تغییر در شب فیلمنامه‌نویسان سینمای ایران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. سینماپرس
  4. فرهنگ
تغییر در شب فیلمنامه‌نویسان سینمای ایران

تغییر در شب فیلمنامه‌نویسان سینمای ایران

سینماپرسخبرگزاری سینماپرس |
سینماپرس: مهدی سجاده‌چی رییس شورای کانون فیلمنامه‌نویسان سینمای ایران از اعمال تغییرات در هشتمین شب فیلمنامه کانون فیلمنامه نویسان سینمای ایران عنوان کرد.

به گزارش سینماپرس، نشست هشتمین شب فیلمنامه کانون فیلمنامه نویسان سینمای ایران ظهر امروز ۲ شهریور ماه در خانه سینما شماره ۲ برگزار شد.

در ابتدای این نشست مهدی سجاده‌چی رییس شورای کانون فیلمنامه‌نویسان سینمای ایران عنوان کرد: ما خودمان می‌دانیم کانون جذابی نیستیم مثلا اگر کانون بازیگران، کارگردانان و … نشستی برگزار می‌کرد دوستان رسانه‌ای بیشتری برای پوشش حضور پیدا می‌کردند اما واقعیت این است که فیلمنامه نویسی نه شغل جذابی است و نه خبر جذابی برای رسانه.

سجاده چی عنوان کرد: امسال یک تغییر اساسی با کار کارشناسی در برگزاری شب فیلمنامه کانون فیلمنامه نویسان سینمای ایران انجام شد یعنی ما به این نتیجه رسیدیم به جای اینکه یک جایزه به بهترین فیلمنامه بدهیم به ژانربندی آثار سینمایی بپدازیم و فیلم‌های اکران شده در سال ۹۷ را در ژانرهای شناخته شده طبقه بندی کنیم و به بهترین فیلمنامه در هر ژانری جایزه بدهیم. تقریبا در تمام جشنواره‌ها، جوایز به شکل موضوعی داده می‌شود برای مثال جشنواره کودک، مقاومت و … جشنواره‌های موضوعی هستند و جوایز را بدون توجه به ژانر به فیلمنامه‌ها اهدا می‌کنند از همین رو ما فکر کردیم که جوایز را در ژانرهای مختلف بدهیم.

سپس خسرو نقیبی سخنگوی شورای مرکزی این کانون عنوان کرد: ما تصمیم گرفتیم شب فیلمنامه را با تغییرات برگزار کنیم به این صورت که ما ۱۰ ژانر مادر سینمایی را در نظر گرفتیم و بر اساس آن دسته بندی کردیم و در نهایت با کمی تساهل و تسامح به این نتیجه رسیدیم که سینمای ما در هفت ژانر فیلم دارد که برخی از این هفت ژانر پر تکرار و قدیمی هستند اما در برخی از ژانرها، فیلم‌های کمتری ساخته می‌شود و یا اگر فیلمی ساخته شود نسبت به آنها اقبالی نمی‌شود مثل فیلم‌های فانتزی، موزیکال و … یک ژانر دیگر با نام علمی-تخیلی هم داریم که سال گذشته اصلا فیلمی در این حوزه ساخته نشده است.

نقیبی توضیح داد: ما فیلم‌های بازه‌های زمانی ۲۳ اسفند ۹۶ را که به عنوان اکران نوروزی سال ۹۷ شناخته می‌شدند تا پیش از اکران نوروزی ۹۸ را برای این موضوع در نظر گرفتیم از همین رو امروز نامزدهایی را در ژانرهای درام، کمدی و جنایی اعلام می‌کنیم و چهار ژانر فانتزی، اکشن، موزیکال و جنگ بدون اینکه نامزدی اعلام کنیم در روز برگزاری جشن که همان چهارشنبه ۶ شهریور است، جایزه می‌دهیم علت اینکه در این ۴ ژانر نامزدی اعلام نمی‌کنیم این است که فیلم‌های چندانی در این حوزه‌ها وجود نداشت و نامزدها به حد نصاب نرسیدند از همین رو تصمیم گرفتیم در آن چهار رشته فقط برنده‌ها را معرفی کنیم.

