روز پر اختلاف شورا؛ سال سوم شورای شهر یزد با چالش اختلاف آغاز شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اجتماعی
روز پر اختلاف شورا؛ سال سوم شورای شهر یزد با چالش اختلاف آغاز شد

روز پر اختلاف شورا؛ سال سوم شورای شهر یزد با چالش اختلاف آغاز شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
انتخابات اعضای کمیسیون‌های شورای شهر یزد در حالی انجام گرفت که اختلافات اعضا به شکل گسترده‌ای به چشم می‌خورد.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، پس از انتخاب اعضای هیئت رئیسه شورای شهر یزد، رای‌گیری برای انتخاب اعضای کمیسیون‌ها انجام گرفت و به ترتیب هر کمیسیون اعضای خود را شناخت، روندی که بر خلاف دو سال گذشته با اختلافات بسیار زیادی همراه بود، اختلافاتی که وجود سابقه طولانی اما تا امروز به این صورت گسترده نمود بیرونی نداشت و این بار به خوبی نشان داد که اگر اعضای شورا برای برطرف کردن آن اقدام نکنند، شورا در نیمه دوم خود راه پر چالشی را پیش رو دارد.

به عنوان نخستین رای‌گیری کمیسیون‌ها در سال سوم شورا، سپنتا نیکنام، ونوس عامری، حمیدرضا قمی، غلامعلی سفید و سیدحسین آزادی در این جلسه برای عضویت در کمیسیون بودجه، درآمد پایدار و سرمایه‌گذاری کاندیدا شدند که در نهایت هر ۵ نفر با شش رای مثبت و ۴ رای سفید عضو این کمیسیون شدند.

برای عضویت در کمیسیون خدمات شهری تنها سه نفر کاندیدا شدند و کاشفی‌زاده به صورت غیابی و نیکنام و قمی به صورت حضوری اعلام آمادگی کردند که در نهایت هر سه نفر با شش رای مثبت عضو کمیسیون شدند و دو رای هم سفید ثبت شد.

برای حضور در کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران هم نیکنام، عباسی، شایق، آزادی و جورابی اعلام آمادگی کردند که با انصراف نیکنام، رای‌گیری بین چهار نفر دیگر برگزار و مرتضی شایق با ۹ رای، سیدحسین آزادی و محسن عباسی هرفته با ۷ رای و الهه جورابی با ۶ رای به عنوان اعضای این کمیسیون انتخاب شدند.

رای‌گیری برای کمیسیون شهر هوشمند و بهبود روش‌ها هم بین قمی و کاشفی‌زاده که به صورت غیابی اعلام کاندیداتوری کرده بودند و عامری، آزادی و جورابی که به صورت حضوری کاندیدا شدند انجام و در نهایت کاشفی‌زاده و آزادی با شش رای، قمی و عامری با ۵ رای عضو این کمیسیون شدند و جورابی با ۴ رای نتوانست وارد کمیسیون شهر هوشمند شود.

برای حضور در کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی، ونوس عامری، غلامعلی سفید و سیدحسین آزادی کاندید شدند و پس از سفارش‌های صورت گرفته توسط برخی اعضای شورا، شایق هم برای عضویت در این کمیسیون کاندیدا شد.

رئیس و برخی اعضای شورای شهر یزد برای عضویت ابوترابی در این کمیسیون هم اصرار زیادی کردند ولی وی به دلیل گلایه‌ای که از روند انتخابات کمیسیون‌های سال قبل داشت حاضر به قبول این موضوع نشد.

با توجه به اصرارهایی که ابوترابی برای عدم حضور در کمیسیون‌ها داشت، آیین نامه داخلی شوراها در صحن علنی مورد بررسی قرار گرفت که با توجه به متن آیین نامه مبنی بر اینکه رئیس می‌تواند کاندیدا معرفی کند، غلامعلی سفید به دبیر شورا گفت که نام ابوترابی را بنویسد که همچنان با اصرار ابوترابی برای عدم حضور در رای گیری همراه بود.

در نهایت با تاکید رئیس شورا و با وجود مخالفت‌های شدید ابوترابی، نام وی به عنوان کاندیدای این کمیسیون ثبت شد و رای گیری بین عامری، سفید، آزادی، شایق و ابوترابی انجام شد که ابوترابی با نشان دادن برگه رای که نام خود را در آن ننوشته بود، مخالفت خود را با این موضوع اعلام کرد.

در نهایت عامری و سفید و آزادی با شش رای، شایق با هشت رای و ابوترابی با ۵ رای به عضویت در این کمیسیون درآمدند.

