باید باندهای اصلی و مافیای اقتصاد و فرهنگ شناسایی شوند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. سیاسی

باید باندهای اصلی و مافیای اقتصاد و فرهنگ شناسایی شوند

ایلناخبرگزاری ایلنا |
فرمانده نیروی انتظامی تاکید کرد که باید باندهای اصلی و مافیای دو حوزه اقتصاد و فرهنگ شناسایی شوند.

باید باندهای اصلی و مافیای اقتصاد و فرهنگ شناسایی شوند - 1

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار حسین اشتری در گردهمایی سراسری فرماندهان، روسا و معاونان ناجا ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر دولت و شهیدان باهنر و رجایی گفت، دشمنان همواره درصدد ضربه زدن به اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران هستند. با عنایت الهی، رهنمودهای حکیمانه رهبر انقلاب، هوشیاری و همت فرماندهان نیروهای مسلح، توطئه‌های دشمنان خنثی شده و آنها در رسیدن به اهداف خود ناکام ماندند.

فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه از ابتدای سال ۹۸ تاکنون ناجا مأموریت‌های خود را به خوبی انجام داده، تصریح کرد: بحمدالله تمامی حوادث را با لطف الهی پشت سر گذاشته‌ایم و بسیاری از این حوادث برای نظام جمهوری اسلامی ایران تبدیل به فرصت شده است.

سردار اشتری همچنین به انتصابات جدید در ناجا اشاره کرد و گفت: تمامی این مسئولیت‌ها به عنوان یک آزمایش است که امیدواریم بتوانیم آنها را به گونه‌ای به انجام برسانیم که باعث پیشرفت مادی و معنوی شود، مطمئنا این مسئولیت‌ها برای ما به عنوان یک فرصت برای خدمت است نه رسیدن به اهداف شخصی.

وی ادامه داد: شما نسبت به دوران قبل از مسئولیت باید تلاش و زحمات خود را دو چندان کنید و کمتر از دیگران از مواهب و امکانات بهره مند شوید، هرچه مسئولیت افراد ارتقاء می‌یابد روحیه آنها نیز برای خدمتگزاری باید ارتقاء یابد.

سردار اشتری تاکید کرد: رهبر انقلاب تأکید می‌کنند باید تلاش‌ها را ادامه دهیم و به مردم بگویید و از طرفی دیگر این تلاش با حرکت جهادی و نیت الهی همراه باشد که زمینه ساز برکات بسیاری خواهد بود، این مطلب مورد تاکید معظم له باید برای ما الگو باشد.

فرمانده ناجا در ادامه به فرمایش دیگری از رهبر انقلاب اشاره کرد و گفت: ایشان می‌فرمایند مسئولیت یک لطف الهی برای خدمت به مردم است، قدر بدانید و از این طریق توشه آخرت خود را فراهم کنید. بدانید همه ما در حیطه امتحان هستیم و لطف و عنایت الهی نیز شامل حال ما شده، بنابراین باید بدانیم که در این راه مورد امتحان قرار می‌گیریم. مسئولیت‌ها بار سنگینی بر دوش همه است که باید آن را به سرمنزل مقصود برسانیم، در این عرصه باید با توسل و توکل به خدا قدم برداریم.

فرمانده ناجا به بررسی وضعیت منطقه و کشور پرداخت و گفت: طی چهل سال گذشته و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، نظام مورد هجمه و حملات شدید دولت‌های مستکبر و در رأس آن آمریکا و اسرائیل بوده است. این مدت حوادث متعددی را پشت سر گذاشته‌ایم. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مسائل بسیاری از جمله ناامنی در مرزها، حوادث طبس، جنگ تحمیلی و … پیش آمد اما دشمنان در هیچ کدام از این موارد موفق نبودند.

وی همچنین به فتنه‌های سال ۷۸ و ۸۸ و اتفاقات سال ۹۶ و ۹۷ اشاره کرد و گفت: دشمن همواره با برنامه ریزی توطئه‌های خود را ادامه می‌دهد اما ملت ایران در مقابل تمامی آنها ایستادگی کرد، توطئه هایی که به دست افراد کوردل سلفی و تکفیری که با نام قرآن و اسلام بر سر مسلمان‌ها وارد کردند و داعش را به وجود آوردند نیز خنثی شد.

فرمانده نیروی انتظامی اظهار کرد: دشمن همواره به دنبال این است، انقلاب را از مسیر خود منحرف کند که بحمدالله در زمان حیات امام (ره) و سپس با هدایت‌های مقام معظم رهبری (مدظله العالی) تمامی توطئه‌ها خنثی شده است.

فرمانده ناجا با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران در اوج اقتدار است، گفت: بحمدالله اتفاقاتی که توسط دشمن به وقوع پیوست با عنایت الهی خنثی شد که نمونه آن ساقط شدن پهپاد فوق مدرن آمریکا بود.

