آخرین اخبار از تغییرات هیات رییسه شورای شهر تهران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصادنیوز
  4. اجتماعی

آخرین اخبار از تغییرات هیات رییسه شورای شهر تهران

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز |
اقتصادنیوز : فردا انتخابات هیات رئیسه شورای شهر تهران در سال سوم برگزار می‌شود و به نظر می‌رسد فردا تغییر چندانی در ترکیب هیات رئیسه ایجاد نشود.

به گزارش اسکان نیوز به نقل از اسکان نیوز، پس از دو هفته تعطیلات تابستانه، اعضا شورای شهر تهران در نخستین جلسه سال سوم، اعضا هیات رئیسه را انتخاب خواهند کرد. انتخاباتی که به خاطرتغییرات احتمالی با چالش‌هایی نیز همراه بود بازار شایعات در این مدت داغ بود.

شایعاتی که محمود میرلوحی آن را فعالیت‌های رسانه‌ای می‌داند که ضرری هم ندارد.

او معتقد است در شورای فعلی همگی در یک قایق نشسته‌ایم و از یک جریان هستیم بنابراین تفاوتی نمی‌کند انتخابات هیات رئیسه چه نتیجه‌ای داشته باشد. اگر عملکرد مناسبی داشته باشیم همه ما پیروز هستیم.

قانون‌گذار پیش‌بینی کرده است که هر سال انتخابات هیات‌رئیسه برگزار شود اما احساس نو بودن می‌تواند با همان ترکیب هم ایجاد شود.

به نظر جایگاه معاونت اجرایی شورای شهر تهران بیشترین منتقدان را در میان اعضا دارد.

فردا برای ۶ جایگاه رئیس شورای شهر تهران، نایب رئیس، دو منشی، خزانه‌دار و سخنگو شورای شهر رای گیری می‌شود.

با وجود آن‌که در رسانه‌ها از مرتضی اولویری به عنوان رقیب محسن هاشمی نام برده می‌شد، به نظر می‌رسد فردا محسن هاشمی بی‌رقیب با اکثریت آرا به عنوان رییس شورای شهر تهران انتخاب شود.

مجید فراهانی به عنوان نائب رییس احتمالا فردا با ابراهیم امینی رقابت خواهد کرد. هرچند به نظر می‌رسد انتخاب وی برای معاونت اجرایی می‌تواند امینی را هم در سال سوم بی رقیب کند.

زهرا نژادبهرام مانند سال گذشته می‌تواند به آسانی برای سومین سال در ترکیب هیات رئیسه به عنوان منشی باقی بماند هرچند آواز سال اول شورای شهر تهران به علاقمند بود سخنگو شورای شهر تهران باشد.

او به تازگی در گفت‌وگو با یکی ازخبرگزاری‌ها اعلام کرده است که قصد ندارد سخنگو شورای شهر تهران باشد.

اما بهاره آروین مانند سال گذشته روزسختی را برای ماندن درترکیب هیات رئیسه خواهد داشت.

در خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

به نظر می‌رسد آروین چندان میان گروهی از اعضا محبوب نباشد و برای ماندن در صندلی منشی باید لابی‌های سخت‌تری را انجام دهد. از میان اعضا خانم شورای شهر تهران تنها الهام فخاری می‌تواند گزینه احتمالی برای رقابت با وی باشد.

حسن رسولی، خزانه‌دار شورای شهر تهران هم که به ظاهر چند باری سمت خود را به علاقمندان به حضور ترکیب هیات رئیسه تعارف کرده است اما فردا در سمت خود باقی خواهد ماند.

علی اعطا فردا بدون رقیب تا پایان شورای پنجم برای سخنگویی شورای شهر تهران انتخاب می‌شود.

گفته می‌شود برای دو معاونت نظارت و اجرایی فردا تصمیم گیری نمی‌شود.

برای سمت معاونت اجرایی نام افشین حبیب‌زاده نیز مطرح است. در این صورت مجید فراهانی جایگزین وی در سمت معاونت نظارت خواهد شد.

بیشتر اعضا شورای شهر تهران در سخنان رسمی و غیررسمی خود تاکید دارند که ترکیب هیات رئیسه تغییری نخواهد داشت.

هرچند برخی نیز معتقدند در صورت تغییراحتمالی نیز این ترکیب تنها یک تغییر خواهد داشت.

به جز ۶ عضو اتحادی شورا (زهرا صدراعظم‌نوری، محمود میرلوحی، علی اعطا، بهاره آروین، آرش میلانی و ناهید خداکرمی (آرا هماهنگ با اتحاد)) و ۳ عضویی که همیشه آرا مستقلی داشته‌اند (مرتضی اولویری، حسن رسولی و احمد مسجدجامعی (احتمالا در رای‌گیری فردا به دلیل سفر حج شرکت نمی‌کند))، سایر اعضا شورا اتحاد بزرگی را تشکیل داده‌اند (۳ عضو اعتماد ملی (حق‌شناس، نظری، امینی)، ۳ عضو کارگزاران (محسن هاشمی، شهربانو امانی، علیخانی) و افشین حبیب‌زاده و الهام فخاری، خلیل‌آبادی، فراهانی و زهرا نژادبهرام و محمد سالاری) که این ۱۲ نفر درصورت تعهد به پیمان خود می‌توانند سرنوشت انتخابات هیات رئیسه را مشخص کنند. این مطلب برایم مفید است بلی ۰ نفر این پست را پسندیده‌اند

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پشت پرده حذف واژه شهید از تابلو کوچه‌ها و خیابان‌ها

