وارد کردن ۱۴۷ قلم صنایع دستی به تهران ممنوع شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. اقتصادی

وارد کردن ۱۴۷ قلم صنایع دستی به تهران ممنوع شد

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
وارد کردن ۱۴۷ قلم صنایع دستی به تهران ممنوع شد - 0

سرپرست یگان حفاظت میراث فرهنگی استان تهران با بیان اینکه عمده قاچاق مرتبط با میراث فرهنگی در زمینه اموال تاریخی و فرهنگی، صنایع دستی و دستگاه‌های فلزیاب انجام می‌شود گفت: واردات ۱۴۷ قلم از تولیدات مرتبط با صنایع دستی به استان ممنوع شد.

به گزارش ایرنا؛ شهرام صابری روز شنبه در سومین جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان که در استانداری تهران برگزار شد افزود: در پنج ماهه سالجاری ۷۲ سایت در خصوص خرید و فروش دستگاه‌های فلزیاب مسدود شد.

وی ادامه داد: در ۳۳ عملیات مبارزه با قاچاق کالا و ارز ۸۴۶ شی اصلی، ۵۲۴ شی تقلبی و یکهزار و ۵۰۰ دستگاه فلزیاب کشف و ضبط شد.

صابری با بیان اینکه دستورالعمل هایی در خصوص مبارزه با قاچاق کالا در حوزه صنایع دستی و میراث تاریخی و فرهنگی به دستگاه‌های ذی ربط ابلاغ شده است، تصریح کرد: گشت‌های میدانی در بازارهای صنایع دستی به منظور جلوگیری از قاچاق کالا انجام می‌شود.

سرپرست یگان حفاظت میراث فرهنگی استان تهران گفت: سامانه ۰۹۶۶۲ به صورت شبانه روزی برای پاسخگویی و ارتباط مردمی با سازمان میراث ‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در نظر گرفته شده است که شهروندان از این طریق می‌توانند شکایات یا کشف کالاهای تاریخی و صنایع دستی را با ما در میان بگذارند.

اجرای طرح پایلوت استقرار نیروی انتظامی در مبادی ورود و خروج و گمرک‌ها

همچنین دبیر کمیسیون هماهنگی، برنامه ریزی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز نیز در این نشست با بیان اینکه طرح پایلوت دستورالعمل استقرار نیروی انتظامی در مبادی ورود و خروج و گمرک‌ها در راستای تشدید امنیت اقتصادی در استان‌های تهران، بوشهر، هرمزگان، سیستان و بلوچستان، کردستان، سنندج و آذربایجان غربی اجرا می‌شود، افزود: این طرح در استان تهران در فرودگاه بین المللی حضرت امام خمینی (ره) نیز اجرا می‌شود.

سید مهدی محمدی افزود: دستورالعمل نحوه استقرار نیروی انتظامی در مبادی رسمی ورود و خروج کالا و ارز و گمرک‌ها توسط اسحاق جهانگیری ابلاغ شده است که متعاقب این دستور جلسه‌ای مجدد در ستاد برگزار شده که چند تکلیف در زمینه‌های کاربری راهبری و نظارت بر حسن اجرا و ارزیابی نحوه استقرار فعالیت نیروی انتظامی در مبادی رسمی ورود و خروج کالا در سطح‌های استان‌های مشمول طرح در استان‌های تهران، هرمزگان، کردستان، آذربایجان غربی، اصفهان، کرمانشاه، هرمزگان، بوشهر، خوزستان، سیستان و بلوچستان با محوریت دبیر کمیسیون برنامه رزی و هماهنگی نظارت بر قاچاق کالا و ارز و با حضور مدیران کل دستگاه‌های ذی ربط برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: بعد از تصویب قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال ۹۲، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز اقدامات بسیار ارزشمندی را در حوزه پیشگیری و راه اندازی سامانه‌ها در سال‌های اخیر انجام داده که در پی آن آیین نامه‌ها و دستورالعمل‌های مختلفی در بحث کالاهای قاچاق ابلاغ شده و علاوه بر افزایش تنوع حجم کار این ستاد افزایش یافته است.

خبری: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

محمدی تصریح کرد: طرح برش استانی، مجموع راهبرد‌ها و برنامه‌های ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ابلاغ شده و انتظار می‌رود دستگاه‌ها با توجه به وظایف ذاتی و تکلیفی در رابطه با اجرای سیاست‌ها به ما کمک کنند تا بتوانیم سیاست‌های کمیسیون را اجرا کنیم.