وی افزود: تمامی کشورهایی که با سران استکبار همکاری می‌کردند از جمله کشورهای حاشیه خلیج فارس از همکاری با آنها عقب نشینی کرده‌اند که به دنبال این امر هیبت آمریکا نیز شکسته شد، توقیف نفتکش انگلیسی نیز عنایت الهی بود که شامل حال مردم شد و عزت برای ما و ذلت برای دشمن را رقم زد.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: امروز دشمن از هر دری برای ضربه زدن به نظام وارد می‌شود، البته آنها نه تنها در این مسیر موفقیتی نداشته‌اند بلکه با پاسخ دندان شکنی از سوی ما مواجه شده‌اند که این امر بیش از گذشته موجب انسجام جمهوری اسلامی ایران نیز شده است. دشمنان از راه‌های دیگری ورود پیدا کرده‌اند که امکان ضربه زدن نیز وجود دارد، بنابراین باید هوشیار باشیم و مسئولیت و مأموریت ما در این راستا بیشتر باشد.

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

وی با بیان اینکه امروز یکی از حربه‌های دشمن به نظام موضوعات اقتصادی است، ادامه داد: از سوی دیگر ناکارآمدی دستگاه‌های مسئول و متصدیان امور اقتصادی نیز نقش پر رنگی در این راستا دارد چراکه نقش خود را به خوبی ایفا نکرده‌اند.

فرمانده نیروی انتظامی همچنین به اتفاقات سال ۹۶ اشاره کرد و گفت: لطف و عنایت الهی، هدایت‌های رهبر انقلاب حضور به موقع نیروی انتظامی و همراهی مردم، تمامی اتفاقات سال ۹۶ را که ریشه آن اقتصادی بود را خنثی کرد. در موضوعات اقتصادی باید کلیه دستگاه‌های مسئول، مسئولان نیروهای مسلح، ناجا و مردم برای مقابله با توطئه و بهبود وضعیت تولید در کشور برنامه ریزی جدی داشته باشند که در این راستا با تدابیر رهبر انقلاب پلیس امنیت اقتصادی شکل گرفت که بحمدالله گام‌های موثری نیز در این رابطه برداشته شده و اگر در شهرها و روستاها و … تنشی ایجاد شود باید با هوشیاری و آمادگی کامل با آن مقابله و در نهایت پیشگیری کنیم. وظیفه ما نیز در این عرصه شناسایی، اشراف اطلاعاتی، قدرت پیش بینی و پیشگیری است.

وی همچنین به موضوعات فرهنگی نیز اشاره کرد و گفت: امروز یکی از آسیب‌های جدی ناهنجاری‌های اجتماعی، هجمه به فرهنگ قوی اسلامی، نادیده گرفتن ارزش‌ها و دور شدن مسئولان و مردم از سبک زندگی ایرانی اسلامی است که فضای مجازی نیز به این امر دامن زده است. رهبر انقلاب به شبیخون و همجمه فرهنگی از حدود ۱۵ سال پیش تاکنون به شکل‌های مختلف اشاره کرده است.

سردار اشتری با تأکید بر اینکه در حوزه فرهنگ مسئولیت بسیار سنگینی بر عهده داریم، گفت: بنده در همایش ائمه جمعه اشاره کردم ۲۶ دستگاه در حوزه عفاف و حجاب مسئول هستند که یکی از آنها نیروی انتظامی است باید دید که باقی مسئولان در حوزه عفاف و حجاب چقدر مسئول بوده‌اند.

سردار اشتری گفت: در حوزه فرهنگ، مسئولیت‌ها از نظر شرعی و قانونی تعریف شده است، در برخورد با ناهنجاری‌ها نقش اول را از ابتدا تاکنون نیروی انتظامی برعهده داشته و یک تنه در میدان ورود پیدا کرده است. نیروی انتظامی اکنون کار سلبی و عملی انجام می‌دهد و این امر نیز ادامه خواهد داشت، حتما ادامه فعالیت‌های ما مدبرانه، عاقلانه و هوشمندانه خواهد بود. در عرصه فرهنگ باید بیش از گذشته فعالیت کنیم؛ اگر در این عرصه کسی کمک نمی‌کند مانع هم نشود.

وی همچنین به طرح ناظر یک اشاره کرد و گفت: با بی‌حجابی براساس قانون برخورد می‌کنیم، با اجرای این طرح کشف حجاب در خودروها به صورت چشمگیری کاهش یافته که باید در اماکن و معابر شهری نیز این امر با جدیت دنبال شود و تمامی دستگاه‌ها، استان‌ها و ادارات مربوطه نیز پای کار بیایند.

سردار اشتری عنوان کرد: دو حوزه اقتصاد و فرهنگ که امروز مدنظر است باید با جدیت بر روی آنها کار شود. بایستی باندهای اصلی و مافیای این حوزه‌ها شناسایی شوند که البته اقدامات خوبی در ارتباط با مفاسد انجام شده است؛ ریاست قوه قضائیه نیز در این راستا گام‌های خوبی برداشته که از ایشان خواستاریم که این روحیه و اراده را نیز در زیرمجموعه‌ها تسری دهد.

