برای به تاخیر انداختن مرگ چه کنیم؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ساعت ۲۴
  4. سلامت

برای به تاخیر انداختن مرگ چه کنیم؟

ساعت ۲۴خبرگزاری ساعت ۲۴ |
ساعت 24- گروهی از محققان نروژی به بررسی مطالعاتی پرداختند تا مشخص شود چگونه فعالیت جسمی و مدت زمانی که تحرک جسمی کافی نداریم، بر خطر مرگ زودهنگام تاثیر می‌گذارد.

محققان در مطالعه جدید خود بر تاثیر انجام میزان بیشتری از فعالیت‌های جسمی بر کاهش خطر مرگ زودهنگام در دوران میانسالی و پیری تاکید کردند.

محققان پیش از این در بررسی‌های خود تاکید کرده‌اند که هر گونه سبک زندگی کم‌تحرک حتی نشستن، برای سلامت ضرر دارد. نداشتن فعالیت جسمی کافی برای مدت زمان ۹ ساعت یا بیشتر در طول روز، غیر از زمان خواب، با افزایش خطر مرگ همراه است.

در این بررسی گروهی از محققان نروژی به بررسی مطالعاتی پرداختند تا مشخص شود چگونه فعالیت جسمی و مدت زمانی که تحرک جسمی کافی نداریم، بر خطر مرگ زودهنگام تاثیر می‌گذارد.

محققان با کمک ابزارها و تجهیزات لازم، میزان و شدت فعالیت ۳۶ هزار و ۳۸۳ نفر را که حداقل ۴۰ ساله بودند، در آمریکا و غرب اروپا بررسی کرده و آن را در سه دسته فعالیت‌های جسمی سبک، متوسط و سنگین قرار دادند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار درباره سلامت

آشپزی یا شستشوی ظروف نمونه‌ای از فعالیت‌های جسمی سبک به حساب آمده، پیاده‌وری سریع در دسته فعالیت‌های متوسط و دویدن در گروه فعالیت‌های جسمی شدید قرار گرفت.

به گفته محققان، خطر مرگ برای افرادی که فعالیت جسمی نداشتند در مقایسه با افرادی که بیشترین فعالیت جسمی را داشتند، پنج برابر بیشتر بود.