وی با بیان اینکه اقدامات مطلوبی در نشست کمیسیون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در خصوص تدوین و توجیه مدیران کل دستگاه‌ها داشته صورت گرفته است، گفت: طبق آمارهای مرجع این ستاد و برابر ماده ۱۶ مرجع قانونی، در خصوص انتشار اخبار و اطلاعات مربوط به قاچاق کالا در پنج ماهه اول امسال در اجرای سیاست‌های این ستاد پیشتاز بوده‌ایم.

دبیر کمیسیون هماهنگی، برنامه ریزی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: با توجه به وظایف دستگاه‌های اجرایی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، اهداف و راهبردها تفکیک شده و نیازمند مصوبه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز است.

محمدی با بیان اینکه تفاهم نامه‌ای میان ستاد مرکزی مبارزه با قاجاق کالا و ارز با وزارت آموزش و پرورش منعقد شده و تعهداتی را وزارت آموزش و پرورش پذیرفته است افزود: این تفاهم نامه در سطح استان تهران با مسئولیت کمیسیون‌ها و پیگیری دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا اجرایی می‌شود.

وی اضافه کرد: این تفاهم نامه در سه نسخه، شش ماده و ۲۲ بند به امضای هندیانی معاون پیشگیری و کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش رسیده است.

دبیر کمیسیون هماهنگی، برنامه ریزی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: در جلسه پنجم ارائه گزارش در خصوص تغییرات ساختاری در معاونت مبارزه با قاچاق کالا و ارز تهران بزرگ، نحوه تعامل و همکاری با دستگاه‌های کاشف کالای قاچاق، عدم همکاری مسئولان نیروی انتظامی و پلیس امنیت اقتصادی در اجرای احکام دادسراها گشت‌های مشترک با وزارت صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی، دانشگاه علوم پزشکی گشت‌های مشترک صورت می‌گیرد.