وی به عزت امروز نیروی انتظامی اشاره و بیان کرد: این عزت را ناجا به برکت خون شهدا و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و مجاهدت‌های رزمندگان اسلام به دست آورده است که باید تقویت شود؛ طی سفر اخیری که به عراق داشتیم این عزت نیروی انتظامی را بیش از گذشته شاهد بودیم.

سردار اشتری در پایان با اشاره به برگزاری گردهمایی سراسری فرماندهان، روسا و معاونان ناجا، گفت: امیدواریم که برگزاری این قبیل همایش‌ها اثرات خوبی برای ادامه و انجام مأموریت فرماندهان داشته باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | اشاره پوتین به آیه قرآن هنگام صحبت از حمله اخیر به عربستان

خبرآنلاینخبرآنلاین12 ساعت قبل
اکثرا برای دیدن بارگاه مقدس امام رضا به مشهد یا خراسان سفر کرده‌ایم اما کمتر کسی به خاطر تاریخ یک شهر، آن را به عنوان مقصد سفر انتخاب می‌کند! امروز شما را به بیرجند، شهری در استان خراسان جنوبی با جاذبه‌های تاریخی زیبای می‌بریم. شهری که زیبایی‌های بی‌نظیرش را نباید از دست داد و تا هوا سرد نشده، بهتر است بار سفرتان را به آنجا ببندید‍! در ادامه‌ی مطلب همراه ما باشید، چراکه قصد داریم تا شما را با یکی از زیباترین عمارت‌های تاریخی ایران در این منطقه آشنا کنیم.

فیلم | بخشی از دادگاه شبنم نعمت زاده را ببینید

همشهریهمشهری19 ساعت قبل

گسترش حملات پهپادی یمن به عربستان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن تاکید کرد ما بسیار صریح و روشن به تمامی کشور‌های متجاوز می‌گوییم که خون یمنی‌ها بی بها نیست. این حملات ادامه خواهد داشت و گسترش خواهد یافت و تاسیسات مهم‌تر و حساس‌تر رژیم سعودی را هدف قرار خواهد داد. البخیتی گفت پیام نخست این حملات از آن سعودی است و در وهله دوم، پیام این حملات برای امارات متحده عربی است. امارات متحده عربی باید به طور کامل از خاک یمن خارج شده و به دخالت‌های خود در این کشور پایان دهد. وی افزود هم اکنون معادله قدرت به هم خورده است و ما توانسته‌ایم توازن وحشت ایجاد کرده و عمق خاک سعودی را هدف قرار دهیم.

فیلم/ بیانات منتشر نشده رهبری در پی حذف نام شهدا از معابر

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

رهبر معظم انقلاب: تا آمریکا توبه نکند، هیچ مذاکره‌ای اتفاق نمی‌افتد +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین19 ساعت قبل

نظر صالحی درباره وعده‌های برجامی اروپایی‌ها

الفالف1 روز قبل
نظر صالحی درباره وعده‌های برجامی اروپایی هاگروه ویدئو الف، ۲۵ شهریور ۱۳۹۸، ۱۷:۵۰ ۳۹۸۰۶۲۵۱۸۶علی اکبر صالحی، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی: آیا هنوز هم منصفانه است که ایران به اجرای یکجانبه این توافق (برجام) ادامه دهد؟

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

پاسخ به اعتراضات به‌حق کارگران هپکو ضرب و شتم آنان بود؟

خبری16 ساعت قبل

قطع همکاری برانکو با تیم الاهلی عربستان

خبری20 ساعت قبل

پیگیری علت وقوع حادثه برق‌گرفتگی برای عماد در ورزشگاه آزادی

خبری20 ساعت قبل

ارائه خدمات به کشاورزان و روستائیان از طریق اپلیکیشن

تابناکچند ثانیه قبل

سرنوشت ۲ شرور خط خطی پایتخت +عکس

فردا نیوز1 ساعت قبل

وضعیت وخیم دانشمند برجسته ایرانی در زندان آمریکا/ وزارت خارجه برای آزادی دکتر سلیمانی چه کرده است؟

میزان‌آنلاین1 ساعت قبل

اکبر رحمتی بازیگر «خروج» حاتمی‌کیا شد/هفته آینده برای فیلمبرداری راهی گچساران می‌شوم

میزان‌آنلاین1 ساعت قبل

از «نامه سرگشاده ۱۱ نفر از کارشناسان وزارت مالیه به وزیر مالیه» تا «اعلام رئیس جدید تعزیرات حکومتی»

تابناک1 ساعت قبل

از اولین درخشش اصغر فرهادی تا اشتباه ابراهیم حاتمی‌کیا در دوره دانشجویی

خبرآنلاین1 ساعت قبل

سود سال ۹۷ سهام عدالت آبان ماه پرداخت می‌شود

ایلنا1 ساعت قبل