نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر)
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. تکنولوژی

نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر)

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
هنگامی که پای خود را روی پدال گاز حتی به مقدار جزیی فشار دهید این موشک خیابانی با صدای غرش های خود که شباهت زیادی به خودروهای عضلانی آمریکایی دارد، شما را شگفت زده خواهد کرد.

عصرایران- استیو دینان نامی شناخته شده در حوزه تیونینگخودرو بویژه در ارتباط با برند ب ام ومحسوب می‌شود. وی بالغ بر ۴۰ سال با پروژه‌های مختلف خودرویی مخاطبانش را غافلگیر کرده و معمولا در مقالات از ترکیب «فلسفه دینان» برای نمایش اثرگذاری این فرد در صنعت تیونینگ استفاده می‌شود. دینان فعالیت خود را در سال ۱۹۷۹ از اوپلیکا (آلاباما/آمریکا) آغاز کرد.

استیو دینان

نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 3

دینان طی ۳ دهه بطور تخصصی به تیونینگ محصولات ویژه پیست و همچنین مدل‌های خیابانی ب ام و مشغول بود تا آنکه در سال ۲۰۱۵ طی معامله‌ای؛ کار و کسب خود را به گروه ای پی آر(متخصص تیونینگ فولکس واگن/آئودی) واگذار کرد.

در آن زمان این واگذاری از جانب دینان به تصمیمش برای بازنشستگی تعبیر شد. اما یک سال بعد (سال ۲۰۱۶) خبر بازگشت این مرد افسانه‌ای با یک کمپانی جدید با نام " کاربان" مورد تایید قرار گرفت. در این کار و کسب جدید؛ دینان مقداری از یار قدیمی خود یعنی ب ام و فاصله گرفته و به اجرای پروژه‌های شخصی سازی روی مرسدس بنز آ ام گ، پورشه، آئودی اس و مدل‌های آر اس مشغول شد.

در مطلب امروز سری به یکی از پروژه‌های جدید کاربان با نام «سی63 "جی تی  اس"» خواهیم زد که روی یک مرسدس بنز آ ام گ سی۶۳ اس کوپه مدل ۲۰۱۹ اجرا شده است؛ با ما همراه باشید:

در ابتدا بهتر است نگاهی به نمونه استاندارد این خودرو و ویژگی‌های آن داشته باشیم. مرسدس بنز آ ام گ سی۶۳ اس کوپه در مدل ۲۰۱۹ برچسب قیمت ۸۴۶۰۰ دلاری برای مدل پایه را بر خود دارد. از منظر ابعاد؛ محصول مذکور ۴٫۷۵ متر طول و (در عریض‌ترین قسمت) ۲٫۰۱ متر عرض دارد. ارتفاع خودرو نیز برابر با ۱٫۴۰ متر است.

نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 8

در این مدل از یک تپنده ۸ سیلندر ۴ لیتری مجهز به توربوشارژ دوقلو استفاده شده که میزان خروجی آن برابر با ۵۰۳ اسب بخار است. وظیفه انتقال نیرو نیز برعهده یک جعبه دنده ۹ سرعته اتوماتیک توسعه یافته توسط آ ام گ است.

نمای ظاهری/ اعتماد به استاندارد کارخانه‌ای!

همانطور که در ادامه مشاهده می‌کنید، کاربان تغییرات خاصی در بخش بدنه این مرسدس نداشته پس طبیعتا آنچه روی داده ویژه پیشرانه خواهد بود. البته این به مفهوم نقص یا کاستی نیست زیرا آ ام گ سی۶۳ اس کوپه در وضعیت استاندارد نیز یک اسپرت تمام عیار است.