محمدی ادامه داد: نحوه تعامل دستگاه‌های کاشف با دستگاه‌های علوم پزشکی در برنامه گشت مشترک با همراهی کارشناسان اتاق اصناف و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان باید انجام شود متاسفانه کماکان کارشناسان یا قضات سازمان تعزیرات حکومتی و ناجا در گشت‌های مشترک حضور ندارند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رفع مشکلات کارکنان هپکو آغاز شده است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، آقای داود خانی در ارتباط تلفنی با تحریریه بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما درباره فسخ قرارداد با شرکت «هیدرواطلس» و تاثیر آن بر شرکت «هپکو» افزود: سازمان خصوصی سازی در صدد آن است با کسانی که شرایط کافی و اهلیت لازم را دارند مذاکره کند و جابجایی سهامدار را انجام دهد و این به معنای فسخ قرارداد نیست بلکه جابجایی قرارداد است. وی افزود: در چند روز آینده سعی می‌کنیم این جابجایی را انجام دهیم و امیدواریم با این کار بخشی از مشکلات شرکت هپکو برطرف شود. معاون برنامه ریزی، توسعه منابع و امور پشتیبانی سازمان خصوصی سازی افزود: با ۲ تا ۳ گروهی که توانمندی لازم را داشته باشند و زمینه فعالیت آن‌ها به نوعی با موضوع فعالیت شرکت هپکو مرتبط باشد مذاکره اولیه‌ای آغاز شده است و جلسات جدی‌تر را با شرکت‌های متقاضی خواهیم داشت و سعی می‌کنیم از بین آن‌ها یکی از شرکت‌ها و کنسرسیوم‌های دارای بهترین شرایط و منابع مالی را انتخاب کنیم. آقای خانی اضافه کرد: البته چون شرکت سهامی در بورس معامله می‌شود باید هماهنگی‌ها و تمهیدات لازم را برای این جابجایی از طریق بورس هم به عمل بیاوریم. او افزود: یکی از شروطی که با سهامداران جدید در مذاکراتمان داریم این است که باید حقوق و مطالبات معوق کارکنان شرکت هپکو را تامین کنند و این معوقات پرداخت خواهد شد.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
یک کارشناس حوزه خودرو در خصوص همکاری با روسیه گفت: همکاری با روسیه در خودروسازی مربوط به شرکت لادا می‌شود که احتمال آن بعید است. به گزارش تجارت‌نیوز، فربد زاوه، کارشناس حوزه خودرو ابتدا در رابطه با احتمال همکاری با روس‌ها اظهار کرد: موضوع همکاری ایران با روسیه در زمینه ساخت خودرو مربوط به برند لادا می‌شود. به طور کلی احتمال ورود خودروهای جدید و فعالیت با روسیه بسیار بالا نیست و حتی خودروسازان چینی نیز از همکاری با ایران ترس دارند. وی درباره آینده شرکت‌های چینی در بازار ایران گفت: از میان شرکت‌های چینی که در بازار ایران ماندند می‌توان به چری، جک و هایما اشاره کرد. سایر شرکت‌های چینی از فعالیت در ایران ترس دارند و مشخص نیست که برندهای ذکر شده نیز تا چه زمانی در ایران به فعالیت بپردازند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
برندسازی رمز موفقیت ایران در صنعت خودروسازینماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نباید برای مشارکت با شرکت‌های خودروسازی خارجی فرش قرمز پهن کرد، افزود: از آنجایی که تمام شرکت‌های خودروسازی با شروع تحریم ایران را ترک می‌کنند ما باید به دنبال داخلی‌سازی و تامین نیازها با تکیه بر توان داخلی از طریق برندسازی و افزایش کیفیت تولیدات باشیم. این نماینده مردم در مجلس دهم درباره واگذاری سهم دولت در خودروسازی‌ها، اضافه کرد: خودروسازی‌ها باید به بخش خصوصی واگذار شوند و دولت تنها از طریق سازمان حمایت از مصرف کننده بر این صنعت نظارت کند. شرایط کنونی خودروسازی ناشی از دولتی بودن استرئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت نمی‌تواند خودروساز باشد، ادامه داد: دولتی بودن خودروسازی، شرایط کنونی را برای این صنعت رقم زده است. ۹۰ درصد خودروهایی مانند کامیون، کامیونت، مینی بوس، اتوبوس، لودر و بلدوزر وادراتی استوی با بیان اینکه ۹۰ درصد خودروهایی مانند کامیون، کامیونت، مینی بوس، اتوبوس، لودر و بلدوزر یا وادراتی است یا به صورت CKD وارد کشور می‌شود، تصریح کرد: باید واردات خودرو بدون انتقال ارز آزاد شود چراکه در حال حاضر تولید خودروهای سنگین در کشور به مشکل تبدیل شده و این مشکل در آینده بحران خواهد شد. رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: زمانی که اتوبوس‌ها عمر مفید خود را از دست می‌دهند آسیب‌ها و خطرات بسیاری برای مردم در جاده‌ها ایجاد می‌شود. /انتهای پیام/بازگشت به صفحه رسانهها