سپس سجاده چی بیان کرد: ما از این پس در نظر داریم هر سال پس از برگزاری شب فیلمنامه کانون فیلمنامه نویسان سینمای ایران، ژانرهای پر تکرار و پر مخاطب، ژانرهایی را که تصور می‌شود مخاطب بیشتری دارند و ژانرهایی که فقر فیلمنامه داریم، شناسایی کنیم برای مثال فیلم‌های علمی- تخیلی متعلق به ملت‌های است که نسبت به تکنولوژی احساس مالکیت و نسبت به تداوم آن فکر می‌کنند از همین رو فیلم‌های متعددی در هالیوود و … ساخته می‌شود چون فیلم‌های علمی- تخیلی حامل رویاها و تصورات مردم درباره آینده آنهاست اما سینمای ایران در این ژانر به جز چند تجربه ناموفق پیشین، تجربه سالانه ندارد و نمی‌تواند جریان سازی کند به همین دلیل این آسیب شناسی باعث می‌شود بفهمیم چه نیازهایی داریم، این موضوع به شکل علمی بررسی و زمینه ساخت فیلم در ژانرهای متعدد فراهم می‌شود. در چند وقت اخیر همه می‌گویند فیلم هایمان شبیه هم شده‌اند به همین دلیل اصرار داریم مراسم ما بتواند تنوع ژانر را بالا ببرد.

نقیبی در همین باره اظهار کرد: ما می‌خواهیم تصوری را که درباره دسته بندی فیلم‌ها وجود دارد، تسهیل کنیم. برای مثال اکثرا می‌گویند فیلمی در ژانر اجتماعی ساخته‌ایم در حالی که ما اصلا ژانر اجتماعی نداریم و ژانر فیلم‌های ساخته شده در این حوزه «ملودرام» نام دارد است بنابراین می‌خواهیم این موضوعات را اصلاح کنیم و به یک خروجی مجزا برسیم.

سخنگوی شورای مرکزی کانون فیلمنامه نویسان سینمای ایران با بیان این مطلب که شب فیلمنامه نویسان، چهارشنبه ۶ شهروی ماه در سالن عباس کیارستمی بنیاد سینمایی فارابی برگزار و در ۷ ژانر جوایزی داده می‌شود، توضیح داد: ما دو جایزه ویژه هم اهدا می‌کنیم که یکی جایزه هنر و تجربه و دیگری جایزه منتخب مردمی نام دارد. ضمن اینکه در این جشن آیین نکوداشت خشایار الوند برگزار می‌شود و ۲ آیین تقدیر هم به یک داستان نویس و یکی از اعضای قدیمی کانون ماست.

در ادامه سجاده چی با بیان اینکه امسال جوایز ما نامی با عنوان «سپنتا» دارند، گفت: این نام مربوط به عبدالحسین سپنتا نویسنده «دختر لر» است که به عنوان نخستین متن نوشته شده در سینمای ایران شناخته می‌شود.

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه مراحل تبدیل شدن به یک صنف را طی کرده‌ایم، هشتمین شب فیلمنامه نویسان آخرین مراسمی است که با نام کانون فیلمنامه نویسان برگزار می‌شود و از آن به بعد ما را با عنوان انجمن صنفی فیلمنامه نویسان می‌شناسند.

در بخش دیگر از این نشست نقیبی با بیان اینکه در تلاش هستند تا مراسم به صورت زنده از آپارات پخش شود، درباره نحوه رای گیری مردمی، توضیح داد: رای گیری در چند ساعت مشخص انجام می‌شود البته ما پیش از آن تبلیغ و روز دوشنبه یا سه شنبه ساز و کار رای گیری را اعلام می‌کنیم.

