امروزه در سطح جامعه دیده می‌شود که مسائل مالی و اقتصادی خانواده‌ها را با چالش روبه‌رو می‌کند و بروز بسیاری از اختلافات خانوادگی نیز ریشه در شرایط اقتصاد بد و نامطلوب دارد. رئیس کل دادگستری استان اردبیل با اشاره به اینکه قطعا مشکلات فرهنگی جامعه به‌دنبال برطرف کردن مشکلات و مسائل اقتصادی برطرف می‌شود بیان کرد: بر اساس برررسی‌هایی که از پرونده‌های موجود در دادگاه‌ها به عمل آمده است بیشترین پرونده‌ها مربوط به مسائل مالی و اقتصادی می‌شود و قطعا مشکلات فرهنگی جامعه به‌دنبال برطرف کردن مشکلات و مسائل اقتصادی برطرف می‌شود. وی با بیان اینکه سازمان‌های مردم نهاد در برطرف کردن مشکلات اجتماعی و فرهنگی جامعه نقش اساسی دارند اظهار کرد: سازمان‌های مردم نهاد باید در تبیین مباحث فرهنگی و دخیل کردن مردم در این برنامه‌ها کمک کنند تا فرهنگ وارد بطن جامعه شود و باید تلاش‌ها برای اجتماعی کردن فرهنگ عمومی دوچندان شود.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

3 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

5 روز قبلعصر ایران2

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

3 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

3 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

3 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

3 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

4 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

5 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

5 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

5 روز قبلرکنا1