داروی بیزوپرولول جایگزین قرص کونکور/کمبودی در حوزه دارو‌های قلبی نداریم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. سلامت

داروی بیزوپرولول جایگزین قرص کونکور/کمبودی در حوزه دارو‌های قلبی نداریم

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- رئیس بیمارستان شهید دکتر لواسانی با بیان اینکه کمبودی در حوزه دارو‌های قلبی نداریم، گفت: جایگزین قرص کونکور در کشور وجود دارد از این رو جای نگرانی نیست. تاریخ انتشار: 01:00 - 03 شهريور 1398 - کد خبر: ۵۴۴۰۰۶
داروی بیزوپرولول جایگزین قرص کونکور/کمبودی در حوزه دارو‌های قلبی نداریم - 0

سیدعلی جمالیان فوق تخصص قلب و عروق در گفت وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، با اشاره به وضعیت دارویی در کشور، گفت: خوشبختانه به لطف کسانی که در عرصه دارو و درمان فعال هستند کمبود دارویی در کشور وجود ندارد.

وی با بیان اینکه بیش از ۹۹ درصد مشکل کشور در حوزه کمبود دارو مرتفع شده است، افزود: در مجموع در مورد بیماری‌های قلبی تاکنون کمبود دارو حس نشده و امید است علی رغم پایداری تحریم‌ها باز هم کمبودی در این حوزه احساس نشود.

جمالیان در پاسخ به این سوال که آیا دارو‌های مورد استفاده برای بیماران قلبی و عرقی تولید داخل است یا وارداتی، گفت: عمده دارو‌های مورد استفاده در این حوزه تولید داخل بوده البته برخی دیگر نیز با روش‌های مختلف وارد شده است.

رئیس بیمارستان شهید دکتر لواسانی با اشاره به انتشار برخی شایعات مبنی بر کیفیت نازل دارو‌های تولید داخل، تصریح کرد: در مورد کیفیت برخی دارو‌های خاص شایعاتی مطرح بود که خوشبختانه با ورود به موقع وزارت بهداشت جلوی ادامه این رویه گرفته شد.

در خبری بخوانید: اخبار سلامت پزشکی

وی با بیان اینکه شرایط مناسبی را در حوزه دارویی در کشور داریم، افزود: جای نگرانی برای تامین دارو‌های مختلف وجود ندارد.

جمالیان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه کمیاب شدن داروی کونکور چه عواقبی دارد، گفت: در مورد تامین این داروی هیچ نگرانی در کشور وجود ندارد، زیرا داروی مشابه داریم.

وی ادامه داد: داروی بیزوپرولول مشابه داروی کونکور بوده و پزشکان می‌توانند با علم و درایت خود این دارو را برای بیماران تجویز کنند.

