۱۰ مدافع برتر دنیا از نگاه فور فور تو
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نود
  4. ورزشی
۱۰ مدافع برتر دنیا از نگاه فور فور تو

۱۰ مدافع برتر دنیا از نگاه فور فور تو

نودخبرگزاری نود |
فور فور تو، لیستی از ده مدافع برتر دنیا را منتشر کرده است.

به گزارش وبسایت نود، بعد از انتشار لیستی از بهترین دروازه بانان دنیا، حالا نوبت به مدافعین رسیده است.

چندی پیش فور فور تو اقدام به انتشار لیستی از بهترین دروازه بانان دنیا کرد، حالا هم نوبت به ده مدافع برتر دنیا به انتخاب فور فور تو است. همچون پست دروازه بان، نقش مدافعین نیز در فوتبال مدرن رشد چشمگیری داشته و طی ۱-۲ سال گذشته، ارقامی نجومی و رکوردشکن برای جذب مدافعین پرداخت شده است.

۱۰. هری مگوایر

۱۰ مدافع برتر دنیا از نگاه فور فور تو - 4

لزوما گرانترین مدافع بودن، شما را بهترین لقب نمی‌دهد. اما مگوایر آنقدر کیفیت دارد که یکی از این ده جایگاه را از آن خود کند. مگوایر در ترکیب تیم ملی انگلیس و لسترسیتی کیفیت و توانایی هایش را نشان داد و یونایتد مجاب شد تا برای خرید او ۸۰ میلیون پوند پرداخت کند بلکه وضعیت خط دفاعش سامان یابد. قدرت سرزنی، کار با توپ و قطع ارتباط بازی حریف، از کیفیت‌های بارز مگوایر است. شاید او اثرگذاری شگرفی چون تاثیر فن دایک بر خط دفاع لیورپول را در فصل پیش رو نداشته باشد، اما میتواند گزینه‌ای ارزشمند در خط دفاع یونایتد لقب گیرد.

۹. توبی آلدرویرلد

۱۰ مدافع برتر دنیا از نگاه فور فور تو - 7

اولین نکته عجیب در مورد این مدافع بلژیکی این است که هیچ باشگاهی بند فسخ ۲۵ میلیون پوندی او را فعال نکرد. قیمتی که برای بازیکنی با کیفیت و تجربه او، رقمی پایین است. توبی فصل گذشته نقش بزرگی در تاتنهام برای قرار گرفتن در بین چهار تیم برتر لیگ و حضور در فینال لیگ قهرمانان ایفا کرد. این مدافع بلژیکی هم در تیم ملی و هم در باشگاهش، این توانایی را نشان داده که می‌تواند هم در دفاع سه نفره و هم در دفاع چهار نفره، خوب کار کند. او با قدرت پاسوری خودش، عنصر مهمی در ترکیب تیم پوچتینو است.

۸. جورجیو کیلینی

۱۰ مدافع برتر دنیا از نگاه فور فور تو - 10

کیلینی به تازگی تولد ۳۵ سالگی خود را جشن گرفته است ولی در همین سن و سال هم یکی از برترین مدافعین جهان است. قدرت تکل زنی و توانایی او در بازی هوایی در کنار مهارت ارسال پاس از عقب زمین و بازیخوانی همچنان این بازیکن را به عنوان یکی از مدافعین برتر جهان جلوه می‌دهد. او در این سن و سال هنوز هم مهره ارزشمندی در قلب خط دفاع یوونتوس است که رهبر این تیم در بخش عقب زمین محسوب می‌شود.

۷. یان فرتونخن

۱۰ مدافع برتر دنیا از نگاه فور فور تو - 13

در هشتمین سال حضورش در تاتنهام، فرتونخن در فصول اخیر آنقدر پیشرفت کرده که حالا در بین برترین‌های دنیا قرار گیرد. قدرت جنگندگی و پاس‌های بلند عالی این مدافع از عقب زمین، از مهارت‌های چشمگیر بازی فرتونخن هستند. او نیز همانند هموطنش آلدرویرلد، توانایی بازی در دفاع سه نفره و چهار نفره را دارد و علاوه بر این، می‌تواند در پست دفاع چپ نیز بازی کند. فرتونخن در دوئل‌های نفر به نفر، از بهترین مدافعین جهان است.

۶. جرارد پیکه

۱۰ مدافع برتر دنیا از نگاه فور فور تو - 16

پیکه فصل قبل همراه بارسلونا هشتمین عنوان قهرمانی اش را در لالیگا بدست آورد. او اکنون با افتخاراتی که در یونایتد، بارسلونا و تیم ملی اسپانیا کسب کرده از جمله پرافتخارترین بازیکنان در دنیای فوتبال است. پیکه تا به اینجا ۳۳ جام معتبر کسب کرده است. هر چند او ۳۲ ساله شده ولی فصل قبل فقط سه بازی را در لالیگا از دست داد. با وجود رفت و آمد چندین مدافع به نیوکمپ، پیکه همچنان مهره‌ای قابل اعتماد برای مربیان این تیم محسوب می‌شود و در ترکیب اصلی قرار میگیرد.

