پیگیری «مدرسه پورمیدانی» توسط بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. فرهنگ
پیگیری «مدرسه پورمیدانی» توسط بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان

پیگیری «مدرسه پورمیدانی» توسط بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان

فارسخبرگزاری فارس |
مسوول هسته‌ مطالبه‌گری بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان همدان گفت: موضوع مدرسه شهید پورمیدانی مورد پیگیری هسته مطالبه‌گری بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان همدان است.

محمدمهدی سهرابی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در همدان با بیان اینکه طی چند روز اخیر به دنبال تماس والدین دانش‌آموزان یکی از مدارس دخترانه شهر همدان، متوجه جابجایی ناعادلانه محل تحصیل این دانش‌آموزان شده و این موضوع را بررسی کردیم، اظهار کرد: این موضوع با توجه به مدت باقی مانده تا شروع سال تحصیلی جدید و بدقولی آموزش و پروش ناحیه ۲، تبدیل به دغدغه اصلی والدین شده است.

وی به بازدید از مدرسه در روز چهارشنبه هفته گذشته با تعدادی از والدین اشاره کرد و گفت: در پی این بازدید متوجه شدیم در سال تحصیلی ۹۷-۹۶، مدرسه دخترانه ابتدایی شهید پورمیدانی در میدان ۱۳ آبان به دلیل عدم وجود استانداردهای اماکن آموزشی، نیاز به تخریب پیدا کرده است.

مسوول هسته‌ مطالبه‌گری بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان همدان اضافه کرد: در اردیبهشت ماه سال گذشته، طبق قرارداد مکتوب بین معاون آموزش ابتدایی وقت ناحیه ۲، کارشناسان آموزشی و هیأت امنا و نماینده والدین مدرسه پورمیدانی، آموزش و پرورش ناحیه ۲ متعهد به ساخت مدرسه جدید در محل مدرسه پورمیدانی توسط خیر و تحویل به آ‌نها شد.

وی با بیان اینکه طبق این قرارداد، دانش‌آموزان مدرسه پورمیدانی به مدت یک سال به شیفت ثابت بعد از ظهر مدرسه آزاد همدانی در چهارراه شهناز انتقال یافتند افزود: وعده شده بود پس از پایان این مدت، ۲۰۰ دانش آموز مدرسه پورمیدانی علاوه بر ۲۰۰ دانش‌آموز مدرسه آزاد همدانی به علت فرسودگی و نیاز به تخریب در این مکان، به مدرسه تازه‌ساز انتقال یابند.

سهرابی با تأکید بر اینکه در کنار مدرسه آزاد همدانی، دو مدرسه دیگر نیز فعال است تصریح کرد: مدرسه ابتدایی پسرانه علامه طباطبایی و دبیرستان پسرانه ابن سینا در کنار این مدرسه قرار دارند که فعالیت هرکدام از آ‌نها با وجود حجم انبوهی از دانش‌آموزان، نزدیک به یک‌هزار دانش‌آموز باعث به وجود آمدن مشکلات متعددی برای مدرسه‌های مجاور شده است.

هر ۴۰۰ دانش‌آموز دختر می‌توانند در یک شیفت مدرسه تازه‌ساز تحصیل کنند

وی با بیان اینکه این خیر با شرط تک شیفته بودن مدرسه، اقدام به تخریب و بازسازی کرده است ادامه داد: البته با توجه به ظرفیت فضای آموزشی، مشکلی از این بابت نخواهد بود و هر ۴۰۰ دانش‌آموز دختر در یک شیفت می‌توانند مشغول به تحصیل شوند.

مسوول هسته‌ مطالبه‌گری بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان همدان خاطرنشان کرد: در بازدید از مدرسه تازه‌ساز، تقریبا ۹۰ درصد پروژه تکمیل شده و این مدرسه برای مهر ماه قابل بهره‌برداری است.

وی گفت: عدم توجه آموزش و پرورش به تعهد خود نسبت به تحویل مدرسه پورمیدانی پس از بازسازی به دانش‌آموزان سابق این مدرسه، موضوعی است که مورد پیگیری هسته مطالبه‌گری بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان همدان قرار گرفت.

سهرابی اظهار کرد: امسال و پس از پایان سال تحصیلی، هیأت امنا و والدین دانش‌آموزان با توجه به مصوبه‌ای که در سال ۹۷ ثبت شده بود درصدد پیگیری برای تحویل مدرسه جدید بودند که متاسفانه با بدقولی آموزش و پرورش ناحیه ۲ مواجه شدند.

