۵۰۲ پروژه با اعتبار ۹۶۵ میلیون تومان در لرستان کلنگ‌زنی و افتتاح می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. حوادث
۵۰۲ پروژه با اعتبار ۹۶۵ میلیون تومان در لرستان کلنگ‌زنی و افتتاح می‌شود

۵۰۲ پروژه با اعتبار ۹۶۵ میلیون تومان در لرستان کلنگ‌زنی و افتتاح می‌شود

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
استاندار لرستان گفت: امسال در هفته دولت ۵۰۲ پروژه با اعتباری بالغ بر ۹۶۵ میلیارد تومان در این استان افتتاح و کلنگ‌زنی می‌شود.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سیدموسی خادمی عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات استانداری برگزار شد با بیان اینکه از اوایل سال با سیلی ویرانگر روبه‌رو بوده‌ایم که دوره بازگشت هزار ساله داشت اظهار داشت: پس از سیل اخیر استان لرستان در شهر پلدختر بسیاری از زیربناها، تأسیسات و امکانات دولتی و مردمی دچار آسیب شدند و اقتصاد مردم را با مشکل روبه‌رو کرد.

وی با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۳ هزار میلیارد تومان پروژه کلنگ‌زنی یا افتتاح شده‌است، افزود: در سفر اخیر وزیر نیرو حدود هزار میلیارد تومان پروژه کلنگ‌زنی و افتتاح شد و هم‌چنین در سفرهای سایر مقامات کشوری کلنگ‌زنی یا افتتاح شده‌ است.

استاندار لرستان عنوان کرد: در حوزه سیل دولت کمک‌های خوبی به این استان کرده البته با خسارت بیش از ۱۱ هزار میلیارد تومان فاصله زیادی دارد اما کمک‌ها به لرستان درمقایسه با سایراستان‌های سیل‌زده خوب است.

وی با بیان اینکه در حوزه سیل نتوانستیم آن‌گونه که لازم است ویرانگری سیل را خوب توضیح بدهیم، بیان کرد: آنچه در لرستان به وقوع پیوست از حیث واقعه و مقابله با سایر استان‌های سیل‌زده بسیار متفاوت بود، چون در استان‌های دیگر با آب تنظیم شده‌ای روبه‌رو بودیم اما تنها جایی که سیل به مفهوم علمی سیل اتفاق افتاد استان لرستان بوده‌ است.

خادمی گفت: در سیل اخیر لرستان بیش از هزار و ۶۰۰ روستای استان دچار قطعی آب، برق، گاز، راهه‌ای ارتباطی و سایر خدمات شدند که خوش‌بختانه در کمتر از یک هفته تمامی ارتباطات برقرار شد که کار بسیار بزرگی بود، حجم خدمات‌رسانی هلال‌احمر با ناوگان زمینی و هوایی، حضور خیرین و نیروهای جهادی در مناطق سیل‌زده فوق‌العاده بود.

وی تصریح کرد: پس از گذر از فوریت‌ها در مناطق سیل‌زده عمده بار تکلیفی دولت معطوف به خسارت منازل مسکونی، کشاورزی و پس از آن کمک به تأمین وسایل منزل سیل‌زدگان بوده و پس از آن‌ها برای زیرساخت‌ها اعتبار گذاشته شده‌ است.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: پس از سیل اخیر بیش از هزار متر پل ۸ تا ۹ پل بالای بیش از ۸۰ متر تا ۱۴۰ متر کمتر از دو ماه و نیم ساخته شد، بیش از ۶ هزار بسته لوازم منزل توزیع و حدود ۶۰۰ میلیارد تومان در حوزه مسکن به مردم تسهیلات پرداخت شده‌ است.

خادمی اظهار داشت: براساس آخرین امار حدود ۷ هزار متر پی‌کنی در حال انجام است، در حوزه کشاورزی ۲۷۰ میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض پرداخت‌شده و ۹هزار و ۳۰۰پرونده از طریق سامانه پژوهشگاه تأیید شده و هم‌چنین ۲۹۰ میلیارد تومان بلاعوض کشاورزی اعتبار به استان لرستان تخصیص داده شده‌ است.