خبری: برترین اخبار اجتماعی در ایران

برای رای‌گیری کمیسیون میراث فرهنگی، گردشگری و روابط بین‌الملل شورای شهر یزد هم غلامعلی سفید سه مرتبه از محسن ابوترابی درخواست کرد که در این کمیسیون کاندید شود ولی وی همچنان بر مخالفت خود ایستادگی کرد و محسن عباسی هرفته هم همراه سفید از ابوترابی خواست که در این کمیسیون حضور داشته باشد اما وی همچنان نپذیرفت و رای گیری بین عامری، عباسی، آزادی، جورابی و شایق انجام گرفت.

پس از رای گیری صورت گرفته، عامری و جورابی با پنچ رای و شایق، عباسی و آزادی هم هر کدام با شش رای عضو این کمیسیون شدند.

الهه جورابی هم برای عضویت در کمیسیون نظارت، تلفیق و حقوقی پس از اعلام آمادگی، از ابوترابی درخواست کرد که در این کمیسیون حضور داشته باشد ولی وی نپذیرفت و این بار آزادی با حضور در کنار صندلی ابوترابی از وی خواست که در این کمیسیون عضو شود و پس از آن شایق از وی درخواست کرد که ابوترابی به هیچ یک از آنها پاسخ مثبت نداد.

رای‌گیری برای انتخاب اعضای این کمیسیون بین پاکنژاد، جورابی، شایق، عامری و آزادی انجام و پاکنژاد با ۸ رای، آزادی با ۷ رای، شایق با ۶ رای و عامری با ۵ رای به عنوان اعضای این کمیسیون انتخاب و جورابی با ۳ رای به عضویت کمیسیون در نیامد.

مرتضی شایق در بخشی از این نشست با اشاره به اینکه در بین اعضای شورا وقتش بیش از سایرین خالی است گفت: احترامی که شورا برای من قائل شده در همین حد است و من هم باید احترام خود را نگاه دارم.

وی تصریح کرد: با این شرایط اگر می‌توانستم در هیچ کمیسیونی کاندید نشوم نمی‌شدم ولی با توجه به اینکه طبق قانون موظف به حضور در حداقل یک کمیسیون هستم در عمران عضو می‌شوم.

جورابی هم با انتقاد از وضع موجود در شورای شهر یزد از رسانه‌ها خواست در شورای شهر صحبت‌های تمام اعضا را بنویسند و به انتشار صحبت‌های فرد خاصی در شورا اکتفا نکنند.

در بین رای‌گیری برای کمیسیون‌ها، غلامعلی سفید رئیس شورا از مرتضی شایق، محسن ابوترابی، محمدعلی پاکنژاد و الهه جورابی درخواست می‌کرد که کاندیدا شوند ولی آنها به دلیل انتقاد از روند فعلی شورا به این درخواست‌ها جواب مثبت نمی‌دادند ولی در نهایت شایق و جورابی قبول کردند که در چند کمیسیون کاندید و عضو شوند.

ابوترابی هم در اعتراض به روند شورا با اشاره به اینکه سال قبل در چند کمیسیون کاندیدا شد اما اعضای شورا به وی رای ندادند گفت تا اینکه کاشفی‌زاده از رئیس شورا خواست که در کمیسیون فرهنگی به وی رای بدهند و عضو حداقل یک کمیسیون شود خاطرنشان کرد: امسال من عضو هیچ کمیسیونی نمی‌شوم و اگر تخلف هست هم برای من تخلف رد کنند.

قطعا اختلافاتی که به این صورت نمود بیرونی پیدا کرده اگر چاره‌اندیشی و برطرف نشود، نمی‌گذارد شورا روند عادی خود در مسیر توسعه شهر یزد را طی کند و ضروری است اعضا در نخستین اقدام خود در این سال، اقدام لازم برای رفع کدورت‌ها و اختلافات را انجام دهند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(ویدئو +۱۶) حیوان‌آزاری تکان‌دهنده در مازندران

فراروفرارو1 روز قبل
فیلمی منزجر کننده از آزار و اذیت الاغ در مازندران چند روزی است که در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است که در آن یک جوان با داس مخصوص کشاورزی گوش‌های الاغ را به شکل وحشیانه از سرش جدا می‌کند. فعالان فضای مجازی خواستار برخورد قاطع دستگاه قضائی با عاملان این حیوان آزاری شده‌اند. فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران در این باره با دردناک بودن این حادثه، اظهار کرد: پیگیری لازم برای برخورد با خاطیان این حادثه در دستور کار قرار دارد. دستور بازداشت متخلف از سوی دادستان بهشهرمسلم آهنگری افزود: با پیگیری اداره‌کل محیط زیست مازندران، دستور بازداشت این فرد از سوی دادستان بهشهر صادر شده است. فرمانده یگان حفاظت محیط زیست مازندران گفت: باید برخورد جدی شود چراکه چنین رفتارهایی هیچ توجیهی ندارد.