این خودرو در نمای جلو زبان طراحی آشنای مرسدس را به نمایش می‌گذارد که شامل چراغ‌های جدی، گریل (جلوپنجره) توسعه یافته در عرض و لوگوی بزرگ در قلب آن می‌شود. بامپری (سپر) که برای این مدل انتخاب شده را باید یک نمونه کارخانه‌ای بسیار مناسب نام بگذاریم زیرا به رغم سادگی، زیبایی‌ها خود را برای یک خودروی اسپرت به خوبی نمایش می‌دهد؛ مجموعه‌ای با ورودی‌های بزرگ هوا و بافت شبکه‌ای تیره.

نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 13نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 14

تنها کافی است اندکی به سمت کناری سی۶۳ اس متمایل شوید تا چشم شما درگیر خط شانه بسیار قوی در بدنه این خودرو شود و با آن تا قسمت انتهایی فندر (گلگیر) عقب همچنان درگیر بماند!

نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 16نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 17

انتهای بامپر (سپر) جلو در نزدیک‌ترین قسمت به زمین یک لیپ فیبرکربنی نیز به خودرو اضافه شده که این را می‌توان یک تغییر با نمونه استاندارد دانست.

نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 19

یکی از تغییرات نمای جانبی به رینگ‌های آلیاژی ۲۰ اینچی برند مطرح فورج لاین مربوط می‌شود. محصولات این برند در کشور آمریکا تولید می‌شوند و محبوبیت بالایی میان تیونرها دارند. برای این رینگ‌ها لاستیک برند میشلن (از خانواده» پرو اسپرت کاپ آر) استفاده شده که مجموعه‌ای فوق العاده را شکل می‌دهد. البته در این بخش کیفیت و زیبایی برای مشتری ۱۰ هزار دلار هزینه بدنبال خواهد داشت!

در وبسایت خبری بخوانید: بهترین اخبارعلمی و تکنولوژی از سراسر وب

نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 22نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 23

کار بان عبارت "GT S" را روی فندر (گلگیر) این مرسدس اضافه کرده است.

نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 25

در انتهای خودرو نیز اسپویلر استاندارد با نمونه فیبرکربنی تغییر کرده که بر زیبایی مرسدس در این بخش، افزوده است.

نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 27نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 28

کابین

در آلبوم زیر تصاویر مربوط به فضای داخل کابین را مشاهده می‌کنید:

نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 31نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 32نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 33نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 34نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 35

نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 37

نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 39

نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 41

نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 43

نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 45

تغییرات پیشرانه

هدف اصلی پروژه کاربان را باید در این بخش جستجو کرد. دینان اینجا یک بستر بسیار فوق العاده را در اختیار دارد! یعنی موتور استاندارد ۴ لیتری ۸ سیلندر که امکان تغییرات خاصی را در اختیار تیونر قرار می‌دهد. کیت توربو با بروزرسانی ساختار تنفس موتور (تعویض توربوشارژرهای استاندارد با نمونه مدنظر تیونر)، اینترکولر جدید، کمپرسورهای بزرگ‌تر، بروزرسانی ایی سی یو و … از جمله مهمترین تغییراتی است که آ ام گ سی۶۳ اس پشت سرگذاشته است.

با اجرای تغییرات مذکور میزان خروجی موتور به ۶۷۵ اسب بخار رسیده و گشتاور مجموعه نیز برابر با ۶۶۶ پوندفوت است. کاربان همچنین محدودکننده سرعت کارخانه‌ای را از این خودرو حذف کرده بنابراین جی تی  اس در تست سرعت موفق به ثبت ۳۰۵ کیلومتر بر ساعت شده است.

هنگامی که درپوش موتور را بازکنید با منظره‌ای زیبای روبرو می‌شوید که وجود قطعاتی با ظاهر فیبرکربنی برجذابیت‌های این منظره افزوده است.

نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 50نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 51

یکی از مهمترین تغییرات که کاربان روی این مرسدس اجرا کرده مربوط به سیستم تعلیق از نوع فعال می‌شود. در تعلیق فعال شاهد حضور مجموعه‌ای کاملا هوشمند و مبتنی بر تحلیل رایانه‌ای هستیم. سنسورها و دوربین‌ها در این مجموعه با فنر و کمک فنرهای هوشمند در هر چهارچرخ بصورت سیستماتیک تعلیق را مدیریت می‌کنند. رایانه سیستم تعلیق براساس برنامه پیش فرض و اطلاعات دریافتی بهترین عملکرد را انتخاب می‌کند.

برای درک بیشتر عملکرد ارزشمند این سیستم در خودرو یک مثال ساده خواهیم داشت: تصور کنید وجود یک چاله یا سرعت گیر در فاصله چند متری تشخیص داده می‌شود. در این زمان رایانه سیستم تعلیق با حجمی از دیتا شامل اطلاعات دوربین‌ها و سنسورهای مختلف و حتی وضعیت حرکت فرمان توسط راننده و … مواجه می‌شود. سپس رایانه به سرعت اطلاعات را تحلیل کرده و پیش بینی می‌کند با سرعت فعلی، چرخ خودروی شما مثلا تا ۱۵ ثانیه دیگر وارد چاله می‌شود. در این زمان رایانه به فنر و کمک فنر چرخ مورد نظر -با توجه به شکل مانع در مسیر- پیام ارسال می‌کند که از منظر زاویه و ارتفاع در چه وضعیتی قرار داشته باشد تا هنگام عبور خودرو از مانع، بدنه کمترین تکان و انحراف را داشته باشد.

جی تی اس در آزمون‌های رانندگی هندلینگ فوق العاده و نرمی خاصی را حتی در جاده‌های نه چندان همواره به نمایش می‌گذارد. هنگامی که پای خود را روی پدال گاز حتی به مقدار جزیی فشار دهید این موشک خیابانی با صدای غرش‌های خود که شباهت زیادی به خودروهای عضلانی آمریکایی دارد، شما را شگفت زده خواهد کرد.

نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 55

همانطور که اشاره شده رینگ و لاستیک ۱۰ هزار دلار برای مشتری این پروژه هزینه دارد. علاوه بر آن هزینه پکیج اسپرت کاربان برابر با ۲۱۸۹۰ دلار است که مجموعه حدود ۳۲ هزار دلار می‌شود. البته اعداد اعلام شده بدون احتساب هزینه نصب این تجهیزات است!

مازیار دانیالی

نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 58نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 59نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 60نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 61نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 62نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 63نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 64نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 65نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 66نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 67نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 68نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 69نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 70

نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 72

نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 74

نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 76

نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 78

نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 80

نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 82

نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 84

نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 86

نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 88

نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 90

نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 92

نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 94

نسخه‌ای متفاوت از کوپه ۲۰۱۹ مرسدس بنز! (+تصاویر) - 96

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

فیلم | خودروهای باورنکردنی نسل آینده در فرانکفورت

خبرآنلاینخبرآنلاین9 ساعت قبل
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
این خودرو نیز توانست عنوان برترین خودروی اسپرت سال را به خود اختصاص دهد. خط تولید مرسدس تا سال ۱۹۵۴ فقط تعداد ۱۴۰۰ عدد از این مدل را تولید کرد. هدف بنز از ساخت این خودرو، تنها به عنوان یک ماشین مسابقه بود تا بتواند تمام پیست‌های جهان را صحنه نمایش خودروهای خود قرار دهد. نکته جالب تصویر آن است که این خودرو در آن‌ سال‌ها هم جزو خودروهای گران محسوب می‌شد و مالک آن از این مدل مرسدس بنز به عنوان باربری استفاده کرده است. در تست‌هایی که آن زمان بر روی این خودرو انجام دادند، مشخص شد SL۳۰۰ در ۱۰ ثانیه می‌تواند به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد و همچنین مصرف سوختی برابر با ۱۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر دارد.

