گزارش ایندیپندنت از افزایش احساسات ضدصهیونیستی در اوانجلیست‌های آمریکا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. سیاسی
گزارش ایندیپندنت از افزایش احساسات ضدصهیونیستی در اوانجلیست‌های آمریکا

گزارش ایندیپندنت از افزایش احساسات ضدصهیونیستی در اوانجلیست‌های آمریکا

فارسخبرگزاری فارس |
تفکرات ضد صهیونیستی در میان اوانجلیست‌های مسیحی که معتقدند یهودی‌ها در حال دسیسه‌چینی برای در دست گرفتن کنترل آمریکا هستند، رو به افزایش است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در حالی که «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در تلاش است روابط دولت خود با رژیم صهیونیستی را گسترش دهد، تفکرات ضدصهیونیستی در میان اوانجلیست‌های مسیحی آمریکا که از طرفداران اصلی او هستند رو به افزایش است.

به نوشته روزنامه «ایندیپندنت» ‌، «لوبا یانکو» خدمتکار یک کلیسای اوانجلیستی، از جمله شهروندانی است که گلایه‌های زیادی از وضعیت فعلی آمریکا دارد. یانکو معتقد است ترامپ سعی می‌کند بر اساس ارزش‌های دین مسیحی رفتار کند اما طبق آنچه به‌صورت آنلاین از او می‌بیند، به‌نظر می‌رسد گروه خاصی بر سر راه او قرار گرفته‌اند.

این زن اوانجلیست گفت: «محیطی صهیونیستی که [ترامپ] را احاطه کرده است ارزش‌هایی کاملا متفاوت با مسیحیان دارد. این [محیط] کابالایی است. این [محیط] تلمودی است و نه سخنان خداوند».

یانکو در ادامه گفت: «چرا ارزش‌های حامی سقط جنین و حامی دگرباش‌های جنسی را [در آمریکا] وجود دارند ولی آزادی بیشتری برای حفظ ایمان خود نداریم؟ اکنون ما [هستیم که] مورد آزار قرار می‌گیریم. یهودی‌ها می‌گویند آمریکا را فتح کردیم، ما آمریکا را کنترل می‌کنیم. این چیزی است که من می‌دانم».

ایندیپندنت در ادامه ادعا کرده: این نگاه یهودستیزانه‌ای است که در میان مسیحیان اوانجلیستی در سراسر آمریکا رو به افزایش است. از زمان رحلت حضرت عیسی (ع)، از نزدیک به ۲۰۰۰ سال پیش تا کنون روابط میان مسیحیان و یهودیان تنش‌آلود بوده است. امروزه درحالی که رئیس‌جمهور آمریکا اتهاماتی را در خصوص یهودیان مطرح می‌کند و طرف‌دارانش را به عدم اعتماد به جریان اصلی رسانه‌ها تشویق می‌کند، شمار رو به افزایشی از اوانجلیست‌ها برای دسترسی به اطلاعات به اینترنت روی آورده‌اند و در آن با اعتقادات ضدیهودی آشنا می‌شوند.

به نوشته ایندیپندنت، مسیحیان شیوه تفکر خود در خصوص یهودیان را از منابع مختلفی دریافت می‌کنند: از تاریخ بلند حمایت از اسرائیل، از کشیشان هراس‌آلودی که از نفوذ یهودیان در ویدئوهای یوتیوب نگران هستند و از ترامپ، که این هفته اعلام کرد یهودیانی که به دموکرات‌ها رای دهند - بیش از ۷۰ درصد آنها - عهدنشناس هستند.

در کلیساهای سراسر آمریکا، اوانجلیست‌ها باور ندارند که می‌توانند اخبار و حقایق را از طریق رسانه‌هایی که ترامپ آن‌ها را «رسانه‌های اخبار جعلی» می‌نامد کسب کنند و در عوض اخبار را از وب‌سایت‌ها و رسانه‌های دیگری دنبال می‌کنند.

با این حال «مارک انگلیش»، کشیش کلیسایی که یانکو در آن خدمت می‌کند، در پاسخ به این سوال که درباره اعتقادات یانکو نظیر این‌که یهودی‌ها دولت را اداره می‌کنند چه نظری دارد گفت: «من در دولت نیستم. مانند این است که تلاش کنم از کار بیمه سر در بیاورم. دولت بسیار پیچیده است. گمان نمی‌کنم فقط یک گروه همه چیز را کنترل کند».