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ ماجرای حذف نام مقدس شهید از تابلوی خیابانها و کوچه‌ها در ادامه به مناطق جنوبی شهر تهران نیز رسید که خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در این گزارش به پیگیری پشت پرده حذف واژه شهید از تابلوهای کوچه‌ها و خیابان‌ها پرداخته است …

بیشترین بیکارهای ایران چند ساله هستند؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

زیستن در گودال‌ ارباب‌ها؛ یک زندگی عجیب در حاشیه تهران (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
اینجا عفونت ادراری گرفته‌اند، حمام ندارند و دستشویی‌های مشترک آنها رامبتلا به بیماری‌های عفونی زنان کرده و آب خوردنشان را باتانکر می‌آورند. کیفیت پایینکیفیت خوبعصرایران - زینب کریمی، حسن ظهوری؛ محمودآباد روستایی آباد است اما مشکلات حاشیه‌اش آن رابدنام کرده است. مهاجران فصلی به دلیل بیکاری به اینجا می‌آیند و دربدترین شرایط زندگی می‌کنند. ازهیچ نهاد و سازمانی هم خدمات نمی‌گیرند. آنان از سر فقر زندگی در این شرایط سخت راپذیرفتند و کسی هم نیست که به دادشان برسد.

ماشین عروس متفاوت زوج عراقی+تصاویر

4+
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

جوی آرام و پایدار در اکثر نقاط

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
خانم معصومه احمدی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ افزود: بر اساس آخرین اطلاعات و نقشه‌های هواشناسی تا سه روز آینده جوی نسبتا آرام و بدون پدیده را پیشرو داریم و تنها در بخش‌هایی از شمال غرب و سواحل غربی دریای خزر، بخش‌هایی از استان گیلان، مازندران، اردبیل و نواحی شمالی آذربایجان غربی و شرقی بارش خفیف و پراکنده اتفاق می‌افتد. وی گفت: در بخش‌های شرقی کشور همچنان پدیده وزش باد و گرد و خاک را داریم و در شمال استان سیستان و بلوچستان منطقه زابل، شرق استان کرمان و نواحی جنوبی استان خراسان جنوبی در برخی ساعات همراه با وزش باد شدید است که می‌تواند منجر به خیزش گرد وخاک و کاهش دید و کیفیت هوا شود. کارشناس سازمان هواشناسی افزود: به لحاظ شرایط دمایی در بیشتر مناطق کشور به خصوص نیمه شمالی روند افزایش نسبی دما را تا پایان هفته پیشرو داریم. خانم احمدی ادامه داد: برای هفته آینده در بخش‌های شمالی کشور بارش‌های خوبی را پیشرو خواهیم داشت و کاهش قابل توجه دما را نیز برای هفته بعد پیش بینی می‌کنیم. وی گفت: امروز آسمان تهران صاف پیش بینی شده و دمای هوا به حدود ۳۰ تا ۳۲ درجه می‌رسد.
ایسناایسنا7 ساعت قبل
منطقه گویچاله در مرز استان‌های مازندران و سمنان، جایی است که حدود ۱۱ روز است که مردم برخی شهرها و روستاهای مازندران و سمنان از جمله چهاردانگه مازندران و فولاد محله استان سمنان با تجمع خودجوش، به دپوی غیراصولی و انباشت زباله‌های استان مازندران در منطقه «گویچاله» اعتراض می‌کنند. قرار بود دپوی زباله در این مکان به صورت موقت باشد و کارخانه زباله سوز ساری افتتاح شود، اما این کار موقت، تبدیل به دائمی شد و امروز صدای اعتراض مردم بلند شده است. مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان تأکید کرد: تصاویر و مستندات مربوطه جمع آوری شده است و برای سازمان حفاظت از محیط زیست کشور ارسال خواهد شد، و انشاءالله مسائل به طور ویژه پیگیری خواهد شد. وی ادامه داد: معاون اول رئیس جمهور نیز به فوریت نامه را به رئیس محیط زیست کشور ارجاع دادند و موضوع در دستور کار شورای عالی حفاظت محیط زیست کشور قرار گرفت. انتهای پیامگزارش از: مسعود محقق – خبرنگار ایسنا منطقه سمنان

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

پاسخ به اعتراضات به‌حق کارگران هپکو ضرب و شتم آنان بود؟

خبری4 ساعت قبل

قطع همکاری برانکو با تیم الاهلی عربستان

خبری8 ساعت قبل

پیگیری علت وقوع حادثه برق‌گرفتگی برای عماد در ورزشگاه آزادی

خبری8 ساعت قبل

ارائه خدمات به کشاورزان و روستائیان از طریق اپلیکیشن

تابناکچند ثانیه قبل

پوشش چادر برای متهمان زن در دادگاه الزامی نیست

صدا و سیما11 دقیقه قبل

واکنش بورس‌های عربی به حمله آرامکو

اقتصاد آنلاین12 دقیقه قبل

واکنش شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور به حادثه فوت یک کودک در ورزشگاه آزادی: با خاطیان به شدت برخورد می‌کنیم

طرفداری12 دقیقه قبل

خبر بد برای گواردیولا/دوری یک ماهه جان استونز به دلیل مصدومیت

فارس13 دقیقه قبل

لوریس: فکر نمی‌کنم در تاتنهام بازنشسته شوم؛ تاتنهام با سرعت شگفت انگیزی تکامل یافته است

طرفداری13 دقیقه قبل

صادقیان: هواداران تراکتور محروم نیستند/حسن نیت مسئولان فدراسیون جای قدردانی دارد

نود13 دقیقه قبل