ارباب حلقه‌ها و کوپه ۴ درب ۲۰۱۹/مراحل طراحی یک خودروی باکیفیت را از نزدیک ببینید! (+فیلم و تصاویر)

عصر ایرانعصر ایران15 ساعت قبل
زیرا در آن زمان بود که آئودی مدل مفهومی پرولوگ را معرفی کرد. مفهومی پرولوگطراحیدر ادامه فیلمی را مشاهده می‌کنید که مراحل جالب طراحی جزئیات A۷ اسپرت بک را نشان می‌دهد. آئودی در مدل A۷ اسپرت بک از یک گریل (جلوپنجره) توسعه یافته در عرض و ارتفاع استفاده کرده که البته بافت ساده‌ای نیز دارد. شاید بگوئید ما با یک خودروی اسپرت سر و کار نداریم اما این یک کوپه چهار درب است که روح اسپرت در تمامی بخش‌های خودرو حضور دارد. با حرکت به سمت نمای جانبی A۷ اسپرت بک اولین چیزی که خودنمایی می‌کند خط شانه قوی در بدنه خودرو است.

نگاهی به رنگهای جدید «آیفون ۱۱» و «آیفون ۱۱ پرو» به روایت تصویر

4+
انتخابانتخاب1 روز قبل
مهرمهر1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ کاووس حبیبی گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت خودرو سواری در شیراز، موضوع شناسایی و دستگیری سارقان به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت. وی بیان کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی با اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند یک نفر از اعضای این باند که با یک سواری ۴۰۵ مسروقه در حال تردد در شیراز بود را شناسایی و دستگیر کنند. این مقام انتظامی با بیان اینکه کارآگاهان در بررسی‌های اولیه به غیر اصیل بودن ارکان و سند نمره بودن خودرو مشکوک شدند، خاطرنشان کرد: با قوت گرفتن این احتمال که موضوع سند نمره کردن کار یک باند حرفه‌ای است، تحقیقات گسترده در این خصوص آغاز کردند. وی با اشاره به اینکه کارآگاهان پلیس آگاهی با انجام اقدامات فنی مطلع شدند که اعضای باند در شهرستان‌های فسا، داراب و یزد سکونت دارند، عنوان کرد: ماموران موفق شدند با اخذ نیابت قضائی، طی ۳ عملیات جداگانه هر ۵ نفر اعضای باند را در مخفیگاهشان شناسایی و دستگیر کنند. این مقام انتظامی با اشاره به اینکه از اعضای این باند تا کنون ۵۰ دستگاه خودرو سواری سند نمره و مسروقه کشف شده است، افزود: متهمان تحویل مراجع قضائی و از آن طریق روانه زندان شدند.
الفالف31 دقیقه قبل
دادستان تهران با بیان اینکه علل نگهداری چندین هزار خودرو سایپا و ایرانخودرو در پارکینگ‌های روباز در دستگاه قضا پیگیری خواهد شد، گفت: اگر این موضوع به لحاظ نقص قطعه باشد به سراغ قطعه سازان نیز خواهیم رفت. گزارشاتی که ما داشتیم بیان می‌کرد که ٦٠ هزار دستگاه خودرو سایپا و حدود ٥٩ هزار دستگاه خودرو ایرانخودرو تولید شده و خیلی از آنها نزدیک به شش ماه در پارکینگ‌های روباز زیر آفتاب بلاتکلیف مانده است. مسئولین سایپا و ایرانخودرو باید پاسخگوی این موضوع باشند. جلساتی را متعاقب این بازدیدها با مسئولین سایپا و ایرانخودرو و تعدادی از مدیران قطعه ساز خواهیم داشت. این خودروها را برای نقص قطعه‌ای زیر آفتاب چندین ماه نگهداری کردند و این خود موجب می‌شود سایر قطعات خودرو آسیب ببیند و بدنه خودرو از کیفیت اولیه خارج شود.

نظرها

اخبار بیشتر