عزاداری حسینی به رنگ احسان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
برخی نیکوکاران در مجالس عزاداری حسینی، با احسان ماندگارشان هدیه لبخند امید و زندگی به همنوعان آبرومند، می‌بخشند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، احسان و نیکوکاری به همنوعان زمان و مکان نمی‌شناسد. برخی افراد متدین، مجالس عزاداری حسینی را با کمک برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد پیوند زدند و موجبات رهایی ایشان را فراهم کردند. هم وطنان می‌توانند از طریق شماره‌های حساب اعلامی بانک‌های ملی، تجارت و سامانه پرداخت تلفن همراه، به یاری شان بشتابند.

فیلم لحظه آتش زدن خودروی فوق لاکچری مدیر آبادانی توسط مرد نقابدار+جزییات

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه حوادث رکنا، ساعت ۵ صبح چهارشنبه ۲۷ شهریور امسال ماموران کلانتری ۱۵ احمدآباد در جریان آتش سوزی عمدی یک خودرو در منطقه کارون ۷ قرار گرفتند و خیلی زود تیم‌های امدادی آتش نشانی و پلیس در محل حاضر شدند. ماموران پس از مهار آتش خودروی لوکس به بررسی دوربین‌های مداربسته پرداختند و مشخص شد که خودروی برای یک ی از مدیران شهر آبادان است که مرد جوانی با پوشاندن صورتش وارد کوچه شده و پس از شکستن شیشه خودرو اقدام به آتش زن خودرو کرده است. این مدیر شهری به خبرنگار رکنا گفت: با هیچ کسی دشمنی نداشته و ندارم و علت این آتش افروزی از سوی پسر جوان برای خودم یک معما شده است و دوست دارم بدانم عامل این کار با چه انگیزه‌ای دست به آتش زدن خودرویم کرده است. بنا بر این گزارش، تحقیقات پلیس برای دستگیری عامل این آتش افروزی ادامه دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

تا پرواز

همشهریهمشهری1 روز قبل

فیلم/ اربعین بین المللی شد

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
به گفته کارشناسان، کنترل بیماری‌های ویروسی مستعد همه‌گیری همچون ابولا، آنفلوآنزا و سارس در جهانی که با بحران‌های متعددی همچون جنگ، دولت‌های شکننده و ناکارآمد و مهاجرت اجباری روبروست به سختی انجام می‌شود. در گزارش این تیم بین المللی آمده‌است: تهدید همه‌گیری بیماری در جهان یک حقیقت است. پاتوژنی که بتواند به سرعت منتقل شود و گسترش پیدا کند از قابلیت قربانی کردن ده‌ها میلیون انسان، مختل ساختن اقتصاد یک کشور و بی‌ثبات ساختن امنیت ملی برخوردار است. درحالیکه از سال ۲۰۱۶-۲۰۱۴ همزمان با شیوع بیماری ابولا در غرب آفریقا برخی از دولت‌ها و سازمان‌های بین المللی تلاش‌هایی در جهت آمادگی با شیوع بیماری‌ها داشته‌اند این اقدامات کافی نبوده‌است. به گفته کارشناسان فقر از جمله عوامل مهم در شیوع بیماری‌های عفونی است و به فراهم ساختن شرایط برای همه‌گیری بیماری‌ها کمک می‌کند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار قیمت‌های روز بازار - شنبه ۳۰ شهریورماه

خبری2 ساعت قبل

اخبار روز بازار خودرو - شنبه ۳۰ شهریورماه

خبری2 ساعت قبل

اخبار روز بازار مسکن - شنبه ۳۰ شهریورماه

خبری2 ساعت قبل

جلسه رسیدگی به اتهامات مسئولان سابق شرکت خودروسازی سایپا و مرتبطان این پرونده برگزار شد

میزان‌آنلاین5 دقیقه قبل

ناگفته‌های شقایق دهقان از احوال این روزهایش؛ دیگر از بازیگری خسته شدم!

فرارو11 دقیقه قبل

فغانی برای ۶ ماه قضاوت در لیگ استرالیا چقدر دریافت خواهد کرد؟

اقتصاد آنلاین12 دقیقه قبل

در نشست هیات اجرایی مطرح شد؛ درخواست قاسمی برای پرداخت پاداش و حمایت از فوتبال

فارس13 دقیقه قبل

نقشه بازدهی و ارزش معاملات سهام در بورس امروز/ برگشت شاخص بورس پس از افت‌های سنگین

اقتصاد آنلاین13 دقیقه قبل

تمهیدات اتوبوسرانی برای شهرآورد پایتخت

تابناک14 دقیقه قبل

کشتی قهرمانی جهان| اسامی کامل نفرات حاضر در فینال و رده بندی ۴ وزن/ یک طلا و یک برنز در انتظار ایران

فارس14 دقیقه قبل

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

3 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

6 روز قبلعصر ایران2

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

4 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

4 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

4 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

4 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

4 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

5 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

5 روز قبلهمشهری1

صحبت‌های پگاه آهنگرانی درباره سلبریتی زدگی مردم! +فیلم

6 روز قبلرکنا1