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به‌گزارش اقتصادنیوز؛ به گزارش اقتصادنیوز؛ امروز شنبه ۳۰ شهریور ۹۸ و د رآغاز هفته بازار طلا و ارز با افزایش قیمت کار خود را آغاز کرد. امروز هر اونس طلا مانند روز قبل رشد قیمت را تجربه کرد. هر اونس طلا که روز قبل تا ۱,۵۰۴ (یک هزار و پانصد و چهار) تومان رسیده بود، امروز - شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ مصادف با ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۹ - با رشد ۰٫۸۷ درصدی به ۱,۵۱۷ (یک هزار و پانصد و هفده) دلار رسید. بیشتر بخوانید: قیمت دلار، سکه و طلا امروز شنبه ۹۸/۰۶/۳۰ | بازار طلا با رشد قیمت آغاز به کار کرد​قیمت اونس طلا امروزهر اونس طلا امروز با افزایش ۰٫۸۷ درصدی، از ۱,۵۰۴ (یک هزار و پانصد و چهار) دلار به ۱,۵۱۷ (یک هزار و پانصد و هفده) دلار رسید. جدول قیمت ۳ روز اخیر هر گرم طلا ۱۸ عیار قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ ۴۱۰,۵۰۰ ۹۰۰ ۰٫۲۱ امروز ۴۰۹,۶۰۰ ۰ ۰ ۲ روز پیش ۴۰۹,۶۰۰ ۲,۱۰۰ ۰٫۵۱ ۳ روز پیش به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوندبیشتر بخوانید: آخرین قیمت طلا و ارز امروز شنبه ۹۸/۰۶/۳۰ | ثبات نسبی قیمت دلار و افزایش نرخ طلاآخرین نرخ گرم طلا ۲۴ عیارهمچنین هر گرم طلا ۲۴ عیار با افزایش ۰٫۲۱ درصدی نسبت به ۲ روز پیش، ۵۴۷,۳۰۰ (پانصد و چهل و هفت هزار و سیصد) تومان معامله شد. جدول قیمت ۳ روز اخیر هر گرم طلا ۲۴ عیار قیمت (تومان) مقدار تغییر درصد تغییر تاریخ ۵۴۷,۳۰۰ ۱,۲۰۰ ۰٫۲۱ امروز ۵۴۶,۱۰۰ ۰ ۰ ۲ روز پیش ۵۴۶,۱۰۰ ۲,۸۰۰ ۰٫۵۱ ۳ روز پیش به محض تغییر قیمت جداول بروزرسانی می‌شوندآخرین نرخ مثقال طلادر بازار امروز هر مثقال طلا نسبت به ۲ روز پیش، با ۴۰۰۰ تومان افزایش، ۱,۷۷۸,۰۰۰ (یک میلیون و هفتصد و هفتاد و هشت هزار) تومان نرخ گذاری شد.
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران ایران هشدار داد: به دلیل افزایش قیمت سبوس، احتمال استفاده از نان خشک و بی‌کیفیت در دامداری‌های سنتی و نیمه صنعتی افزایش یافت. به گفته وی، قیمت سبوس در هفت ماه گذشته دو بار افزایش یافت به طوری که قیمت هر کیلوگرم سبوس در دی و بهمن سال گذشته ۵۳۰ تومان بود که در اسفندماه سال ۹۷ این رقم به ۸۶۰ تومان و در اوایل سال ۹۸ پس از افزایش نرخ شیرخام به یک هزار و ۲۵۰ تومان افزایش یافت. وی اظهارداشت: برخی دامداران نان‌های ماشینی و ارزان قیمت را روی طناب خشک و به شکل پودر در می‌آورند و به جای خوراک به مصرف دامهایشان می‌رسانند. مدیرعامل اتحادیه سراسری دامداران ایران گفت: برای جلوگیری از مصرف نان خشک در دامداری‌های سنتی و نیمه صنعتی خواستار ورود دولت در این موضوع شد. وی تصریح کرد: به همین منظور نامه‌ای به وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و هممچنین کمیسیون کشاورزی مجلس ارایه شده است.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
ساعت تابستانی به تغییر ساعت در منطقه‌های زمانی گفته می‌شود که موجب طولانی‌تر شدن روز در عصر و کوتاه‌تر شدن آن در صبح می‌شود. قانون تغییر ساعت رسمی ایران، قانونی است که به موجب آن ساعت رسمی کشور هر سال در ساعت ۲۴ روز اول فروردین ماه یک ساعت به جلو کشیده می‌شود و در ساعت ۲۴ روز سی‌ام شهریور ماه به حالت قبلی برگردانده می‌شود. در این گزارش سعی داریم مروری بر تاریخچه، فلسفه و انتقادات مربوط به قانون تغییر ساعت رسمی کشور (یا به عبارتی، ساعت تابستانی) داشته باشیم. موافقان و مخالفان قانون ساعت تابستانی؛ چرا اتحادیه اروپا قانون را تغییر داد؟ چند ماه پیش قانون‌گذاران اتحادیه اروپا به عدم تغییر ساعت فصلی از سال ۲۰۲۱ میلادی به بعد رای مثبت دادند. اکنون نظر شما چیست؟ تجربه شخصی شما می‌گوید قانون تغییر ساعت رسمی کشور مفید است یا مضر.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

5 روز قبلخبرآنلاین3

پیشنهاد تامین مالی طرح‌های اقتصادی ایران به چین و روسیه/ خط اعتباری ۴۰۰ میلیارد دلاری در کار نیست

2 روز قبلاقتصاد آنلاین1

نشست خبری سخنگوی نظامی عربستان «فاجعه رسانه‌ای» بود

3 روز قبلاقتصادنیوز1

توهین مجری وطن‌فروش، به مجری محبوب ایرانی +عکس

5 روز قبلجام نیوز1

پاسخ به اعتراضات به‌حق کارگران هپکو ضرب و شتم آنان بود؟

5 روز قبلپوشش خبری1

مجروحیت ۴ مامور نیروی انتظامی بر اثر درگیری با اشرار + فیلم

5 روز قبلباشگاه خبرنگاران1

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

5 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

5 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

5 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

5 روز قبلنود1