رئیس بیمارستان شهید دکتر لواسانی در پایان ضمن تبریک روز پزشک، یادآور شد: در زمانی که دارویی همچون کونکور کم یاب یا نایاب می‌شود پزشکان می‌توانند نسبت به تجویز دارو‌های مشابه اقدام کرده تا به این ترتیب به جامعه بیماران نیز استرسی وارد نشود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایسناایسنا1 روز قبل
و ای کاش این معتادان تنها تریاک مصرف می‌کردند؛ متاسفانه به گفته رئیس اداره سلامت‌روانی، اجتماعی و اعتیاد در دانشگاه علوم پزشکی کردستان در سال ۸۶ در کل مصرف کنندگان مواد مخدر، تنها ۳٫۶ دهم درصد شیشه مصرف می‌کردند اما حدود ۵ سال گذشته این آمار به ۲۶ درصد رسیده است و مصرف کنندگان رو به مصرف ماده مخدر شیشه آورده‌اند. وفایی گفت: در جامعه ما قبلا بیشتر مصرف کنندگان مواد مخدر از افیون همچون تریاک و هروئین استفاده می‌کردند که بر روی جسم و بار شخصیتی آن‌ها ثاتیر سوء می‌گذاشت و در نتیجه فرد مصرف کننده با ژنده پوشی و رعایت نکردن بهداشت مواجه بود و انگار دیگر آب از سرشان گذشته است و در کوچه و خیابان‌ها کارتون خواب بودند و گاهی نیز در ملاءعام مواد مصرف می‌کردند. بیشتر معتادان «شیشه» مصرف می‌کننداین مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی کردستان، با اشاره به مصرف زیاد برخی از مواد اعتیاد آور در جامعه، گفت: در سال ۸۶ در کل مصرف کنندگان مواد مخدر ۳٫۶ دهم درصد شیشه مصرف می‌کردند اما حدود ۵ سال گذشته این آمار به ۲۶ درصد رسیده است و مصرف کنندگان رو به مصرف شیشه آورده‌اند. در این راستا با فروشندگان، پاتوق‌های مصرف کنندگان مواد مخدر و معتادان متجاهرین برخورد شده و تاکنون ۱۸۳ متجاهر دستگیر و شناسایی شده است. کارشناس درمان شورای مبارزه با مواد مخدر در کردستان، با اشاره به اینکه نوع و مقدار مصرف مواد مخدر بر روی جسم افراد متفاوت است، گفت: مصرف هر کدام از مواد مخدر از جمله تریاک، شیشه و یا شربت متادون تاثیر متفاوتی بر سیستم جسمی و روحی می‌گذارد.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
اخبار اجتماعی- بسیاری از مواد شیمیایی، اسیدهای آمینه، آنزیم‌ها، مواد مغذی و هورمون‌ها به ترویج خواب خوب و تنظیم چرخه خواب کمک می‌کنند. شیر گرمشیر گرم یکی از خوراکی‌های خواب آور بوده و درمان خانگی معمول برای بی‌خوابی است. محققان بر این باورند که ترکیب فلانوئید به نام آپیگنین این چای را خواب آور می‌سازد. به نظر می‌رسد آپیگنین به گیرنده‌های اسید گاما آمینوبوتیریک A تبدیل می‌شود؛ فرآیندی که به تحریک خواب کمک خواهد کرد، از این رو یکی دیگر از خوراکی‌های خواب آور چای بابونه است. ترشی گیلاسیکی دیگر از خوراکی‌های خواب آور ترشی گیلاس است.
مهرمهر1 روز قبل
وی گفت: نقشه برداری از مغز در هیچ جای دنیا جنبه درمانی ندارد، این علم رادیولوژی نیست و نباید با ام آری ای و …، اشتباه شود، مشاهده می‌شود که برخی پزشکان با ادعاهای عجیب و بدون آگاهی کافی، برای انجام نقشه برداری مغز از بیماران هزینه می‌گیرند که درست نیست. رئیس ششمین همایش بین المللی نقشه برداری مغز ایران ادامه داد: در حال حاضر تمام خدمات پزشکی برعهده دانشگاه‌های علوم پزشکی است در حالی که باید دانشگاه‌ها به آموزش و پژوهش بپردازند. نقشه برداری مغز به نوعی یک تکنولوژی محسوب می‌شود و برای تمام گروه‌های هدف مانند بیماران افسرده یا افرادی دچار اختلالات روانی هستند موثر هستند. بررسی‌ها نشان می‌دهد نقشه برداری مغز مانند بسیاری از روش‌های تصویر برداری و تشخیصی، ضرری برای این عضو حیاتی ندارد. زارعی با اشاره به برگزاری ششمین همایش بین المللی نقشه برداری مغز، تصریح کرد: این همایش دارای ۳۵ سخنرانی و ۳۵ پوستر بوده و ارتباطات جدید بین المللی را هموارتر می‌کند.
افکارنیوزافکارنیوز23 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشدر برخی مواد غذایی اگر کمی زیاده روی شود مشکلی پیش نمی‌آید ولی اگر به حد افراط برسد علاوه بر افزایش وزن می‌تواند موجب آسیب جدی بر بدن باشند. مصرف بیش از حد یک نوع غذا می‌تواند اثر منفی بر سلامت شما بگذارد. بدن ما برای گوناگونی و تنوع ساخته شده است، میل بیش از حد به یک نوع غذا یا حذف به طور کامل یک گروه از مواد غذایی کاری بسیار اشتباه است. اخبار اجتماعی-اگر اشتهای زیادی دارید و می‌خواهید همیشه در حال خوردن باشید می‌توانید با خوردن برخی مواد غذایی سیر شوید. همانند آب، جو دوسر، آلوئه ورا و از همه مهم‌تر مغزها مانند بادام که می‌تواند شما را کاملا سیر کند بدون این که خطری داشته باشند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴16 ساعت قبل
در این بخش قصد داریم تعدادی از کارهایی که در سنگاپور نباید انجام داد را به شما عزیزان معرفی کنیم. حتما شنیده‌اید که سنگاپور کشور بسیار تمیزی بوده و بهداشت در آن از اهمیت بالایی برخوردار است. پس، انداختن آشغال در خیابان یکی از کارهای ناپسند در سنگاپور بوده و جریمه‌های سنگینی به همراه دارد. براساس قانونی که در سال ۱۹۹۶ تصویب شد، برهنه بودن یکی از کارهای ناپسند در سنگاپور محسوب شده و ممنوع هست. سیستم حمل و نقل عمومی سنگاپور بسیار منظم بوده و خدمات کامل و گسترده‌ای را به شهروندان خود ارائه می‌دهد.

نظرها

اخبار بیشتر