باشگاه خبرنگاران

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز16 ساعت قبل
خودارضایی و اضطرابدر برخی افراد خودارضایی باعث ایجاد تنش و اضطراب می‌شود. ترک خودارضایی و استمناء به استراتژی‌ها و راهکارهای موثری نیاز دارد که ما در این مطلب به برخی از آنها اشاره می‌کنیم. صحبت کردن با پزشک یا مشاور به شما کمک می‌کند تا احساسات منفی تان نسبت به این مساله را بازگو و راهنمایی‌های لازم و موثر برای ترک خودارضایی را دریافت کنید. بعد از ترک خودارضایی چه اتفاقی می‌افتد؟ وقتی استمناء را ترک می‌کنید احتمالا تا مدتی با احساس ناامیدی و کسالت روبرو می‌شوید اما این حالت موقتیست. بنابراین ترک استمناء به صمیمانه‌تر شدن و بهبود روابط جنسی شما با همسرتان کمک می‌کند.
سلامت نیوزسلامت نیوز1 روز قبل
سلامت نیوز: محققان آمریکایی بر اساس بررسی‌های خود مشاهده کردند: خوراکی‌های سرشار از آهن می‌توانند بر خاصیت ضدسرطانی گوجه فرنگی تاثیر منفی داشته باشد. لیکوپن از کاروتنوئیدها به حساب می‌آید که سرشار از آنتی‌اکسیدان است و در گوجه فرنگی یافت می‌شود. گوجه فرنگی حاوی خواص متعددی برای سلامت است که می‌توان به تاثیر آن در جلوگیری از ابتلا به سرطان و فشار خون و کمک به حفظ سلامت قلب، پوست و چشم‌ها اشاره کرد. به گفته محققان، بررسی‌ها نشان می‌دهد مصرف مواد غذایی یا مکمل‌های سرشار از آهن ممکن است خاصیت لیکوپن را به نصف کاهش دهد. به گزارش مدیکال نیوزتودی، محققان اظهار داشتند: مصرف وعده‌های غذایی حاوی آهن می‌تواند با گذشت زمان بر میزان جذب لیکوپن موجود در گوجه فرنگی تاثیر منفی داشته باشد.
سلامت نیوزسلامت نیوز7 ساعت قبل
افزایش انسولین به نوبه خود فشار کاری روی لوزالمعده را که تازه از خواب بیدار شده است افزایش می‌دهد. گلابی: فیبرهای خامی موجود در گلابی می‌توانند به لایه مخاطی نازک معده خالی آسیب برسانند. موز: مصرف موز با معده خالی باعث افزایش شدید منیزیم خون می‌شود. فلفل: مواد غذایی تند باعث آسیب و تحریک مخاط معده شده و تولید اسید را در معده افزایش می‌دهند. مرکبات: مرکبات سرشار از اسیدهای میوه هستند و مصرف آنها با معده خالی، سوزش معده، افزایش خطر ورم معده و حتی زخم معده را به دنبال دارد.
تسنیمتسنیم6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، علیرضا آشناگر پیش از ظهر امروز در جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی و سلامت استان سمنان با اشتره به افزایش نگران‌کننده سرطان در کشور بر اساس آمار و ارقام‌های موجود اظهار داشت: خوشبختانه ایران از متوسط آمار جهانی در این موضوع پایین‌تر است. وی با تأکید بر افزایش آگاهی و اطلاع‌رسانی مردم نسبت به سرطان با تأکید بر اینکه این آگاهی سازی نباید با ایجاد ترس و دلهره در بین مردم همراه باشد گفت: باید از ظرفیت صداوسیما در مقوله آموزش و مشاوره با هدف افزایش آگاهی مردم استفاده شود. استاندار سمنان با بیان اینکه دستگاه‌های اجرایی مختلف و اثرگذار باید نسبت به آگاه‌سازی مردم در موضوع سرطان اقدام کنند؛ اظهار داشت: اعتبارات لازم در صورت ارائه برنامه از سوی دانشگاه علوم پزشکی در رابطه با کنترل و مهار سرطان تخصیص می‌یابد. وی گفت: نشاط اجتماعی باید در استان سمنان افزایش یابد تا شاهد کاهش آثار منفی بیماری‌ها و شیوع و گسترش آن باشیم. مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استاندار سمنان نیز در این جلسه از تشکیل کارگروه اجتماعی فرهنگی، سلامت و خانواده خبر داد و گفت: این کارگروه از ادغام سه کارگروه اجتماعی فرهنگی، سلامت و امنیت غذایی و زنان و خانواده تشکیل‌شده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، در این بسته خبری مهمترین اخبار گروه جامعه خبرگزاری میزان را طی امروز شنبه ۳۰ شهریور مشاهده می‌کنید. امکان ردیابی مدیران کانال‌های تلگرامی در صورت بروز تخلف وجود دارد/شناسایی صفحات فال و دعانویسی از سوی پلیس فتارئیس پلیس فتا تهران بزرگ از رصد مستمر صفحات اجتماعی خبر داد. سلبریتی‌ها صلاحیت تبلیغات در حوزه سلامت را ندارندرئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه سلبریتی‌ها نباید در بحث تبلیغات سلامت بدون اخذ مشورت‌های لازم ورود کنند، گفت: این نوع تبلیغات اعتبار سلبریتی‌ها و سلامت مردم را نشانه می‌رود. ساعت کار ادارات در ابتدای مهر ماه تغییر نخواهد کردفرماندار تهران گفت: ساعت کار ادارات در اول مهرماه تغییر نکرده و مثل روز‌های گذشته خواهد بود. +عکسقبول وکالت مردم برای تغییر سن با دریافت مبالغ گزاف شگرد جدید برخی کلاهبرداران شده است.
قدس آنلاینقدس آنلاین11 ساعت قبل
در شانزدهمین جلسه خیریه مشارکت‌های مردمی بیمارستان شهید کامیاب و نخستین جلسه مشترک با مؤسسه خیریه مشارکت‌های مردمی بیمارستان طالقانی از خیرانی که به منظور توسعه و تکمیل تجهیزات و فضاهای درمانی در حوزه سلامت و حمایت از بیماران نیازمند تلاش مؤثری داشته‌اند از سوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد قدردانی شد. پروین محمدی/در شانزدهمین جلسه خیریه مشارکت‌های مردمی بیمارستان شهید کامیاب و نخستین جلسه مشترک با مؤسسه خیریه مشارکت‌های مردمی بیمارستان طالقانی از خیرانی که به منظور توسعه و تکمیل تجهیزات و فضاهای درمانی در حوزه سلامت و حمایت از بیماران نیازمند تلاش مؤثری داشته‌اند از سوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد قدردانی شد. وی با تأکید بر ضرورت آموزش سواد سلامت و تأثیر آن در کاهش ابتلا به بیماری‌ها و در نتیجه کاهش هزینه‌ها تصریح کرد: اگر بتوانیم با افزایش آگاهی مردم حتی ۱۰ بیمار دیالیزی یا پنج بیمار سرطانی کمتر داشته باشیم، سالانه رقم بالایی در هزینه‌های سرسام‌آور درمان صرفه‌جویی خواهد شد. وی اظهار امیدواری کرد: با کمک خیران، شورای مشارکت‌های بیمارستان و مساعدت حوزه سلامت، به زودی بیمارستان شهید کامیاب مشهد بزرگ‌ترین مرکز تروما در منطقه خواهد شد. در این مراسم از محمدرضا نصرالله‌زاده؛ مدیرعامل، محسن شرکا؛ رئیس هیئت مدیره مشارکت‌های مردمی بیمارستان طالقانی، جمشید علیپور؛ مدیرعامل و امیر سزاوار؛ رئیس هیئت مدیره مشارکت‌های مردمی بیمارستان کامیاب مشهد که در جلب مشارکت و بهره‌گیری از نیات و خدمات خداپسندانه خیران نقش مؤثری داشته‌اند، قدردانی شد.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

4 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

6 روز قبلعصر ایران2

مجروحیت ۴ مامور نیروی انتظامی بر اثر درگیری با اشرار + فیلم

4 روز قبلباشگاه خبرنگاران1

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

4 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

4 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

4 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

4 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

5 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

5 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

6 روز قبلهمشهری1