وی با اشاره به اعتبارات حوزه مسکن در مناطق سیل‌زده افزود: در حوزه بنیاد مسکن هزار و ۱۱۷ میلیارد تومان اعتبار به لرستان تخصیص داده شده و ۲۴۰ میلیارد تومان نیز در روزهای اخیر به این استان اختصاص داده شده، ۲۹۰ میلیارد تومان بلاعوض مسکن و هم‌چنین ۲۷۰ میلیاردتومان جهت زیرساخت‌های روستایی که بنیاد مسکن باید فعالیت کند، حدود ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبارات زیرساختی در حوزه آب، برق، لایروبی رودخانه‌ها و دیوارهای ساحلی به لرستان اختصاص داده شده‌ است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حوادث فوری

استاندار لرستان عنوان کرد: اعتباری حدود ۲۴۰ میلیارد تومان در فاز اول و اعتبار کلی بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان برای ساخت ۲۷ کیلومتر جاده پلدختر به‌طور جداگانه تأمین اعتبار شده‌ است.

وی با اشاره به برنامه‌های هفته دولت استان لرستان بیان کرد: امسال در هفته دولت ۵۰۲ پروژه با اعتباری بالغ بر ۹۶۵ میلیارد تومان افتتاح و کلنگ‌زنی خواهد شد که از این تعداد ۴۴۵ پروژه عمرانی با اعتبار ۲۸۳ میلیارد تومان و ۵۷ پروژه اقتصادی با اعتبار بالغ بر ۵۸۲ میلیارد تومان کلنگ‌زنی و افتتاح می‌شود.

خادمی گفت: از تعداد ۵۰۲ پروژه استان لرستان ۴۸۳ پروژه افتتاح و ۱۹ پروژه کلنگ‌زنی خواهند شد، در حوزه عمرانی ۴۲۹ پروژه با اعتبار ۳۷۴ میلیارد تومان افتتاح و ۱۶ پروژه با اعتبار حدود ۹ میلیارد تومان کلنگ‌زنی و هم‌چنین در حوزه اقتصادی ۵۴ پروژه افتتاح و ۳ پروژه کلنگ‌زنی می‌شود.

استاندار لرستان تصریح کرد: در حوزه اقتصادی یکی از تلاش‌های اصلی ما این بود که پروژه‌های راکد را به مدار برگردانیم که تاکنون ۴۸ واحد صنعتی راکد احیا شده و سال ۹۶ نیز حدود ۱۱۰ پروژه به تملک بانک‌ها درآمده‌ بودند که خوش‌بختانه در سال‌های اخیر اجازه تملک پروژه‌ها را به بانک‌ها نداده‌ایم و تنها ۴ پروژه با ۸ میلیارد تومان به تملک بانک‌ها درآمده‌ است و هم‌چنین ۱۸ واحد که بانک‌ها تملیک شده‌بود به سرمایه‌گذار جدید واگذار شده، چرا که حمایت از سرمایه‌گذار همواره منش اصلی ماست.

خادمی اظهار داشت: کلنگ‌زنی پروژه بیمارستان ۲۵۶ تختخوابی پزشکان خرم‌آباد، شروع عملیات سیمان سفید زاگرس، گاوداری ۲هزار رأسی گریت خرم‌آباد، تولید کاغذاز سنگ و کارخانه لاستیک بارز الیگودرز، گاوداری ۶ هزار رأسی، فاز چهار سیمان دورود از مهم‌ترین پروژهای بوده که در ماه‌های اخیر در استان لرستان به سرانجام رسیده‌است.

وی افزود: یکی دیگر از دستاوردهای سیل اخیر فرصت چانه‌زنی مجدد جهت تخصیص آب استان است که خوش‌بختانه توفیقات خوبی حاصل شده‌ است و اغلب پروژه‌هایی که سال‌های گذشته اعتبار آنها صفر شده‌بود، احیا شده‌اند و با برگزاری جلسات کارشناسی به‌دنبال تخصیص آب هستیم.

استاندار لرستان عنوان کرد: امیدواریم بتوانیم با تلاش‌های انجام‌شده یک میلیارد مکعب تخصیص جدید آب بگیریم چرا که حدود ۱۲ میلیارد مکعب آب از این استان خارج می‌شود در حالی که سدهایی که داریم و سدهایی که در حال ساخت هستند کمتر از ۵۰۰ میلیون مترمکعب ظرفیت دارند.