خبری: اخبار ورزشی دنیا، از سراسر‌ وب را در خبری بخوانید

۵. سرخیو راموس

۱۰ مدافع برتر دنیا از نگاه فور فور تو - 20

شاید اگر راموس در رئال مادرید حضور نداشت، نه مدال‌های زیادی داشت و جایگاهش در این لیست نیز پایینتر بود. اما اینها باعث نمی‌شود او را در جمع بهترین‌های دنیا قرار ندهیم. راموس نبض رئال مادرید است، بازیکنی که در موقعیت‌های حساس و در تنگناها، کمک حال تیمش بوده است و نقشی پررنگ در چهار قهرمانی اخیر رئال در لیگ قهرمانان ایفا کرده است. توانایی او در بازی هوایی در محوطه جریمه خودی و همینطور حریف، از بزرگترین کیفیت‌های بازی راموس است.

۴. آیمریک لاپورت

۱۰ مدافع برتر دنیا از نگاه فور فور تو - 23

او بهترین مدافع وسط بهترین تیم لیگ برتر است، لاپورت از آن دست مدافعین کلاسیک و مورد علاقه پپ محسوب می‌شود. شجاع، توانمند و با مهارت در بازی با توپ. این مدافع ۲۵ ساله که بعد از حضورش در منچسترسیتی بیشتر هم دیده شده است، هنوز در عرصه ملی به میدان نرفته است. او می‌تواند هم برای فرانسه و هم برای اسپانیا بازی کند. هر چند در سطوح پایه برای تیم ملی فرانسه به میدان رفته ولی هنوز مشخص نیست در نهایت چه زمانی و چه پیراهنی را در سطح بزرگسال به تن می‌کند.

۳. کالیدو کولیبالی

۱۰ مدافع برتر دنیا از نگاه فور فور تو - 26

با برچسب گذاری ۱۵۰ میلیون پوندی و به هر شکل ممکن که بود، ناپولی این بازیکن را حفظ کرد. حتی دی لورنتیس مدیر ناپولی عنوان کرد اگر بازیکنی مثل مگوایر ۸۰ میلیون پوند می‌ارزد، ارزش کولیبالی ۲۵۰ میلیون پوند است. در هر صورت، کولبیالی یک فرمانده واقعی در خط دفاع ناپولی است. بازیکنی که هم در هوا و هم روی زمین سخت مغلوب می‌شود. سرعت، قدرت در دوئل نفر به نفر، آرامش روی توپ و توانایی پاسوری، از ویژگی‌های برجسته بازی کالیدو است که موجب شده در این لیست در رده سوم قرار گیرد.

۲. رافائل واران

۱۰ مدافع برتر دنیا از نگاه فور فور تو - 29

شاید فصل قبل اوضاع برای واران خیلی خوب نبود و او هم در بهترین فرمش قرار نداشت. اما تابستان قبل او قهرمانی جهان را با تیم ملی کشورش فتح کرد، و در آن تیم نقشی مهم ایفا کرد. چند هفته قبل از آن قهرمانی، با رئال مادرید برای سومین بار پیاپی قهرمان لیگ قهرمانان شد. تازه در نظر بگیرید که او تمام این افتخارات را در حالی کسب کرده که هنوز ۲۶ سال دارد، واران از کامل‌ترین مدافعین کنونی در فوتبال مدرن است. مدافعی که سرعت خوبی دارد و با قدرت بازیخوانی بالای خود، عنصری ارزشمند در خط دفاع تیم زیدان است.

۱. ویرجیل فن دایک

۱۰ مدافع برتر دنیا از نگاه فور فور تو - 32

فوتبال یک بازی تیمی است و حتی بااستعدادترین بازیکنان نیز در تیمی که بالانس مناسب را نداشته باشد، به مشکل برخواهند خورد. اما تقریبا همه اعتراف می‌کنند که فن دایک بعد از انتقال ۷۵ میلیون پوندی خود به لیورپول، به کلی خط دفاع این تیم را دگرگون ساخت. او بعد از انتقال به لیورپول، با این تیم دو بار به فینال لیگ قهرمانان رسیده است و هر چند در تابستان نتوانست با هلند به یک افتخار اروپایی برسد اما قهرمانی در لیگ قهرمانان بسیار شیرین جلوه کرد. نقش پررنگ او در لیورپول، به شکلی بوده که حالا یکی از نامزدهای فتح توپ طلای جهان است. آخرین بار کاناوارو در سال ۲۰۰۶ این افتخار را کسب کرد. فن دایک صاحب تمام آن چیزی است که شما به عنوان یک مدافع در تیم خود نیاز دارید. قدرت، سرعت، توانایی در بازی هوایی، قدرت رهبری و بازی با توپ.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

حاشیه زیر تور والیبال قهرمانی آسیا

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
به وقت ورزشی‌ها؛ حاشیه زیر تور والیبال قهرمانی آسیاخبرنگاران صدا و سیما در به وقت ورزشی‌ها از رقابت‌های والیبال قهرمانی آسیا و جدیدترین اخبار از شهرآورد پایتخت گفتند

