ایجاد بانک تومور صورت و گردن برای تحقیقات
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اقتصادی
ایجاد بانک تومور صورت و گردن برای تحقیقات

ایجاد بانک تومور صورت و گردن برای تحقیقات

ایسناخبرگزاری ایسنا |
معاون پژوهشی مرکز تحقیقات گوش و حلق و بینی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: یکی از فعالیت‌های مهم تحقیقاتی این مرکز در سال‌های اخیر، ایجاد بانک تومور است. در این بانک، تومورهای مختلف صورت و گردن از نظر اختلالات و تغییرات ژنتیکی و تمامی مواردی که در حوزه تومورها حائز اهمیت است بررسی می‌شوند. این تحقیقات شاید در آینده بتواند بر درمان این تومورها یا پیشگیری از ایجاد آن‌ها تاثیر بگذارد.

دکتر امین آمالی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این که مرکز تحقیقات گوش و حلق و بینی دانشگاه علوم پزشکی تهران ابتدا مرکز تحقیقات شنوایی نام داشت، گفت: مرکز تحقیقات شنوایی سال ۱۳۷۳ تاسیس شد و پس از گسترش فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی، موافقت اصولی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را در سال ۱۳۸۳ گرفت و فعالیت‌های مرکز در قالب پروژه‌های تخصصی ادامه پیدا کرد.

وی افزود: در سال ۱۳۸۶ با موافقت وزیر بهداشت و شورای گسترش دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور موافقت قطعی تاسیس مرکز تحقیقات گوش و حلق و بینی صادر شد. این مرکز از سال ۸۶ تاکنون در زمینه‌های مختلف گوش و حلق و بینی به فعالیت می‌پردازد و در برگزاری دوره‌های بازآموزی و کارگاه‌های آموزشی و پژوهشی و همچنین برگزاری کنگره بین‌المللی مشارکت دارد.

مرکز تحقیقات گوش و حلق و بینی دانشگاه علوم پزشکی تهران هم در بیمارستان امیراعلم و هم در بیمارستان امام خمینی دفتر دارد که همه‌ همکاران هر دو بیمارستان بتوانند به این مرکز دسترسی داشته باشند.

این متخصص گوش و حلق و بینی درباره موضوعات تحقیقاتی مرکز تحقیقات گوش و حلق و بینی گفت: جراحی‌های گوش، جراحی‌های بینی و سینوس، جراحی‌های جمجمه، سر و گردن، جراحی‌های فک و صورت، جراحی‌های پلاستیک، گوش و حلق و بینی اطفال و اختلالات خواب از زمینه‌هایی هستند که مرکز تحقیقات گوش و حلق و بینی در آن‌ها دارای فعالیت است.

وی با بیان این که در سال ۹۷، این مرکز حدود ۳۱ طرح تحقیقاتی را در دستور کار داشته گفت: در سال ۹۷، ۱۴ طرح خاتمه یافته است و حدود ۵۰ مقاله انگلیسی ISI نیز از طرح‌های تحقیقاتی انجام شده منتشر شده است.

تحقیق در زمینه کاهش خونریزی جراحی‌های اندوسکوپی سینوس

معاون پژوهشی مرکز تحقیقات گوش و حلق و بینی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره یکی از جدیدترین طرح‌های تحقیقاتی این مرکز در خصوص سینوس‌ها گفت: در یکی از جدیدترین طرح‌های پژوهشی، اثر دارویی به نام دسموپرسین در کاهش میزان خونریزی حین جراحی‌های اندوسکوپی سینوس در حال بررسی است.

آمالی ادامه داد: یکی از فعالیت‌های مهم مرکز تحقیقات در سال‌های اخیر ایجاد بانک تومور است. تومورهای مختلف صورت و گردن از نظر اختلالات و تغییرات ژنتیکی و تمامی مواردی که در حوزه تومورها حائز اهمیت است بررسی می‌شوند. تاکنون توانستیم تحقیقات مهمی را در توموربانک‌ها انجام دهیم. امیدواریم گستره این بانک افزایش پیدا کند و نمونه‌هایی که مورد بررسی قرار می‌گیرند بیشتر شود.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس | اخبار سلامت پزشکی

وی ادامه داد: این تحقیقات شاید در آینده بتواند بر درمان این تومورها یا پیشگیری از ایجاد آن‌ها تاثیر بگذارد.

معاون مرکز تحقیقات گوش و حلق و بینی افزود: طرح‌های رجیستری تومور صورت و گردن اخیرا آغاز شده است و رجیستری بانک‌های تومور با نظارت وزارت بهداشت و درمان انجام می‌گیرد که نتایج دقیق آن احتمالا تا یک سال آینده حاصل می‌شود.

این متخصص گوش و حلق و بینی با اشاره به وجود مرکزی برای کاشت حلزون در بیمارستان امیراعلم گفت: در زمینه کاشت حلزون تحقیقات متعددی انجام شده است. این تحقیقات منجر به ارتقای دانش کاشت حلزون و همچنین ارتقای نتایج جراحی در بیماران مبتلا به کاهش شنوایی مادرزادی که بیشتر آن‌ها کودکان هستند شده است.