وی بیان کرد: سد سیمره به‌تنهایی ۲ میلیارد مکعب ظرفیت دارد ولی بر اساس خطایی که در گذشته انجام‌ شده چیزی به لرستان نرسیده و این ظلم بزرگی بوده که به این استان شده‌ است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ مقایسه زندان زنان در آمریکا و ایران

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

له شدن یک خودرو پس از گیر کردن بر روی ریل قطار + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک خودرو در هند حین عبور از ریل قطار بر روی آن گیر کرد و نتوانست از آن رد شود. مردمی که در اطراف ریل بودند به کمک راننده این خودرو شتافتند، اما نتوانستند خودروی وی را از روی ریل خارج کنند. حین کمک رسانی به راننده خودرو، قطار از راه رسید و با خودرو برخورد کرد. راننده خودرو قبل از رسیدن قطار از خودرویش پیاده شد و جانش را نجات داد. بیشتر بخوانید: قطع عضو، عاقبت بی‌احتیاطی موتورسوار ۲۵ ساله نسبت به عبور قطار + فیلمانتهای پیام/تصادف قطار با ماشین + فیلم

تصادف شدید پسربچه مدرسه‌ای با یک خودرو به دلیل دویدن ناگهانی به وسط خیابان + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک پسربچه مدرسه‌ای در اوکراین حین عبور از خیابان با یک خودرو تصادف کرد. این پسربچه از بخشی از خیابان عبور می‌کرد که خط عابر پیاده نداشت. او پس از دویدن ناگهانی به وسط خیابان با یک خودرو تصادف کرد، اما از این حادثه جان سالم به در برد. بیشتر بخوانید: نجات پسربچه‌ای که از طبقه ششم ساختمان سقوط کرد + فیلمانتهای پیام/افزایش تصادفات با بازگشایی مدارس + فیلم

تصادف وحشتناک با خودروی سواری، عاقبت رانندگی موتورسوار با سرعت بالا + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، سرعت بالای موتورسوار هنگام عبور از تقاطع و بی‌توجهی به تغییر مسیر یک خودروی سواری، به وقوع تصادفی وحشتناک بین دو دستگاه منجر شد. بیشتر بخوانید: مرگ ماهانه ۱۰ زن در فرانسه بر اثر خشونت و درگیری‌های خانوادگی + فیلمانتهای پیام/

فیلم/ جنون سرعت در بزرگراه‌های پایتخت!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
کورس‌های شبانه در بزرگراه‌های تهران گاهی با حوادث تلخ همراه است. راننده این خودروها جوانانی هستند که با سرعت به تاخت و تاز در بزرگراه‌ها می‌پردازند و حوادثی مرگبار را رقم می‌زنند.

سوختن پالایشگاه آرامکو پس از حمله پهپادی

تابناکتابناک1 روز قبل
پس از آنکه حوثی‌ها با ۱۰ پهپاد، پالایشگاه آرامکو بزرگ‌ترین مجموعه نفتی عربستان سعودی را هدف قرار دادند، تولید نفت این کشور از روزانه ده میلیون بشکه به حدود ۵ میلیون بشکه در روز کاهش یافت. این اتفاق در آستانه عرضه ۵ درصد سهام آمریکا به ارزش ۲ تریلیون دلار رخ داد که ضربه سختی به عربستان زد. تصاویری که در تابناک می‌بینید متعلق به وضعیت چاه‌های نفت آرامکو در شب گذشته (شنبه) و ساعت‌ها پس از حمله هوایی است که ستون‌های آتش پالایشگاه آرامکو را در بر گرفته است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

حمایت آمریکا از عربستان پس از وقوع انفجار در تاسیسات نفتی آرامکو

خبری1 ساعت قبل

اخبار روز بازار خودرو - دوشنبه ۲۵ شهریورماه

خبری5 ساعت قبل

اخبار روز بازار مسکن - دوشنبه ۲۵ شهریورماه

خبری6 ساعت قبل

ارائه خدمات به کشاورزان و روستائیان از طریق اپلیکیشن

تابناکچند ثانیه قبل

ترامپ: ایرانی‌ها می‌گویند که ارتباطی با حمله به عربستان سعودی نداشته‌اند. خواهیم دید

نامه‌نیورچند ثانیه قبل

ترامپ: ایران می‌گوید با حمله به عربستان ارتباطی ندارد

مهر29 دقیقه قبل

اعلام نتایج آزمون EPT شهریور ۹۸ دانشگاه آزاد

صدا و سیما29 دقیقه قبل

توکیو: عرضه پایدار نفت از خاورمیانه برای ثبات و رونق اقتصاد جهانی از جمله ژاپن ضروری است/ برقراری صلح و آرامش در خاورمیانه بسیارمهم است

انتخاب29 دقیقه قبل

حملات به «بقیق» و «خریص» شکنندگی اقتصاد عربستان را آشکار کرد

مهر30 دقیقه قبل

ویدیو؛ اشک‌های کریستیانو رونالدو در برنامه تلویزیونی به دلیل فقدان پدرش در زمان کسب موفقیت‌های دوران حرفه‌ای (با زیرنویس فارسی)

طرفداری30 دقیقه قبل