خبری: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان | اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

در ادامه این نشست سجاده چی درباره اعلام نرخ قیمت‌های فیلمنامه نویسی که چندی پیش توسط این شورا اعلام شد، عنوان کرد: در هیچ کجای دنیا قاعده‌ای برای مشخص شدن قیمت‌ها وجود ندارد اما گاهی مشخص می‌شود که فیلمنامه نویس باید چند درصد از ساخت یک فیلم عایدش شود هدف ما هم از این کار این بود که مانع قراردادهای بسیار پایین در این حوزه شویم بعضی از دوستان ما به خاطر شرایط اقتصادی و دیر به دیر کار کردن ناچار می‌شوند با قیمت‌های بسیار پایین فیلمنامه بنویسند و این تبدیل به رویه شده به طوری که تهیه کنندگان پول جزیی برای این مرحله از ساخت فیلم در نظر می‌گیرند برای مثال کارهای خیلی حرفه‌ای که میلیاردرها فروخته و صاحبان آن اهدای حرفه‌ای بودن دارند پول‌های کمی به فیلمنامه نویسان داده‌اند

رییس شورای مرکزی کانون فیلمنامه نویسان سینمای ایران توضیح داد: ما نمی‌توانیم دیگران را الزام به دریافت مبلغی خاص کنیم حتی اگر ارشاد هم مصوبه‌ای در این زمینه‌ها بدهد راه هایی برای دور زدن وجود دارد. برخی حاضرند قراردادهای بالا اعلام کنند ولی پول کم بگیرند. ما این بیانیه را دادیم برای اینکه به همکاران بگوییم می‌توانند به این بیانیه متکی شوند، به آن استناد کنند و رقم خورد را بالا ببرند. اعلام این قیمت‌ها بر اساس یک کار کارشناسی شده بود به طوری که ما مدت‌ها ارقام دقیق رد و بدل شده را رصد کردیم و این تورم را هم جدی نگرفتیم وگرنه باید قیمت‌ها بالاتر می‌رفت با توجه به اینکه سینما یک هنر صنعت است باید تغییرات قیمت را در نظر می‌گرفتیم ضمن اینکه تنها ضمانت اجرایی این بیانیه، رسانه‌ها هستند یعنی از افراد بپرسند که چقدر دستمزد گرفته‌اند و شفاف سازی کنند این را هم باید عنوان کنم که ما ۱۷۰ عضو داریم ولی سالیانه تنها ۱۰ یا ۱۵ فیلمنامه در سینما و شبکه نمایش خانگی از اعضای ما ساخته می‌شود یعنی در ۶، ۷ سال یک بار فیلمنامه‌نویسان صاحب اثر می‌شوند و بسیاری از آنها دستمزد واقعی ندارند.

وی در ادامه با بیان اینکه جلسه‌ای با حسین انتظامی رییس سازمان سینمایی داشته‌اند، عنوان کرد: در آخرین جلسه‌ای که با روسای صنفی در ساختمان شماره ۳ با حسین انتظامی داشتیم برخی از دوستان ما معتقد بودند باید از امنیت شغلی توسط سازمان سینمایی دفاع شود ولی در آن جلسه انتظامی گفت سازمان سینمایی نمی‌تواند از امنیت شغلی صیانت کند بلکه می‌تواند از امنیت حرفه‌ای حمایت کند یعنی فقط افرادی که عضو صنوف باشند مورد حمایت قار بگیرند این در حالی است که شما اگر به لیست نویسنده در آثار سینمایی مراجعه کنید، متوجه می‌شوید بسیاری از آنها عضو کانون نیستند. ما هم گفتیم فقط نویسنده‌ای می‌تواند فرم پروانه ساخت را پر کند که عضو این انجمن باشد اما این اتفاق نمی‌افتد. ما راه حل دادیم و گفتیم عضو ما باید یک فیلم اکران شده داشته باشد و نامش در تیتراژ باشد. بنابر این سال سینمایی که حدودا ۱۴ ماه است به عنوان یک سیکل کامل در نظر گرفتیم و گفتیم زمانی که فردی می‌خواهد پروانه ساخت بگیرد به او عضویت موقت ۱۴ ماهه می‌دهیم تا بتواند در شورای پروانه ساخت مجوز ساخت بگیرد اما این نامه که متنی بسیار ساده و قابل فهم دارد و بر اساس صحبت‌های آقای انتطامی است ۱۲ تا ارجاع خورده و بیش از دو ماه است که به تعویق افتاده است.