اوانجلیست‌ها، یهودیان را پیشینیان دینی خود می‌شمارند. بخش عهد عتیق انجیل بین دو دین مسیحیت و یهودیت مشترک است و همچنین توصیه‌های مشترکی نظیر دوست داشتن همسایه همانند دوست داشتن خود، بین این دو دین وجود دارد. علی‌رغم این‌که یهودیان منکر ظهور حضرت مسیح (ع) هستند، اوانجلیست‌ها عموما به یهودیان علاقه دارند و آنها را پیشینیان دینی خود می‌دانند.

در سایت خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

یکی دیگر از دلایل حمایت اوانجلیست‌ها از رژیم صهیونیستی این است که به این پیش‌گویی باور دارند که بازگشت مسیح زمانی رخ می‌دهد که یهودیان در سرزمین فلسطین ساکن می‌شوند.

ایندیپندنت می‌افزاید: اما از سوی دیگر، الهیات دین مسیحی و ضد یهودیت، قرن‌ها و از پیش از «مارتین لوتر» (بنیان‌گذار پروتستانیزم) دست در دست ضدیت با یهود داشته است. امروزه عقیده رایج میان مسیحیان این است که یهودیان موجب قتل مسیح شدند و باید تاوان آن را بپردازند.

«دنیل هومل» تاریخ‌دان و استاد دانشگاه ویسکانسین آمریکا می‌گوید: «شمار زیادی از اوانجلیست‌ها هستند که این دیدگاه را درباره قدرت یهودیان دارند که گمان می‌کنند یهودیان همه چیز را کنترل می‌کنند. جری فالول طنزی درباره این‌که چگونه یهودی‌ها می‌توانند پول بیشتری دربیاورند مطرح کرد».

هومل معتقد است تفکرات ضدیهودی ریشه‌ای عمیق در برخی اوانجلیست‌ها دارد که از زمینه‌ای فرهنگی و مذهبی سرچشمه می‌گیرد.

بر اساس ادعای این گزارش، از نقطه‌نظر سیاسی، اوانجلیست‌ها افکاری نزدیک به راست‌گرایان ضدیهودی دارند. هردوی این گروه‌ها از جمله حامیان ترامپ محسوب می‌شوند. او در خلال کمپین انتخابات ریاست‌جمهوری خود در سال ۲۰۱۶ توئیتی را بازنشر داد که محتوی تصویر «هیلاری کلینتون» رقیب انتخاباتیش در کنار مقادیر زیادی پول و یک ستاره شش‌پر یهودی بود.

برنامه خبری شبانه «ترو نیوز» که توسط «ریک وایلز» کشیش فلوریدایی اجرا می‌شود و بیش از ۱۸ میلیون بیننده در سایت «یوتیوب» دارد، هدف خود را «پیشنهاد جایگزینی مثبت برای تعصب ضدمسیحی جریان اصلی رسانه‌ها می‌داند» و همواره صهیونیست‌ها را هدف انتقاد قرار می‌دهد.

وایلز اخیرا گفته است «جفری اپستین» که به اتهام قاچاق دختران زیر سن قانونی بازداشت شده بود، خودکشی نکرده بلکه او را فراری داده‌اند و به مکانی امن در سرزمین‌های اشغالی منتقل کرده‌اند. او لیستی از یهودیان «هالیوود» را ارائه کرد که در ساخت فیلمی به‌نام «شکار» نقش داشته‌اند و در آن شکار و کشتار مسیحیان سفیدپوست را به تصویر کشیده‌اند.

«استیون اندرسون» از دیگر برنامه‌سازان یوتیوب که برنامه‌هایش ۶۲ میلیون بازدیدکننده دارد و کشیش کلیسایی در ایالت آریزونا است، در زمان ریاست‌جمهوری «باراک اوباما» گفته بود آرزوی مرگ او را دارد. اندرسون گفته بود: «یهودیان معتقدند دزدی کردن از غیرکلیمی‌ها اشکالی ندارد». همچنین اظهار داشت یهودیان و هم‌جنس‌گرایان هالیوود را می‌گردانند و تأکید کرد این یهودی‌ها بودند که مسیح را کشتند پس قوم برگزیده خداوند نیستند.