هفته ششم لیگ برتر فوتسال بانوان

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
هفته ششم لیگ برتر فوتسال بانوان با پیروزی پویندگان فجر شیراز، رهیاب گستر تهران، ملی حفاری اهواز و مس رفسنجان همراه بودبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تیم رهیاب گستر تهران با ۳ امتیاز حساسی که در هفته ششم لیگ برتر فوتسال بانوان کسب کرد می‌تواند همچنان به صعود به مرحله پلی آف امیدوار باشد.
تابناکتابناک20 ساعت قبل
در ستون هفتگی رکورد‌های فیفا، به رکوردشکنی رضا قوچان نژاد در هلند نیز اشاره شده است. به گزارش تابناک ورزشی، سایت رسمی فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) هر هفته در روز‌های جمعه در مطلبی به رکورد‌های ثبت شده یک هفته گذشته دنیای فوتبال اشاره می‌کند. در نسخه این هفته، رکوردشکنی رضا قوچان نژاد در لیگ هلند نیز مورد بررسی قرار گرفته است. در این مقاله که در ابتدای هر رکورد اعداد مربوط به آن ذکر می‌شود، با آوردن عدد ۴ درباره رکورد قوچان نژاد اینگونه ادامه می‌دهد: «۴ گل به عنوان یک بازیکن تعویضی، رضا قوچان نژاد را به نخستین بازیکن تاریخ اردیویسه تبدیل کرد که به عنوان یک یار تعویضی موفق به زدن ۴ گل می‌شود. زووله بعد از هیرنفین، امن، گواهد ایگلز و کامبور پنجمین باشگاه قوچان نژاد در فوتبال هلند و بعد از هیرنفین، دومین باشگاه او در سطح نخست فوتبال این کشور (اردیویسه) محسوب می‌شود.

فرمانده کل ارتش استقلالی است یا پرسپولیسی؟

مهرمهر16 ساعت قبل
ایسناایسنا1 روز قبل
سرمربی سپاهان از سبک بازی نفت مسجد سلیمان انتقاد کرد. امیر قلعه‌نویی، سرمربی سپاهان در نشست خبری پس از این دیدار اظهار کرد: به نظرم نیمه اول بازی خوبی نبود و موقعیت‌های زیادی نداشتیم. از فیفا خواهش می‌کنم که کلمه Fair Play را از فوتبال ایران بردارد چون در فوتبال ایران بازی جوانمردانه متفاوت است. ما از سیستم و شکل بازی نفت مسجد سلیمان گله نداشتیم اما تا بازی ما شکل می‌گرفت، نفتی‌ها می‌گفتند ۲، یکی‌شان می‌افتاد، می‌گفتند ۳، یکی دیگر می‌افتاد. او بازیکن باکیفیت و تعیین‌کننده‌ای است و معتقدم که حسینی هفته به هفته بهتر می‌شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- نیمه اول دیدار تیم‌های فوتبال صنعت نفت آبادان و ذوب‌آهن اصفهان در هفته چهارم لیگ برتر با برتری شاگردان اسکوچیچ به پایان رسید. به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، در هفته چهارم لیگ برتر فوتبال، از ساعت ۱۹:۴۵ امشب (جمعه) تیم‌های صنعت نفت آبادان و ذوب‌آهن اصفهان در ورزشگاه تختی آبادان به مصاف هم رفتند. نیمه اول این بازی با نتیجه یک بر صفر به سود صنعت نفت به پایان رسید. گل تیم صنعت نفت را در این نیمه عیسی آل‌کثیر در دقیقه ۲۲ به ثمر رساند. انتهای پیام/

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


فیلم | توضیح سخنگوی قوه قضائیه درباره چادر مشکی «شبنم نعمت‌زاده»

4 روز قبلخبرآنلاین3

مداح معروف: برای یک روضه هزار میلیارد هم بگیرم، باز ارزان فروخته‌ام

6 روز قبلعصر ایران2

مجروحیت ۴ مامور نیروی انتظامی بر اثر درگیری با اشرار + فیلم

4 روز قبلباشگاه خبرنگاران1

ماجرای انتقادات به گریم سریال ستایش ۳ و واکنش تهیه‌کننده این سریال

4 روز قبلدینو1

درمان سرماخوردگی با متوقف کردن فعالیت یک پروتئین

4 روز قبلسلامت نیوز1

رهبر معظم انقلاب: همه مسئولان یک‌صدا معتقدند با آمریکا در هیچ سطحی مذاکره نخواهد شد/ تنها راه علاج مشکلات کشور تکیه به مردم و جوانان و جدی گرفتن ظرفیت‌های داخلی است

4 روز قبلاقتصاد آنلاین1

جزئیات علت حادثه‌ی مرگبار در آزادی

4 روز قبلنود1

حمله جنگنده‌های رژیم سعودی به مناطق مسکونی یمن

5 روز قبلموج1

گریم عجیب نرگس محمدی در ستایش ۳+فیلم و عکس

6 روز قبلآفتاب‌نیوز1

اسدالله عسگراولادی | سلطان زیره و پسته در سفر آخر

6 روز قبلهمشهری1