نقش موثر استفاده از راکوتان پس از جراحی بینی

وی با بیان این که در زمینه‌های زیبایی صورت هم طرح‌های تحقیقاتی مختلفی در مرکز تحقیقات گوش و حلق و بینی انجام شده، گفت: در این طرح‌های تحقیقاتی، ترکیبات دارویی مختلفی به کار گرفته شده است. در آخرین طرحی که در این خصوص در حال انجام است استفاده از داروی راکوتان بعد از جراحی‌های زیبایی بینی و تغییراتی که این دارو بر روی بیمارانی که پوست ضخیم و آکنه‌های متعدد دارند بررسی می‌شود.

آمالی ادامه داد: طرح اولیه این پژوهش که در سال ۹۵ انجام گرفت نشان می‌دهد که استفاده از داروی راکوتان یک ماه پس از جراحی بینی در افراد دارای پوست‌های ضخیم و آکنه‌های متعدد نتایج طولانی‌مدت جراحی را بهتر می‌کند. در اولین طرحی که در این زمینه انجام شد برخی از بیماران به علت داشتن مشکلات پوستی با فاصله یک ماه بعد از جراحی کاندید استفاده از این دارو شدند. برای این که این طرح تحقیقاتی با تعداد بیشتری انجام شود طرح تکمیلی آن نیز در حال انجام است. در طرح اولیه برای بررسی پوست بیشتر از نظر متخصصان پوست استفاده کردیم. در طرح تکمیلی، کارشناسان در این طرح به طور تکمیلی از سونوگرافی هم برای بررسی ضخامت پوست استفاده کرده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رهبر معظم انقلاب: نمی‌گویم باب گفت‌وگو و مراوده را ببندید +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین15 ساعت قبل

سامانه جامع انبارها بعد از شش سال

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
برای تامین به موقع کالا در بازار باید اطلاعات کالا‌ها در انبار‌ها و همچنین ورود و خروج آن‌ها بصورت برخط در دسترسی باشد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما برای تامین به موقع کالا در بازار باید اطلاعات کالا‌ها در انبار‌ها و همچنین ورود و خروج آن‌ها بصورت برخط در دسترسی باشد. سامانه جامع انبار‌ها برای دستیابی به همین هدف آغاز به کار کرد. امروز هم ما از پانصدهزار انبار ثبت شده اطلاعات تنها هشت هزار انبار بصورت برخط در دسترس است.

روایت شاهدان از برق گرفتگی کودک ۸ ساله در ورزشگاه آزادی +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین11 ساعت قبل

رهبر معظم انقلاب: تا آمریکا توبه نکند، هیچ مذاکره‌ای اتفاق نمی‌افتد +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین14 ساعت قبل

فیلم | بازدید دادستان تهران از انبار خودروهای دپو شده در بزرگراه فتح

خبرآنلاینخبرآنلاین7 ساعت قبل
اکثرا برای دیدن بارگاه مقدس امام رضا به مشهد یا خراسان سفر کرده‌ایم اما کمتر کسی به خاطر تاریخ یک شهر، آن را به عنوان مقصد سفر انتخاب می‌کند! امروز شما را به بیرجند، شهری در استان خراسان جنوبی با جاذبه‌های تاریخی زیبای می‌بریم. شهری که زیبایی‌های بی‌نظیرش را نباید از دست داد و تا هوا سرد نشده، بهتر است بار سفرتان را به آنجا ببندید‍! در ادامه‌ی مطلب همراه ما باشید، چراکه قصد داریم تا شما را با یکی از زیباترین عمارت‌های تاریخی ایران در این منطقه آشنا کنیم.

ضرورت خرید الحاقیه بیمه بدنه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
مدیرعامل بیمه آسیا در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اینکه در یک سال گذشته، ​ قیمت خودرو‌های داخلی و خارجی افزایش یافته است گفت: ​ دارندگان بیمه بدنه خودرو باید با مراجعه به شرکت‌های بیمه در خصوص تجدید ارزیابی سرمایه خود با خرید الحاقیه بیمه اقدام کنند تا در زمان بروز خسارت دچار مشکل نشوند. آقای مسعود بادین افزود: خرید این الحاقیه بیمه بدنه بویژه برای خودرو‌های صفر کیلومتر که بصورت لیزینگ خریداری و بیمه نامه آن‌ها چند ساله صادر شده، ​ ضروری است. وی گفت: بر اساس ماده ۱۰ قانون بیمه، شرکت بیمه به تناسب مبلغ بیمه‌شده خودرو، خسارت‌ها را جبران خواهد کرد بنابراین در صورتیکه خودرویی با قیمت گذشته بیمه شده باشد، در زمان بروز خسارت به همان نسبت، خسارت خود را دریافت خواهد کرد و نه به قیمت روز خودرو. آقای بادین اضافه کرد: شرکت‌های بیمه معمولا با ارسال پیامک برای مالک خودرو در این خصوص اطلاع رسانی می‌کنند، اما ممکن است خودروی مورد نظر به شخص دیگری فروخته شده باشد بنابر این مالک خودرو باید با پرداخت حق بیمه اضافی و دریافت الحاقیه پوشش بیمه‌ای خود را افزایش دهد تا بتواند از پوشش بیمه بدنه بطور کامل بهره‌مند شود.

نظرها

اخبار بیشتر