وی در بخش دیگر از صحبت هایش ضمن تشکر از بنیاد سینمایی فارابی به ویژه شخص علیرضا تابش و نقاش زاده معاون فرهنگی او، عنوان کرد: ما در حال امضای ۴ تفاهم‌نامه با بنیاد فارابی هستیم که اگر تحقق یابد یک تحول بزرگ در فعالیت‌های کانون خواهد بود چراکه می‌شود گفت اولین بار است که بخش‌های دولتی سینما، کار فرهنگی انجام می‌دهند.

رییس شورای مرکزی کانون فیلمنامه نویسان سینمای ایران درباره داوری‌ها توضیح داد: ما چند ماه پیش در گروه مجازی کانون اعلام کردیم هر کدام از اعضا اسامی هر فیلمی را که در اکران ۹۷ دیده‌اند و فیلمنامه قابل ملاحظه‌ای داشته برای ما ارسال کنند نمی‌خواهم بگویم استقبال کمی از این موضوع شد ولی آنچنان که ما تصور می‌کردیم نبود.

در ادامه نامزدهای بخش‌های مختلف شب فیلمنامه نویسان سینمای ایران اعلام شد:

نامزدهای بهترین فیلمنامه جنایی و گنگستری:

«آخرین بار کی سحر را دیدی» نوشته امیر عربی

«گرگ بازی» نوشته عباس نظام دوست، مجید اسلامی و علی نعمت اللهی

«مغزهای کوچک زنگ زده» نوشته هومن سیدی

نامزدهای بهترین فیلمنامه کمدی:

«قانون مرفی» نوشته محمدعلی حسینی، پوریا شجاعی و پویا مهدوی زاده

«مارموز» نوشته آیدین سیار سریع

«مصادره» نوشته علی فرقانی

«میلیونر میامی» نوشته مهیار حمیدیان، محمدصادق گلچین عارفی و محمد شهابی

نامزدهای بهترین فیلمنامه درام:

«آستیگمات» نوشته پیام کرمی و مجید رضا مصطفوی

«بمب یک عاشقانه» نوشته پیمان معادی

«چهار راه استانبول» نوشته مصطفی کیایی

«شعله ور» نوشته حمید نعمت الله و هادی مقدم دوست

نهت تریک» نوشته رامتین لوافی

نامزدهای بهترین فیلمنامه «هنر و تجربه»:

«کوپال» نوشته کاظم ملایی

«درساژ» نوشته حامد رجبی

«پاسیو» نوشته مریم بحرالعلومی

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، پلیس ایالت‌‌‌ ایلی‌نوی آمریکا٬ پس از مرگ یک پزشک در آمریکا موفق به یافتن ۲۲۴۶ جنین در خانه او شد. به گزارش ‌نیویورک تایمز، خانواده این پزشک پس از فوت او توانستند بقایای متعلق به این تعداد جنین را در خانه پیدا کنند؛ این پزشک مدیر یک کلینیک سقط جنین بوده که از سال ۲۰۱۶ به دلیل باطل شدن مجوزش ظاهرا فعالیتی نداشته‌ است. همچنین این پزشک در سال ۲۰۱۵ در دادگاهی در ایالت ایلی‌نوی به عدم گزارش سقط جنین یک دختر نوجوان ۱۳ ساله متهم بوده‌ است. بررسی جزئیات بیشتر این پرونده در حال انجام است.