آموزش و پرورش قصد دارد مدرسه را به دبیرستان پسرانه ابن سینا تحویل دهد

وی با بیان اینکه آموزش و پروش ناحیه ۲ با استناد به تغییر معاون آموزشی، از نظر خود هیچ تعهدی در قبال تحویل مدرسه به دانش‌آموزان این مدارس نداشته است افزود: آموزش و پرورش ناحیه قصد دارد مدرسه بازسازی شده را به دبیرستان پسرانه ابن سینا تحویل دهد.

مسوول هسته‌ مطالبه‌گری بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان همدان بیان کرد: با توجه به فرسودگی مدرسه آزاد همدانی و مدرسه ابتدایی پسرانه‌ و مدرسه علامه طباطبایی، این مدارس نیز امسال باید برای تخریب و بازسازی آماده شوند.

خبری: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

وی با بیان اینکه گویا با این شرایط، مکان سوم تحصیل دانش‌آموزان ابتدایی با توجه به انتقال دانش‌آموزان دبیرستانی به مدرسه تازه‌ساز، دبیرستان پسرانه ابن سینا خواهد بود یادآور شد: در این صورت یک شیفت این مدرسه به دانش‌آموزان ابتدایی پسر ۴۰۰ تا ۵۰۰ نفره و شیفت بعدی هم به دختران ابتدایی ۴۰۰ نفره اختصاص می‌یابد.

سهرابی تصریح کرد: با این حال باید از مسوولان آموزشی و پشتیبانی آموزش و پرورش سوال کرد که آیا به تبعات اخلاقی این کار فکر کرده‌اند؟!

وی با بیان اینکه در زمان تعویض شیفت مدارس، حداقل ۵۰۰ دانش آموز دختر و پسر با سن و جنسیت متفاوت وارد مدرسه و از مدرسه خارج می‌شوند، ادامه داد: هر دو شیفت مجبور به استفاده از یک سرویس بهداشتی هستند و مشکلاتی وخیم‌تر از این موارد ممکن است پیش آید؛ حال سوال این است که آیا مسائل اخلاقی و بهداشتی، از اهمیت کمتری نسبت به کمبود فضا و امکانات برخوردار هستند؟!

تربیت دانش‌آموزان، مهمتر از فضای آموزشی پسران دبیرستانی نیست؟!

مسوول هسته‌ مطالبه‌گری بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان همدان خاطرنشان کرد: تربیت دانش‌آموزان ابتدایی که به نوعی تربیت پایه‌ای در آموزش و پرورش تلقی می‌شود، مهمتر از فضای آموزشی پسران دبیرستانی نیست؟!

وی با تأکید بر اینکه اگر شاهد رخ دادن اتفاقات جبران‌ناپذیری باشیم، چه کسی پاسخگو خواهد بود؟ یادآور شد: در این میان مدیرکل آموزش و پرورش همدان نیز در مصاحبه‌ای، موضوع تعهد ناحیه ۲ برای تحویل مدرسه تازه‌ساز را تکذیب و اظهار بی‌اطلاعی کرده است.

سهرابی اظهار کرد: مدرسه‌ آزاد همدانی که در حال حاضر محل تحصیل دانش‌آموزان است با گذشت ۴۵ سال از ساخت آن دچار استهلاک شده و دارای حداقل امکانات آموزشی و رفاهی برای دانش‌آموزان است.

وی در ادامه گفت: طبق تصاویر گرفته شده، کلاس‌های این مدرسه علاوه بر کمبود ظرفیت و فضای آموزشی، فرسوده شدن مصالح، دیوارها و پنجره‌ها، حتی دارای یک لوله بخاری ساده برای فصل زمستان نبوده که طبق گفته والدین و معلمان، بوی گاز ناشی از نبود لوله بخاری، بارها باعث آزار دانش‌آموزان شده است.

مسوول هسته‌ مطالبه‌گری بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان همدان بیان کرد: برخی والدین به دلایل ذکر شده، فرزندان خود را در مدارس غیرانتفاعی ثبت‌نام‌ کرده‌ بودند تا امسال به مدرسه جدید منتقل کنند و بقیه خانواده‌ها نیز با این شرایط حاضر شدند، فرزندانشان یک سال در این مدرسه تحصیل کنند تا وعده آموزش و پرورش محقق شود.

وی افزود: اکنون با وجود فرصت کمتر از یک ماه تا شروع سال تحصیلی، آموزش و پرورش زیر بار انجام تعهد خود نرفته و از والدین هم درخواست کرده تا فرزندانشان امسال نیز با همان شرایط اما باز هم با تغییر مکان مشغول به تحصیل شوند.

سهرابی تصریح کرد: حال با وجود اعتراضات شدید والدین، مشخص نیست آموزش و پرورش با چه دلایلی، دست به انجام کاری بر خلاف تعهدات خود زده است، آیا مسوولان آموزش و پرورش همدان به وعده خود عمل نخواهند کرد؟!

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم با نگاه دقیق و جدی مسوولان این مشکل نیز در اسرع وقت برطرف شود.