منبع اصلی اخبار روز، برای بسیاری از اوانجلیست‌ها در سراسر آمریکا کانال‌های یوتیوب است. آن‌ها خبرهایی را که از نظرشان اهمیت بالایی دارند، نظیر سیاست‌های واشنگتن که بر آزادی مذهبی در مرکز دینی آن‌ها در فلوریدا تأثیر می‌گذارد از این طریق دنبال می‌کنند. آن‌ها تلاش می‌کنند در آنچه نبردی معنوی می‌نامند همواره اطلاعاتی به‌روز داشته باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ماجرای استناد پوتین به آیه قرآن در حضور روحانی و اردوغان+فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 روز قبل
ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهوری روسیه روز دوشنبه در کنفرانس خبری که با حضور رئیسان جمهوری ترکیه و ایران برگزار شد به یک آیه قرآنی اشاره کرد. ولادیمیر پوتین که در کنار حسن روحانی، رییس‌جمهوری ایران و رجب طیب اردوغان، رییس‌جمهوری ترکیه نشسته بود، در پاسخ به پرسشی درباره حمله اخیر به تاسیسات نفتی عربستان سعودی به آیه‌ای از قرآن استناد کرد که در آن مخالفت با خشونت‌ورزی مگر در شرایط حمایت از قوم و خویش مورد اشاره شده است. پوتین گفت: «قرآن کریم به غیرقابل قبول بودن هرگونه خشونتی اشاره دارد مگر زمانی که پای حمایت از خویشاوندان شما در میان باشد. ما حاضریم به عربستان سعودی برای حمایت از قوم و خویش یا همان ملتش هرگونه کمکی ارایه کنیم.» تعداد بازدید: ۱۹ کد ویدیو دانلود فیلم اصلیرییس‌جمهوری روسیه در ادامه نکته‌ای را خطاب به رهبران سیاسی عربستان سعودی مطرح کرد. به گفته پوتین «کافی است رهبران عربستان سعودی تصمیم خردمندانه‌ای اتخاذ کنند، همانطور که رهبری ایران با خرید سامانه موشکی اس‌۳۰۰ انجام داد و همان مسیری که رجب طیب اردوغان، رییس‌جمهوری ترکیه با خرید آخرین مدل سامانه دفاعی اس‌۴۰۰ طی کرد.» زمانی که رئیس‌جمهوری روسیه در حال توضیح این نکات بود دوربین روی چهره برخی سیاستمداران ایرانی تمرکز کرده بود که با خنده به سخنان وی گوش می‌دادند، افرادی چون محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، محمود واعظی، رئیس دفتر حسن روحانی و امیر حاتمی، وزیر دفاع ایران.

فیلم/ علت ترس سعودی‌ها از درگیری با ایران

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

از رسوایی تا فرافکنی

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
بلافاصله سخنگوی ارتش یمن اعلام کرد که چگونه تاسیسات نفتی عربستان را با پهپاد هدف حمله قرار دادند. به نظر می‌رسد ابعاد رسوایی نظامی سعودی‌ها و آمریکایی‌ها و شوک اقتصادی و جهانی این حملات فراتر از مطالبی است که گفته می‌شود. با درنظر گرفتن رسوایی شکست سعودی‌ها و حامیان آمریکایی و اروپایی آنان در یمن و در مقابل یک گروه مردمی به نام انصارالله که کمترین تجهیزات نظامی را دارد، می‌توان دلیل فرافکنی اخیر آمریکایی‌ها را دریافت. اما در جلسه هیئت دولت، رئیس جمهور به سعودی‌ها و آمریکایی‌ها، علت اصلی اتفاقات اخیر را یادآور شد و البته یک هشدار نیز به آنان داد. هشدار رئیس جمهور در متن یادداشت دبیر شورای امنیت ملی هم دیده می‌شد، اما با ادبیاتی دیگر.