پاسخ هرگونه توطئه آمریکایی‌ها را خواهیم داد

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
سردار سرلشکر پاسدار سید یحیی رحیم صفوی گفت: آمریکایی‌ها باید سخنان سید حسن نصرالله را جدی بگیرند و هر حرکت ضد ایرانی منطقه را دچار دگرگونی خواهد کرد. وی گفت: آمریکایی‌ها خوب می‌دانند که ما از رهبر خردمند و شجاع و نیرو‌های مسلح قدرتمند برخوردار هستیم و البته سیاست ما صلح و امنیت پایدار در منطقه با خروج نیرو‌های متجاوز و بیگانه است. وی افزود: دشمنان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای بدانند ایران هیچ قصد تهاجم و کشورگشایی ندارد و به دنبال صلح و امنیت پایدار و البته مدافع حقوق ملت‌های اسلامی است. رحیم صفوی پیروزی انقلاب اسلامی و پیروزی در دفاع مقدس و حتی پیروزی مدافعان حرم را نشات گرفته از فلسفه و منطق عاشورای حسینی دانست و گفت: بعد از ۳۰ سال از پایان دفاع مقدس متحدان انقلاب اسلامی با توانمندی عظیم و با اهداف حق طلبانه از آمریکایی‌ها و متحدان آن‌ها در منطقه قوی‌تر شده‌اند. وی افزود: آمریکایی‌ها و دوستانشان جریان سلطه‌گر و شیطانی هستند، اما متحدان انقلاب اسلامی به دنبال اهداف حق‌طلبانه و استقرار صلح و امنیت در منطقه هستند و جریان مردمی از آن‌ها حمایت می‌کند که خدا به آن‌ها وعده پیروزی داده است. وی گفت: سیاستمداران و تحلیلگران امروز قدرت نفوذ جمهوری اسلامی از دریای مدیترانه تا دریای سرخ و اقیانوس هند را درک می‌کنند، اما بعد از ۳۰ سال از دفاع مقدس اهداف آمریکا و صهیونیست در منطقه با شکست مواجه شده است. رحیم صفوی افزود: آمریکا بعد از ۱۸ سال اشغال افغانستان نتوانسته امنیت و رفاه بیشتر را برای این کشور فراهم کند و راهبرد آمریکا در عراق و افغانستان با شکست مواجه شده است. وی گفت: ائتلاف آمریکایی‌ها برای براندازی بشار اسد و ایجاد داعش با خسارات فراوان وکشتار مسلمانان در عراق و سوریه به پیروزی نرسید. وی افزود: بوش پسر به افغانستان و عراق لشکرکشی کرد و چند ده هزار از مردم این کشور‌ها را کشت، اما نتوانست محبوبیت کسب کند. وی اضافه کرد: رئیس جمهور کنونی آمریکا که به نظر می‌رسد از عقلانیت رفتاری یک رئیس جمهور خارج شده است طرح معامله قرن او همان طور که طرح خاورمیانه بزرگ بوش پسر با شکست مواجه شد، شکست خورده است. وی گفت: آمریکایی‌ها مجبورند از افغانستان و غرب آسیا عقب‌نشینی کنند همانطور که ارتش سرخ شوروی بعد از ده سال مجبور به عقب نشینی از افغانستان شد. رحیم صفوی گفت: قدرت آمریکایی‌ها در غرب آسیا رو به افول است و دوستان آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی هم شکست‌های زیادی را در ۳۰ سال گذشته تجربه کرده‌اند. وی افزود: دوستان کشور‌های غربی در راهبرد غلطی که صهیونیست‌ها برای فروش میلیارد‌ها دلار سلاح در فکر آن‌ها کرده‌اند با تجاوز به یمن پنج سال مردم مظلوم این کشور را به خاک و خون کشیدند و با محاصره اقتصادی اجازه ورود مواد غذایی و دارو را به آن‌ها نمی‌دهند، اما امروز این دو کشور عربی پیروز نشده‌اند و مجبورند عقب‌نشینی کنند و هیچ دستاوردی ندارند. وی با اشاره به تاریخ ایثارگری یمنی‌ها گفت: در سال ۱۹۶۷ یمنی‌ها هزاران متجاوز مصری را از کشورشان بیرون کردند و اگر هم اکنون مقابله به مثل می‌کنند این یک حق دفاع مشروع برای آنان است. وی افزود: آمریکایی‌ها و متحدان و متجاوزان به فلسطین و یمن از نظر نظامی و اقتصادی فرسوده و خسته شده‌اند و با سیاست‌های غلط و شکست خورده اعتبار آن‌ها از دست رفته است. وی گفت: جمهوری اسلامی امروز با اقتدار در منطقه در دل معادله و توازن منطقه‌ای است و حرف اول را می‌زند. رحیم صفوی افزود: قدرت نوظهور جمهوری اسلامی و جبهه مقاومت در حال شکل گیری و قدرت آمریکایی‌ها در حال افول است. وی افزود: آمریکایی‌ها هم در سیاست در قبال ایران با شکست مواجه شدند و هم در تک قطبی کردن قدرت در