انتهای پیام/۸۹۰۳۹/

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تماشا کنید: مدیر سازمان «اوج» رئیس صداوسیما می‌شود؟!

انتخابانتخاب16 ساعت قبل
گزارش ویدیویی «انتخاب»؛ محمدرضا زائری از احتمال انتصاب احسان محمدحسنی، مدیر سازمان هنری رسانه‌ای اوج به ریاست سازمان صداوسیما خبر داده است. ماجرا از انتقادات تند وحید جلیلی به صداوسیما آغاز شد و در نهایت شماری از نیروهای نسل جدید اصولگرایان را دو دسته کرده و در مقابل هم قرار داد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

(ویدیو) «ستایش» مثل بنجامین باتن جوان شده است؟

فراروفرارو22 ساعت قبل
پخش سری سوم سریال ستایش سوژه شبکه‌های اجتماعی شده است. به گزارش خبرآنلاین، این فصل که از فردای فصل دوم آغاز می‌شود و در سیر داستانی در امتداد فصل دوم است، از این جهت سوژه شده که در آن چهره نرگس محمدی هنرپیشه نقش ستایش جوان‌تر از فصل دوم است. حالا به شوخی در شبکه‌های اجتماعی این اتفاق را مقایس می‌کنند با ماجرای بنجامین باتن که هرچه سنش بالا می‌رفت جوانتر می‌شد! البته این اتفاق شاید به دلیل همزمانی ساخت سریال ستایش ۳ با بوی باران باشد و ممکن است محمدی در هر دو سریال همزمان جلوی دوربین می‌رفته و امکان گریم سنگین روی صورتش نبوده است! بر اساس گفته تهیه کننده ستایش چند وقتی این تداخل زمانی میان دو سریال ایجاد شده است.

بهنوش طباطبایی «مری پاپینز» می‌شود

مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مشاور رسانه‌ای پروژه، نمایش موزیکال «مری پاپینز» قرار است با حضور بهنوش طباطبایی روایتگر ماجراجویی‌ها و داستان هایی باشد که در خانواده «بنکس» رخ می‌دهد. جایزه گلدن گلوب و بفتا هم قبل از اینها برای بازی در نقش «مری پاپینز» نصیب جولی اندروز شده بود. حدود ۲ دهه بعد نیز ناتالیا آندریچنکو در نقش «مری پاپینز» ظاهر شد. بهنوش طباطبایی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون از آبان ماه امسال در نقش «مری پاپینز» پرستار خانواده بنکس روی صحنه تالار وحدت ظاهر می‌شود. این اثر اقتباسی آزاد از مجموعه داستان‌های «مری پاپینز» نوشته پاملا تراورس با ترجمه احمد کولیوندی و ترانه سرایی و دراماتورژی محمدرضا کوهستانی است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان به نقل از روابط عمومی شبکه سه سیما، فصل سوم سریال «ستایش» نوشته سعید مطلبی و به کارگردانی سعید سلطانی که از جمعه ۲۲ شهریور آغاز شده است، به دلیل پخش مستقیم مسابقات فوتبال نفت مسجد سلیمان - استقلال تهران در روز یکشنبه ۲۴ شهریور و پرسپولیس تهران - صنعت نفت آبادان در روز دوشنبه ۲۵ شهریورساعت ۱۹:۴۵، پخش نخواهد شد. داریوش ارجمند، سیما تیرانداز، مهدی سلوکی، نرگس محمدی، قربان نجفی، فریبا نادری، سینا شفیعی، فرهاد جم، و … از بازیگران فصل سوم سریال «ستایش» هستند. گفتنی است، سری سوم مجموعه تلویزیونی ستایش در ۳۰ قسمت ۵۰ دقیقه‌ای به تهیه کنندگی آرمان زرین کوب، هر شب ساعت ۲۰:۴۵ از شبکه سه سیما پخش می‌شود. انتهای پیام/
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
وی که پیش از این سابقه کارگردانی چندین سریال را داشته است، افزود: «خرها آدم نمی‌شوند» اسم جذابی برای یک کار کودک بود و می‌توانست مخاطب را کنجکاو کند ولی درنهایت مجوز با نام دیگری صادر شد. فکر می‌کنم این فیلم با فضای متفاوتی که دارد بتواند هنگام اکران ارتباط درستی با گروه سنی کودک برقرار کند. این فیلمنامه یک کمدی اجتماعی درباره آدمی است که به اشتباه اعضای بدنش را به افرادی داده‌اند! وی در پایان گفت: با برخی بازیگران صحبت‌های اولیه شده ولی هنوز کار وارد مرحله اجرایی نشده است. عکس‌های فیلم «آدم نمی‌شوند» از امیر فائض است.

نظرها

اخبار بیشتر