پاسخ هرگونه توطئه آمریکایی‌ها را خواهیم داد

صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
سردار سرلشکر پاسدار سید یحیی رحیم صفوی گفت: آمریکایی‌ها باید سخنان سید حسن نصرالله را جدی بگیرند و هر حرکت ضد ایرانی منطقه را دچار دگرگونی خواهد کرد. وی گفت: آمریکایی‌ها خوب می‌دانند که ما از رهبر خردمند و شجاع و نیرو‌های مسلح قدرتمند برخوردار هستیم و البته سیاست ما صلح و امنیت پایدار در منطقه با خروج نیرو‌های متجاوز و بیگانه است. وی افزود: دشمنان منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای بدانند ایران هیچ قصد تهاجم و کشورگشایی ندارد و به دنبال صلح و امنیت پایدار و البته مدافع حقوق ملت‌های اسلامی است. رحیم صفوی پیروزی انقلاب اسلامی و پیروزی در دفاع مقدس و حتی پیروزی مدافعان حرم را نشات گرفته از فلسفه و منطق عاشورای حسینی دانست و گفت: بعد از ۳۰ سال از پایان دفاع مقدس متحدان انقلاب اسلامی با توانمندی عظیم و با اهداف حق طلبانه از آمریکایی‌ها و متحدان آن‌ها در منطقه قوی‌تر شده‌اند. وی افزود: آمریکایی‌ها و دوستانشان جریان سلطه‌گر و شیطانی هستند، اما متحدان انقلاب اسلامی به دنبال اهداف حق‌طلبانه و استقرار صلح و امنیت در منطقه هستند و جریان مردمی از آن‌ها حمایت می‌کند که خدا به آن‌ها وعده پیروزی داده است. وی گفت: سیاستمداران و تحلیلگران امروز قدرت نفوذ جمهوری اسلامی از دریای مدیترانه تا دریای سرخ و اقیانوس هند را درک می‌کنند، اما بعد از ۳۰ سال از دفاع مقدس اهداف آمریکا و صهیونیست در منطقه با شکست مواجه شده است. رحیم صفوی افزود: آمریکا بعد از ۱۸ سال اشغال افغانستان نتوانسته امنیت و رفاه بیشتر را برای این کشور فراهم کند و راهبرد آمریکا در عراق و افغانستان با شکست مواجه شده است. وی گفت: ائتلاف آمریکایی‌ها برای براندازی بشار اسد و ایجاد داعش با خسارات فراوان وکشتار مسلمانان در عراق و سوریه به پیروزی نرسید. وی افزود: بوش پسر به افغانستان و عراق لشکرکشی کرد و چند ده هزار از مردم این کشور‌ها را کشت، اما نتوانست محبوبیت کسب کند. وی اضافه کرد: رئیس جمهور کنونی آمریکا که به نظر می‌رسد از عقلانیت رفتاری یک رئیس جمهور خارج شده است طرح معامله قرن او همان طور که طرح خاورمیانه بزرگ بوش پسر با شکست مواجه شد، شکست خورده است. وی گفت: آمریکایی‌ها مجبورند از افغانستان و غرب آسیا عقب‌نشینی کنند همانطور که ارتش سرخ شوروی بعد از ده سال مجبور به عقب نشینی از افغانستان شد. رحیم صفوی گفت: قدرت آمریکایی‌ها در غرب آسیا رو به افول است و دوستان آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی هم شکست‌های زیادی را در ۳۰ سال گذشته تجربه کرده‌اند. وی افزود: دوستان کشور‌های غربی در راهبرد غلطی که صهیونیست‌ها برای فروش میلیارد‌ها دلار سلاح در فکر آن‌ها کرده‌اند با تجاوز به یمن پنج سال مردم مظلوم این کشور را به خاک و خون کشیدند و با محاصره اقتصادی اجازه ورود مواد غذایی و دارو را به آن‌ها نمی‌دهند، اما امروز این دو کشور عربی پیروز نشده‌اند و مجبورند عقب‌نشینی کنند و هیچ دستاوردی ندارند. وی با اشاره به تاریخ ایثارگری یمنی‌ها گفت: در سال ۱۹۶۷ یمنی‌ها هزاران متجاوز مصری را از کشورشان بیرون کردند و اگر هم اکنون مقابله به مثل می‌کنند این یک حق دفاع مشروع برای آنان است. وی افزود: آمریکایی‌ها و متحدان و متجاوزان به فلسطین و یمن از نظر نظامی و اقتصادی فرسوده و خسته شده‌اند و با سیاست‌های غلط و شکست خورده اعتبار آن‌ها از دست رفته است. وی گفت: جمهوری اسلامی امروز با اقتدار در منطقه در دل معادله و توازن منطقه‌ای است و حرف اول را می‌زند. رحیم صفوی افزود: قدرت نوظهور جمهوری اسلامی و جبهه مقاومت در حال شکل گیری و قدرت آمریکایی‌ها در حال افول است. وی افزود: آمریکایی‌ها هم در سیاست در قبال ایران با شکست مواجه شدند و هم در تک قطبی کردن قدرت در جهان به طوری که جهان به سمت چندجانبه‌گرایی حرکت می‌کند. وی گفت: همانگونه که ۶ رئیس جمهور قبلی امریکا نتوانستند اراده سیاسی خود را بر ملت و حکومت ایران تحمیل کنند ترامپ نیز به سرنوشت آن‌ها دچار خواهد شد و با حسرت تسلیم کردن ملت ایران به تاریخ خواهد پیوست. وی افزود: ملت ایران با تدبیر رهبری و یکپارچگی همه قوا سد تحریم‌های ظالمانه را می‌شکند و تکبر سیاستمداران آمریکایی را لگدمال می‌کند. رحیم صفوی گفت: ملت صبور ایران درس عزت و اقتدار و پیشرفت را به مردم جهان آموخته‌اند و در جریان ترور‌ها و فتنه‌ها حجم عظیمی از بحران‌های داخلی و خارجی را پشت سر گذاشته‌اند. رحیم صفوی افزود: جریان انقلاب اسلامی جریان حق طلب و آمریکایی‌ها یک جریان شیطانی و باطل است و ملت ایران از تحریم‌ها و تنگنا‌های اقتصادی عبور خواهد کرد و سیاست‌های آمریکا به جز شکست و انزوا و اختلاف با متحدان تاریخی مثل اروپایی‌ها نتیجه‌ای نخواهد داشت. وی تأکید کرد: ترامپ تلخ‌ترین تجربه ریاست جمهوری آمریکا خواهد شد و با ظلم‌هایی که به مسلمانان و غیرمسلمانان کرده عاقبت بدی خواهد داشت. وی افزود: جمهوری اسلامی ایران با رهبری شجاع و با انسجام و ائتلاف با جبهه مقاومت قادر است از انقلاب و کشور و امنیت و منافع ملی خودش دفاع کند و پاسخگوی همه سناریو‌های تهدید باشد. وی افزود: جمهوری اسلامی قادر است یک کشور مستقل، آباد، با امنیت و رفاه برای تحقق تمدن نوین اسلامی را شکل دهد که رهبر معظم انقلاب آن را در ۵۰ سال آینده بشارت داده است. وی گفت: بروز و ظهور قدرت‌های تمدنی و ایجاد تغییر در شاکله قدرت‌های فعلی بدون پشتوانه فلسفی و فکری شدنی نیست و باید بر پایه جهان بینی ارزشی، اخلاقی، انسانی و مبتنی بر فطرت بشری باشد که تحولات عمیق آینده بر این اساس خواهد بود و هر چه این ایدئولوژی قوی‌تر باشد نظام‌های برآمده از آن تأثیرگذار‌تر خواهد بود. وی گفت: انقلاب اسلامی و ۵۷ کشور مسلمان ظرفیت بی‌نظیری دارند که می‌توانند از الهام گرفتن از اسلام ناب محمدی و الگو گیری از جمهوری اسلامی و با همکاری و همگرایی هم، ​تمدن نوین اسلامی را محقق کنند و هندسه قدرت جهانی را به نفع کشور‌های اسلامی تغییر دهند و این قدرت تمدنی را بر اساس عدالت و صلح خواهی در مقیاس جهانی شکل دهند. وی گفت: امروز