جهان به طوری که جهان به سمت چندجانبه‌گرایی حرکت می‌کند. وی گفت: همانگونه که ۶ رئیس جمهور قبلی امریکا نتوانستند اراده سیاسی خود را بر ملت و حکومت ایران تحمیل کنند ترامپ نیز به سرنوشت آن‌ها دچار خواهد شد و با حسرت تسلیم کردن ملت ایران به تاریخ خواهد پیوست. وی افزود: ملت ایران با تدبیر رهبری و یکپارچگی همه قوا سد تحریم‌های ظالمانه را می‌شکند و تکبر سیاستمداران آمریکایی را لگدمال می‌کند. رحیم صفوی گفت: ملت صبور ایران درس عزت و اقتدار و پیشرفت را به مردم جهان آموخته‌اند و در جریان ترور‌ها و فتنه‌ها حجم عظیمی از بحران‌های داخلی و خارجی را پشت سر گذاشته‌اند. رحیم صفوی افزود: جریان انقلاب اسلامی جریان حق طلب و آمریکایی‌ها یک جریان شیطانی و باطل است و ملت ایران از تحریم‌ها و تنگنا‌های اقتصادی عبور خواهد کرد و سیاست‌های آمریکا به جز شکست و انزوا و اختلاف با متحدان تاریخی مثل اروپایی‌ها نتیجه‌ای نخواهد داشت. وی تأکید کرد: ترامپ تلخ‌ترین تجربه ریاست جمهوری آمریکا خواهد شد و با ظلم‌هایی که به مسلمانان و غیرمسلمانان کرده عاقبت بدی خواهد داشت. وی افزود: جمهوری اسلامی ایران با رهبری شجاع و با انسجام و ائتلاف با جبهه مقاومت قادر است از انقلاب و کشور و امنیت و منافع ملی خودش دفاع کند و پاسخگوی همه سناریو‌های تهدید باشد. وی افزود: جمهوری اسلامی قادر است یک کشور مستقل، آباد، با امنیت و رفاه برای تحقق تمدن نوین اسلامی را شکل دهد که رهبر معظم انقلاب آن را در ۵۰ سال آینده بشارت داده است. وی گفت: بروز و ظهور قدرت‌های تمدنی و ایجاد تغییر در شاکله قدرت‌های فعلی بدون پشتوانه فلسفی و فکری شدنی نیست و باید بر پایه جهان بینی ارزشی، اخلاقی، انسانی و مبتنی بر فطرت بشری باشد که تحولات عمیق آینده بر این اساس خواهد بود و هر چه این ایدئولوژی قوی‌تر باشد نظام‌های برآمده از آن تأثیرگذار‌تر خواهد بود. وی گفت: انقلاب اسلامی و ۵۷ کشور مسلمان ظرفیت بی‌نظیری دارند که می‌توانند از الهام گرفتن از اسلام ناب محمدی و الگو گیری از جمهوری اسلامی و با همکاری و همگرایی هم، ​تمدن نوین اسلامی را محقق کنند و هندسه قدرت جهانی را به نفع کشور‌های اسلامی تغییر دهند و این قدرت تمدنی را بر اساس عدالت و صلح خواهی در مقیاس جهانی شکل دهند. وی گفت: امروز
خبرآنلاینخبرآنلاین22 ساعت قبل
به گزارش رسانه‌های عربی، سفارت آمریکا در دمشق با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، آمریکا شرکت‌های تجاری و افراد را به مشارکت در نمایشگاه بازسازی سوریه تشویق نمی‌کند. روزنامه الاخبار لبنان در این باره نوشت: سفارت آمریکا در این بیانیه که آن را در صفحه فیسبوک خود منتشر کرده است، مدعی شد هر نوع تامین مالی یا معامله، چه به صورت سرمایه گذاری خارجی یا بازسازی سوریه از سوی شبکه‌های وابسته به نظام سوریه صورت خواهد گرفت که در نهایت به نفع نظام سوریه و بقای آن خواهد بود. بر اساس این بیانیه، آمریکا مانند نمایشگاه بین المللی دمشق، مشارکت شرکت‌های خارجی در نمایشگاه بازسازی سوریه را نیز تحت نظر خواهد داشت. نمایشگاه بازسازی سوریه با مشارکت شرکت هایی از ۳۱ کشور جهان، سه شنبه گذشته آغاز به کار کرد و تا فردا شنبه ادامه می‌یابد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، لباس صورتی پاتریک شوارتزنگر، پسر آرنولد تبدیل به سوژه‌ای داغ برای شبکه‌های اجتماعی شده است. پاتریک که در مراسم NYFW show این لباس را بر تن کرده بود، سبب شد تا توجه کاربران به او جلب شود. بسیاری از کاربران عنوان کردند که حداقل پسر آرنولد نباید از این لباس که رنگی دخترانه دارد، استفاده می‌کرد. به گزارش اسپوتنیک، عده‌ای از کاربران نیز عنوان کردند که اگر شلوار او بلندتر می‌بود ظاهر او بهتر می‌شد و تیپ او اصلا جذاب نیست. در مقابل عده‌ای ای دیگر از کاربران ظاهر او را پسندیدند و معتقدند که او مستقل از پدرش می‌باشد.