مهمان آمریکایی افق نو: حرم امام رضا حس ویژه‌ای برایم داشت/ به اسلام علاقه دارم/ بولتون غده سرطانی کاخ سفید بود

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
وی می‌گوید طی سفر سه‌روزه‌اش به مشهد برای شرکت در کنفرانس سال گذشته افق نو، دو بار به حرم امام رضا علیه‌السلام مشرف شده و آن‌جا به نظرش مکان بسیار ویژه‌ای بوده است. اگر ویژگی شبکه‌سازی افق نو نبود، الآن این دوستان را نداشتم. بعضی وقت‌ها برای این‌که با شخصیت‌های جالب آمریکایی آشنا شوید، باید به تهران [و کنفرانس افق نو] بروید. «یهودی، نه صهیونیست» نوشته روی سینه «یسرائیل داوید وایس» خاخام یهودی و سخنگوی اتحاد یهودیان ضدصهیونیسم حین سخنرانی در کنفرانس افق نو (+) ◄ به موضوع افق نو برگردیم. در مقاله‌ام درباره همه این‌ها توضیح داده‌ام؛ البته می‌دانم همه این موضوعات مرتبط با افق نو نیستند، اما مرتبط با خود من هستند.

ادامه شکست حداکثری

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


اسدالله عسگراولادی دعوت حق را لبیک گفت

6 روز قبلفارس4

فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

3 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

5 روز قبلعصر ایران2

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

3 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

3 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

3 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

4 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

4 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

5 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

5 روز قبلرکنا1