ساخت قطعات تحریمی در ایران

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ یکی از شرکتهای مستقر در برج فناوری دانشگاه امیر کبیر از سال ۹۳ بر روی طراحی قطعات و تجهیزات مکانیکی پمپهای خاص و ابزار دقیق متمرکز شده است.
ایسناایسنا21 ساعت قبل
من خودم دو سال است که نصف دستمزد سریالم را طلبکارم؛ آن وقت یک هنرجو با چه انگیزه‌ای بخواهد وارد این عرصه شود! خودسیانی درباره نقدهایی که به سریال «هیولا» وارد شد، گفت: این موضوع که می‌گویند این سریال پایان خوبی نداشته فقط دامن‌گیر سریال‌های ایرانی نیست. شما در نمونه‌های خارجی هم که نگاه کنید مخاطب چند فصل از یک سریال را دنبال کرده اما قسمت آخرش را دوست نداشته است. زمانی که شما به عنوان مخاطب یک سریال را بدون توقع شروع به دیدن می‌کنید مشکلی ایجاد نمی‌شود اما زمانی که به سریال دلبستگی پیدا کرده باشید دوست دارید سریال طوری تمام شود که شما دلتان می‌خواهد و اگر این طور نباشد فکر می‌کنید که کار پایان خوبی نداشته است. او ادامه داد: اما این که چرا پایان یک سریال مطابق میل برخی مخاطبان ساخته نشده است، می‌تواند به عوامل بیرونی و درونی ارتباط داشته باشد.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

3 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

5 روز قبلعصر ایران2

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

3 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

3 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

3 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

3 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

4 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

5 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

5 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

5 روز قبلرکنا1